Oblíbená sci-fi kniha

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod hrtak 18. 4. 2007 09:05

TOP 5 v tomto poradi:

Wyndham: Den Trifidu (Noc trifidu od jeho syna uz je trochu slabsi)
Herbert: Duna+Deti duny (Dost se mi libily i Predehry k Dune a Historie Duny od syna a Andersona)
Heinlein: Hveznda Pechota, Vladci loutek (!!!), Sesta kolona (trochu xenofobni, ale dobry :o), A suprova je i Minulost napric budoucnosti (povidky).
A.C.Clark: Odyssea ani moc ne, ale treba se mi libil Mesicni prach a pak hlavne povidky
Harrison: Hvezdy a pruhy, sice uz to neni uplne scifi (alternativni historie, kdy se sever a jih spoji a zacnou svetovou valku proti velke britanii), ale dost dobry a at sem dam i neco z posledni doby :o)
Zamysli se nad tím, budeš chtít, aby Howard volil mezi sexem a Halo.
NE! Budu chtít, aby volil mezi sexem a Halo 3.
Leonard vs Sheldon. Big Bang Theory.
hrtak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 5. 6. 2007 16:18

Wyndham - Den trifidů
Wells - Válka světů (pra-sci-fi)
Asimov + Clarke - povídky
Card - Enderoviny
...

děravá škeble :(
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 19. 6. 2007 12:56

No koukám ,že tenhle Top mně také ,unikal...a přihodím polénko...
co taková Klasická 60.-70.léta...něco sice vyšlo v reedicích ,ale ,,ztratilo se To Balast-Hnusu po Sametu a v 21.stol. : např.Hougron-
Ve Znamení Psa .Harrikovy Death Planety 1-3+ Krysa ,Hans Kneifel-Černá Planeta+Nemesis ,MERLE ,Weinbaum ,Aldiss ,Anderson ,LEM ,Neff ,Varšavskij ,Wydham...vynechám Ty již zde poctěné...,
Gert Prokop a jeho Timothy Truckle ,Pecinovský ,Jarda Jiran , Michael Crichton...a další ,Kteří uměli do 100-200 stran nacpat tolik nápadů a invence ,která většině Autorů od Sametu vystačí na Ságy ,které ani neudržíte v ruce...nemluvě o novelách a povídkách z 20.stol. z kterých by byly Dneska romány -taky na kila...,že by taky ten ,,Trhni a máš to od strany a vod kusu,,...?!...prostě klasik je klasik ,že...a prase ,aby se v TOM Scifi Bůůůmu ,no někdy i fantazy vyznalo...v poslední době...cca 15 let...,když jim to někdo Koupí ,že...ehm ,když na to někdo má?...Já určitě ne...naštěstí jsou lidi Blbí a zbavujou se 20.stol. v Antikvariátu či v kontejnéru ,he...Knihomor Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 20. 6. 2007 14:20

U mě zvítězil Robert Fabian a Planeta mezi dvěma slunci. Český autor. Survival sci-fi. Lahoda.

EDIT: Hmmm, nejsem první :(
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 22. 6. 2007 20:48

crewxson píše:Vzpomínky na budoucnost jsem téže četl a jedním dechem musím dodat, že větší utopii jsem asi nikdy dřív nečetl. Ale moc mne podobné témata baví... ufo a všechny mystéria kolem toho apod. Teď čtu Stvořitel Vesmíru od P.J. Farmera a chystám se na sci-fi klasiku - 2001 Vesmírná Odysea: Rajské Fontány.
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 22. 6. 2007 21:33

Hmmm i Ten Film se docela povedl ,že i když to není pravidlem ,bohužel...jinak Těch ,,geniálních Knich s Vizemi,,je povícero...a většinou jsou o ,,málo,,stranách s Hafo nápady a myšlenek...,ale Ty teď nejsou moc ,,IN,,...STaromilec Marcel od Zvonu...a ,,čtou se jedním dechem,,mám je na Horním ,,nepřístupném,,regálu,...pro jistotu...vrátil jsem se k Žambochovým povídkám a k Death Planet...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dragon King 11. 12. 2007 12:38

Stephen King cital som od neho skoro vsetko niektore su UPLNE PECKY.....napr;TO
<MUSIC is my life....sXe MMC
Die with your marks on,. Be true and stay Alive XXX Drugs are for f***ing losers
Davsan:ciii woe.. anblívbl.. :D kofolu mam sice taky rad, ale prece nemuzes srovnavam kofolu s Malibu..:D
fanousek fan doupe podcastu.
Dragon King
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAJDUS 29. 10. 2008 15:52

Rozhodně Den trifidů, Nonstop a Dveře do léta.
MAJDUS
First Blood

Odeslat příspěvekod Naryan 29. 1. 2009 09:29

Peter James - cokoliv od neho. Pak Duna od obou Herbertu.
Naryan
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 25. 2. 2009 11:10

Včera jsem dočetl knihu Světlo země (1955) od nikoho menšího než je Arthur Charles Clarke .

Kniha byla vcelku čtivá, ostatně tak jako všechny jeho knihy, ale myslim, že nedosahovala kvalit a hloubek některých jeho ostatních titulů. Tedy nebyla vysloveně špatná, mistrně napsané, skvělé jazykové obraty, úvahy na konci většiny kapitol - paráda! ale chybí tomu trochu nadčasovosti, některé věci jsou už překonané a z dnešního pohledu trochu úsměvné.

Lidem se podařilo kolonizovat nejen měsíc, ale i Venuši a Mars. Měsíc se stal předmětem sporu, pro jeho objevená bohatství, která byla o to žádanější, o co na Zemi tyto neobnovitelné zdroje (nejen) těžkých kovů docházeli. Kniha graduje přímou konfrontací silou (což je pro mě velkym překvapením, nesetkal jsem se s něčím podobným. Ve svých knihách Clarke nebejvá tak přímí, vždy nechá mnoho prostoru pro fantazii, pro další život příběhu mimo knihu).

Pokud "žerete" Clarka (tak jako já :-) ) tak není moc co řešit, pokud ho máte jen jako okrajového autora, celke bych zvažoval, zda-li si nevybrat jinou z jeho mnoha kvalitních knih.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 25. 2. 2009 19:37

Ja ja Míša, každej Autor má svůj ,,životní pytlík se Dnem,,a pak zaleží na něm , co s ním provede...Starec Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 25. 2. 2009 19:47

Závan přesahu člověka s tebou přichází a jen s těží dokáži zkrotit tu rozbouřenou mysl bránící se slovům která padla na úrodnou půdu.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 25. 2. 2009 19:56

Den Triffidů je super.

Ale Konec Věčnosti od Asimova je geniální dílo.

Podobně Hyperion od Dana Simmonse.Škoda že už si je moc nepamatuju, budu je muset někdy přečíst znovu : ).
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 17. 7. 2009 08:06

Muž, který se proměnil v sebe sama - David Ambrose (1993)
Tahle knížka, potažmo tento autor se ke mě dostal(a) úplně náhodou a můžu se jen dohadovat o osudu, který ji ke mě přivál. Shltnul jsem knihu jako malinu za 3dny a takhle poutavě napsanou knížku si pamatuji naposled od Arthura.C.Clarka

David Ambrose také napsal scénáře k 11 filmům (jistě znáte D.A.R.I.L. - film o robotím klukovi- 1985), několik TV seríálů, krátké povídky, dalších 7knih.

Alternative 3
(1994) (with Leslie Watkins)
Mother of God (1995)
Hollywood Lies (1996)
Superstition (1997)
The Discrete Charm of Charlie Monk (2000)
Coincidence (2001)
A Memory of Demons (2003)

Kniha se v zásadě zabývá paralélními světy a možnostmi pohybu v nich. Otázkou zůstává, jak k takovémuto zdělení přistupuje zbylá společnost, ač to není hlavní otázka. Hlavní otázkou jsou některé paradoxy s tím spojené. Je zde mnoho odkazů na práci samotného Alberta Einsteina. Řeší se problematika času. Konstantní a konečná rychlost světla a především cestovaní paralélními světy (za jakých okolností).

Celkově je kniha velice dobrá, ikdyž jsem měl místy pocit mírného poklesu kvality či hloubky použitých myšlenek. Gradace je úžasná a mohu jen doporučit.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 29. 9. 2009 23:46

Ha opět návrat k Bídným Rokům od Knuta Faldbakkena - stále aktuálnější téma: sejdeme se na Smetisku, tož začněte trénovat...dcerunka tenhle missing, bez mučánkování vrátila. Ponocnej Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků