Dokumentární film

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod dr.miša 29. 6. 2011 10:17

Nenašel jsem podobné téma a někdy se možná i hodí.

Před nedávnem jsem viděl celkem kruťáckej dokument a co víc, celkem netradičně pojatý.
Armadillo (Dánsko - 2010). Musim říct, že Dánové a vůbec všichni seveřani dělají filmy/dokumenty dost jinak (Dogma 95) a tenhle snímek to jen potvrzuje.

Vhled do válečného konfliktu, respektive do mírového konfliktu je dost surový a chvílemi i celkem překvapivý. To co se může jevit z venčí jako nepřijatelné, v kontextu války to získává úplně jiné rozměry. Obecně válka a veškeré věci s tím spojené nejsou vůbec normální a tedy i lidé a jejich reakce, chování není úplně v pohodě.

V závěru pohled na "válečné veterány", je tradičně nejkrutější. Jakési vykořenění či nepochopení "normálního" světa po návratu.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 29. 6. 2011 11:53

Jestli se ti líbilo Armadillo, můžeš mrknout na Restrepo:
http://www.csfd.cz/film/278908-restrepo/
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 3. 6. 2013 08:39

Dal jsem si sportovně dokumentární víkend.

Železný Schwarzenegger (1977) - co říct, Arnold je prostě špička. O soutěži Mr. Olympia jsem slyšel už někdy na střední, kde jsem měl spolužáka, který cvičení dal vážně mnoho a dušoval se, že se jednou na tuto soutěž dostane. Arnold na cestě k 6.titulu

Jako druhý nášup jsem si dal Like Water (2011) - dokument z prostředí MMA. Novodobí válečníci z klece. Dlouho jsem měl v hledáčku Fedora "The Last Emperor" Emelianenka, jenže ten drtil ještě K1 a dnes už je dle mého trochu za zenitem. Nastoupila nová generace všestranně nadaných fighterů v čele právě se "SPIDEREM". Dokument provází bojovníka nelehkou cestou k titulu.

Tuto hvězdnou trojici doplnil Cassius Clay ve filmu Muhammad Ali: Tváří v tvář (2009) - persona, kterou lze zmiňovat jedním dechem s osobnostmi, které se zasadili v boji za práva černochů v americe 50. a 60.let (Malcom X, Martin Luther King). Výpověď jeho největších boxerských i životních rivalů a přátel. V závěru povolí i jeho celoživotní rival Joe Frazier
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod credible0 19. 7. 2019 16:10

Thank you so much for giving us a informative concept. I do admire the effort and eager to know more.
credible0
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků