PSP vs. Nintendo DS 2

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Logan007 9. 6. 2008 11:36

Tak se do toho taky trochu zapojim. Kdysi davno jsem prohlasil, ze si PSP koupim az se cena vyrovna cene DS. Bohuzel asi tento okamzik nastal a tak jsem nucen slib dodrzet a zacatkem prosince si dabluv stroj koupim a asi znicim... :) nebo... Nejvic me laka moznost hrani PSX her, coz vyuziju asi ze vseho nejvic. Z PSP her me laka jen GTA, FFT, KH, a FF:CC... Jinak vazne nic. Multimedia? Muj telefon umi od emulace vsech 16bitu (bohuzel je to neovladatelny) az po prehravanic divx filmu vse. Takze si nestezuju... Ale pokud PSP bude umet hezky odemulovat SNES, tak to bude fajn... Casem se mozna rozjede neco i na N64 emu, to bude taky fajn... Proste PSP je fajn stroj, bohuzel ale nema zadny revolucnejsi napad (v PS3 se snazi alespon sixaxis ukazat neco noveho). Tim koncim, pokud se nekdo chce hadat, tak at de...
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 9. 6. 2008 11:47

Logan007 píše:Tak se do toho taky trochu zapojim. Kdysi davno jsem prohlasil, ze si PSP koupim az se cena vyrovna cene DS. Bohuzel asi tento okamzik nastal a tak jsem nucen slib dodrzet a zacatkem prosince si dabluv stroj koupim a asi znicim... :) nebo... Nejvic me laka moznost hrani PSX her, coz vyuziju asi ze vseho nejvic. Z PSP her me laka jen GTA, FFT, KH, a FF:CC... Jinak vazne nic. Multimedia? Muj telefon umi od emulace vsech 16bitu (bohuzel je to neovladatelny) az po prehravanic divx filmu vse. Takze si nestezuju... Ale pokud PSP bude umet hezky odemulovat SNES, tak to bude fajn... Casem se mozna rozjede neco i na N64 emu, to bude taky fajn... Proste PSP je fajn stroj, bohuzel ale nema zadny revolucnejsi napad (v PS3 se snazi alespon sixaxis ukazat neco noveho). Tim koncim, pokud se nekdo chce hadat, tak at de...
Nemůžu než souhlasit, PSP má slabinu v tom, že je to extraüber nadupanej Gameboy s přidanými MM funkcemi, které lze snadno nahradit jinými přístroji. A vlastně nepřináší nic nového, sám bych spíše jeho výpočetní sílu využil na PSX hry, případně emulátory - přesně, jak podotkl Logan. PSP údajně zvládne dobře SNESku odemulovat...ale to se raději zeptej nějakého PSPčkaře...výpočetní sílu na to myslím má.
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 9. 6. 2008 11:52

Logan:Az to bude aktualne a budes potrebovat,kludne sa ozvy ;)
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majklbig 9. 6. 2008 11:58

Torham:
1) opět výběr her je vždy individuální, tebe baví to někoho jiného zase něco jiného.
Jen fakticky GoW:ChoO a MGS:Acid na PS2 nevyšly a asi ani nevyjdou.

To, že hra je i na PS2 mi vůbec nevadí, mě jde o to, si zahrát na hnadheldu dobré hry, a to jestli je i na nějaké velké konzoli mi je úplně jedno. Sasmozřejmě, že třeba ProEvo se lépe hraje na gamepadu na velké TV, ale pro mě je právě výhoda, že si dám v klidu v posteli pár zápasů před spaním.

Já plánuju DS taky koupit, ale zajímá mě tam asi tak max. 5 her, ale až ho budu mít, tak si samozřejmě koupím více her, ale nejsou to hry kvůli, kterým bych DS musel mít.

2) Jasně je to něco navíc co PSP má, ale s hraním to téměř vůbec nesouvísí. Takže plus, ale z hlediska her bezvýznamné.

3) Střílečky se ovládají hrozně, ale třena serie Syphon filter se ovládala skvěle!
Jinak ovládaní u DS mě nijak zvlášť nefascinuje, prostě je to něco nového, ale pro mě nic zásadního. Chci si třeba zahrát Zeldu, ale ne kvůli ovládaní stylusem, ale kvůli hře samotné...
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 9. 6. 2008 12:19

Majklbig píše:
2) Jasně je to něco navíc co PSP má, ale s hraním to téměř vůbec nesouvísí. Takže plus, ale z hlediska her bezvýznamné.




Dovolim si trosku nesuhlasit.(niesom si isty)Ale podporuje NDS Infrastructurove hranie hier?velke plus je napr klonovanie obrazu a zapatovne nahravanie in-game(ale to sa tyka asi len mna)Ja tie "plusy"Tak zbytocne nevidim...
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 9. 6. 2008 14:47

Majklbig píše:Torham:
1) opět výběr her je vždy individuální, tebe baví to někoho jiného zase něco jiného.
Jen fakticky GoW:ChoO a MGS:Acid na PS2 nevyšly a asi ani nevyjdou.
No...bohužel už neví, kde jsem na to narazil, ale opravdu se uvažovalo (někde to psali) o předělávkávh tebou zmíněných her na PS2. Nimimálně ten Acid...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majklbig 9. 6. 2008 17:27

Torham: ano uvažovalo, ale zatím není nic známo o tom, že tomu tak skutečně bude
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 9. 6. 2008 17:51

spajza X píše:Ale podporuje NDS Infrastructurove hranie hier?


Podporuje. Ne tedy naprosto u všech (to ovšem PSP taky ne), ale u her kde to dává smysl ano. Dívej se na krabičky, je na nich modrý symbol "WFC".
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuuurek 9. 6. 2008 18:08

Spajza: Ale tady se mluvilo o doplňcích, který nepotřebuješ ke hraní....K čemu ti bude u hraní foťák, nebo mp3????

To jen tak pro upřesnění... ;-)
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 9. 6. 2008 21:26

Me jenom není jasné proc se tu porád ríká ze MM vlastnosti PSP jsou prinejmensím polovicaté. Sakra vzdyt to je kec!!!
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 9. 6. 2008 21:35

Tuuurek píše:Spajza: Ale tady se mluvilo o doplňcích, který nepotřebuješ ke hraní....K čemu ti bude u hraní foťák, nebo mp3????


Fotak asi na nic,ale ten vlasne nieje ani zabudovany,takze o tom sa nebavme.Ale napr MP3?A co takto si pustit "svoju" muziku na pozadi a dat si nejake zavody aleboco?Napr na to :)

N.Marko píše:Me jenom není jasné proc se tu porád ríká ze MM vlastnosti PSP jsou prinejmensím polovicaté. Sakra vzdyt to je kec!!!


Aspon,ze nam je to jasne :)


Mican:Dik za info,som nevedel...
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuuurek 9. 6. 2008 22:33

No nevim....S MP3 na pozadí bys asi moc dlouho nezávodil..... :hm To si radši pustim normal Mp3 a budu závodit o dost dýl.... :-D
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 9. 6. 2008 22:43

To som nepochopil...Zvuk/efekty hry sa zamenia za hudbu=ta ista spotreba baterky,v mojom pripade aj 8hodin ;) Na PSP dokazu bezat 2 XMB naraz+emu/hra,popritom je napojeny na usb a klonuje obraz na externu plochu so zapnutou mp3 na pozadi,kludne aj skype a messinger popri...Myslis,ze nejaka MP3 ho rozhadze?Nie nerozhadze,je to stavane na MM :D
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuuurek 9. 6. 2008 22:52

:D Dobře no... :D To sem odhadoval podle výdrže mojeho mobilu...Ale určitě to nějakej vliv na spotřebu má.... :hm
Život je plný překvapení...
Tuuurek
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 6. 2008 08:29

Spís ne, tahání dat z karty je méne nárocné nez z UMD. A kdyz hrajes zálohu je to úplne egal.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků