Battlestar Galactica

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 10. 2009 22:42

SCobra: Možná že právě uřezaný rohy je u nich tisíce let vyhovující standart, to nemůžeš vědět. Koneckonců odehrává se to nějakých 130K let před Ježíšem.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 10. 2009 22:52

Jo takhle... No tak to potom jo :-) Ale vypadá to strašně neprakticky :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 10. 2009 23:18

Řeknu to takhle. Obdélníkový tvar listu papíru a jeho normované velikosti jsou v zásadě jenom věcí zvyku a lenosti něco měnit. V podstatě nic nebrání vydávat knihy třeba kulatého, nebo trojůhelníkového tvaru. Snad jenom z hlediska skladování to má smysl, ale v tom případě by byl mnohem ekonomičtější šestiůhelníkový tvar. Před tisíci lety byl na vrcholu svitek, v Asii se dodneška používají bambusové proužky a od nich odvozené skládání listů papíru do "harmoniky" a psaní do sloupečků (znakové písmo). V BSG mají useknuté rohy třeba protože proroky Pánů Kobolu děsně štvalo že jejich učni dělají se svatých knihách oslí uši, tak vydali přikázání dělat papír bez rohů aby jim to tak zatrhli. Jak šel čas, tak na pravý důvod se zapomnělo a tvar se stal normou.
Ale kdo ví, třeba to bylo naprosto jinak... :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 28. 10. 2009 13:26

N.Marko píše:Koneckonců odehrává se to nějakých 130K let před Ježíšem.

Ted jsi mu vyzradil neco, co by se dozvedel az na konci (jestli by tam vubec nekdy dosel) :-))

Ale tak papir se da nejak pochopit, zajimavejsi je, ze maji i sestiuhelnikove cedecka :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 10. 2009 13:29

Na konec asi nikdy nedojdu, moc mě to nebaví... Je to takový moc skákavý a zrovna přeskakujou ty části, kde by to mohlo být zajímavý...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 10. 2009 14:00

Zatím jsem zkouknul pilot díl a první díl první série, zatím to ujde, ale žádnej ultra zázrak to taky není :mrgreen:
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inexplicit 28. 10. 2009 15:29

Mrak píše:Zatím jsem zkouknul pilot díl a první díl první série, zatím to ujde, ale žádnej ultra zázrak to taky není :mrgreen:


clovek se na to nejdriv musi divat jako na zpravy o pocasi =D proste informativni pohled....kdyz vydrzis prvni serii ..tak ti to neda..a budes chtit vedet jak to dopadne v druhe serii...pokud se ti podari dokulhat se ke ctvrte...tak zazijes masakr :D
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 10. 2009 15:39

Zatím jsem viděl první tři plus pilotní.. Ujde to, spousty věcí, které se asi zodpoví v dalších dílech. Akorát na každej díl 42 minut :D Čtyři serie tu mám i s webisodami a filmem razor, to bude dlouhý a k tomu nedavno vyšel film, taky krutý :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inexplicit 28. 10. 2009 18:09

webisody sem preskocil...nicmene nejsou strasne...film razor sem preskocil taky...ale ten vubec neni potreba...pro ty co davali pozor je zbytecny...

co se tyce filmu Plan...ten sem zkoukl a sem spokojen..
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 10. 2009 19:01

Právě jdu na 1x06 :twisted: Začíná se mi to líbit :) Cylonská stíhačka je luxusní :mrgreen:
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 29. 10. 2009 09:27

Jak se nám blíží dušičky (v anglosaských zemích známé jako halloween), tak si fanoušci BSG, kterých jsou po světě miliony vymysleli vlastní výzdobu... :-) Co takhle mluvící dýně alá Cylon? :)

http://www.gametrailers.com/user-movie/ ... t=featured
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 29. 10. 2009 10:05

inexplicit píše:co se tyce filmu Plan...ten sem zkoukl a sem spokojen..

Ja ne ;-)

Logan: Mam pocit, ze se nekde na netu vali i tutorial, jak to udelat :-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 29. 10. 2009 20:59

Ty voe, neočekávaný konec první série, fakt jsem překvapen, zítra si pustím pár dílů z druhé, tak uvidíme :) Trochu mi to připomíná SGA, co se týče cylonů a jejich
lodi..:
Wraithové měli lodě prakticky stejné. Živá tkáň a stroj dohromady.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 31. 10. 2009 18:41

Čím déle na to koukám, tím je to chytlavější. Opravdu je to seriál na úrovni podle mého gusta, nikdy dopředu nevím, co se stane a převraty jsou fascinující.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inexplicit 31. 10. 2009 20:04

prevraty budou postupem casu cimdal brutalnejsi :D .. pro me bezpochyby nejlepsi scifi co sem videl :D ono to je zamerenejsi na starsi publikum..nez takove stargate..takze asi proto mi to sedi...
inexplicit
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků