Titulky nebo dabing?

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Weightlifter 14. 8. 2007 13:33

Dobre už ale mezi náma na SG to v žádním případě nemá ty rádoby povedené vtipy mi příjdou strašně směšné a trapné je to jen můj názor
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack O´Neill 14. 8. 2007 13:35

Tjn, jinak to má byt scifi i komedie, ale ani k jednomu to nemá blízko ...... SG Rulezzz, tady v SG sou povedene hlášky, efekty a vůbec celej seriál, narozdíl od RD
Jack O´Neill
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 14. 8. 2007 13:35

Vy ste to začali, já to...ne, nějaký moder to skončí a promaže, ale to je vedlejší, jen proto, že nedokážete docenit krásu anglického humoru, neznamená, že ostatním to směšné nepřijde...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shagodah 14. 8. 2007 13:37

Jak někdo může proboha srovnávat sitcom a scifi? To je jako srovnávat Červenou Karkulku a Die Sauferin a říkat, že Karkulka je kravina, protože nikoho nevysála.
Na co holku, když máš zravý ruce?
Shagodah
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack O´Neill 14. 8. 2007 13:37

prej krásu anglického humoru....nj ale končíme, humor to neni...
Jack O´Neill
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 14. 8. 2007 13:38

Tak kazdemu se to libit nemusi(i kdyz nechapu proc). Tobe se taky treba nelibi plno veci co ostatnim jo...

A at uz to tady nejaky "mod" promaze :x ...

EDIT: to bylo na Majora
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack O´Neill 14. 8. 2007 13:39

Jako třeba?
Jack O´Neill
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 14. 8. 2007 13:40

[quote="Jack O´Neill";Jako třeba??/quote]
co jako třeba? jako co se jedněm líbí a druhým ne? mě se třeba nelíbí, když někdo žvatlá o tom, že je mu na blítí z mého oblíbeného seriálu a tobě se třeba možná nelíbí, že ti řeknu, že SG má moc zbytečných řad, originální přestal být dávno a točí se to furt kolem jednoho kola...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack O´Neill 14. 8. 2007 13:42

AHa, ty určitě SG sleduješ, když řekneš takovou ptakovinu...prosím meho oblibeneho moda JEŽKA až se vrati z dovolene, aby to rozdělil do tématu: SG je scifi a komedia, RD je nic! Díky :mrgreen: :mrgreen:
Jack O´Neill
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 8. 2007 13:43

Náhodou, mě se v SG líbí první a sedmá série :) Jinak je to pravda pořád dokola... A s RD nemůžu srovnávat, ještě jsem neviděl ani jeden celej díl (budu to muset napravit).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 14. 8. 2007 13:44

[quote="Jack O´Neill";AHa, ty určitě SG sleduješ, když řekneš takovou ptakovinu...prosím meho oblibeneho moda JEŽKA až se vrati z dovolene, aby to rozdělil do tématu: SG je scifi a komedia, RD je nic! Díky :mrgreen: :mrgreen:m/quote]

Nj, dost dílů sem viděl...ale musím říct, že se mi to docela líbí a když to chytnu, tak se dívám, jsem tě chtěl jenom nějak vytočit a jelikož tě neznám, přes to jsem měl útočit, než přes oblíbený seriál :mrgreen: :mrgreen:
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 14. 8. 2007 13:45

[quote="Jack O´Neill";AHa, ty určitě SG sleduješ, když řekneš takovou ptakovinu...prosím meho oblibeneho moda JEŽKA až se vrati z dovolene, aby to rozdělil do tématu: SG je scifi a komedia, RD je nic! Díky :mrgreen: :mrgreen:m/quote]
Ale RD je taky od jezka oblibeny serial, tak to nerozdeli na "RD je nic" :D ...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack O´Neill 14. 8. 2007 13:45

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! :mrgreen:
Jack O´Neill
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 8. 2007 13:45

MajorShitus píše:Nj, dost dílů sem viděl...ale musím říct, že se mi to docela líbí a když to chytnu, tak se dívám, jsem tě chtěl jenom nějak vytočit a jelikož tě neznám, přes to jsem měl útočit, než přes oblíbený seriál :mrgreen: :mrgreen:G/quote]
Blbý je, že jsi měl vlastně pravdu :wink:
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 14. 8. 2007 13:46

MajorShitus píše:[quote="Jack O´Neill";Viděl sem celou řadu, a ještě teď je mi z toho nablití....noobsky serial, který nemá se scifim nic společnehoo/quote]

Sci-fi? To nemá být sci-fi, ale komedie a pokud se chystáš napsat že se to teda nepovedlo, tak si to nech pro sebe ano :wink: :DD/quote]


Tak jen tak mezi námi, celá ta věc se odehrává v hodně daleké budoucnosti, takže to scifárna je, i když je to jenom a pouze ubohý sitcom. Mnohem líp zní "parodie na sci-fi", ale je to opravdu - z mého pohledu - trapné. Vtipy jsou prostě nucené, jako v drtivé většině sitcomů...


No a teď k titulkám - jasně, titulky jedině, českej dabing stojí obvykle za nic, ale je stále lepší, než dabing španělský (vlastní zkušenost). Od té doby, co jsem viděl ve Španělsku dabovaný Matrix, věřím tomu, že český dabing je nejkvalitnější na světě. Asi je to tím, že skoro všichni, co dabují, jsou herci...a to se pozná.
Někdo tu zmiňoval Filipovského a Funese (já bych dodal ještě babu jagu v Mrazíkovi :D) nebo Willise a Alexeje Piška (sakra, jak se to skloňuje?) - tohle jsou dle mého nejpovedenější dabingy, co máme. Ještě třeba Vl.Dlouhý (napadá mě - dabuje občas Gibsona nebo hlavně Hankse) nebo Ivan Trojan (jako fanda 24 vím své)...
...ale to nic nemění na tom, že titulky jsou lepší v několika ohledech.

- málokdy se podaří zachytit například ve vtipné scéně vtip v překladu ... teď myslím různé slovní hříčky nebo tak
- i když dabér je herec, nedokáže se přece na 100% vcítit do role hrajícího...takže i když mnou zmiňovaní herci a dabéři jsou skvělí, stále je lepší originální Hanks nebo Willis (btw, na Die Hard 4 jsem si to ani neuvědomoval, jak moc se Piško Willisovi hlasovým projevem blíží)
- samotné dialogy se znovu musí upravovat do češtiny, takže se znovu ztrácí to původní, a i když jsou překladatelé profíci, nemusí prokouknout některé věci... (můj názor)
- titulky navíc zlepšují vnímání textu a angličtiny (;)) - a třeba takový Mechanický pomeranč si ani bez titulků představit neumím.
- titulky poutají pozornost diváka, takže se nestane, že byste se otočili třeba u televize bokem a pouze poslouchali... na druhou stranu jejich mínus je pro pomalejšího čtenáře, který nemusí pochytit titulky i film (děj) současně.
- a poslední...kdo sosá filmy (:evil:) nemusí čekat na dabing (:D)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků