PSP vs. Nintendo DS 2

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 6. 2008 10:11

Tuuuurek: Na dráze :-)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Tuuurek 7. 6. 2008 10:19

A když už sme u toho kdo rejpe..(ne třeba tady na fóru, ale tak celkově), tak většinou nadávaj PSPčkáři na DSko.... :idea:
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 6. 2008 10:42

Já teda ne.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Tuuurek 7. 6. 2008 10:58

Netvrdim že ty jo.... :-D Tady je to docela klidný, ale na ostatních fórech, nebo po netu, když něco projíždim, tak vidim spíš PSPčkáře jak nadávaj na DSko, než DSkaře na PSPčko.... O:-)
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating

Odeslat příspěvekod Majklbig 7. 6. 2008 11:17

Je to pořád skoreo všude to samé, většinou nadávají náctileté děcka, co mají jednu konzoli a proto musí být ta jejich zákonitě nejlepší. Na každé konzoli je několik her, které stojí za to, každá má své přednosti a své nedoastatky, a každý si vybere tu, která mu nejvíce vyhovuje. Myslím, že už tu všchny výhody i nevýhody byly řečeni, tak proč má někdo pořád snahu shazovat tu druhou. Já mám PSP, naprosto sem spokojený, ale chystám se koupit i NDS, protože si prostě chci zahrát i jiné hry
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 7. 6. 2008 13:50

Majklbig píše:Je to pořád skoreo všude to samé, většinou nadávají náctileté děcka, co mají jednu konzoli a proto musí být ta jejich zákonitě nejlepší. Na každé konzoli je několik her, které stojí za to, každá má své přednosti a své nedoastatky, a každý si vybere tu, která mu nejvíce vyhovuje. Myslím, že už tu všchny výhody i nevýhody byly řečeni, tak proč má někdo pořád snahu shazovat tu druhou. Já mám PSP, naprosto sem spokojený, ale chystám se koupit i NDS, protože si prostě chci zahrát i jiné hry

signed

a to ze vlastnim DSko neprijde me ze bych hral hry pro deti :shock:
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod HALI32 7. 6. 2008 13:57

Majklbig o žádných hrách pro děti nemluvil :)
HALI32
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 6. 2008 14:26

Ty jsou taky na obou stranách. Jako majitel PSP jsem s ním skoro spokojen (vsechno má své mouchy), ale jestli se obeví nejaká suprová nabídka na DS, nevidím duvod proc nebrat.

Ti pitomci nemusejí být zrovna decka, ani dokonce nemusejí tem HH mít, stací si vzpomenout na joeho a hned je jasné, ze muze být i hure :-(
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Alcil 7. 6. 2008 15:27

nebo na Spajzu...to taky není děcko :-)
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod C3nsuRED_cz 7. 6. 2008 15:57

wow, tady se to rozjelo... No jak tady řikáte, každej přístroj má něco do sebe... To že PSP se dá využít kromě na hraní i na X dalších věcí považuju za super věc, ale já to prostě nevyužiju. A když to vemu čistě jenom z herního hlediska, tak u mě prostě DS prostě vede. MPH, zelda, TWEWY (the world ends with you :D ), všechny final fantasy a mohl bych pokračovat... Na PSP mě za těch pár měsíců, co jsem ho měl, nechytlo vůbec tolik her. Co mě fakt vzalo byl tekken, ten závidim hodně :D, pak mě ještě chytly jakýkoliv závody, což, přiznejme si, na DSku žádný pořádný nejsou (nepočítam mario kart), no a pak loco roco... a tim pomalu končim. A třeba takovej monster hunter mě nechytl vůbec,nevim no
It has to start somewhere, it has to start sometime, what better place then here, what better time then now!
Zerg rush KEKEKE
C3nsuRED_cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 6. 2008 17:13

Co jest bozího Bohu, co jest césarovo Césarovi.

Jezís Nazaretský
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 7. 6. 2008 17:52

HALI32 píše:Majklbig o žádných hrách pro děti nemluvil :)

pod jeho text patrilo signed snad vis co to znamena ne? :-P

:arrow: spajza se malinko odvolaval ze na DSko vychazej jakysi braky ... proto reaguju vlastnim DS a hry pro deti rozhodne nehraju..

dale chci reagovat ze HH ma na hrani a nepotrebuju naky podelany vychytavky na hudbu mam MP4 na foceni mam fotak na volani mam mobil z techle veci si beru to co zrovna potrebuju .. mam chut hrat beru DS mam chut na hudbu beru MP4 ktera je rozhodne suprove skladna

dale me to pripominatrochu smutnou vec lidi cim tu vyzdvihuji PSP tim ze to ma milion funkci tak to berou jako velky + ale kdyz pisou do konzole vs PC tak nam pisou abysme netahali do debat to ze PC ma spoustu multi funkci trochu vtipne nemyslite? :mrgreen:
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 6. 2008 18:52

Hmmm. to stojí za zamyslení.
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod srato 8. 6. 2008 11:29

uz dloho (na podzim tri roky) mam oba HH a jsem vrchovate spokojeny :)
PS: hraju vice na PSP protoze v praci jich mame osm a tak si uzivam multak
srato
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Torham 9. 6. 2008 11:17

Koukám, že se to tu zase solidně rozlemlelo, tak pojedu i já.

PSP je sice velice solidní stroj, ALE:

1) Hry - nechcu PSP hry shazovat, ale já osobně mám "vytipováno" maximálně PĚT pro mne zajímavých PSP her - Patapon, Loco Roco, MGS: Acid, FFT: The Lion War a Kingdom Hearts: Birth by Sleep (ty teprve vyjdou) - a zbytek mě ABSOLUTNĚ nebere. Chvalte si například God of War: Chain of Olympus, ale pro mne je to bezmyšlenkovitá krvavá rubanice (ano, hrál jsem ji) a tyhle hry mě vůbec neberou ;-) Kvůli pěti zajímavějším PSP hrám nemá cenu si tuto konzolku kupovat. S PSP hrami souvisí ještě jedna věc: je tam hodně MP her (MP = multiplatfomový) --> takové NFS nebo GTA si raději zahraju na PC, případně stolní konzoli na mnohem větší obrazovce s daleko lepší obrazovou i zvukovou kvalitou ^^ A ještě vznikají PS2 porty PSP her (GTA: LC/VC Stories, GoW: ChoO, MGS: Acid a další), takže si raději počkám a zahraju si v lepší kvalitě :-) Naopak DS může nabídnout široké spektrum opravdu originálních a skutečně zábavných her. Nebavím se teď o Touch Generations (pejsci, Cooking Mama a spol.), ale o Final Fantasy, Advance Wars (jestli Spajza psal, že na DS nejsou HC hry, tak Advance Wars jsou HODNĚ KRUTEJ HARDCORE :mrgreen: ), Mana sérii a tuně dalších (třeba advanturky Another Code, Hotel Dusk, Phoenix Wright,...). Navíc je tam zpětná kompatibilita s GBA = další TISÍCE naprosto skvělých her :-)) Prostě na DS mám vytipováno MINIMÁLNĚ DVACET her - a asi to není ještě všechno :D Mám VELICE omezený "pařanský" rozpočet a vůbec nevím, co si koupit dříve... DS hry jsou prostě takové zábavnější, zajímavější. Neříkám, že PSP hry nejsou zábavné. To JSOU, ale ovládací možnosti DSka dávají hrám úplně nový rozměr - navíc je tam ta GBA podpora = Boktai --> hra s jedinečným gameplayem závislým na slunečním světle (sluneční senzor v kazetě) a reálném čase. Takže tady se PSP na DS nějak moc nechytá :mrgreen: Jeho hry jsou dobré, ale DS prostě nabídne lepší zážitek, no prostě zajímavější hraní (na PSP hraješ jako na větším gamepadu, hraní na DS je ÚPLNĚ jiný zážitek).

2) MM funkce - je hezké, že PSP umí spousty věcí, ale je to především herní konzole a pokud si kupuji konozoli (resp. HH), tak kvůli hrám - čiže nějaký MM funkce jsou mi ukradený 8-) Navíc PSP má horší výdrž baterky než DS, takže ani tohle MM využití moc nepomůže (obyč MP3ka vydrží klidně desítky hodin v kuse - záleží na modelu a baterkách). Jinak - jak podotkl davee: chci fotit? Půjčím si od otce jeho digifoťák. Chci poslouchat hudbu? Mám MP3 přehrávač. Chci se koukat na filmy? Mám domácí kino. Na cestách se na filmy zásadně nedívám, to si v tom autobuse raději něco zahraju :-P Skype/WWW? Raději na mobilu, protože ten nabízí OPRAVDU mobilní internet (PSP i DS vyžadují k připojení na net Wi-Fi síť a ta v dopravních prostředcích, na loukách a vůbec v přírodě, ehm, jaxi není :mrgreen: ). Ano, přes mobil se to musí platit, ale existují speciální datové tarify - stačí trochu přemýšlet a mít představu, jak moc budu ten net využívat ;-)

3) Ovládání a celkový koncept - oba stroje mají něco do sebe. Jenže PSP analog je maličký a relativně špatně se s ním manipuluje. Navíc střílečky se ovládají hrozně :-/ DS je daleko zajímavější - a zábavnější. Ovládání stylusem je intuitivní a snadné. Osobně jsem to hodně ocenil u Another Code (adventura), která se dá komplet celá ovládat stylusem (rychlé a intuitivní). Navíc mne potěšilo využití mikrofonu a dokonce i samotné véčkové konstrukce DSka - je využívána tuším dvěma hádankami...ale je to věc, kterou by člověk ve hře moc nečekal, takže mne to trvalo, než jsem přišel na to, že musím kvedlat s horní odklopnou částí DS. To samé ten mikrofon - měl jsem sundat prach z obrazu, tak jsem "škrábal" stylusem - nic. Až po chvilce jsem náhodně dejchnul do mikráku - a ejhle! Kus prachu pryč! Tak jsem foukal, co to šlo... :-) Fakt super, DS ovládání se mi zdá interaktivnější a více zapojuje hráče do hry. Rozhodně dává i lepší pocit ze hry - třeba už to využití mikrofonu. Ať si PSPčkaři říkají, co chtějí, DS bohatě vyrovnává HW handicap zajímavějšími hrami a interaktivnějším ovládáním.

To jsou asi ty nejdůležitější body, kvůli kterým jsem si vybral DS. PSP je velice výkonná mašinka, ovšem hřeší na hry - a taky na to, že z ní zatím nikdo nedokázal vytřískat úplné maximum (grafika by se měla podle referencí rovnat PS2ce). MM funkce jsou víceméně zbytečné, je lepší několik přístrojů, které svoji funkci zvládnou POŘÁDNĚ, než jeden, kterej umí vše polovičatě 8-S Já se bez MM fcí na cestách obejdu. Jejich absenci v DSku hravě vyrovnám MP3kou nebo mobilem, případně digitálem. Mne DS učarovalo svými ovládacími možnostmi a hrami. PSP uznávám jako výborný HH, ale to by muselo nabídnout POŘÁDNOU nabídku her (nebo dát ty nejlepší PSX hry na PSP STORE :-P ), abych o něm uvažoval.
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka