Čtení(nevim jak jinak to nazvat)

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 7. 1. 2013 18:21

Ok, vím co si před spaním přečtu :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 7. 2. 2013 13:50

Objevila se dalsi kapitola Vichru zimy (The winds of winter). Cesky, anglicky.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zouki7 4. 3. 2013 19:01

Četl tu už někdo Soumrak od Glukhovského? Metra, zvlášť první díl, považuju za jednu ze svých nejoblíbenějších, tak sem zvědav, jestli se mu to znovu povedlo. ^^
Jsem cynická, ironická a sarkastická krysa.
zouki7
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 22. 4. 2013 22:55

Orwell - Farma Zvirat

Stejne jako 1984 velmi silna a az nebezpecne nadcasova knizka.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 23. 4. 2013 04:16

Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější

Jojo, Orwell, inteligentní levičák, rarita :-)
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sutr90 23. 4. 2013 16:13

Ne někteří, jenom prasátka. :D
We do what we must, because we can.
sutr90
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 5. 2013 10:09

Tak, to je snad poprvý, co do tohohle tématu píšu, protože po letech zase něco čtu :-D http://www.kosmas.cz/knihy/177638/metallica/

Metallica bývala kdysi má nejoblíbenější, ale bylo to dáno jen omezeností přehledu. Dneska mi přijde, že všechny tyhle nad starou hudbou rozplývající se knihy a kritiky jsou stejně jen záležitostí sentimentu. Říkejte si co chcete, ale osmdesátkovej metal byl proti současnosti zkrátka strašně primitivní a nudnej.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 27. 5. 2013 12:35

Ja jsem precetl dalsi knizku od Feynmana - O smyslu byti. V podstate to jsou jenom 3 prednasky v textove podobe, ale je tam par zajimavych myslenek. Predchozi me vsak bavily o poznani vic.
Dale omnibus od McBaina (Zabijak, Utocnik, Prekupnik) a konecne jsem se pustil do Tales of dunk and egg. Musim se priznat, ze me prekvapilo, jak pomalu to ctu, protoze musim co chvili hledat ve slovniku...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 27. 5. 2013 16:56

Poradi mi nejakou lehce pristupnou a stravitelnou knizku o psychologii nebo filosofii? Nejlepe takovy ten popularne naucny vyklad beznych veci.

Za posledni mesic jsem na cteni nemel moc cas. Zacal jsem cist celkem fajn knizku o historii USA od Kolumba az po soucasnost, ale skoncil jsem nekde u Revoluce.

Dal jsem rozecetl prvni Hru o Truny (protoze bych nebyl ten spravnej cool clovek kdybych nesel s proudem - lidi v buse a ve vlaku ctou bud Hru anebo 50 odstinu sedi). Jsem asi ve tretine - je to pro mne asi jeste vic stravitelnejsi nez serial. V postavach mam sice bordel v obou mediich, ale tady mi to aspon tak moc nevadi. Mam to presne jako serial - cte se to dobre, je to zajimave a zabavi to, ale na zadku z toho nesedim.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohemka 27. 6. 2013 20:32

Tak já nedávno dočetl zatim pět dílů ságy Písně ohně a ledu... a přijde mi to naprosto super... tak netrpělivě čekám na Vichry zimy :)...

dneska jsem dočetl Ztracený symbol od Browna... trilogie s Langdonem mě vážně vážně bavila... takových knih jen houšť... i když psaní takových knih musí být nesmírně časově náročné a ten chlap musí být asi dost inteligentní, protože na úvod píše, že to všechno vážně existuje... samozřejmě nemyslim tajný a skrytý pravdy lidstva, který změnej povahu světa :D... ale ty geografický a historický věci a památky, což je úžasný vzhledem k tomu, kolik jich tam zmiňuje...

jinak bych se rád zeptal... slyšeli jste o sáze Malazká kniha padlých? četl jsem ohlasy a prý je to jedna z nejlepších fantasy sérií... ale nikdy dřív jsem o ní neslyšel...
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carter83 28. 6. 2013 12:44

bohemka: Malazskou knihu padlých jsem přečetl - úžasně propracovaný svět, příběh a postavy. Srovnáním s Písněmi ohně a ledu neposloužím, číst dvě takovéto rozsáhlé ságy by bylo moc.
Každopádně u MKP mi přišlo, že už od začátku dokáže velice dobře vtáhnout do děje. Takže bych prostě zkusil začít číst, a pokud nezaujme hned, šel bych od toho...
Carter83
Killing Spree

Odeslat příspěvekod zouki7 6. 7. 2013 18:28

Píseň ledu a ohně mi tu taky trůní, ale nějak se mi do toho nechce pouštět, pořád si řikám, že počkám, až to dopíše.

Jinak mám v poslední době za sebou
Soumrak (Glukhovsky) - po Metrech sem čekal další nářez, ale dostalo se mi jen nadprůměrně mystického počinu. Části s deníkem conquistadora byly parádní, a konec docela dost originální a krapet wtf. Nelituju koupě, určitě někdy zase přečtu.

Orwellovo 1984 - paráda. Nestárnoucí námět, dost strašidelnej nestárnoucí námět.

Kdo chytá v žitě od Salingera - co to mělo bejt? Výlevy narušenýho pubescenta bez hlavy a paty, od kterejch sem podle reakcí na netu čekal alespoň humor. Bohužel. Netušim, proč je to tak slavný.

Na západní frontě klid - není co dodat. Silný, syrový. Už si nebudu myslet, že první světová byla jen menší sestřičkou druhé.

Alenka v říši divů a za zrcadlem - no, jako... Carroll měl fantazii. :D Některé slovní výměny naprosto perfektní, ale celkově mě tahle esence šílenosti moc nevzala, zajmalo by mě, co na to děti, pro který je to určený.

Les a Je těžké být bohem od Strugackých - Les se mi nelíbil. Nápad dobrý, ale fakt sem tu knihu nepobral. Prostě nepochopitelnej počin, ale kdoví, možná je v tom skryta jakási genialita, kterou sem neodhalil. To druhá kniha byla o poznání lepší. U obou je příběh jen taková kulisa, ale tady sem se fakt bavil, možná díky neotřelejm nápadům, který to dost oživovaly.

Teď mi tu leží Evžen Oněgin v česko-ruskym bilingvnim vydání a Zarathustra od Nietzscheho, tak doufám, že to strávim. :-))
Jsem cynická, ironická a sarkastická krysa.
zouki7
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 8. 7. 2013 10:07

zouki7 píše:Píseň ledu a ohně mi tu taky trůní, ale nějak se mi do toho nechce pouštět, pořád si řikám, že počkám, až to dopíše.

V tom pripade se bojim, jestli se ke cteni vubec nekdy dostanes :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zouki7 8. 7. 2013 10:40

Já se taky bojim. :-)) Měl by se vykašlat na blbosti kolem, a sednout si k tomu, přecijen už neni zrovna mladej.
Jinak sem asi po čtyřiceti stranách zahodil Zarathustru. To fakt ne. Zvládnu hodně, ale 300 stran tohohle ne.
Jsem cynická, ironická a sarkastická krysa.
zouki7
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trey 8. 7. 2013 12:42

Další zápisky starého prasáka - moje první setkání s Bukowskim, rozhodně je to něco naprosto jiného než co jsem zatím četl, docela pěkně to vystihuje jeden komentář k němu -
Nemyslím si, že musí platit provařená hláška "Bukowskeho buď milujete nebo nenávidíte". Já k němu mám ambivalentní vztah. Některá díla, pasáže či myšlenky mi příjdou takřka geniální. Baví mě jeho ironické a kousavé komentáře k různým stránkám života. Taky to, že dokáže hodně neotřele popsat mnohdy triviální skutečnosti o kterých by "střízlivý" člověk nikdy nemluvil, nepsal... Na druhou stranu, někdy je mi z něho skoro zle (fyzicky, morálně...). Každopádně kvůli těm několika perlám, co z jeho knížek vždy vypadnou se oplatí prohrabat tu hromadu ... hnoje kolem :-)
Ikdyž to s tím fyzicky zle zase říct nemůžu, nesmí se to brát úplně vážně, protože na autenticitu se tu určitě moc nehraje. Jestli si od něj přečtu i něco dalšího ještě uvidím.

Právě mam rozečtený Na východ od ráje, mohla by to být jedna z nejlepších knížek, né-li přímo nejlepší, co jsem zatím četl.

Taky jsem si nedávno tak říkal, kdyby G. R. R. Martin zemřel před dokončením knihy, že by byla dost velká smůla, ale vzhledem k tomu že sám Martin říkal že se už trochu bojí aby ho seriál nedohonil, takže si mákne :mrgreen:
Trey
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků