Čtení(nevim jak jinak to nazvat)

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 10. 2015 23:58

Docetl jsem Into Thin Air od Jona Krakauera. Skvele prevypraveni udalosti vedouci k osudne tragedii 10. kvetna 1996 na vrcholku Everestu, pri ktere zemrelo nekolik lidi a ktere se sam zucastnil. Krakauer ma super styl psani ktery cloveka vazne prilepi ke strankach - probira tam historii horolezectvi a jednotlive cleny vlastni i konkurencnich vyprav. Samotne nestastne udalosti se ale venuje celkem kratce. Zacal jsem to cist po tom co jsem byl v kine na Everestu (perfektni film btw) a cela situace mne zacala trochu vic zajimat.

Dneska jsem se pustil do Metra 2033. Nevim co od toho cekat, tak uvidime.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 27. 10. 2015 13:51

majdanek píše:Nahodím téma: XB-1 vs. PEVNOST

Jaký časopis máte raději, který čtete a proč? Já si oblíbil IKARII (dnes už jako XB-1), přijde mi, že PEVNOST je spíše lifestylový časopis a já si kupuju XB-1ku hlavně kvůli povídkám, které mají výborné.

Srovnáváš tak trochu nesrovnatelné. Ikarie (nemůžu si zvyknout na nový název, ikdyž jde o jednu a tu samou věc, časopis i předloha jména) je zaměřena na literaturu a okrajově se zabývá dalšími tématy. Pevnost je tak od všeho trocha a nic pořádně (neuraž se Erte, není to myšleno jako výtka ;-) ). Záleží na tom, co přesně hledáš.
Pro mne je obsahově Ikarie blíž, ale nemám na ni čas. Pevnost mne naopak mile překvapila.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 10. 2015 16:00

Neurážím se, ono to tak má být - prostě přehled pro fanoušky sci-fi a fantasy, kteří nejsou až tak extrémně hardcore (nebo jedno chtějí "pořádně" a zbytek okrajově - tak o těch okrajových tématech zůstanou trochu v obraze).

Jinak já osobně u Pevnosti nechápu smysl právě povídek, podle mě cílí už na jinou cílovku.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 2. 11. 2015 15:18

Povídky tady jsou taková přidaná hodnota. U Ikarie jde zase o základ.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků