Jak vy*ebat s návštěvníky - level doupě.cz

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 8. 2015 18:01

Doupě je mimochodem asi 4x pomalejší bez AdBlocku než s AdBlockem. Měli byste si trochu srovnat programátory :)

A vypnout AdBlock nestačí - stejně mi to pořád hlásí, že mám AdBlock a nemůžu si tedy přečíst článek. Už tedy Doupě prakticky nečtu.

To jen tak pro evidenci, kdyby se třeba někdo někdy divil, proč Doupěti ubývají čtenáři.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 15. 8. 2015 15:05

A dlaždičky. Když Doupě přecházelo na dlaždicový vzhled, kritizoval jsem to, protože to je nepřehledné, nepraktické a má to každý (takže my to musíme mít taky a blá blá blá) a od té doby jsem názor nezměnil ani o píď. Ach jo. Hrozný hnus.
Neříkám, že jak má Doupě dlaždičky udělané je nejhorší co na ČR webu jde najít, to rozhodně ne, ale to co vidím za zvěrstva na některých webech, to by jeden brečel. Jedna a ta samá zpráva zobrazená kolikrát i třikrát na titulce jen proto, že čirou náhodou spadá do hned několika kategorií, velké články díky tomu utopené v neustále se přesouvajícím bordelu atd. Místo aby se ty nejdůležitější věci, tedy vlastní tvorba (recenze, témata, komentáře) držely na předních místech aby se těžila čtenost, tak se rozhazují nesmyslně po ploše a jsou přeřvávány několikanásobně se opakujícími mininovinkami a prase aby se v tom vyznalo. Co bylo špatné na chronologickém řazení "nejnovější věci nahoru a hned vedle box s velkými články zase od nejnovějšího po nejstarší"? Jednoduché, přehledné, blbuvzdorné. Proto rád chodím na Games.cz - protože jsou old-school... tedy zatím.
Místo toho se dnes a denně potýkáme s přívalem boxů, kolonek, přeskupujících se dlaždic a přitom kolikrát ani člověk v tom návalu nenajde nějaký shoutbox, nebo kolonku "poslední komentáře" - pokud daný web s něčím tak zdánlivě prostým vůbec disponuje, takže neví, jestli v nějakém textu vůbec někdo reagoval na jeho reakci a protože se ona novinka nebo text chaoticky přesouvá sem a tam, ani nemá sílu ho hledat a kontrolovat a tudíž jakýkoliv dialog je předem zabitý. Jestli něco zabíjí herní weby, tak je to rozhodně tohle svinstvo.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 8. 2015 15:24

No, upřímně mám radši design Doupěte, než Zingu. To je změť nepřehledných odkazů, rubrik, sekcí a komunitních sra*** bez nějakého vyššího smyslu. Kdo se tam nepohybuje od začátku, absolutně se ztratí. Já tam třeba proto radši nechodím, protože se mi tam z toho zvedá pajšl.

Jinak je Doupě otřes ve vymáhání vypnutí AdBlocku. Rád to vypnu, ovšem ne když je tam přehršel reklam a toto hlášení často i tak zůstane. Navíc aby to u klasické novinky stylu "obrázek/videa" a tři věty blokovalo obsah, to je už na pováženou. Více se mi líbí systém Games, kde je krásná prosba, abych AdBlock na jejich webu pozastavil nebo přispěl. Obsah ale neomezují a světe div se, Games je jeden z mála, kde jsem AdBlock pozastavil z hlediska domény.

Edit: Nicméně Doupě svým přístupem i tak nepřechytračí AdBlock a lze pohodlně zobrazovat obsah bez reklam a upozornění. Šířit jak tady ale nebudu. :-)
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 8. 2015 15:29

AdBlock mám vypnutý všude kromě Doupěte a CDR... CDR nemá žádný obsah, za který by si zasloužili nějaké peníze, ale zato tuny reklam a Doupě pojalo boj proti AdBlocku po svém, jejich reklamy jim extrémně zpomalují web, tak ať nežerou :) Stejně se tam dá číst tak jeden článe za měsíc.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 8. 2015 15:39

Reklamy blokuji tedy všude, vyjma oblíbených serverů. Proč? Nenakupuji skrz reklamy, takže nevidím důvod, aby mi to něco nabízelo. Chodím konkrétně nakupovat. Ale taky důvod je, že projíždím hlavně zahraniční weby, kde je často reklama značně "mimo" svojí nabídkou i jazykem. Asi si fakt nekoupím Clio ve Francii a pizzu neobjednám rozvozem z Neapole.

I když...
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 8. 2015 15:45

Ono se počítá i to zobrazení :) Teda hlavně to zobrazení - platí se za počet zobrazení obvykle, ne za shlédnutí, kliknutí nebo za transakci. (Ano, je to totálně nesmyslný systém, ale kdyby se mělo platit za kliknutí nebo za transakci, zkrachovaly by i ty Games.cz).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 15. 8. 2015 18:11

Však já vím, sám jsem to chvíli měl na starosti u kamaráda. Byla doba, kdy na proklikách šlo vydělat a lidi na to skutečně klikali. Pak se ten poměr snížil a nastoupilo razantně shlédnutí, ale s menšími zisky a často stěží počítatelnou reálnou odezvou.
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 17. 8. 2015 15:25

Sattero píše:No, upřímně mám radši design Doupěte, než Zingu. To je změť nepřehledných odkazů, rubrik, sekcí a komunitních sra*** bez nějakého vyššího smyslu. Kdo se tam nepohybuje od začátku, absolutně se ztratí. Já tam třeba proto radši nechodím, protože se mi tam z toho zvedá pajšl.

Zing má paradoxně úplně stejný design jako HW nebo CGN. Nejnovější nahoře a postupně starší věci. Recenze a preview napravo, co vychází nově nalevo.
Problém je neskutečné množství reklam a banerů, které tomu dávají nesmyslný vzhled a pocit, že je všechno bez ladu a skladu.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 8. 2015 15:28

Ale to říkáš fakticky jen to, že mají stejný základ jako 99 % webových magazínů o videohrách. To že výsledek stojí za prd a je to chaos, jsi potvrdil. :-D
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 8. 2015 15:40

Zing je chaos, to je fakt :) Games a Eurogamer jsou ok, jinak to stojí za prd (někteří duplikují články v seznamu článků a v highlight panelu, u jiných je highlight panel doplněk seznamu článků... prostě bordel).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 17. 8. 2015 20:34

Sattero píše:Ale to říkáš fakticky jen to, že mají stejný základ jako 99 % webových magazínů o videohrách. To že výsledek stojí za prd a je to chaos, jsi potvrdil. :-D

Jo, to potvrdil. Ale třeba se v něm dokážu zorientovat stejně jako na Games.cz. U doupěte prostě nedokážu rozlišit, co je nová novinka, co stará a co nějaký článek. Dlaždice nedlaždice, pokud to na mně nevyskočí na fóru, tak to tady nečtu.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 8. 2015 20:37

Na Doupěti to není potřeba rozlišovat. Všechny články mají stejnou hodnotu (teď přes prázdniny nula) :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 17. 8. 2015 21:00

Milí Mišáčku, volím familiární oslovení, bo jsi se svými neuvěřitelnými komenty (a následně smazanými) stal nedílnou součástí doupě rodiny :oboze proč :?:

To že zde tvrdé jádro doupěte nastavuje nezištně zrcadlo "redakci" a ta se skrze svého pochopa (tebe) staví k celé věci jak se staví je prachsprostá zhovadilost a vypovídá to mnohé o tom jak se k tomuto bývalému klenotu na české scéně stavíte.

Víš, vůbec mě nezajímá, že máš problémy s tím se uživit, stále tu meleš něco o penězích, pak něco o špatném a neefektivním profinancování a v závěru nezapomeneš zdůraznit něco jako peníze za špatně odvedenou práci a právo na ně. Jsi tak arogantní, že ti není blbé přitáhnout a vyzvat uživatele, aby ti pomohli táhnout tuto kárku hnoje svou vlastní produkcí úplně zadarmo a dát ti tak vydělat.

Nikdy jsem si nemyslel, že se budu poohlížet po jiných webech, bo právě výjimečnost zdejší komunity mě táhla, rozmanitost a různorodost nabízela rozhled všem uživatelům napříč systémy.

Jsem tu od samého začátku a směle se řadím mezi ty, co to tu formovali a utvářeli (stranou falešná skromnost), stejně tak jako mnoho dalších .... sakryš, kolik konstruktivních debat tu proběhlo, kolik hráčů na té nejvyšší úrovni všech systémů, kolik sakra hodnotných příspěvků, kolik zkušeností, byly by z toho parádní memoáry :-]

Bylo to dobrých 10let s mnoha dobrými lidmi/hráči, díky za ně :!: ale nic velkého se zas tak neděje, čas plyne, věci se mění - někdy k lepšímu, jindy k horšímu.

PS: mimochodem "šéfredaktorovi" :-l :-! M. M. jsem psal, neměl ani tu drzost mi odepsat.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 17. 8. 2015 21:02

Ale doslova. Polovina článků je ve formátu:

"Hra S Nějakým Jménem se brzy přiřítí na naše obrazovky a podle našich dojmů z Nějaký Herní Festival jste zajisté poznali, že je na co se těšit. Nový trailer vám nyní dává na vybranou, jak si zaklikáte."
[nějaké random video z YT]

What the? Dvě věty a trailer z YT? A to si jako kvůli tomuhle mám vypínat adblock?

Obrázek

dr.miša: Co zbývá než souhlasit. Dobře napsáno. Bohužel jsme se dostali až sem. S tvorbou games.cz se tvorba doupěte absolutně nedá srovnat a třeba i bonusweb.cz, což oproti doupěti byla vždycky docela žumpa ma teď kvalitnější tvorbu, jeho články alespoň nemívají dvě věty a video.

Shame on you, Michale Šafránku.

Joa BTW, na games.cz si adblock klidně vypnu, protože je tam jedna obrázková reklama nahoře, jedna dole a jedna malá jezdící. To je vše. Velmi pravděpodobně stačí, protože pak si adblock vypne více lidí.

Doupě? Reklama nahoře, vlevo, vpravo, flashová (FLASHOVÁ!) reklama uprostřed vpravo, další flashová reklama uprostřed, obrázková reklama uprostřed vpravo a pak ještě menší reklamy všude kolem dokola. Bleh.
Naposledy upravil Darwel dne 17. 8. 2015 21:20, celkově upraveno 1
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 8. 2015 21:14

Nezapomeň na to, že random video je s reklamou od Živě, bez souhlasu autora :D Bez toho by to nebylo ono.

Nechápu, proč všechny napadá se inspirovat Eurogamerem. Eurogamer nemá takovou návštěvnost, jdak si myslíte a zaleka nevydělává tolik, kolik si myslíte. Jediný, koho uživí, je JD a to se ještě musí modlit, aby nepřišel o jednoho z inzerentů. Ano, je pravda, že návštěvnost má větší než Doupě a pravděpodobně vydělává mnohem víc než Doupě. Jenže Doupě, resp. Živě si za tohle může samo - fakt za to nemůže adblock ani čtenáři neochotní čumět na reklamy.

Bonusweb bych zase moc nechválil :D To jsou taky takoví zoufalci. Sice vydávají plnohodnotné články, ale zase nemají skoro žádné novinky a kvalita těch článků je dost podobná té na Doupěti (ale pozor, i tady jsou dobří redaktoři - akorát bych musel hodně vzpomínat, kdy se to někde projevilo).

Kdo je vlastně ten Šafránek?

Jak tak na to koukám, tak vyjebali hlavně s Michalem. Měl bý šéfredaktor, ale šéfuje tak akorát sobě... A pár brigádníkům nebo co to je. Zase na druhou stranu si zaslouží respekt za to, že dokáže vydat tolik článků sám - ani se moc nelze divit, že jsou generické. Mně to hrozně sralo, když jsem musel všechno dělat sám...

Darwel: Taky máš Doupě o tolik pomalejší bez AdBlocku?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků