SCORE vs. LEVEL vs. DOUPĚ

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 1. 10. 2010 18:06

Tak vážení!
Jsem si tedy zakoupil po cca 15-ti letech PC časopis. Level. 250,- a jako dárek 3 zapalovače bo jsem remcal ;) Trine mne chytla na videoukázkách, tak doufám, že nebudu litovat. Je tam ještě nějaké rádobyRPG aka Diablo ale nevím, jak někde napíšou klon Diabla nebo tak, je to o ničem. Jinak jsem čekal větší kvalitativní posun článků a recenzí za těch mnoho let. Ono je to beze změny. Nejsem sice teeneger na které se asi redakce cílí ale přijde mi to poněkud infantilní...
BTW, kvůlivá skorosynovci sleduji ABC, a ač se tam hrám věnuje s bídou tak čtyřmi stranami, v důsledku mi přijde o dost hodnotnější. Nehledě k tomu, že hry vydávají také a celkem slušné kousky byly. Mít kluka a ten chtít předplatit Level, tak ho zmlátím a myslím, že by mne soud osvobodil a ještě dostanu metál za záchranu intelektuálních kvalit dotyčného zmlácence...
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 1. 10. 2010 18:20

Jo souhlas Docu, sleduji u nich úpadek již delší dobu, V Recenzích ouplně ,,odešli,, i v Préjtu(Prévijů) jsou čajdové a to i bejvalý Borci, budu jim muset po Létech, opět napsat Dopísek, Hehe. Jinak Ta Legend, no zatím ji hraju, a Trine se bude líbit Kamile. Kdybych byl v létě na Velkým Vandru tak bych si to nekoupil, že. To SCORE se jim nějak spozdilo?!...STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 10. 2010 18:27

Však taky všechny ty časopisy už pomalu končí :-) Kvalita je fakt dost pochybná, tím spíš v porovnání s 90. lety.

Ono teda ani to ABC nestojí za moc - dneska se věnuje popkultuře, přičemž dřív to byl časopis spíš pro kutily a sběratele - stalo se z něj takový Bravo pro kluky.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 1. 10. 2010 19:15

Ábíčko bylo časopisem mladých techniků a přirodovědců. Dneska je to odpad...

Trine je nějaká hopsačka... s fyzikálními hádankami. Nic pro mě.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 1. 10. 2010 19:39

By ses beztak zaseknul v prvnim levelu :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 2. 10. 2010 06:30

Až zhubne a bude skákat za trenérkou tak mu tahle hra bude chybět. Těžko na cvičišti, lehko na trenérce... :D
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 2. 10. 2010 08:34

ABC mladých techniků a přírodovědců bylo asi to nejlepší, co nám komunistický totalitní stát přinesl. Byl to kvalitní, inteligentní a zajímavej časopis, kterej by měl dneska asi stejnou šanci na přežití, jako mají kvalitní, inteligentní a zajímavý hry. Je to jako se vším, lidi (a mladý zvlášť) nejsou debilové od přírody, mají potenciál k inteligenci a vytříbenosti, ale někdo v nich ten potenciál musí odemknout, musí je vychovat ke kvalitě a kulturnosti. Starý ábíčko nebo Andrejovo Score (Excalibur) se o to snažily. Dneska vládne komerce a brak, mezi nimiž se kvalita prosazuje jen ztuha.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod spartas 2. 10. 2010 09:36

ABC jsem v mládí četl, nebylo to tedy už za komunismu, ale ze zajímavého časopisu, který mě v dobách, kdy jsem neměl internet, přinášel opravdu zajímavé informace, se stal jakýsi časopis mapující trendy v jízdě na snowboardu, skateboardu, hip-hopovou kulturu atd.
spartas
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 10. 2010 10:12

Možná je to prostě tím, že jsme vyrostli a teď už nejsme schopni pochopit, že mladé lidi dneska zajímaj jiný věci než tenkrát nás. Kdyby pokračovali v duchu mladých techniků a přírodovědců, nikdo by ABC už dneska nekupoval, a tak bylo potřeba přejít na podstatně masovější témata... (Mám pocit, že na nějakou dobu přestao vycházet úplně, než se přešlo na nový formát.)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 2. 10. 2010 11:07

O tom nikdo nepochybuje, snažil jsem se říct něco v tom smyslu, že ABC byl příklad toho, jak se snažit čtenáře vychovávat, kultivovat, učit je vnímat kvalitu (odtud ta paralela s Andrejem a Excaliburem). Dnes vládne přístup komerce+podbízivost. Namísto, abychom se snažili podnítit v čtenářích ten potenciál k něčemu kvalitnímu, parazitujeme na jejich pokleslém vkusu. Oproti dnešnímu konzumu mi proto byl přístup starého ABC mnohem sympatičtější (i když nakonec ze mě nevyrostl ani technik ani přírodovědec a mladý taky už nijak zvlášť nejsem).

Zkrátka, argumenty typu "lidé to chtějí", "lidem se to líbí", které na naší kulturní scénu uvedl Vladimír Železný se svým nezapomenutelným "Volejte řediteli" jsou velmi, velmi problematické a je třeba se před nimi mít na pozoru. V časopisech, ve hrách, v politice, v životě.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 10. 2010 12:42

S tím určitě souhlasím :-) Bohužel, časopisy se z polohy "děláme to pro radost" přesunuly do polohy "děláme to pro peníze". A tak cílem ABC už není vychovávat, ale vydělávat... I ty vystřihovánka jsou tam teď spíš pro smích než pro cokoliv jiného - z komplexních modelů se staly jednoduché hračky... Nenaděláme s tím nic, ABC není vědecká ročenka, aby mohlo prodělávat. Leda bychom spustili svůj vlastní ABC Revival projekt :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 2. 10. 2010 15:14

Tak ejbísí jsem kvůli klukovi dost sledoval a sleduju, je asi nej. z un iversálnějších věcí, ono toho moc není, že. S těmi vystřihovánkami je to asi naprdík bo před cca 2-3 lety sháněli autory a nic moc výsledek. Ono to dá asi hodně práce. A taky témata. Když si vzpomenu na ty vymakaný Vostoky s Apollem, hrady, zámky...
Jako, Score si nekoupím, Level mi stačí až běda. Bych si připadal jak imbecil, aspoň podle mého názoru to z lidí dělají. Zlatý Doupě, když vycházelo...
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 9. 10. 2010 23:14

Pánové - dědkovatíte.

Faktem je, že ABC za komančů mohlo být takové jaké bylo hlavně z důvodů že nemělo žádné existenční problémy. Pokud nenakrkli v redakci nějakého cenzora, tak se mohli věnovat i okrajovým a vzdělávacím tématům. Nemuseli mít strach, že když jim klesne náklad, tak je zruší. Krom toho neměli konkurenci. Výmluva že to je o komerci je jen výmluva, protože nikdo cílovou skupinu - tedy mládež nevede k zájmu o důležitější problémy. I pro ně to je tedy otázka přežití, buď budou prodávat a tedy obsah bude takový jaký chce trh, nebo půjdou od válu. Takový je stav věci. Populárně vzdělávací funkci pro mladé dnes supluje internet.


Ehm, já měl ještě rád VTM a co jsem se posledně díval, tak ten si celkem drží úroveň.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 11. 10. 2010 14:33

Já už teda Level dlouho nekoupil, ale vy to určitě budete vědět: Když teď ten Poláček a spol odešli z Hrej, odešli i z Levelu? A jestli jo, budou teď psát jinam (kam), krom toho TG?
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 13. 10. 2010 06:03

N.Marko píše:Pánové - dědkovatíte.

Tak já to beru i z pohledu svého synovce. Má podobné zájmy a moje staré ABC ho "donutily" předplatit si časák později pro sebe. Bohužel ho už rok nekupuje, protože jak tvrdí: "Už tam naní nic zajímavého jako kdysi nebo to, co najde v jakémkoli jiném časáku pro náctileté." A to byl názor tehdy 14letého kluka.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků