Animované filmy - od FF až po Madagaskar

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 5. 4. 2010 04:42

Jo Docu Mišéli, též jsem neodolal, po tom kontejnéru...lepší než vyšťouchnout voko...ANIMÉ. Jedno z těch lepších, no uvidíme co sem budou sypat...Je tady pěkná Sahara. STarec Marcel od Zvonu. Já si pamatuji i takový Pecky, jako Kybernetickou Babičku, Krávu na Měsíci, Pane pote si hrát, a Smolíky, he...No moc se toho sem za Komanče, nedostalo, že. Bude mi někdo muset dát nalejvárnu,,z Netu,,hech. STarec Marcel od Zvonu.
Naposledy upravil Marcel Kudlvasr dne 5. 4. 2010 18:53, celkově upraveno 2
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 5. 4. 2010 13:19

To máš pravdu, úplná sahara, ale lepší se to myslim.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 7. 4. 2010 13:01

dr.miša píše:Nová vesmírná odyssea (2009) - jak se zdá, název není až tak zavádějící, ale zase na druhou stranu, když už někdo pojmenuje film takto, čekal bych mnohem větší věrnost, spřízněnost - taky mě napadlo, že se jedná možná o hodně špatný překlad, v originále se snímek jmenuje TO.

Stylizaceje celkem zajímavá a myslim, že postavy jsou dělány jinou technikou, než je vše ostatní. Filmík má dvě části, povídky. První mi silně připoměla jednu povídku od Arthura C. Clarka, jen si teď nemůžu vzpomenout na název (Zpráva o třetí planetě) a vlastně se v ní nic moc neřeší. Je to taková vesmírná oddychovka, která jen okrajově řeší problematiku hybernace a (ne)stárnutí s tím spojené.

Mnoo a druhá povídka už se do problému noří trochu víc, ale potřebu expandování lidí na jiné planety, nedostatek zdrojů a povahu lidí obecně také nějak extra neřeší.

Celkově je animé docela příjemné a zdařilé, i když chvílema trochu zdlouhavé.

Já ji shodnotil zde: viewtopic.php?p=7334764&sid=b30317654ccd16d12a063c2a4e260e0c#p7334764
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lance 7. 2. 2011 15:52

includes píše:
darkgame píše:Nejspíš ne.e/quote]


hm...tak to už asi nikdy neskouknu :wink:


Ja som ich videl asi cca. 10 možno ich je už aj viac, rovnako ako vychádzajú hry (ak poznáš Nintendo a to vychádzajú pomaly každý rok new verzie) pribúda na tisíce Pokémonov a na tisíce dielov seriálu..sérií je tiež min. toľko ako filmov...a AGOA vyrába titulky na série, ktoré u nás neboli odvysielané, teraz na Disney alebo kde na Anime Max chodia Pokémon zo série Diamond Pearl názov série si nepamätám, neviem do akej mieri sú filmy pre vlastný účel warez, to mi môžete objasniť, ale keď sa nedá niečo zohnať v našom jazyku dá sa si to kúpiť v inom a pak stiahnuť (aspoň morálne si nič neurobil zlé)..toľko k Pokémonom dá sa teho zčekovať vážne moc, ja mám všetky DVD čo boli u nás vysielané v CZ, kedysi som to pozeral ako fanda RPG hry na Nintenda, naviac za mlada som sa vďaka tomu dostal na dráhu gangstera, keď som kradol nálepky :D a dosiahol som full zbierku, krásne decstvo..
lance
First Blood

Odeslat příspěvekod dr.miša 26. 3. 2011 23:22

Fantastický pan Lišák (2009) - parádní animák, kterej nepatří žádnému z velkých studií a jde tak trochu svou cestou, jak po stránce "umělecké", tak i způsob vyprávění a příběh samotný je dost odlišný. Nedokážu přesně popsat, co je na tom film tak skvělého, ale bavil jsem se a stále jsem čekal, jak to dopadne, napětí až do konce.)

Nekonečná ješitnosti, dobrosrdečnost, nenapravitelnost, odvaha jednoho lišáka mě provázela celým filmem a byla to vlastně krásný náhled na lidské vlastnosti a barvitost života.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 25. 4. 2011 14:48

Dal jsem si oddechovku :arrow: Megamysl (2010) a i když mě to hned nenadchlo, tak se to za chvíli celkem rozjelo a na konci jsem byl rád, že jsem to viděl. Parádní animace všeho a všech. Vypadalo to úžasně snad jako vždy od DreamWorks. Bylo to vtipný.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 5. 5. 2011 15:37

Pokud vzpomínáte na Distrikt! (2004 - Maďarsko) a zaujalo vás to, tak tohle by vás rozhodně! minout nemělo. Filmy nemají tématicky nic společného, ale jedná se o takřka zapomenutý filmy.(

Mastňák Boogie (2009 - Mexiko, Argentina) je naprostá záležitost pro všechny co mají rádi "okrajovou" produkci, pro všechny co holdují ultranásilí a nekonečně drsným hláškám, pro všechny, co nehledají víc a pro všechny co mají rádi Loba, taky pro všechny co se jim alespoň trochu líbil Marv (Sin City).

Po všech stránkách se mi líbil, měl bych možná výhrady, ale celkově je to parádní! Co víc, je to španělsky (caracho) a to tomu animáku zatraceně sedí. Film plný odkazů a symbolů a věřím, že mi jich ještě dobrá 1/2 unikla.

10/10 protože takových filmů je jako prstů na jedné ruce.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 2. 4. 2013 19:22

Vypadá to, že se studia předhání v animaci vlasů a po Rebelce (2012) se objevuje Johnatan se svou fakt parádní kšticí :arrow: Hotel Transylvánie (2012) - tři příběhové linky v neotřelém prostředí.

Zábavný a vtipný příběh strašidel, která se bojí o svou existenci ve světě lidí, méně originální vyprávění o tom, že každý si musí svou cestu vyšlapat sám a chránit děti před nástrahami "zlého" světa není řešením a klišé jako prase, láska navzdory osudu, taková Julie a Romeo.

Animák, který neurazí, ale ani nějak zásadněji nepřekvapí.
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 9. 4. 2013 18:53

"sem zlej a to je dobrý. nikdy nebudu dobrej a to není tak zlí. nikdy nechci být nikym jiným"

Srdce mi zaplesalo, když jsem viděl ty bedny hned v úvodu filmu, ale animák Raubíř Ralf (2012) není až tak o arkádách a hraní na nich, přesto je film narvanej odkazy na hry a na herní postavy napříč časem.

Stejně tak jako nikdo netušil co vyvádí hračky, když nejsme v pokoji, tak se zdá, že i herní hrdinové vedou dvojí život. Jednoduchý příběh o hledání sebe sama a taky o tom, že jsme jací jsme a to je dobře.) Nebyla to špatná podívaná.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wreck-It_Ralph
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 27. 5. 2013 20:36

Nemáte někdo českou complete edici FF: Advent Children na BD? Nevím jestli tam je originální japonská stopa, jestli ne tak to asi nemá cenu kupovat.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 19. 10. 2013 10:53

Po delším čase jsem si dal něco animovaného a po delším čase jsem šlápl vedle - Panika v městečku (2009) od Frantíků.

Artových filmů právě z Francie jsem pár viděl a vím, že točí filmy trochu jinak, humor bývá jiný i obrazové vyjádření, ale tohle bylo tak nějak moc. Vlastně vůbec nevím o čem to bylo, nebo teda vím, ale je to hloupá zápletka.

Ani stylizace anmace se mi nelíbila. Možná by chyběl pro tento snímek dostatečný odstup nebo jistý nadhled, tak či onak mě to nevzalo.
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 20. 10. 2013 20:18

StefiCZ píše:Nemáte někdo českou complete edici FF: Advent Children na BD? Nevím jestli tam je originální japonská stopa, jestli ne tak to asi nemá cenu kupovat.

Mám doma rozšířenou edici a ta obsahuje jap a eng 5.1 dabing.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 7. 8. 2014 17:02

Dal jsem si kino a v něm film Jak vycvičit draka 2 (2014), dost jsem se zdráhal jít na tento film, bo předešlí díl považuji pro sebe za nej animák a měl jsem obavu o kvalitu snímku.

3D této pohádce slušelo, přesto to stále není ono. Výprava, kostýmy, hudba vše naprosto parádní. Ovšem to pravé přinesl až příběh samotný, který si nic nezadal s jedničkou.

Naprosto úchvatná podívaná, strhující gradující příběh s nějakým tím zvratem a překvapením. Jedno slabší místo to mělo, když to v jednu chvíli sklouzlo k nechutně americké love story, ale tomuto snímku to odpouštím.

Moc se mi líbilo, že všechny postavy zestárli, to si fakt pohlídali.

Řadím mezi nej animáky, zcela jistě se stal mým nejoblíbenější.
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 7. 8. 2014 19:10

To vazne? Ja jednicku taky radim mezi svoje TOP3 a ty trailery na dvojku mne tak nejak utvrdily v tom, ze bych se na ni radsi nemel divat abych si nezkazil zazitek z jednicky...
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 8. 8. 2014 05:41

Já jedničku viděl už x-krát :mrgreen: Jeden z mých nejoblíbenějších animáků zároveň s "Já, padouch", oba díly. Aj seriál jsem sledoval. :D Ale na dvojku se určo někdy kouknu.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků