Píšete? Pochlubte se

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Chemist 15. 1. 2009 18:16

Rýmy? Slabé.
Rytmus? Žádný.
Literární kvalita? Nulová.
Chce učesat? Ne. Chce to vyhodit.

Tohle není "psaní" ve smyslu literárním. I na amatérském serveru by to bylo za pět.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 1. 2009 19:11

No třeba taková Balada o Karlu IV. (už si nepamatuju od koho) je na tom s rytmem i rýmy podstatně hůř :-) A přitom jsem se ji musel na základce učit :-) Ale chtělo by to učesat, to je fakt a taky vychytat překlepy...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Ertefol 15. 1. 2009 19:33

http://uloz.to/1170404/V%20pekle%20je%20zima.doc - taková malá povídka, kterou jsem sepsal asi před rokem... Nějak mě neuspěla v jedné soutěži, jinam ji asi už nenarvu :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod Chemist 15. 1. 2009 20:37

Tuším, že balada o Karlu má rytmus pravidelný a rýmování také, ale taky si už přesně nepamatuji, podle jakého vzorce a jestli rytmus podle slabik nebo ne. On se totiž rytmus taky nepočítá jen dle slabik ve verších.

Na tu Ertovu povídku se juknu někdy během víkendu.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod Rosťa_ 15. 1. 2009 21:01

Kdyz uz je tu tohle tema, tak taky pridam svou trosku do mlyna. Upozornuji ale, ze je to krapet delsi... ;-)

Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/167551260/R_Viktorin_Polibek_smrti.pdf
Rosťa Viktorin, Doupě.cz
http://twitter.com/HerexP
Rosťa_
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 1. 2009 21:07

Delší? Jen 12 stránek :-) Takový píšu běžně :-) Začátek parádní, ale nechám si to radši na jindy :-)

//Tak jsem to nevydržel... :-) Zatím jen poznámka - koně by v lese nikdy neusnuli v leže, spali by ve stoje (pokud by tam vůbec byli ochotni spát), což by někdo, kdo na nich jezdí určitě věděl, tudíž by ti dva vojáci okamžitě poznali, že koně jsou mrtví :-)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Rosťa_ 15. 1. 2009 21:24

SCobra: Dobra pripominka, dekuju ;-) Pokusim se to opravit co nejdriv.
Rosťa Viktorin, Doupě.cz
Rosťa_
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 1. 2009 23:39

Chybí ti tam spousta čárek :-) Na druhou stranu, sem tam nějaký přebývaj :D

Kdyby se ti podařilo nějak utajit ty upíry, bylo by to celý mnohem zajímavější :-) Nemusíš hned vykecat, kdo zabil ty koně, dokonce nemusíš ani vykecat, kdo povraždí tu výpravu.
A jakmile jim dáš jména, je s napětím konec úplně. Tím zabiješ celou tu temnou atmosféru, kterou se snažíš navodit na začátku lesem a zabitými koňmi a pak opuštěnou vesnicí, záhadným sídlem a podezřelým studeným větrem. Na to ale asi nebude stačit nějaký jednoduchý zásah, spíš bude potřeba výraznější přepis.

//A když budete hodní, nasdílím někde svoje tři poslední kousky :-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 1. 2009 11:32

Tak tady:
http://uloz.to/1182000/povidky.zip
Heslo je "doupe"
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Rosťa_ 18. 1. 2009 14:01

SCobra: Neodolal jsem a mrknul na tve prace. Zatim jsem vsak precetl jen "Princ a zlodejka", takze se vyjadrim pouze k tomu. Co se remeslne prace tyce, nemam moc co vytknout, jen cas od casu pokulhava stylistika, ale tak to treba pripada jen mne. Co se ale naplne tyce, budu trochu kritictejsi. Od povidky se vseobecne ocekava jednoduchy (nikoliv vsak primitivni) pribeh. To cos rozvinul ty je spis na knizku, nebo na novelu. Ve chvili, kdy princ vyrazi s Monikou k mistu, kde nasla onu dyku, vsechno nabira strasne rychle otacky a zbytecne to chvata k cili. Uplne posledni odstavec pak pusobi dojmem "nevim co s tim, uz me to nebavi, tak to skoncim". Kdybys to roztahnul, trochu si s tim pribehem pohral, urcite by to bylo mnohem lepsi.

P.S.: Jedna takovy zvidava otazka. Monika byla pres tri dny v bezvedomi a z textu tak nejak vypliva, ze tam Jaroslav celou dobu sedel s ni. To jako kral (ci budouci kral, to je jedno) nema nic lepsiho na praci, nez sedet v pokoji a cucet na nejakou holku? Ano, vim, ze kdyby chtel, jiste by si cas mohl udelat. Zaroven ale verim, ze ma jako kralevic snad nejake povinnosti, ktere nejdou jen tak odlozit.
Rosťa Viktorin, Doupě.cz
Rosťa_
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 1. 2009 14:14

No zrovna tahle je slabší :-) Je to druhá povídka, kterou jsem napsal a nechce se mi přepisovat. Možná časem :-)
Pravda je, že ke konci už jsem vážně nevěděl co s tím :-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod PC 18. 1. 2009 15:33

Mě napadlo že bych mohl napsat knížku o pirátech. Samozřejmě opravdových, z éry placetnic, ne těch novodobých somálských anebo počítačových.
Naposledy upravil PC dne 18. 1. 2009 16:28, celkově upraveno 2
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 1. 2009 16:04

To bys mohl :-) Ale jestli si myslíš, že si jen tak sedneš a napíšeš knížku, tak tě musím zklamat :-) Takhle to nefunguje, teda pokud nejsi geniální spisovatel :-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod PC 18. 1. 2009 16:28

Delete
Naposledy upravil PC dne 18. 1. 2009 18:37, celkově upraveno 2
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 1. 2009 16:37

Ty sadisto! Kde máš odstavce? A co ty mezery před intepunkcí? Tohle číst nebudu...
SCobra
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka