DOUPE23

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 24. 11. 2006 01:02

V engine bych chybu nehledal. Jinak určité procento problémových DVD je všude, jen ostatní nemají fórum, kde se to aktivně řeší ;).
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jezek 24. 11. 2006 06:28

Je fakt,že poslední divko z Levlu (který jsem koupil asi v dubnu) mi taky nešlo načíst celé.
Bohužel má David pravdu,po změně hardwaru žádné problémy nemám a to jsem i před tím,všechny divka půjčoval kamarádovi,který je na 100% načetl a já nic.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod spartas 24. 11. 2006 14:09

takže příšte si koupím doupě i s dvd protože ta hra je dost slušna 8)
spartas
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Skinny 24. 11. 2006 16:36

nové doupě se mi do pracek dostalo až dnes (nemůžete ho někdy vydat v pátek abych si ho mohl vzít s sebou na intr sakra :)) vážně skvělá obálka, poslední čísla se lepšíte a lepšíte, zatím jsem ho jen letmo prolistoval ale vypadá to zajímavě, článek o Wii, PS3 X360 mlask, poslední měsíc je moje poslední předplacené číslo, :( ale asi prodloužím
Skinny
Rampage

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 24. 11. 2006 17:20

David Sláma";[quote="Peter S. Kenedy píše:To si myslím to samé a štve mě to...proto vám ani ta DVD neposílám zpět protože by mi to bylo podle mě na nicm/quote]
Ani ne, je možné že je tam malá chybka v lisování, co se projeví jen na některých konfiguracích, takže ti jiné médium bude fungovat správně.o/quote]

Jenže ted je asi pozdě posílat 10 DVD zpět co? :lol:
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gogo 26. 11. 2006 16:04

Jsou tady taky nějací fandi časopisu Dívka? Já navrhuji založit nový časák: nahá dívka! Jiank mě jedou všechna DVd v pohodě. Chyba bude na Vašem počítači. Patrně se softwarem a nastavením.
gogo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 27. 11. 2006 07:27

rommel píše:Jsou tady taky nějací fandi časopisu Dívka?v/quote]

A Tobě zase návštěvu očního.Kdo tu píše dÍvka,každý jen dIvka :mrgreen:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Nikopol 27. 11. 2006 08:44

rommel píše:...Jiank mě jedou všechna DVd v pohodě. Chyba bude na Vašem počítači. Patrně se softwarem a nastavením.t/quote]

V tom bych vážně chybu nehledal. Některá Doupě DVD jsou prostě jiná, než ta ostatní :mrgreen: Ale lidé z vydavatelství jsou vstřícní a vadné disky bez problémůvyměňují za funkční kusy.
Nikopol
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 27. 11. 2006 22:10

Sakra...ted už asi nemáte starší DVD kdybych je poslal zpět do doupěte co?
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 28. 11. 2006 19:43

Určitě tam nějaké jsou
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 28. 11. 2006 21:35

NO jenže těch DVD co mi nefungují by bylo víc...ale zas je fakt že na jiných mechanikách fungují tak nevím...dokonce mi nefungují i ty co mi kdysi fungovaly
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vodny 3. 12. 2006 20:49

Vzhledem k tomu, že jsem věrným čtenářem Doupěte již od prvního výtisku, dovolím si (poprvé) zhodnotit jeden z nich.
Zhodnocení posledního Doupěte vezmu pěkně popořádku. A k pomoci si vezmu Doupě č.1/2005, takže budu trošku srovnávat a bilancovat. První Doupě mělo 100 stránek a stálo s 9GB DVD 79 Kč. Mělo 17 inzerentů, inzerce zabíraly přibližně 12 stránek.
Jaká je situace dnes, u čísla 23? Cena s 9GB DVD 100 Kč, 114 stran, 22 inzerentů a inzerce zabírají přibližně 22 stran.
Když si to všechno spočítáme vyjde nám, že cena jedné stránky u prvního Doupěte byla asi 90 haléřů a dnes stránka vychází asi na 1,10 Kč. To není tak dramatický rozdíl, ale …
Poslední Doupě opět připálilo na DVD jednu z těch „B“éčkových plných her – a ty v poslední době převládají, bohužel. (viz. Creature Conflict, Pure Pinball). Total Immersion Racing je hrůza, děs. Kvalita dřívějších plných her (Arcanum, Singles, Caesar III, Gooka 2) byla lepší.

Rozhodně by to chtělo zapracovat na plných verzích, ty totiž poslední dobou tvoří polovinu zklamání z Doupěte (alespoň u mě). Co mě opravdu dokáže naštvat je KRÁTKÁ recenze očekávané pecky. To je případ Gears of War, Star Wars: EAW-FOC, AOE 3: Warchiefs, Alpha Prime, Double Agent. O těchto hrách se napsala řada článků, preview a jiných novinkových článků a Doupě je pak odflákne recenzi v rozsahu 1-2 stránek? To fakt nechápu. Raději bych byl, kdyby jste vyjímečně ořízli novinky a preview a věnovali prostor recenzím. (aby se nemohlo v budoucnu stát, že akce Bioshock, která zabrala 6 stránek preview, bude v recenzi odbitá 2 stránkami, jenom kvůli tomu, že prostě vyšlo více her a není prostor.) Recenze jsou přeci nejdůležitější částí časopisu. K inzerci jsem se již vyjádřil a je doufám Doupěti jasné, že umělé udržování nízké ceny reklamou na úkor obsahu není nekonečné. Klidně zvedněte cenu (150 Kč měsíčně je směšná částka pro každého hráče, který doma vlastní PC nebo konzoly a utratí tisíce za hry), ale hlavně nešiďte časopis a jeho čtenáře. U některých recenzí chybí uvedený autor (Dark Messiah, RACE) a to i u předchozích vydání. Někdy až žasnu nad šotkama, které přehlédl korektor a v posledních číslech je jich více než dost. Co mě dostalo u preview na HL2: Episode Two byla věta v boxíku: „Druhou hrou bude logický experiment Portals, který si bude pohrávat s prostorovými branami a gravitací použitého enginu STEAM.“ Vysvětlovat rozdíl mezi Steamem a Source enginem snad vysvětloval nemusím a toto by se Michaelu Sternovi stávat nemělo. Možná že redakci trošku dochází síly a články spolu s recenzemi vycházejícími na poslední chvíli nejsou bez chyb. K DVD bych snad jen řekl, že jeho design je stále stejný a plánované slibované změny se nekonají, škoda.

Nyní přistoupím k obhajobě Doupěte a budu chválit. (aspoň trošku). Design časopisu je určitě povedený a lepší než v minulosti. U recenzí lepších titulů se mi zamlouvají tzv. info boxíky, které přináší zajímavosti o recenzované hře, což potěší dvojnásob, obzvlášť když jde o informaci, kterou ani zkušený hráč neví a nezná. BonusZone, Nostalgie a Naostro jsou příjemným zpestřením a oživují tak celý koncept herního časopisu. Co bych ale úplně odstranil je info o Doupě DVD, které zabírá 3 stránky a je naprosto zbytečné, protože to všechno si mohu přečíst na samotném disku. Klasicky pozitivně hodnotím cenu magazínu. Ta je stále nejnižší na trhu. Toť vše.

Nakonec bych tu krutou kritiku ze začátku shrnul asi takto – zlepšete plné hry, rozšiřte časopis, neflákejte recenze a budete nejlepší z nejlepší. Takhle to zatím vypadá, že jste se ubrali cestou být nejlevnější ze všech - což ale nestačí.

Jinak Doupěti přeji hodně štěstí, kvalitní recenze a tisíce spokojených čtenářů v roce 2007.
Michal Bayerl / externí redaktor Doupě.cz
šéfredaktor FakeEverest.cz

NB Asus G51Jx - Intel i7 1.6-2.8Ghz, 6GB RAM DDR3 1333Mhz, GeForce 360M GTS 1GB GDDR5 VRAM, 500GB HDD 7.200RPM, Windows 7 64bit
Vodny
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 3. 12. 2006 21:00

Vodny...skvěle napsáno...lépe bych to nenapsal...naprosto s tebou souhlasím
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mr_wawra 3. 12. 2006 21:11

Nevim, proc cesky lid tolik lpi na plnejch hrach. V kramech lze koupit super hry za par korun... Ja osobne preferuju casopis nez pozlatko plny hry.

a ke kratkejm recenzim - k cemu by byla recenze na 3-4 strany? Detaily o pribehu, zbranich atd.. se lze docist v preview, recenze rika jaka hra je. Neni lepsi si precist zajimavou vystiznou recenzi na 1-2 strany, nez nic nerikajici kolos vyplnenej vatou? Preferuju moznost a).
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 3. 12. 2006 21:58

Jo ty plné hry mě fakt taky nějak moc nezajímají ale zase ty recenze mě třeba u splinter cella docela vadily tak krátké
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka