Čtení(nevim jak jinak to nazvat)

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 12. 1. 2015 12:21

Na knihy pak ale navazuje hra (což je nicméně kánon).
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mentol999 13. 1. 2015 00:23

idem si dať hobita. Asi ho zmáknem za deň, dva. Filmy ma 2x nepotešili ( neboli zlé, len kvalitu pána prsteňov nedosiahli ), tak si oživím znova ten super príbeh. A asi zoberiem znova aj PP a Silmarion. Sú to knihy ktoré som prečítal minimálne 10x. Má niekto podobnú úchylku ako ja na svoju best knižku?
mentol999
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 13. 1. 2015 17:20

Koupil jsem si opožděně k Vánocům Hájkovu Kroniku Českou...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 20. 1. 2015 19:03

Ready player one - toci se to okolo virtualni reality, doslova prospikovane popkulturnimi odkazy hlavne na 80. leta (coz uz je na me casto moc, automatove hry (ktere absolutne neznam), pocitacove hry, knizky, filmy, serialy), ale je tam zminka i o Firefly, Matrixu apod. Ma to svuj logicky vyznam, proc to tak je, ale stejne to na me obcas pusobilo, ze si chce autor udelat jen dalsi fajfku. Vice mene jen dobrodruzny pribeh s trochu temnejsimi prvky, ktere na me moc nefungovaly, ale cetlo se to dobre. Uz davno jsou koupene prava na film, litaji kolem toho ruzna zajimava jmena, ale moc si to nedokazu predstavit.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 14. 3. 2015 11:10

Ja, robot, Nadace, Nadace a rise, Druha nadace. Dlouho jsem odkladal, ale naprosto zbytecne. Perfektni a ani u jednoho bych nehadal, ze je to pres 60 let stare. Urcite to nebude posledni, co jsem od Asimova cetl.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 26. 3. 2015 09:38

holubek002 píše:Uz davno jsou koupene prava na film, litaji kolem toho ruzna zajimava jmena, ale moc si to nedokazu predstavit.

Tak nakonec asi Spielberg http://www.moviezone.cz/clanek/28663-no ... spielberg/
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 29. 3. 2015 01:34

Marťan - Andy Weir

tuhle knihu jsem nedavno dostala do ruky a musim rict ze je super, kniha je psana stylem deniku a jde o astronauta ktereho nechali omylem trcet na marsu (mysleli si ze je mrtvy) kdyz se posadka evakuovala pred bouri , dalsi vyprava bude za 4 roky a na miste vzdalenem 3200km , jidlo dochazi , stavaji se nehody a hrdina to vsechno vtipne komentuje

par ukazek :

Zbytek dne jsem strávil pustošením interiéru vozidla. Tlaková kabina je z uhlíkového kompozitu. Hned pod ním je izolace, kterou kryje tvrdý plast. Použil jsem pokročilou metodu k odstranění kusů plastu (kladivem) a poté jsem opatrně vyjmul pevnou pěnovou izolaci (opět kladivem).

Den jsem zahájil nicotným čajem. Nicotný čaj se vaří snadno. Nejdřív ohřejete vodu a pak do ní nepřidáte nic.

Jednou z věcí, kterých mám vrchovatě, jsou pytle. Moc se neliší od kuchyňských pytlů na odpadky, ačkoli určitě přijdou na padesát tisíc dolarů, jelikož je nakupuje NASA.

Nejspíš mi řeknou: "Díky, že jste sbíral vzorky. Ale nechte je tam. A taky jednu ruku. Tu, kterou máte míň rád."

"[12:02] JPL: Seženeme botaniky, aby vám položili podrobnější otázky a prověřili vaši práci. Ve hře je váš život, takže chceme mít jistotu. Sol 900 je vynikající zpráva. Získáme mnohem víc času na přípravu zásobovací mise. A dejte si pozor na jazyk. Všechno, co píšete, se živě vysílá do celého světa.
[12:15] WATNEY: Koukněte! Kozy! -> (. Y .)"

Displej zčernal dřív, než jsem stačil vyjít z přechodové komory. Ukázalo se, že „L“ ve zkratce „LCD“ znamená tekutý. Řekl bych, že krystaly buď zmrzly, nebo se vypařily. Možná dám na internet zákaznické hodnocení. „Vzal jsem si tento výrobek na povrch Marsu. Přestal fungovat. 0/10.“
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 31. 3. 2015 09:05

Tyjo, tak tohle vypadá hodně dobře :D . Jakmile dočtu Dunu a dám si povinné znovupřečtení ságy Zaklínače (před vydáním hry v květnu), tak si toho Marťana seženu :)

a dívám se, že se podle knihy točí i film: http://www.csfd.cz/film/384557-martian- ... ie/?type=3
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 31. 3. 2015 12:36

hezky jen netusim jak by to mohlo fungovat ve filmu ale uvidime no
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 9. 4. 2015 11:15

holubek002 píše:Ja, robot, Nadace, Nadace a rise, Druha nadace. Dlouho jsem odkladal, ale naprosto zbytecne. Perfektni a ani u jednoho bych nehadal, ze je to pres 60 let stare. Urcite to nebude posledni, co jsem od Asimova cetl.

Většina Nadací je skvělých. Četl jsem to někdy na gymplu a pořád uvažuju, jestli si to nestřihnout znovu.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majdanek 25. 4. 2015 09:12

Aktuálně rozečteno: Robert Anson Heinlein - Hvězdná pěchota - kdo od tohoto čeká jen samou akci, bude zklamán
majdanek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod holubek002 13. 5. 2015 10:00

jezek: Ja bych rad zkusil i tu roboti serii, ale kdo vi, jestli se k tomu tim mym snecim tempem dostanu.

Martan vskutku dobry a prijemne vtipny. Ale uvital bych, kdyby byl o trochu kratsi, protoze me ke konci uz zacinal trochu nudit a zaroven mi prisel stale vic fi nez sci (ale to je ciste jen muj dojem, ve skutecnosti o tom vim kulove).
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 8. 6. 2015 14:49

První trailer k výše probíranému Marťanovi :)

Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 11. 6. 2015 14:50

To zatim vypada lip, nez jsem cekal :-)

holubek002 píše:jezek: Ja bych rad zkusil i tu roboti serii, ale kdo vi, jestli se k tomu tim mym snecim tempem dostanu.

Dostal! Prvni dil - Ocelove jeskyne. Nic vyjimecneho, v podstate obycejna detektivka, ale zabavilo.

Holy cow - Krava z farmy u NY z televize (aneb God Box - What a strange god that instead of bringing people together, divides them.) zjisti, ze jsou chovany na maso a rozhodne se tak utect do Indie, kde jsou kravy posvatne. Prida se k ní prase, ktere chce do Izraele, protoze tam prasata neji a krocan, ktery chce do Turecka, protoze Turkey (ten to moc nepromyslel). A knizka je psana prave onou kravou, ktera doufa i ve filmove zpracovani (neni vybirava, Jennifer Lawrence by pry stacila). Je to vtipne a hrave, ale zaroven dokaze dojmout a zabrousi i do vaznejsich temat, jako je chovani se ke zviratum i k sobe navzajem nebo nesmyslnost nabozenstvi (My editor says, “Sugar, there’s no way Hollywood will make a movie about a Jewish pig in Israel being stoned by Muslims. Too many hot buttons. Too niche. Too indie. We have to think tent pole. Not Sony Classics"). Cileno asi na vsechny vekove skupiny, ale mladsi rocniky toho imho moc nepoberou. Nic extra, ale prijemna nenarocna jednohubka (sotva 200 stran). A po vzoru Alianny jeste par citaci:

Jews are just Christians with longer sideburns. And a better sense of humor
Don’t get me wrong, dogs are fine, though about half are bitches.
Curiosity killed the cat not the cow, so I figured I was safe.
Selfies, they call ‘em, and that makes sense ‘cause even though they’re sending these pictures to others, it still smells like selfish to me. Is that why they call it an “I phone”?
We had the foresight to register Tom as a comfort turkey, an emotional-support fowl [...] He had taken the course on the phone, and had learned some rudimentary therapeutic insights. Which made him very annoying. He kept lapsing into a German accent and saying things like “Zat pig has ein ‘edible complex’” or “Tell me about your mother.”
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majdanek 24. 10. 2015 12:08

Alianna Hitomi píše:Marťan - Andy Weir

tuhle knihu jsem nedavno dostala do ruky a musim rict ze je super, kniha je psana stylem deniku a jde o astronauta ktereho nechali omylem trcet na marsu (mysleli si ze je mrtvy) kdyz se posadka evakuovala pred bouri , dalsi vyprava bude za 4 roky a na miste vzdalenem 3200km , jidlo dochazi , stavaji se nehody a hrdina to vsechno vtipne komentuje

par ukazek :

Zbytek dne jsem strávil pustošením interiéru vozidla. Tlaková kabina je z uhlíkového kompozitu. Hned pod ním je izolace, kterou kryje tvrdý plast. Použil jsem pokročilou metodu k odstranění kusů plastu (kladivem) a poté jsem opatrně vyjmul pevnou pěnovou izolaci (opět kladivem).

Den jsem zahájil nicotným čajem. Nicotný čaj se vaří snadno. Nejdřív ohřejete vodu a pak do ní nepřidáte nic.

Jednou z věcí, kterých mám vrchovatě, jsou pytle. Moc se neliší od kuchyňských pytlů na odpadky, ačkoli určitě přijdou na padesát tisíc dolarů, jelikož je nakupuje NASA.

Nejspíš mi řeknou: "Díky, že jste sbíral vzorky. Ale nechte je tam. A taky jednu ruku. Tu, kterou máte míň rád."

"[12:02] JPL: Seženeme botaniky, aby vám položili podrobnější otázky a prověřili vaši práci. Ve hře je váš život, takže chceme mít jistotu. Sol 900 je vynikající zpráva. Získáme mnohem víc času na přípravu zásobovací mise. A dejte si pozor na jazyk. Všechno, co píšete, se živě vysílá do celého světa.
[12:15] WATNEY: Koukněte! Kozy! -> (. Y .)"

Displej zčernal dřív, než jsem stačil vyjít z přechodové komory. Ukázalo se, že „L“ ve zkratce „LCD“ znamená tekutý. Řekl bych, že krystaly buď zmrzly, nebo se vypařily. Možná dám na internet zákaznické hodnocení. „Vzal jsem si tento výrobek na povrch Marsu. Přestal fungovat. 0/10.“





Já mám Marťana jako e-book už dlouho v plánu, snad ho do konce roku 15 dočtu.

-- 24. 10. 2015 13:11 --

Nahodím téma: XB-1 vs. PEVNOST

Jaký časopis máte raději, který čtete a proč? Já si oblíbil IKARII (dnes už jako XB-1), přijde mi, že PEVNOST je spíše lifestylový časopis a já si kupuju XB-1ku hlavně kvůli povídkám, které mají výborné.
majdanek
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků