Redesign

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 17. 1. 2013 15:24

tohle mi pripomina me prvni pokusy ve frontpage express ,, na tabletu to vypada dobre (mobilni verze je hnus) na notebooku to vypada jako pokus o tabulku ve frontpage expresu i zdrojovy kod je jeden velkej bordel na prvni pohled (dele nez pet minut tomu venovat nebudu)
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 1. 2013 15:47

Alianna Hitomi> Validátor proti našemu kódu vůbec nic nenamítá, naopak blahopřeje, protože minimálně na titulní straně nenašel ani jednu chybu :-)

http://jigsaw.w3.org/css-validator/vali ... g=&lang=cs

EDIT: To vlastně bylo CSS, HTML Validator našel čtyři chyby, na které ale nedosáhneme: http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ne&group=0
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 17. 1. 2013 16:09

nejde mi o validator spis mam pocit ze s takovym jednoduchym designem by mel byt zdrojak o dost kratsi a prehlednejsi (i kdyz teda moje soukrome projekty o moc lepsi nejsou jen muj nazor)

a jak jsem napsala : mobilni verzi dejme tomu nechte , nynejsi desktopovy design dejte jako alternativu pro tablety na nem to vypada hezky ale dejte tmavou barvu na pozadi (nexus 7) , pro desktop to cele prekopejte a zadne dlazdice apod., tot muj nazor

edit:// mimochodem lidi pouzivaji adblock hlavne kvuli takovym tem prvkum co mate na strance , jezdici , blikajici animace ,,
vse je muj pouhopouhy nazor na vec
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 17. 1. 2013 16:27

Bez adblocku je to teda zase prereklamovana blikajici matlanina, na kterou se neda koukat, skoda ze novej design k modernosti naprosto neprispel ...

Ale po tom co jsem v adblocku toho 80% zablokoval si nemuzu moc stezovat, mam tam ted prehledne jen posledni prispevky z fora a clanky ...

A abych pravdu rekl libi se mi to o dost vic nez to co bylo pred tim :-)

Obrázek

-- 17. 1. 2013 16:40 --

Btw. Nejak zmizly blogy coz asi nebyl zcela umysl ...
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 1. 2013 17:51

Blogy, ano to je to co mě asi nejvíc zarazilo, ale vzhledem k faktu, že jsem skoro jediný co přispívá, tak jejich odstranění chápu - byť se mi asi zmenší čtenost.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malignus 18. 1. 2013 05:43

Je to hrozný a nepřehledný, vůbec mi to nevyhovuje. Starý design byl mnohem lepší. Tohle má vzhled rozházeného pexesa. Asi si najdu konkurenci.
Malignus
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 20. 1. 2013 14:22

Na kazdou zmenu se vzdy snese plno kritiky. Ja si myslim, ze je to rozhodne krok spravnym smerem, protoze predchozi design prece jenom uz pusobil zastarale. Ale osobne mi vyhovuji spise jednosloupcove weby jako treba zive nebo zminene tiscali.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 20. 1. 2013 15:38

Ohledně blogů tu mám ještě jednu, ale zato fakt oprávněnou kritiku!!!
Dneska chci přidat příspěvek, kouknu na blog a co nevidím! Ten hnus je absolutně nečitelný, nenaformátovaný, rozhozený! Prosím vás, tohle mi sakra nedělejte! Prosím o rychlou nápravu.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 20. 1. 2013 16:49

Po chvíli snahy si zvyknout - ne. Dlaždice, ať už je jejich praktická funkčnost jakkoliv horší než klasický sloupec "nahoře-nejnovější-dole-nejstarší", se dají. Sice ten krok nechápu, ale budiž. Ale volba barevného schématu na genericky bílý je otřesná - doupě se tím designově zařadilo na úroveň idnes nebo novinek. Prostě další generické noviny, ne herní web. Zatímco ovšem zpravodajské servery mohou vypadat genericky, u herního webu je toto chyba - bílé písmo na tmavším pozadí se lépe čte, má větší kontrast, nebolí z něj oči, vypadá tak správně "herně". No nic. Modrá barva pozadí byla jedna z věcí, které doupěti dodávaly osobitost... Teď už to (alespoň pro mě) není designově doupě, ale prostě další "surface" web. Co třeba aspoň přepínač mezi klasickým/inverzním zobrazením, jako má třeba Gamespot?
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 1. 2013 18:47

N.Marko> Ozve se vám kvůli tomu šéfredaktor Doupěte. Na blog dnes píšete opravdu sám, takže něco vymyslíme.

Darwel> Dostal se ke mně názor, který nám za tuto změnu děkuje - že máme konečně černý text na bílém pozadí :-) Inverzní zobrazení je podle nás ve světě webů, které jsou všechny černě na bílé, nepraktické. Přepínač asi dělat nebudeme, máme zkušenost, že individuálně si weby nastavuje jen minimum lidí.

Vyzkoušejte případně Stylebot. Je to doplněk například pro Chrome, kterým si můžete snadno upravit styly - stačí klikat a nastavovat parametry, třeba právě barvu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 20. 1. 2013 18:55

Osobně mám taky radši takový ten klasický styl odshora - dolů novinky - starší věci. Do dlaždic se nevejde krátký popisek oč v článku jde a obrázky jsou často zavádějící. Můj názor.

Redesign jako takový po nějaké delší době je v pořádku a potřebný a ani to bílé pozadí mi nevadí (možná pro náročnější by bylo vhodné udělat alespoň jeden skin. Na Konzolistovi jsem to používal), ale jak říkám, dlaždice mi nepřijdou moc informativní.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 1. 2013 21:45

Nový design se mi docela líbí. Rozhodně zajímavá změna. Doupě ale stejně nečtu, takže je mi to docela jedno. Ale jedna věc je zajímavá. Proč to není uprostřed? Je v tom nějaký úmysl?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 20. 1. 2013 22:04

To bude asi tímhle:
Marek Lutonský píše:A při návrhu jsme se k tomu zkusili vyhnout tzv. efektu pravého sloupce. Ten kdyby na webech nebyl, tak se nic nestane, snad s výjimkou boxu úplně vpravo nahoře totiž nefunguje, návštěvníci na obsah v něm neklikají. Takže výsledkem je, že Doupě na titulní straně prakticky nemá pravý sloupec, využili jsme celou plochu.
Návštěvníci na něj neklikají, tak tam dáme reklamu. That makes sense. :mrgreen:
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 1. 2013 22:09

Reklamy nevidím žádné, ale napravo to mám dost. EG sice taky, ale tam je ten design na to připravený. Vypadá to hodně blbě a už kvůli tomu bych tam nechodil. Nechápu smysl toho, že je i něco nalevo, jen já to nevidím, protože se dívám doprostřed.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 20. 1. 2013 22:20

tdjohn píše:Reklamy nevidím žádné
Ono s vypnutým AdBlockem to začne dávat smysl:

Obrázek
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků