Nejsilnější filmové zážitky

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod jezek 26. 9. 2006 05:36

Jeden OT:Když se ti líbil film Das Boot,přečti si knížku Wofgagnga Otta-Žraloci a malé ryby.Romám o jedné takové německé ponorce.Naprosto výborný.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 26. 9. 2006 11:09

Film Olivera Stonea Apocalypse Now

Je to dilo F.F. Coppoly. Ale to neni podstatne, dulezitejsi je myslim trochu "prerozdelit" filmove zazitky. Nekteri sem pisi veci jako "Matrix 2 a 3 byli zazitek"... Nemyslim ze by to byl souvisly filmovy zazitek, spis zazitek technickeho charakteru. Jak v kine vsechno rinci, vybuchuje a kamera dynamicky lita jak pominuta. Ale filmovym zazitkem bych nazval spise sceny jako je ta "jezkova" s filmu Apokalypsa.
Hned bych pohotove doplnil uplne prvni zabery z tohoto filmu - asi nema cenu predstavovat. Sheen na posteli usina, zacina hrat "END" a cele hektary lesu mizi v ohromnych plamenech napalmu.

Mam toho taky dost, ted z hlavy si vzpomenu jeste na prujezd otce Billyho Elliota autobusem do prace skrz protestujici delniky.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 26. 9. 2006 11:16

Ten začátek je taky naprosto úchvatný.Kombinace Doorsů a pekla,které tam dělají vrtulníky a narůstající šílenost Martina Sheena je vlasně stejné jako konec filmu.
Za režiséra se omlouvám.Včera jsem se díval na Platoon (Četa),ve které hraje Charie a ne Martin Sheen a tu točil Stone :oops:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod DoMik66 29. 9. 2006 22:41

Ve Skále, jak ke konci zabijou Hummela a ve Městě Andělů, jak Meg Ryan srazí auto....
DoMik66
First Blood

Odeslat příspěvekod gree.n 29. 9. 2006 23:18

Sin City - cely The Hard Good-Bye, The Godfather; v I. ked je krsteny Michaelov synovec a zatial postrielaju vsetkych bossov newyorkskeho podsvetia, v II. ako sa Fredo Corleone modli a pritom ho zozadu zastrelia... potom dost silny film bol tiez pre mna V for Vendetta... a v SW III pri "Order 66" (pozabijaju vsetkych Jediov), dost silna scena...
inak pri filmoch nikdy neplacem...
gree.n
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 29. 9. 2006 23:36

Pro mne jedna z nejsilnějších scén je ve filmu Casualties of War Briana de Palmy, jak Sean Penn přikáže jednomu vojákovi zabít vietnamský děvče, který unesli a znásilňovali. Ten voják ji bodne do břicha, ale ona pak v průběhu přestřelky s Vietcongem jěště vstane a celá od krve se snaží odbelhat pryč, až ji nakonec zastřelí. To je opravdu celkem šílená scéna, viděl jsem to tak před 9 lety v TV, film jsem si sehnal na DVD už asi před pár lety, ale nějak se mi nechce na to znovu dívat...
"Power never takes a back step - only in the face of more power." - Malcolm X
"IPSA SCIENTIA POTESTAS EST" - Sir Francis Bacon
"Forgive your enemies, but NEVER forget their names." - John. F. Kennedy
Mr.Lister
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Arašíd 30. 9. 2006 00:19

gree.n píše:a v SW III pri "Order 66" (pozabijaju vsetkych Jediov), dost silna scena...
Jo... to mne jako SW pozitivniho vzalo jeste vic nez "I am your father" :)
love music
hate fascism
Arašíd
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Majorus 30. 9. 2006 10:19

Já měl obrovský filmový zážitek když jsem poprvé viděl v kině Pána Prstenů:Návrat krále...
Když jsem sledoval ty desetitisícové armády skřetů a jak ty obři bubnovali, to mě prostě naprosto kovalo k sedačce...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable

Odeslat příspěvekod davee 6. 12. 2006 11:54

Tahle scena patri (alespon podle me) k nej scenam vubec. Myslim, ze dostane kazdeho. Tenkrat na zapade :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=ErtRKdpncyk
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 6. 12. 2006 12:24

cely film Hair, videl jsem to asi 20x, ale je to neuveritelne dobry.
Adam Bernau
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 6. 12. 2006 13:34

Prvni scena, ktera me dostala emotivne absolutne odrovnat byl v Terminatorovi 2, kdyz Arnie klesal do lavy. k tomu ta hudba...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod jezek 6. 12. 2006 13:42

Dogville-finální vyvražďovací scéna se zastřeleném dítěte.Celý film to spěje k takovému konci,přesně něco takového očekáváte a stejně tomu nemůžete uvěřit,že se to tam fakt děje.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Paar 6. 12. 2006 13:58

davee: shledl jsem, prijde mi to strasne utahane a tudiz nezazivne. je to stare.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod jezek 6. 12. 2006 14:03

Ale to je na tom to nejlepčí,že v záplavě rychlých westernů s tisícem mrtvol a stovkami vystřílených kulek,tady hraje prim hudba a psychika...
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Paar 6. 12. 2006 14:14

jaka psychika? stridaly se akorat zabery na prihmourene oci, Bronson si na neco vzpomel a pak se strilelo.

"Who are you?"
Revenge.
Paar
Chosen One

Předchozí stránkaDalší stránka