PSP vs. Nintendo DS

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 19. 4. 2005 18:06

Otázka prostá, co byste si radši koupili a proč. Nintedo DS se dvěma displeji a hrami typu Zelda, Pokémon, Harvest Moon, Animal Crossing nebo PSP a jeho ladny design a pecky typu Metal Gear či Gran Turismo?
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 19. 4. 2005 18:37

PSP se v našich luzích a hájích zatím koupit nedá a Martin je přesvědčen že tomu tak bude ještě dloooouho. Takže bych si radši prozatím koupil Nintendo DS kvůli Metroidovi a Mariovi64. Metroid pro DS (zatím je jen demo) vypadá hodně dobře a moc by mě zajímalo jak se hraje taková 3D akce ovládaná perem.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Minos 20. 4. 2005 18:06

Jednoznacne PSP! DSko na ni ani nahodou nema!
Minos
First Blood

Odeslat příspěvekod stereoid 20. 4. 2005 21:03

Dá se na to rozpoutat příjemný flame... Ale proč? Stejně nikoho nepřesvědčíš.
Mariokart DS (fc): 463919-494129
Metroid Prime Hunters fc): 2491-7854-2487
icq: 323-427-182 rad si zahraju
stereoid
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 21. 4. 2005 11:29

Za prvé DSko je úplně něco jiného než PSP a za druhé,určitě by na PSPčko přinejmenším mělo..
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Boček 21. 4. 2005 14:42

Jde o to co budeme porovnávat. Výkon, qalitu obrazu..? PSP. Originalitu? NDS. Hry? Hmm... Tak tady fakt nevím. A hry jsou to nejdůležitější :wink:
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 21. 4. 2005 17:41

V minulosti se ukázalo, že Nintendo umí produkovat značně kvalitní hry i na hw slabší stroje (N64, SNES na konci životního cyklu a v podstatě i Game Boy). Takže si myslím, že i když na PSP budou hry bohatší co do počtu videosekvecní a grafických efektů, hratelností budou - hlavně ze začátku - držet prim hry pro DSko.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Boček 21. 4. 2005 18:24

To už drží - porovnal sis launch list obou těchhle handheldů v Jap a USA? :D Sony tentokrát evidentně zaspalo dobu :shock:
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 21. 4. 2005 19:16

Hmmm, teď jsem na něj koukal, a na to že DS vyšlo dřív už je počet ohlášených her PSP:DS 1:1. Mimochodem myslíte si, že bude jednodušší portovat hry na DS, nebo PSP ?

Dotykový display - už jednou sem to říkal - příjemná featurka, něco jako eyetoy pro PS2 - ale její využití ve skutečných hrách bude dle mého minimální - nedokážu si dost dobře představit že hrajete akční hru a začnete přešmatávat na dotykový display. Pro RPG skvělý, menu, mapy - ale jinak ? Mimochodem to se po něm "šmatá" rukama, nebo si pokaždý berete do ruky specielní pero ? Nezdržuje to ?

Tvrdit, že SONY zaspalo dobu měsíc po vydání konzole je přinejmenším troufalé. Normální účastníkovi diskuze bych to odpustil, ale ŠÉFREDAKTOROVI DOUPĚ.CZ ? Jseš si jistý, že je tvůj přístup objektivní, nebo je to tím, že jsi s NINTENDEM vyrůstal ? A nebo proto že nemáš moc rád SONY ? A budeme-li se jen trochu bavit o technické kvalitě (což já mimochodem nerad) KDO TADY ZASPAL ? NINTENDO nebo PSP ?
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Boček 21. 4. 2005 19:32

Nemluvím o ohlášených, mluvím o lounch listu. A tam je doela rozdíl - v kvantitě také, ale v kvalitě určitě :( A s Nintendem sem nevyrůstal, já vyrost na PC a PS :wink:
Jde mi o to, že jsem si svého času porovnal to, o čem jsem tu mluvil - lounch list (tedy ne seznam plánovaných titulů, ale těch, které vyjdou současně s handheldem) a PSP předvedlo opravdu jen bídu. Do budoucna mu věřím na 100%, ale start Sony oproti Nintnedu opravdu TĚŽCE nezvládlo.

A že technicky PSPčko vede, na to ho člověku stačí vidět vedle NDS na půl minuty :wink:
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 22. 4. 2005 07:05

ehm...sorry, spletl jsem si tě s J.Matajem, ten vyrůstal s Nintendem. Moje chyba.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 22. 4. 2005 08:45

No,jde vidět že jsi ještě DSko v ruce nedržel..Touch Screen docela věrně simuluje myš (u PC).Třeba FPSky-Ty se ovládají perfektně (přibalené demo Metroida to jen potvrdilo).A RTS?Na DS je ohlášen Age of Empires,Shogun Warrior,ZOO Tycon a možná vyjde i Red Alert.Nevím jestli si slyšel o hře Yoshi Touch a Go která také využívá touch screen naplno pak tu jsou Party Hry nebo Pokémon Dash k RPG je to taky dobrá věc,možnosti jsou netušené (asi máš malou fantasii) to nemluvě o možnosti zprovoznit na NDS solidní PDA software..Navíc vše nemusíš ovládát stylusem,protože je k DSku prodáván takový náprstek který si dáš naprst a hraješ.A věř mi,že i když máš v ruce stylus,tak se to hraje a drží perfektně.Já oobně si myslím že Touch Screen u DS vynahrazuje výkon PSP..Teď bude záležen jen a jen na hrách.. :wink:
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Boček 22. 4. 2005 08:55

Jj, touch screen je perfektní věc. Na druhou stranu mám pocit, že pokud chci hrát perem, musím mít NDSko položený na klíně, protože jednou rukou ho neudržím. Ale nehrál sem na něm dost dlouho na to, abych věděl, jestli na to je nebo není nějaká vychytávka
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 22. 4. 2005 13:05

"Dotykový display - už jednou sem to říkal - příjemná featurka, něco jako eyetoy pro PS2 - ale její využití ve skutečných hrách bude dle mého minimální"Tohle je největší blbost,co jsem kdy slyšel....
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 22. 4. 2005 14:26

Máš pravdu, ještě sem na tom nehrál, jenom jsem říkal že si to nedokážu představit - jednu ruku na tlačítkách, druhou na dotykáči (jak se to pak drží ?)

Já jdu každopádně ale do PSP, protože YOSHI, WARIO, MARIO, SRARIO nebo POKEMONI mě absolutně netankujou (too childisch for me). Já radši METAL GEAR, FINAL FANTASY, DEVIL MAY CRY nebo GRAN TURISMO. Netvrdim, že je NDS špatný chraň bůh, ale přeci jenom ty hry jsou na mě moc dětský - vim že né všechny - ale dost jich takovejch je. A hlavně na PSP bude pokračování FINAL FANTASY 7 - howgh!
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků