Oblíbená sci-fi kniha

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod dr.miša 29. 8. 2005 15:37

mareq píše:A co třeba Douglas Adams - Stopřův průvodce po galaxii
Nebo to se mezi Sci-Fi nepočítá? :)s/quote]

...dostala se mi do rukou, respektive můj CD přehrávač to čte, digitální verze česky přečteného Stopaře, řekl bych rok 1980-85, odhadováno podle hlasu např. Marka Ebena, který je tam za Srdce ze Zlata...je to staženo s archivu nějakého rozhlasového vysílání...vešlo se to na 3CD a je to DOST nářez!!!
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod jezek 30. 8. 2005 06:49

A nenamluvili tam něco i Kaiser s Lábusem?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod OCELOTR 7. 9. 2005 13:11

Teď jsem si vzpoměl na nejgeniálnější sci-fi knihu, co jsem kdy četl - NEUROMANCER od W. GIBSONA. Nic lepšího neznám. A když byly ukázány první záběry z MATRIXu, tak jsem byl dost dlouhou dobu přesvědčen, že je to právě NEUROMANCER. Jedna z hrdinek knihy je podle popisu celá TRINITY.

CHIBA CITY RULEZ!
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 7. 9. 2005 13:32

Neuromancer je dost dobře napsaná kniha.S Hard Wired definoval základy kyberpunku.Dobrý vkus :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod OCELOTR 7. 9. 2005 13:44

Nazpaměť si pomatuju první dvě věty z ní:

"Já nefetuju...", zaslechl Case od jednoho z námořníků, "..jenom si moje tělo vypěstovalo neodolatelnej návyk na drogy". Takhle se ve Sprawlu žertovalo.
Naposledy upravil OCELOTR dne 7. 9. 2005 13:47, celkově upraveno 1
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 7. 9. 2005 13:47

:mrgreen:
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod dr.miša 7. 9. 2005 16:00

jezek píše:A nenamluvili tam něco i Kaiser s Lábusem?m/quote]

...Kaiser nevím, pokud, tak jsem ho nepoznal a Lábus je tam za Forda. Je úžasnej a hlasem nádherně vytváří profil Forda, skutečnej kliďas, kterej už viděl věci...
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod dr.miša 7. 9. 2005 16:00

jezek píše:A nenamluvili tam něco i Kaiser s Lábusem?m/quote]

...Kaiser nevím, pokud, tak jsem ho nepoznal a Lábus je tam za Forda. Je úžasnej a hlasem nádherně vytváří profil Forda, skutečnej kliďas, kterej už viděl věci...
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod jezek 8. 9. 2005 07:57

Myslím,že jsem to měl doma půjčené od kámoše a poslouchal jsem to v práci při práci(při čem asi jiném :D ).Nikdy jsem to nedoposlouchal,protože jsem vždycky místo své představy Foda,viděl Lábuse a ten mi tam svým ks....m fakt nesedí :)
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 8. 9. 2005 08:12

Jo, Neuromancer je naprostá klasika, kterou jsem četl už snad 5x. Mám ještě to první vydání z edice Golden Sci-Fi s pevnou vazbou a obálkou od Martina Zhoufa. A miluju ten úžasný překlad Ondřeje Neffa. Už první věta Neuromancera je perla:"Nebe bylo šedý jak mrtvý kanál televize", nebo tak nějak :-) A břitvačka Molly je geniální.... A ta scéna kdy Case je připojenej na Molly a cítí a vidí to co ona... a pak Molly přijde k nějakýmu borcovi a ten jí proskenuje a povídá:"Molly, ty někoho vezeš", a Molly:"Ok, Casey, odpoj se" :-D Sákryš, to je pecka, musím si ji zase někdy přečíst....
To Paar:Pištce mám... sháníš?
Mr.Lister
Killing Spree

Odeslat příspěvekod OCELOTR 8. 9. 2005 08:13

Jo, tak tu s tou pevnou vazbou mám taky :wink:.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 8. 9. 2005 08:14

Taky :D
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Paar 8. 9. 2005 18:04

Mr.Lister píše:Jo, Neuromancer je naprostá klasika, kterou jsem četl už snad 5x. Mám ještě to první vydání z edice Golden Sci-Fi s pevnou vazbou a obálkou od Martina Zhoufa. A miluju ten úžasný překlad Ondřeje Neffa. Už první věta Neuromancera je perla:"Nebe bylo šedý jak mrtvý kanál televize", nebo tak nějak :-) A břitvačka Molly je geniální.... A ta scéna kdy Case je připojenej na Molly a cítí a vidí to co ona... a pak Molly přijde k nějakýmu borcovi a ten jí proskenuje a povídá:"Molly, ty někoho vezeš", a Molly:"Ok, Casey, odpoj se" :-D Sákryš, to je pecka, musím si ji zase někdy přečíst....
To Paar:Pištce mám... sháníš?y/quote]

jo shanim, mam totiz vadny kus, tri stranky jsou blank a me to u takove knihy vadi... takove dobre knihy vadi :) ...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod jezek 9. 9. 2005 06:52

To nasere.Koupil jsem si Utkaný svět Cliva Barkera a místo stránek 340-365 mám znova stránky 280-285.Na hov...Účet samozřejmě vyhozený....
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 9. 9. 2005 08:25

No, já četl Pištce už hodně dávno, ale doufám, že stránky mám v pořádku... podívám se. Jinak, kdybys měl zájem, tak se můžeme nějak dohodnout. Jelikož si z ní nic nepamatuju, tak mně osobně patrně nijak nenadchla. Je v naprosto perfektním stavu, 1x čtená, možná si jí ještě jednou přečtu :-D
Mr.Lister
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka