Psaní recenzí

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod K1LL 23. 6. 2007 21:14

"řeč (písmo) je o sérii Resident Evil..." tak tohle zní hodně divně
"tělesně integrovanou část", jako bychom byli nějací roboti : )
"pokračování Resident Evilu je zde" jsi měl napsat buď na začátku, nebo to pak už nezmiňovat vůbec, po přečtení deseti řádků je to totiž už každému jasné, a rozhodně jsi také neměl hned v další větě opakovat slovo "pokračování", mohl jsi využít například "následovník", a po dvou větách znovu! na tohle vážně pozor

například v této větě jsem vůbec nepochopil, co jí chtěl recenzent říct: "Jeho tělesnou tvář tvoří pěkně tuzí chlapíci, se kterými si není radno zahrávat, ovšem jednou na to taky dojde." A vůbec, popis hlavních padouchů jsi mohl úplně vypustit, přeci jen jsou tu ještě lidé, kteří hru nehráli (i tací se prý někde najdou!)

nechci vypisovat všechny "nedostatky", některé slovní obraty máš vážně povedené, to se ti nedá upřít, ale je znát, že teprv začínáš

každopádně s psaním nepřestávej, piš, piš, uvidíš, že za chvíli to půjde o mnoho lépe, přeji hodně štěstí
Aces High
K1LL
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 23. 6. 2007 21:18

Díky za konstruktivní kritiku a k té tváři, tam má být stráž, je to brutální překlep :oops:
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K1LL 23. 6. 2007 21:26

nemáš zač, já jsem rád, že jsi nelenil a recenzi napsal, je Tvá první, tudíž tu je velký prostor ke zlepšování se
Aces High
K1LL
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 23. 6. 2007 21:35

A já děkuji tobě, že jsi to vůbec četl :wink:
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shagodah 23. 6. 2007 22:52

Máš tam chybičku. V RE4 se nejedná o žádnej vir, ale parazity.
Na co holku, když máš zravý ruce?
Shagodah
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 23. 6. 2007 23:09

Shagodah píše:Máš tam chybičku. V RE4 se nejedná o žádnej vir, ale parazity.a/quote]


tak jasně, máš pravdu, ale ten vzorek, co ADA ukradne je vir ne?

EDIT:Pravda, je to sample, čili něco z parazitů ale asi to budou přímo paraziti, dík, nějak sem to zkopal...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shagodah 23. 6. 2007 23:18

Co je Sample se neví.
Na co holku, když máš zravý ruce?
Shagodah
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 23. 6. 2007 23:21

Shagodah píše:Co je Sample se neví../quote]


pravda, ale asi to bude nějaká obdoba viru...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 6. 2007 12:15

Ano přátelé...našel se tu jeden,,nepolíbenej,, ...,kterej nikdy R.E...nehrál...to je situace...a něco mu zde chybí...EHM:Global hry ,prostředí ,příběh a nějaké problema a úskalí při hraní ,he ...,,ty veselé historky z natáčení,,...neboť neštěstí Druhých ,vždy potěší a poučí...,těch Detailů ze Hry je tu ,,až...až,,a popisů ,tak akurát...jinak
je to dobrá REcenze za ,,Silné +,,...díky za ní i za INFO o hře ,v ní obsažené...Majore Shíte...,,nespokojenec,,Marcel od Zvonu...no snad na podzim ,taky něco vypotím a smlsnete si na mňa i Vy ,he...na revanš...omlouvám se - za ženskou se sebezapřením ,hraji jen RPGéčka...,když tam jiná volba není...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 25. 6. 2007 22:37

Ještě jednou připomínám že žádného šefredaktora nemám ani mít nebudu...píšu pro nzone kde jsou všichni amatéři stejně jako já a tak to asi taky zůstane čili žádné požadavky na mě nechtěli...jen se ptali jestli nechci pro ně psát...já to napsal a oni to tam hodili nic víc...je to jen web pro lidi co se chtějí dozvědět o nintendu a hrách na něho...ne aby si přečetli super mega ultra parádní recenze...ty si každý přečte na doupěti nebo dalších seriozních webech...ale jinak díky za kritiku...bylo mi to jasné...mě ani psát nebaví ale tak když si ty hry můžu zahrát a napsat lidem jak se to hrálo tak proč ne...je mi taky jasné že recenze psát prostě nikdy nebudu...nemám na to
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 6. 2007 11:00

PSK: Ano, to je důležité vědět.
Možná bys mohl zkusit cvičně ještě něco napsat, třeba by se to povedlo líp :wink:
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex2a 28. 6. 2007 21:33

A co preview, to sem taky muzu dat?
Alex2a
First Blood

Odeslat příspěvekod K1LL 28. 6. 2007 21:50

klidně dávej, dle mého vše co je psané sem patří
Aces High
K1LL
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 28. 6. 2007 21:54

Noc je v plném proudu a já sedím a píši tuhle recenzi. Za okny je temnota a hra o niž píšu je také temná. Nejde o nic jiného než poslední díl famózní série Hitman tentokráte s podtitulem Krvavé Peníze. Byla to úžasná herní jízda, bolí mě ruce,oči i zadnice - nový díl jsem sjel za dva dny. Jen místy se vkrádá menší pocit zklamání že to není to co jsem si přesně představoval.

Celou dobu se totiž mluvilo o tom jak Hitman bude soupeřit s další agenturou, a půjde o závody v zabíjení. Hm, nic takového jsem tedy nezaznamenal, místy jsem narazil na konkurenty ale ti šli spíše po Hitmanovi než po jeho obětech. Také utírání krve, či aranžování nehod není tak časté jak jsem čekal, přesněji, utírat krev nejde. Škoda. Hitman dostal do vínku nové vlastnosti - nyní umí oběť uhodit či oběsit ve výtahu, praví silent assasini ocení smrtíci injekci. Velký humbuk byl kolem upgradu zbraní, který je sice OK ale pokud chcete hrát hru tak jak se má je vám to nanic. Docela mrzí absence jakéhokoliv nože v zabíjákově inventáři, stále máte k dispozici maximálně kuchyňák, až v poslední misi dostanete stilleto, ale to je již pozdě. Skvělá je také možnost protivníka odzbrojit, tohle by se mělo zavésti do všech akčních her - co vím, tato možnost byla pouze v Riddickovi.

Mise jsou stylové, desingově opět velmi zajímavé a samozřejmě patřičně cynické. Padouši jsou opět reprezentativní výběr na zabití, a najdete mezi nimi všechny sorty V.I.P. - zbohatlíky, poliky, umělce, mafiány... Místy se ale již autoři opět opakují - zase je tu karneval, stejně jako ve trojce,hotelová mise - také jako ve třetím díle atd. Pravda, lepší než nesmysly typu základna v Afghánistánu či Ogelova horská pevnost v Japonsku. Místy opět musíte zabít otce a syna (proč ne dceru a matku ? takové dvě dominy obchodující s dětmi by byly ideální cíl), ale i tak mise nepostrádají napětí a třeba taková oslava Mardi Gras v New Orleans s tisícovkou postaviček na monitoru má své kouzlo - kam se hrabe prázdný Oblivion.

Hru jsem dohrál na druhou nejlehčí obtížnost, jedinou nevýhodou (pokud vám hra spadne tak jako mě asi budete zuřit je to že rozehranou misi nelze nahrát - musíte začít znova - co k tomu autory vedlo - netuším - ale je to pěkně blbý systém, to mi věřte.

Milou blbůstkou jsou také noviny či míra "popularita". Díky velkým výdělkům se však tvář A-47 nikdy v novinách neobjeví.

Engine není špatný, tipnul bych že je v něm i HDR ale postavičky se tvary moc od trojky na starším enginu neliší, textury a povrchy jsou ale zdařilejší,to se musí nechat. Před započetím vlastního hraní však nezapomeňte na patch - bez něj hra cuká, aspoň na mé konfiguraci se tak stalo (3GHz,768MB,X-1600Pro 256MB).

Nový Hitman je prostě docela pěkná hra, ne sice tak revoluční jak jsem čekal ale i tak to je opět dokonale zlomyslný vražedný zážitek. Případný pátý díl si ale zaslouží mnohem více inovací... Jinak to bude již nastavovaná kaše a tu hráči neradi.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 28. 6. 2007 22:02

Jsem již starý chlap, pamatuji ještě dobu kdy se ve školách učilo že Rudá Armáda údajně osvobodila celé tehdejší Československo, zatímco o Američanech se mlčelo. Ačkoliv Rudá armáda celé Československo, či země Koruny České tvořící současnou Českou republiku neosvobodila, nic to nemění na tom že boje na východní frontě byly nejkrutější z krutých a v totální válce zahynuly miliony obyvatel Sovětského svazu. Přesto na poli válečných simulací a válečných her vůbec byli Rusové (Sověti) vesměs prezentováni jen jako záporňáci. Jenže po pádu SSSR vznikl obrovský boom a na západě se staly populární letouny s rudými hvězdami. Otevřely se archivy a tak vznikaly nové publikace, nové plastikové modely a samo i hry. Po všech těch F-16,F-15,Top Gunech a F-22 si mohli své úžít i virtuální piloti - nejdříve v simulátoru vrtulníku Hind (Mi-24) který je všem Čechům i Slovákům dobře znám a také se v tom samém roce - 1996 objevil Flanker - nejrealističtější simulátor proudových stíhaček.

Následoval Flanker 2 kde k původnímu Su-27 přibyla i námořní varianta Su-33. Moderní bojiště ještě docela detailně zpracovaly dva simulátory vrtulníku Enemy engaded Apache vs. Havoc a Commanche vs. Aligátor ale to nic neměnilo na tom že východní fronta druhé světové války, ty neuvěřitelná jatka byly stále opomíjeny.Jenže v roce 2001 se objevil blesk z čistého nebe - byl jím první šturmovik přesněji řečeno IL-2 Sturmovik a tato hra od Olega Maddoxe a jeho týmu navždy změnila žánr letecké simulace.

Do dnešních dnů se původní Šturmovik rozrostl do olbřímích rozměrů. Dva roky po IL-2 Sturmovik se objevilo pokračování Forgotten Battles, následované za rok datadiskem Ace expansion pack a loni na podzim i IL-2 Pacific Fighters, jež přidal Pacifická bojiště. Pokud započítáme i různé datadisky máme před sebou největší letecký simulátor všech dob se skutečně velkým záběrem. Vzhledem k tomu že Stíhačky nad Pacifikem na mém HDD ještě neduní budu se věnovat jenom druhému a půltému dílu což je de facto hra Forgotten Battles + Ace pack.

Bez joysticku ani ránu - to mějte v plánu. Ano je to tak, bez páky si simulátor neužijete, ne že by se na klávesnici létat nedalo ale je to jako pilotovat Bloch 153 - koncert pro čtyři ruce a na boj moc času nezbývá. Ne že by hra byla složitá, tedy ona je, pokud máte vše na real ale nastavíte li si Easy či custom máte z hry báječnou leteckou arkádu, nicméně ruce se vám po klávesnici pěkně rozběhnou - ne na klávesnici to není ono.

Zapomeňte na řeči že simulátory nejsou pro lidi IL-2FB + Ace pack pro lidi je. Můžete být nesmrtelní, s neomezeným množstvím paliva a munice a kosti stovky nepřátel, či si hrát na skutečné piloty, zápasit s velice odlišnými letovými charakteristikami jednotlivých letadel a vcítit se do pocitů frontového letce. Není a nebyl žádný jiný sim kde by jste si mohli vyzkoušet i takové šílenosti jako bylo Zveno SPB, obří sovětský bombardér TB-3 s podvěšenými stíhačkami I-16, či Mistel tedy bombardér Ju-88 naditý výbušninami a pilotovaný z FW - 190 neseného na hřbetě. Exploze nálože této zbraně zničí celý most i okolí včetně kolony tanků na mostě i v předmostí.

V žádném jiném simu nemáte vedle sebe hadraplány typu Polikarpov I-153 či Gloster Gladiátor vs. legendární dvouplošný Fiat CR.52 Falco nebo polský dvouplošník RDW -6, v žádné jiném simulátoru se nedá létat za Rumuny,Francouze,Poláky,Maďary či dokonce bratry Slováky, přičemž každé letectvo má hlášky ve své mateřštině, žádný jin ý sim nemá tak velkou základnu fanoušků, která dokonce iniciovala vývoj československých letadel Avia B.534 a Aero Š.328, čímž se na monitorech poprvé objeví letoun tuzemské výroby.

V simulátoru se potkáte s řadou es všech stran, zalétáte si nad dokonalým modelem Leningradu či Berlína, vychutnáte zoufalé boje na finské straně v Zimní válce mezi Finskem a SSSR, budete létat nad Balatonem, spatříte legendární křižník Aurora (a můžete ji potopit)či si ve výborném editoru vytvoříte mise s ČS stíhacími peruťemi RAF.V datadisku FB dostanete do rukou i experimentální proudové stíhací letouny Luftwaffe, jakož i bojově nasazené jety He-162 či Me-262 ve třech verzích (i nerealizovaných) ale od počátku máte k dispozici i sovětskou raketovou stíhačku a samozřejmě skoro všechny stíhací letouny té doby + pár bombardérů a samozřejmě i bitevní Il-2 či slavnou kvílející Štuku včetně Tank Busteru. Vaši kolegové se časem zlepšují a hra tak nepostrádá RPG prvky.

To vše na dokonalém enginu který by měl běhat na jakémkoliv současném PC velice plynule. Na P4 3GHz,512MB RAM a FX 5200 to běhá skoro bez záškubu či zatuhnutí i v situacích kdy je obloha plná letadel.Samozřejmě na plné detaily. Pokud překousnete pro leckoho nudné lety do oblasti akce (lze urychlit ale nikoliv přeskočit), připočítáte k tomu výbuchy které si nijak nezadají s realitou, dokonalý zvukový doprovod (při salvě z kanónů Me-262 sletíte hrůzou ze židle) tak máte před sebou hru na stovky ne li tisíce hodin.

Východní fronta je rozlehlá dost (ač je to pár map) a spolu s Pacifikem tvoří jednou z největších vitruálních bojišť v PC hrách všech dob. Tak na co čekáte, zapomeňte na předsudky, sežeňte si páku, nastavte si sim dle svého vkusu a zaručuji vám že si širé ruské stepi zamilujete a nezastavíte se až v Berlíně. Jen se nebát !

Nejlepší a nejobsáhlejší simulátor letecké války na PC. Konzolisti nevěří, příznivci akčních her si užijí a virtuální piloti už dávno znají a hrají. Nedá se nic dělat. 100% ze 100%
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků