Hrajete na nějaký hudební nástroj?

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 9. 2008 21:25

Možná téma spíš do pokecu, ale když už je tu kolonka týkající se i hudby tak proč ne?

Otázka tedy zní: Hrajete na nějaký hudební nástroj? Na jaké úrovni? Hrajete dobrovolně nebo z donucení? Chtěli byste hrát na něco jiného?

Zkrátka takový pokec ohledně "jiného hraní" než je to počítačové. :-)
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 9. 2008 21:29

Hraji dobrovolně na nervy :)

Vážně: Nemám žádný hudební sluch, takže i takové Guitar Hero je pro mě celkem obtížná záležitost. I tak si ale troufám říct, že poznám dobrou hudbu :wink:
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 9. 2008 21:38

Ehm... :-) Tohle je docela zavádějící: "poznám dobrou hudbu". Jak bys definoval dobrou hudbu? Obávám se, že máme každý poněkud odlišný vkus a tím pádem i značně zkreslená měřítka, podle kterých kvalitu hudby posuzujeme. A to ať chceme, nebo nechceme...

Jinak na nervy hraje snad uplně každej, to je taková ta lidová slovesnost... :-)
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 9. 2008 22:01

Myslím tím, že poznám, pokud někdo zpívá falešně, ale pokud jde o mě, jsem mimo. Blbě vyjádřeno
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 9. 2008 22:04

Tak to je pak jiná. :-)

Každopádně obdivuju lidi, kteří mají absolutní sluch. Sednete si na klaviaturu piána a oni vám řeknou všechny tóny, které se ozvaly!
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 14. 9. 2008 23:13

ked som mal okolo 15 a chodil som na nabozenstvo, tak nas tam ucili hrat na harmonium :-D to je vlastne klavir, len aby to fungovalo, musi clovek pri hrani slapat nohami a nafukovat tak nejake mechy :-D ... hral som z donutenia, potom to bola celkom sranda, celkom som sa do toho dostaval ... no ked som pochopil, jak tie noty funguju, ked som sa ich naucil citat, ked som sa na tom naucil hrat, tak uz som do toho pre mna "dostatocne prenikol" a prestalo ma to zaujimat :-) . popravde, nikdy ma nelakalo vediet hrat na nejaky hudobny nastroj, ani ma to nelaka, hoc mam hudbu rad.
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raider 15. 9. 2008 05:27

No v březnu sem začal hrát na klávesy:)
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story." - Barney Stinston
Raider
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 9. 2008 05:48

Umím zahrát na foukací harmoniku znělku z Pata a Mata,Tím mé hudební znalosti končí :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 15. 9. 2008 06:11

Deset let Základní Umelecké Školy.

Hrál jsem na zobcovou flétnu - altová, sopránová, sopraninová a jeden čas i na basovou.

Svůj hudební sluch, ač ne absolutní, bych popsal jako velmi dobrý, totéž můžu říct o svém smyslu pro rytmus. :-))

A tři roky už jsem na flétnu ani nepískl a furt umím základy. :mrgreen:
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 15. 9. 2008 07:36

Mé znalosti končí u náhodného vydrnkávání na kytaru a sem tam nějaké zmáčknutí klávesy na klavíru. :-)
Nikdy jsem se na nic neučil a nejspíš už nebudu, ačkoliv to vydrnkávání mě baví... :-)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davee 15. 9. 2008 09:11

Dřív jsem hrával na elektrickou kytaru v kapele, ale to už je spousta let nazpět. Teď mě spíše už baví jen hudebni hry jako Electroplankton, Jam Session a podobne.
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 15. 9. 2008 14:04

Bohužel, dostal jsem do vínku hudební sluch, něco jako Darwel, absolutní nemám, ale myslím si, že velmi slušný :)

Začal jsem v první třídě u flétničky a někdy v 6. začal hrát na klarinet, po 9.třídě jsem s tím sekl, ne, že by to nebylo pěkné, když někdo něco umí zahrát, ale 9 let hrát z donucení mi to znechutilo.

Ale zase teď po 3 letech od skončení hraní sestra dostala piáno, tak si sem tam brnknu, neumím nic extra, ale potěší to, když vyťukáte nějakou písničku co se vám líbí :)
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 15. 9. 2008 16:06

davee: Tak tohle bych do tebe neřekl! Co jste hráli?
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Coft 15. 9. 2008 16:19

já bych chtěl hrát na el. kytaru, ale není čas a peníze. A jestli se tu někdo zmíní o Jacku Blackovi tak zááčnu táák spamovat že to z tohodle nebude forum ale místní putyka :D
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 15. 9. 2008 16:28

jojo jack black je kokot
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků