Hry za pakatel

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Vodny 17. 5. 2007 21:34

gogo píše:Cena hry neodpovídá její hodnotě. Absolutně! Jsem ochoten za to miniaturní právo dát maximálně 300Kč. Medieval 2 CZ za 400Kč je sice fajn hra, kterou furt hraji, ovšem s těmi bugy to byla vysoká investice.o/quote]

Jak víš, že cena hry neodpovídá její hodnotě? Kupuji si jen kvalitní hry, takže s Half-Life 2 za 999Kč se budu skvěle bavit nějakých 12-15 hodin a vím, že jsem ty peníze jak se říká nevyhodil kanálem. Určitě ne všechny hry stojí za zmíněných 999Kč, ale pokud si člověk vybírá jen kvalitní tituly, nikdy neprohloupí. Spíš problém vidím v tom, že většina mladých lidí ještě nepracuje, takže nemá na to, aby si každý měsíc kupovala jednu originálku. Což je u můj případ - sice mám brigádu, ale rozhodně nechci všechny peníze z ní utratit za hry.

Navíc hraní her již dávno není zábavou "chudých" a hráči, kteří utratí tísíce Kč ročně za PC či konzole snad ještě najdou nějakou tu korunu na hry. Mně se taky nelíbí, že můj vysněný model BMW stojí cca. 3 miliony Kč (a vím, že výrobní náklady jsou asi třetinové) a stejně tak kvalitní Lexus stojí 1,5 milionu Kč a stejně na něj nemám. To, že nemám peníze na auto (hru), které/ou bych chtěl, mě/tebe neopravňuje k tomu, abych říkal, že drahá auta/hry za ty peníze nestojí. Stojí za ty peníze, ale jsou prostě dražší!!!
Michal Bayerl / externí redaktor Doupě.cz
šéfredaktor FakeEverest.cz

NB Asus G51Jx - Intel i7 1.6-2.8Ghz, 6GB RAM DDR3 1333Mhz, GeForce 360M GTS 1GB GDDR5 VRAM, 500GB HDD 7.200RPM, Windows 7 64bit
Vodny
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Vodny 17. 5. 2007 21:41

to Chemist:
S tebou naprosto souhlasím. Lépe bych to nenapsal. :D

NB Asus G51Jx - Intel i7 1.6-2.8Ghz, 6GB RAM DDR3 1333Mhz, GeForce 360M GTS 1GB GDDR5 VRAM, 500GB HDD 7.200RPM, Windows 7 64bit
Vodny
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 18. 5. 2007 08:55

gogo píše:To jezek: další kandidát na hulváta roku! Gratuluji k nominaci!a/quote]

Prosím adminy o změnu ranku z moderátor na hulvát roku!Kdo chce taky? :lol:

Je to sranda,vůbec mě to neurazilo,spíše pobavilo a jsem hodně zvědavý,až jednou bude gogo pracovat v soukromém sektoru a bude své zákazníky dotovat z vlastní kapsy,aby měl dobré ceny.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod davee 18. 5. 2007 09:55

Sakra, ja chci byt taky hulvatem roku :-(
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jezek 18. 5. 2007 10:04

Napiš gogovi nějaký logický argument a máš to :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod mr_wawra 18. 5. 2007 15:05

no tak to prrrr jezku, zatim ses jenom kandidat, stejne jako ja. vo to prestizni voceneni budem muset svyst jeste tuhej souboj :)
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating

Odeslat příspěvekod gogo 18. 5. 2007 19:46

Na hulváty nebudu reagovati, takže sorry hoši. Argumenty tu uvádím pouze já...a to je velká škoda. Že je moderátor asi největší hulvát, to je unikum. Bohužel s tím se nedá nic dělat. Snad na to v životě dojede.

Jediný, ke komu se má smysl slušně vyjadřovat jsou Chemist a Vodny. S jejich názory naprosto nesouhlasím. Nemají absolutně žádný smysl. Nejsou ničím podloženy. Jde v podstatě o dojmy nebo mylné informace. Autoři hry z jejího prodeje nemají téměř nic. Hodnotu hry nemůžeš prostě vymyslet na základě nějaké vstupenky nebo, že někdo na ní hodně pracoval. Dělník maká jak šroub a má ho..o. zaměstanvatel mu i tak dá směšný plat. Je totiž snadno nahraditelný! Pokud bys trochu rozuměl ekonomice, tak bys tyto nesmysly nemohl napsat. Je zde neuvěřitelné množství osob a překupníků mezi tvůrcem a zákazníkem. Proto u každého z nich cena roste na násobek. V případě kvalitní distribuční sítě s minimem stupňů je reálná cena 200Kč. Počet prodaných kusů by pak mohl narůst exponencionálně. Jenže právě díky těm "hyenám" mezi tvůrcem a zákazníkem (MNOU, NEKRADU!) je cena tak neuvěřitelně přemrštěná. Jak jsem napsal ve svém článku: pokud s cenou souhlasíte, není problém, mlžete již nyní vyrazit do obchodu. Takových lidí, kteří neznají hodnotu vlastní peněz je bohužel stále dost. Škoda, kdyb taková jako Vodny a Jezek nebyli nebo jich bylo ještě méně, hry by STOPROCENTNĚ stály řádově méně. Ti, kdo je nakupují za 1000Kč jsou škůdci....

Mé poslední nákupy:
Medieval 2 CZ
HL2
HL2 Episode One
FEAR s datadiskem
Cossacks 2
Condemned: Criminal Origins
CoH
ATD. Jen stručný souhrn. Značně neúplný... Takže díky za označení zloděj, opravdu děkuji.
gogo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod gogo 18. 5. 2007 19:50

Myslím, že řečeno již bylo vše, takže toto je můj poslední příspěvek, aby nikoho nakonec nenapadlo volat toho nájemného vraha:-) Sbohem a šáteček kapitalisti:-) Pápá
gogo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 19. 5. 2007 19:07

gogo píše:Škoda, kdyb taková jako Vodny a Jezek nebyli nebo jich bylo ještě méně, hry by STOPROCENTNĚ stály řádově méně. Ti, kdo je nakupují za 1000Kč jsou škůdci.... u/quote]

Já pracuju v soukromém sektoru uý pár dlouhých let a dokonce ze své pozice můžu říct,jak se trh vyvíjel a co nám stačilo před 10 lety a co teď.Je mi líto,že nedokážeš příjmout jakýkoliv pokus o argument.
Jestli jsi to nepochopil,snažil jsem se naši ohnivou diskuzi trochu zlehčit.No,nepovedlo se.
btw:Kdo Tě nazval zlodějem,jen ať vím?Díky.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Chemist 19. 5. 2007 20:30

gogo píše:S jejich názory naprosto nesouhlasím. Nemají absolutně žádný smysl. Nejsou ničím podloženy. Jde v podstatě o dojmy nebo mylné informace. Autoři hry z jejího prodeje nemají téměř nic. Hodnotu hry nemůžeš prostě vymyslet na základě nějaké vstupenky nebo, že někdo na ní hodně pracoval. Dělník maká jak šroub a má ho..o. zaměstanvatel mu i tak dá směšný plat. Je totiž snadno nahraditelný! Pokud bys trochu rozuměl ekonomice, tak bys tyto nesmysly nemohl napsat. Je zde neuvěřitelné množství osob a překupníků mezi tvůrcem a zákazníkem. Proto u každého z nich cena roste na násobek. V případě kvalitní distribuční sítě s minimem stupňů je reálná cena 200Kč. Počet prodaných kusů by pak mohl narůst exponencionálně. Jenže právě díky těm "hyenám" mezi tvůrcem a zákazníkem je cena tak neuvěřitelně přemrštěná. Jak jsem napsal ve svém článku: pokud s cenou souhlasíte, není problém, mlžete již nyní vyrazit do obchodu. Takových lidí, kteří neznají hodnotu vlastní peněz je bohužel stále dost. Škoda, kdyb taková jako Vodny a Jezek nebyli nebo jich bylo ještě méně, hry by STOPROCENTNĚ stály řádově méně. Ti, kdo je nakupují za 1000Kč jsou škůdci.... b/quote]

Teď si vysloužím označení hulvát, ale nemůžu s tebou souhlasit, ačkoliv se tedy, jak říkáš, tady neukážeš.
Chceš mi říct, že autoři ze své hry nemají zisk. Ano, to je dobrá odpověď a je to také důvod, proč vlastně ti chlápci hry dělají. Protože za to nemají peníze. Makají na tom třeba i roky (HL2, Stalker...) a nakonec nemají nic.
Hodnota hry se přece musí určovat něčím jiným, než cenou nosiče, jeho potiskem a krabičky, v níž se skrývá. Koupí hry vyjadřuješ, že si práce vývojářů vážíš, že ta hra má svou cenu právě tím, jaká je. Tím, že podle tebe je reálná cena hry 200 Kč, jen dokazuješ, že ekonomice nerozumíš. Já pracuji v obchodním řetězci a můžu ti říct, že hodnota různého zboží je sice nižší, než za kterou se prodává, ale právě distribuce, rozvoz a případně lokalizace (dejme tomu na anglickou verzi) stojí další práci a další peníze.
Když je hra dobrá, jsem ochoten za ní zaplatit slušný peníz. HL2 mě přišel na 1200 Kč, Gothic 3 na 999 Kč a třeba za celou sérii budovatelských strategií od Sierry a Impressions jsem dal dohromady cca 2900 Kč. A ano, zaplatil jsem za to rád, právě protože jsem takový, jako je ježek nebo Vodny.
Teď tě urazím a jsem si toho vědom: Že si dovolíš říct, že někdo nezná hodnotu vlastních peněz, protože kupuje originální hry, je trochu nadsazené. Pravděpodobně ty neznáš hodnotu práce.
A zákon trhu.
Nejsme naštěstí za dob komunismu, kdy trh byl jednoduchý a ceny také, takže zkus jen zaregistrovat, že trh má svoje zákony.
Pardon za délku komentáře i případná urážlivá slova.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod jezek 20. 5. 2007 17:23

Naprostý souhlas :wink:
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Vodny 20. 5. 2007 21:39

Jo jo, tak to je, bylo a bude. Svatá pravda.

Vodny
Killing Spree

Odeslat příspěvekod slim1963 23. 5. 2007 23:51

Náhodou jsem nakoukl a nedá mi to.Za prvé:Když už debatujete ,tak by se "odborníci "měli vyjádřit ke svým blábolům o možnosti vytvoření kopie či vložení cracku.Slušnost je odpovědět nebo přiznat,že jsem se spletl.
Za druhé :pokud jde o cenu orig.her.Když je to cena správná a úměrná práci,tak nechápu proč u nás jsou dražší než ve světě./Teď neberme hry lokalizované/
Dále /ikdyž se to netýká přímo her,ale je to podobné/.pokud se platí hlavně za ono duševní vlastnictví,jak např.u hudby vysvětlíte ,že stejné album např.na kazetě/ikdyž teď už se na to tak nenarazí/ stojí třeba o 70% méně než na CD?Přitom výrobní cena nosiče je u obou prakticky stejná?
Ještě jedna věc-já si kupuji taky orig.,ale od určité doby čekám třeba rok dva až slevní.Když tak si ji stáhnu a zahraji a pak koupím.Od koupi čerstvých originálek totiž, např.mě ,odrazuje i to,že novinka je třeba za 1500 a za půl roku stojí tři stovky.A to n***re.To jsou sakra skoky.Pokud ovšem je ta cena úměrná na začátku,tak ,že by firmy potom půl roce hráče dotovaly ze svého :P ? Nebo je to tak ,že začátku je to nadměrně předražený a je dobře když se někdo chytrou reklamou nažene aby koupil :twisted:
Toť vše.Dál už se k tomu nevyjadřuji.
Jinak jsem samozřejmě pro originálky a klobouk dolů před vývojáři a nadšenci co na hrách pracují.A na firmách je jak pojmou svou distribuční politiku.
Ještě poznámka k příspěvku/Berzeger/ po mém"mnohdy i hry za 1000 nepokryjí náklady".To je možný i film pokud je propadák tak nepokryje náklady,ale ,zase buďme rozumní.Že by veškerý ten herní průmysl živořil a v něm pracující si přivydělávali po nocích v barech aby své peníze mohli věnovat hráčům v prodělečném podniku :wink: Chce to trochu objektivity od obou stran.
Naposledy upravil slim1963 dne 24. 5. 2007 21:03, celkově upraveno 5
slim1963
First Blood

Odeslat příspěvekod Berzeger 24. 5. 2007 00:16

gogo píše:Na hulváty nebudu reagovati, takže sorry hoši. Argumenty tu uvádím pouze já...a to je velká škoda. Že je moderátor asi největší hulvát, to je unikum. Bohužel s tím se nedá nic dělat. Snad na to v životě dojede.

Jediný, ke komu se má smysl slušně vyjadřovat jsou Chemist a Vodny. S jejich názory naprosto nesouhlasím. Nemají absolutně žádný smysl. Nejsou ničím podloženy. Jde v podstatě o dojmy nebo mylné informace. Autoři hry z jejího prodeje nemají téměř nic. Hodnotu hry nemůžeš prostě vymyslet na základě nějaké vstupenky nebo, že někdo na ní hodně pracoval. Dělník maká jak šroub a má ho..o. zaměstanvatel mu i tak dá směšný plat. Je totiž snadno nahraditelný! Pokud bys trochu rozuměl ekonomice, tak bys tyto nesmysly nemohl napsat. Je zde neuvěřitelné množství osob a překupníků mezi tvůrcem a zákazníkem. Proto u každého z nich cena roste na násobek. V případě kvalitní distribuční sítě s minimem stupňů je reálná cena 200Kč. Počet prodaných kusů by pak mohl narůst exponencionálně. Jenže právě díky těm "hyenám" mezi tvůrcem a zákazníkem (MNOU, NEKRADU!) je cena tak neuvěřitelně přemrštěná. Jak jsem napsal ve svém článku: pokud s cenou souhlasíte, není problém, mlžete již nyní vyrazit do obchodu. Takových lidí, kteří neznají hodnotu vlastní peněz je bohužel stále dost. Škoda, kdyb taková jako Vodny a Jezek nebyli nebo jich bylo ještě méně, hry by STOPROCENTNĚ stály řádově méně. Ti, kdo je nakupují za 1000Kč jsou škůdci....

Mé poslední nákupy:
Medieval 2 CZ
HL2
HL2 Episode One
FEAR s datadiskem
Cossacks 2
Condemned: Criminal Origins
CoH
ATD. Jen stručný souhrn. Značně neúplný... Takže díky za označení zloděj, opravdu děkuji.O/quote]

Kdyby lidi jako Vodny nebo Jezek nebyli, tak by nebyli ani hry, ty inteligente :) mnohdy ani hra, co stoji 1000Kc zcela nepokryje vydaje.
Muzu byt prosim hulvat?
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage

Odeslat příspěvekod Vodny 24. 5. 2007 19:22

to slim1963:
S tvým příspěvkem souhlasím a za ten crack či pálenou kopii se omlouvám - nevím kdy došlo ke změně zákona a nikde jsem o tom nečetl. Ještě bych dodal, že největší podíl na drahých hrách - nad 1000 Kč mají distributoři a vydavatelé. Ti si účtují nehorázné marže z prodeje. Pokud to chodí stejně jako u distribuce filmů, tak je to problém. Uvedu příklad - Vratné láhve nyní dosáhly českého rekordu - vydělali 100 milionů. Jenže distribuce, kina si z tohoto výdělku smlsnou 70 milionů a tak tento film s rozpočtem kolem 30 milionů začíná vydělávat teprve teď!

Vodny
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka