Oblíbená sci-fi kniha

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Darwel 4. 10. 2009 11:16

Hmm... Poslední dobou asi Setkání s Rámou (a další knihy ze série) od Clarkeho a série Nadace od Asimova. Obě to jsou legendy a obě se čtou velmi dobře...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 4. 10. 2009 11:26

A. C. Clarke - 2001: Vesmírná Odysea (+ druhej díl taky není zlej)
A. Burgess - Mechanický pomeranč (je to vlastně sci-fi? Podle mě jo:))
J. Wyndham - Den trifidů + pár dalších věcí
I. Asimov - Mám rád hlavně jeho vypointovaný povídky, z Nadace jsem přečetl asi dvě knihy a nějak extra mě to nezaujalo
P. K. Dick - jeho romány a povídky jsou občas dost béčkově napsaný, čiší z toho taková ta časopisová forma, ale náměty a myšlenky výborný

...jsem si jistej, že mám spoustu dalších oblíbenejch knih a autorů, ale zrovna teď mě nic nenapadá, musel bych mrknout do knihovny:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 4. 10. 2009 20:47

Docela se mi líbí H. Turtledowe a jeho série paralerních historií (třeba ta o WWII kdy na zem přiletěli dobivační mimozemšťané a docela narazili).
A taky C. J. Cherryh. Ta má taky zajímavé témata a bývá to docela dlouhé, takže vydrží.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 4. 10. 2009 23:30

Ty Zvrhlíku, Marko, špalkama netopím, nejdřív je potřeba rozštípat , aby se ma vešly do dvířek...nemá rád Bichle Scifi ani Fantazy, no vyjímečně. Příprava na dalšího Stalkera, proto Repete Pikniku...Ponocnej Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 10. 2009 08:46

Jo Piknik je hodně zajímavá četba. Ani jsem to nečekal a zhltnul jsem ji za den. Fakt poutavé.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majdanek 28. 10. 2014 18:02

bateau píše:solaris, nepremozitelny(lem), stalker, zakladna, mesto permutaci(greg egan), ubik, diamantovy vek, neuromancer, stretnutie s ramou, strazci(alan moore)...
to posledne sice asi velmi nie je sci-fi, ale prednedavnom som to docital a som z toho uneseny.
-Quis custodiet ipsos custodes? :D


Diamantový věk doporučuji, pak mne taky chytl NONSTOP.
majdanek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Pipin 28. 10. 2014 18:35

No, to je ale pěkné oživení tématu po pěti letech!

Nonstop je klasika, fajn kniha (byť námět není Aldissův původní, už se objevily knihy s podobným tématem i dříve..).
Z poslední doby můžu celkem doporučit knihy ze série Expanze - první díl se jmenuje Leviatan se probouzí...
Mycelium od Vilmy Kadlečkové je bezva!

Jinak už ale čtu knihy hodně v originále - angličtině, když to jde, páč na české překlady nejsem většinou moc zvědavý, přiznám se...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majdanek 29. 10. 2014 14:02

Další super knihy - byt to není čistá scifi, ale fantastika - píše polský autor Andrzej Pilipiuk. Vřele mohu doporučit právě satirické čtivo s hlavním hrdinou Jakubem Vandrovcem. Poslední jeho kniha je sbírka povídek a jmenuje se Jed.

-- 29. 10. 2014 15:04 --

Btw, četl tady někdo životopis od Isaaca Asimova; Já, Asimov???
majdanek
Killing Spree

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků