Téma "Jak si vytvořit vlastní hru?"

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod simsah 9. 9. 2006 09:10

V gamemakeru nic pořádnýho udělat nejde- zkoušel jsem to několik let a vždycky, když uděláte něco složitýho, tak je to tak pomalé, že to nejde hrát.... a hlavně je to nehorázná otročina - kdo zkoušel - ví :wink:
...
simsah
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Berzeger 9. 9. 2006 09:29

jo ja to taky zkousel :)
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage

Odeslat příspěvekod christian 26. 9. 2006 17:54

jenze zase hodne optimalizovanou a poradnou hru nikdo sam neudela, respektive ne v rozumnem case a dopadne to jako DN: Forever.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod marz 27. 9. 2006 14:11

Kdyz si chcete vytvorit nejakou hru, tak se naucte programovat, to je cely a jediny zaklad, ale musite to mu venovat hodne casu, ono to pak prijde samo.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod $iNKOGMIRo$ 27. 9. 2006 14:44

no jak by se to mohlo napsat do casopisu...tak by se to mohlo dat na prilohu DVD ne? tam by se to urcite vlezlo, jinak bysem byl rad, protoze to chcu zkusit ale vubec nevim kde zacit
$iNKOGMIRo$

Odeslat příspěvekod Berzeger 29. 9. 2006 19:15

jeste jde o to, KDO by mel cas a naladu to psat...
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage

Odeslat příspěvekod leeter 21. 10. 2006 23:19

Ono by stačilo se o tom rozepsat obecněji.Uvést v čem se dělá grafika+ odkazy,trošku se rozepsat o možnostech a omezení programů typu GM,Petr nebo třeba Blender a výhodách a útrapách programovacích jazyků.Uvést několik odkazů na stránky s tutoriály a návody.Pro programovací jazyky a modelování doporučit nějakou začátečnickou literaturu... Popsat vývoj hry od začátku do konce.
Mě k tvorbě her přinutil před několika roky taky časopis o PC hrách.
Nejhorší by bylo najít a ověřit všechny informace,samotný napsání článku by myslim nebylo až tak krutý.A kdyby se to hodně scuclo a probralo se to jak sem psal jenom obecěji mohlo by se to do těch 3 stran vejít.
leeter

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 10. 2006 12:16

leeter píše:Ono by stačilo se o tom rozepsat obecněji.Uvést v čem se dělá grafika+ odkazy,trošku se rozepsat o možnostech a omezení programů typu GM,Petr nebo třeba Blender a výhodách a útrapách programovacích jazyků.Uvést několik odkazů na stránky s tutoriály a návody.Pro programovací jazyky a modelování doporučit nějakou začátečnickou literaturu... Popsat vývoj hry od začátku do konce.
Mě k tvorbě her přinutil před několika roky taky časopis o PC hrách.
Nejhorší by bylo najít a ověřit všechny informace,samotný napsání článku by myslim nebylo až tak krutý.A kdyby se to hodně scuclo a probralo se to jak sem psal jenom obecěji mohlo by se to do těch 3 stran vejít.s/quote]

Přinutil? :lol:
Asi by bylo potřeba, aby to psal někdo, kdo s tvorbou her má dlouholeté zkušenosti. Pochybuju, že někdo z redakce se v tom orientuje až zas tak dobře.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 22. 10. 2006 14:49

Uprimne povedane nie je sanca aby sa niekto naucil urobit hru podla clanku v casopise. To by muselo byt cely casak len o tom. Vyvoj hier nie je ako uvarit nejaky pokrm z kucharky. Ked som zacinal myslel som si ako za rok budem pracovat na AAA tituloch, ale realita je kruta.
Mr.Hitman
Killing Spree

Odeslat příspěvekod leeter 22. 10. 2006 16:22

Mr.Hitman píše:Uprimne povedane nie je sanca aby sa niekto naucil urobit hru podla clanku v casopise. To by muselo byt cely casak len o tom. Vyvoj hier nie je ako uvarit nejaky pokrm z kucharky. Ked som zacinal myslel som si ako za rok budem pracovat na AAA tituloch, ale realita je kruta.

No já sem myslel něco jako úvod do problematiky a ne kompletní návod jak naprogramovat doom3 engine :wink: .Já bych v začátcích takovýmto článkem nepohrdnul.Měl sem dost problémy s tim,jak vůbec začít a jsem rád že jsem na GM narazil až ve chvíli,kdy už jsem něco málo udělal jinak nevim jak by dopadly tehdejší pokusy s 3d :mrgreen: . Třičtvrtě lidí stejně ani nedodělá jejich první hru a jdou od toho,protože tomu nerozumí, nevidí výsledky a přestane je to bavit.Začátky jsou těžký a musí se to překousnout.Tady jde o to "jak s tim vůbec začít"

oquote="SCobra"]
Přinutil? :lol:
Asi by bylo potřeba, aby to psal někdo, kdo s tvorbou her má dlouholeté zkušenosti. Pochybuju, že někdo z redakce se v tom orientuje až zas tak dobře.a/quote]

No začal jsem se o freeware zajímat,když jsem prohlížel hry od čtenářů a tak podobně.V tý době jsem ještě neměl internet a tak časopis byl jedinej zdroj informací co jsem měl. Co se týče těch shánění informací.Třeba by někdo z fora českých her pomohl ale nevim,někdo by se musel zeptat.
leeter

Odeslat příspěvekod Malignus 25. 10. 2006 10:22

No... Ja se ted doma ucim 3D Studio Max 6 a pokud si kupujete Pixel, taky tam obcas neco probleskne, jako napriklad jak si udelat Lost Soul z DOOma 3...

Jinak si chci udelat pro sebe a par kamosu takovy animovany filmecky podle knih A.C. Crispenove a Timotyho Zahna. Jen doufam, ze to nikdo nezjisti. To by asi za to byl peknej flastr... :roll:
Malignus
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 10. 2006 18:46

No, hernemu vyvoju uz sa nejaky cas venujem, takze par slov by som tomuto threadu venoval. Vyvoj je velmi siroka problematika a aj ked ja osobne by som to v casopise uvital, musim suhlasit s tymi co hovorili o tom, ze to nemusi bavit resp. zaujimat kazdeho a aj domienky o obsirnosti su tak trocha namieste. Ale taky vseobecny usmernujuci clanocek (mozno aj mini serial) by bol mozno zaujimavy.

Vopred sa ospravedlnujem za dlhe citanie :) . Tento prispevok moze byt miestami trocha Off Topic, ale berte to ako moju ponuku k pripadnej pomoci a radam. (samozrejme ak ma niekto zaujem a ak budem vediet pomoct).

Este pred tym ako sa vobec rozhodnete skusit to, treba si uvedomit, co od toho cakate. Zvacsa je to zabava, uznanie (myslim tym aj tuzbu zanechat nejaky "odkaz" ak ma chapete) alebo peniaze. K peniazom poviem len to, ze ako zacinajuci vyvojar mozete na ne zabudnut (o peniazoch, financovani a pod. sa mozeme pozhovarat az budete mat par hier za sebou) lebo vasou prvou hrou, ak ju vobec dokoncite zvacsa dieru do sveta neurobite (da sa samozrejme uvazovat o tom, ze to ponuknete nejakemu hernemu serveru alebo casopisu, ale zatial sa neprecenujte).
Zábava je tiez diskutabilna. Zo zaciatku som do toho isiel s tym, ze bude sranda. Lenze vytriezvenie prijde velmi rychle. Pride prva narocna praca, malo casu, koliduje vam to so skolou (pracou, konickami...), travite hodiny civenim na monitor, nedostatok spanku, stres a to je len zaciatok zoznamu :wink: . Ale taky masochisti ako som napr. ja to za zabavu povazuju (trufam si tvrdit, ze najlepsie vysledky podavam, ked som pod zvysenym psychickym tlakom). Ale, neberte to tak tragicky, ono aj tej skutocnej zabavy si uzijete vskutku dost, takze sa nenechajte odradit. Samozrejme to uz hovorim o vacsom projekte, ak na hre pracujete len vy, alebo este par kamaratov tak to je o niecom inom, naco sa stresovat, ked to robite hlavne pre pobavenie. Uznanie. Co k tomu dodat. Niekedy je to to jedine, co sa vam dostane. Ale bohuzial niekedy, skorej predpokladajte to, ze ostanete nedoceneny a nepochopeny (ono, predsa kazdy by to vedel spravit lepsie a krajsie ako vy :? . Aspon tak si to niektory hraci myslia).

Viem, ze to co som napisal posobi dost pesimisticky, ale PROSIM, nenechajte sa odradit. Herny vyvoj ma svoje klady i zapory. Ja som vymenoval hlavne tie zapory, aby ste mali bez obalu predstavu, do coho idete. Takze sa tesim na to az si zahram vasu hru. :)

Najskor si uvedomte, aku hru chcete robit. Odporucam zabudnut na RPG, pretoze to je naozaj velmi velke susto na zaciatok (ono je to velke susto aj pre toho kto ma uz nieco za sebou). Adventura je zase zlozita v krizovych rozhovoroch, ale zvladnut sa to da. Lenze na zaciatok by bolo vhodne spravit nieco naozaj jednoduche. Ja osobne som dostal radu zacat s Pongom, Tetrisom a podobnymi hrami, lenze to som o vyvoji nic nevedel a taketo "jednoduche" hry som povazoval pod svoju uroven. No, tak som si zamachroval a hned som sa vrhol na 3D strielacky. Zaciatky boli dost strasne. Par krat som si namlatil drzku (vlastne viac nez dost), ale teraz uz to vyzera lepsie (ale asi hlavne preto, ze som mal stastie). Takze si dobre uvazte co chcete, mozno sa vam to podari, mozno zbytocne premarnite par mesiacov svojho zivota.

Moje zaciatky boli miestami dost tazke, takze rad pomozem svojimy pripadnymi radami (no, neberte slovo rada ako namyslene chvastanie sa, nikomu. Nehovorim, ze to co hovorim je najlepsie a niektory zasvetenejsi by mozno moje nazory brali ako "rozpravky od lusera", ale posudenie necham na vas ) alebo aspon "zazitkami". Samozrejme tym nemyslim len papierove DOUPE ak by sa tam nieco realizovalo, ale aj indivualnych zaujemcov, s ktorymi som ochotny pokecat tu na fore, ale aj prostrednictvom mailu (bobromil@gamil.com) alebo ICQ (273-554-084). Takze ak ma niekto zaujem tak sa ozvite. :wink:
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 26. 10. 2006 18:49

Ten dlhy clanocek je odo mna, len som ho pisal tak dlho, ze ma to odhlasilo a ja som si toho nevsimol :oops:
JohnDellinger
Killing Spree

Odeslat příspěvekod anonym2 5. 11. 2006 11:14

Ty anonym co si napisal ten dlhy clanok, mozes ma prosimta kontaktovat hocjakym EMailom na hra@umna.sk?

Rad by som sa ta daco popytal...

Dikez
anonym2

Odeslat příspěvekod wojta 8. 11. 2006 17:02

Ertefol píše:
elfkam66 píše:wow...tak to by se fakt hodilo. No tak základem by bylo asi programování,že? No tak to zatím budu asi jen hráč :Ds/quote] :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já umím perfektně HTML a CSS, jakž takž PHP to asi stačit nebude, co? :lol:l/quote]

Můžeš vytvořit jednu z těch webových strategicko/ekonomických her. Případně takové hry jako korespondenční šachy/go nebo něco podobného.
wojta
First Blood

Předchozí stránkaDalší stránka