Comicsy

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Martin Boček 19. 4. 2005 20:01

tak co je podle vás nejlepší? Z "klasické" americké hrdinské tvorby snesu leda starší Spidermany a Wolverina, zbytek mi přijde docela nic moc. Samozřejmě pokud nepočítám okamžiky, kdy se stane něco jako Frank Míller a The Dark Knight Returns.
Naopak jestli něco můžu, je to Gaiman ve všech podobách; ale v té Sandmanovské asi nejvíc.
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tol 19. 4. 2005 23:10

Millerův Dark knight returns, Dark knight strikes again a Batman:Year one jsou bezesporu skvosty západní komiksové kultury, stejně jako Sin City od stejného autora :)

Co je nejlepší je samozřejmě těžko říct- mě třeba k srdci nejvíce přirostl Batman a příběhy z jeho světa nebo jeho ražení, samozřejmě mluvím o Batmanovi až poté, co s ním provedl právě výše zmiňovaný Miller.

Spidey se mi líbil naposledy v 15letech, teď už mezi jeho příběhy nachzím něco, co by mě oslovilo jen ojediněle, zato oba filmy jsou imho hodně povedené :)

Kdybych měl vyjmenovat svých Top Ten, tak by to bylo asi nějak takhle:

1. Dark knight returns a jeho pokračování Dark knight strikes again
2. Rurouni Kenshin (pro ty, kdo mě znají- ano, papírová verze je opravdu až druhá, animovaná samozřejmě nemá konkurenci :twisted: )
3. The Crow
4. Batman:Year one
5.Sin City
6.Batman: No man´s Land
7.Hellboy
8. Hitman
9.Hellblazer
10.Thorgal
Tol
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vít Sedláček 21. 4. 2005 16:34

Obrázek
Calvin a Hobbes vládnou! A Velký šéf s harmonikou, pochopitelně.
Vít Sedláček
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deadth.knight.cz 30. 4. 2005 17:57

garfield je nejlepší, o tom žádná!!!!
kdo jí hodně ovoce, pose*e se divoce....
deadth.knight.cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 3. 5. 2005 12:21

deadth.knight.cz píše:garfield je nejlepší, o tom žádná!!!!
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierre(smazano) 3. 5. 2005 13:15

z US produkce:

1.) 300
2.) Sin City (vetsina serie)
3.) Gunsmith Cats (skvela oddechovka)
4.) Calvin & Hobbes (Garfield casem hodne vymekl)
a dalsi ...

Osobne v posledni dobe preferuju spis francouzko/belgickou produkci

1.) Berceuse assasine (totalni noirova seria)
2.) Rapaces (upirovina - a ta kresba :shock: )
3.) Blacksad (Detektivka se zviraty misto lidi - uzasne)
a dalsi...

Vecna skoda, ze lide v CR znaji jenom to co se zvladne prelozit a vydat. Neni to jejich vina, ze se vydava logicky jenom to, co ma sanci se na malem domacim trhu prodat, tedy klasiky jako Moore & Miller & Gainman (to je skvele) a mainstream US provenience (zamereny hlavne na mladez). Uprimne obdivuju vydavatele co to u nas delaji, ale velikost trhu u nas, vnimani komiksu mezi lidmi a cena ceskych verzi jsou proste zacarovany kruh, ktery nikdy nedovoli vydat nejakou slusnou serii francouzke provenience (viz BB Art) pokud to zrovna neni Asterix. Je to skoda, protoze spousta lidi umi anglicky, ale ty francouzke veci se k nam nikdy nedostanou.
Pierre(smazano)
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 4. 5. 2005 05:08

Naprosto souhlasím.Když se knám dostane něco kvalitního,tak se to vydává v nízkém nákladu,ať se to rentuje,nebo to nikdo nezná.PS:Na Gainmana jsem zapomněl.Hrozná ostuda:-)
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axel222 15. 5. 2005 11:24

Jasně vládne nesmrtelný LOBO jeho hlášky sou good.

:) VYSMRĎTE :)
axel222
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 16. 5. 2005 06:02

LOBO je opravdu good,ale poslední,u nás vydaný(LOBO (z)vrací úder),je i pro mě dost špatný :(
A jestli tohle čtete,tak jsem vás nezmasakroval dost!
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axel222 25. 5. 2005 12:16

nevím ja jsem naposledy četl LOBO vs Maska a to byl opravdu zážitek,celkem sem se nasmál fakt paráda.
axel222
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 25. 5. 2005 12:21

Pro mne je nejlepší Lobo Spoutaný a Bulíkův případ :twisted:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kesha 27. 5. 2005 10:12

Četl někdo vůbec komiks Z pekla od Alana Moorea? Ze začátku nic moc ale pak mi přišel nachuť. Všichni viděli jen podle toho natočený film, ale komiks jim nic neříká, tak mě zajímá jestli to vůbec někdo četl:))
Kesha
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 27. 5. 2005 10:18

No jasně.Vůbec jsem nevěděl,že to vyšlo a hups,dostal jsem to od ženy k narozkám.Děsně těžké čtení,bez těch poznámek by tomu vůbec nešlo rozumnět.Ale je to klenot mezi komixy,absolutně nedoceněný 8)
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 27. 5. 2005 10:19

A znáte někdo Zázraky od Marvels?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kesha 27. 5. 2005 10:25

Zázraky fakt neznám, je to dobrý?
Kesha
First Blood
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků