Čtení(nevim jak jinak to nazvat)

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Pipin 1. 10. 2014 14:32

Scobra:Slušný, je vidět, že jsi Godlike!
Vinnetouova závěť určitě existuje jako starší překlad než z 90. let, fragmenty z toho si pamatuju z nějaké starší knihy, detaily vůbec nevím. jen jsem měl pocit, že se to skoro nedá číst, už mu z toho křesťanství trochu hrabalo a všichni byli na sebe hodní:) Old Death a Sans Ear, jasně. V osmedsátých letech vyšel Vinnetou jako devojdílný a tyhle dva příběhy byly vypuštěny...
Já jsem měl rád tu "arabskou" sérii - Ve stínu padišáha, začíná to na Arabském poloostrově a Shatterhand, zde zvaný Kara ben Nemsí, putuje domů do Německa, takže přes Irák, Turecko a knihy končí na Balkáně. Ale jak říkám, podobně jako u Vinnetoua, už bych se to asi neodvážil číst...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 10. 2014 13:32

Čte se to blbě, to je fakt :) On vlastně May vymyslel Hippies :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 8. 10. 2014 22:33

Proč mám ten pocit, že Old Shatterhand měl tu svoji Henryovku zmíněnou ve většině knih? Alespoň tak si to pamatuji, jakože své nepřátele vždy pekelně překvapil možností střílet nekonečno nábojů (co si pamatuji tak 27?) bez nabíjení atd.Vždyť tohle byla jedna z jeho ikonických featur ne?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 9. 10. 2014 10:30

Já bych taky řekl, že ty pušky míval víceméně pořád...s Hatatitlou nevim..
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 10. 2014 16:11

Jo, máte pravdu, v těch novelách navazujících na prvního Vinnetoua je má. V těch druhých dvou ne. A v prvním díle Vinnetoua má jen medvědobijku (zajímavé je, že nikde není zmíněno, jak se vlastně dostal k Henryovce). Na Hátatitlovi nicméně opravdu jezdí jen v první díle a pak v těch dalších už ne. V jiných knihách ano.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 10. 10. 2014 08:01

Počkej, to někde zmíněno je, vrátí se k Henrymu, který mu ji věnuje...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 10. 2014 12:54

Nevím co Cobra čte za verzi, ale v té co jsem četl za komančů mu ji dal puškař Henry hned myslím v první knize.
V knihách z Arábie si pak člověk může dovodit že hl.. hrdina je vlastne Olda Šetrný právě podle pušek, protože tam mu říkají jinak. Jo a "superkoně" tam má taky. Jen z Arabského chovu.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 10. 2014 18:27

V mojí verzi mu dal Henry jen Medvědobijku. Henryovku ještě neměl dodělanou, ukazoval mu jen závěr. Celý první díl pak prochází jen s Medvědobijkou. Henryovku získal někdy jindy, ale v knihách o Vinnetouovi, které jsem četl, to není popsáno (možná v některé ze série o Kara ben Nemsi nebo nějaké mimo série).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 10. 10. 2014 20:58

Jo, na začátku knihy není henryovka hotová, ale jsem si celkem jistej, že ji získá v průběhu základních vinnetouovskéjech knih (žádnej Kara ben Nemsí, tam už ji má). Já jsem někdy v 80. letech četl dvoudílné vydání (kde chyběl Old Death a Smrtící prach) tam to určitě bylo.
Edit - wikipedie tvrdí, že je to na začátku části o Old Firehandovi
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 10. 2014 18:15

Mám verzi z roku 1968 (všechny tři díly) a tam to není ani u Firehanda :) A ani ve verzi z roku 1990... Nicméně ta část o Firehandovi je dost zásadně přepracovaná a rozšířená povídka Old Firehand, kde to možná původně bylo (na wiki je i pár jiných nesrovnalostí).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majdanek 28. 10. 2014 15:51

Já čtu Pistolníka od Stephena Kinga a čekám na Pod kupolí. Btw od Kinga mohu doporučit Ostrov Duma Key.
majdanek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod holubek002 6. 1. 2015 11:24

Konecne Bourkova sezona a stale super. Obsah me trochu prekvapil, protoze jsem cekal povidky a dostal jsem uceleny (nebo spis "uceleny") dej, nebyla by na skodu nejaka vyraznejsi pointa, ale je to porad ten stary dobry Zaklinac a ja jsem se u nej opet velmi dobre bavil.
Snad bude Sapkowski pokracovat.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 12. 1. 2015 09:36

Hele a jak to Sapkowski vyřešil s Ciri? Myslím tím - ona na konci poslední knihy prostě odešla "někam (mě bylo hned jasné kam asi)", takže je o ní, nebo jen o Geraltovi a tak dále? Krom toho aktuální politická situace byla v knihách docela jasná.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 12. 1. 2015 11:42

Je to prequel i k povídkám
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 12. 1. 2015 12:12

Aha, tak to potom dává smysl, protože knihy to tak nějak vcelku uzavřely.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků