PS Vita

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Majklbig 12. 1. 2014 22:20

Nevím jestli se to tady už řešilo, ale co říkáte na novou verzi Vity?
Trochu pozměněná tlačítka (vylepšená?), menší, lehčí, micro USB, vnitřní paměť 1G, ale hlavně místo OLED "jen" LCD displej.
Tak uvažuju jestli nekoupit Vitu s OLED displejem, dokud jí nenahradí nová verze, i když ta přijde do Evropy kdoví kdy....
Co sem viděl na netu srovnávací videa, tak OLED vypadal o něco lépe, ale chtělo by ten rozdíl vidět v reálu.
Co vy si myslíte, bude ten LCD displej vidělně horší nebo jen prostě jiný ?
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 12. 1. 2014 22:38

Co si myslim? Ze porovnavat OLED a LCD na klasickym monitoru musi byt super, zajimalo by me, proc to vubec nekdo nahrava, jeste k tomu idealne nejakym mobilem, kterej ty barvy ani nezachyti ...

IPS monitor si uz nekdy videl, ne? V ty Vite neni nic extra, co by stalo za porovnani ...
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Majklbig 12. 1. 2014 22:47

Čili tvůj názor?

Moc se o monitory atd. nezajímám, takže neumím posoudit kvalitu IPS monitorů....
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 12. 1. 2014 22:54

Mam jak IPS monitor - na kterym hraju bez problemu radu let, tak OLED na mobilu, OLED je viditelne barevnejsi - zivejsi, jestli to ale je pro tebe nutnost s tim tim neporadim, to si musis urcit sam, zajdi do nejakyho Electroworldu, kde si muzes oboje porovnat.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod One_Z 13. 1. 2014 08:37

Chtěl bych se zeptat nějaké tipy na podobné jrpg jako uvádím. Dostupnost pro Vitu na PSN store EU.

The Legend of Heroes: Trails in the Sky
Final Fantasy IV Complete Collection
Lunar: Silver Star Harmony
Breath of Fire III
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 13. 1. 2014 12:00

No, dostupné jsou skoro všechny Final Fantasy z PSX. Osobně pak doporučuji Valkyriia Chronicles 2. Sice to je víc do strategie, ale jinak super.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 18. 1. 2014 18:23

Majklbig: OLED je OLED a LCD je LCD. Technologie jsou známé a dají se na netu snadno dohledat..

OLED má nesrovnatelně vyšší kontrast, tmavší černou, je mnohem rychlejší, obecně by měl mít nižší spotřebu(ale při zobrazení bílé žere více)...

Ale ohledně PS Vita by mě zajímala jedna věc. Jak budou vývojáři "nastavovat barevnost a kontrast" ve hrách? Pojedou podle Vity s OLED, nebo podle Vity s LCD? Každopádně na té druhé verzi to bude vždy vypadat trošku jinak...
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod StefiCZ 20. 1. 2014 21:34

Pokaždý co zapnu Vitu tak je tam update.. ale nikdy nic novýho :D Každopádně jsem si koupil Walking Dead, před tím jsem to nikdy nehrál, tak snad to bude dobrý. A snažím se dokopat k dohrání Killzone a Gravity Rush.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 22. 1. 2014 10:01

Pane bože.. port hry, která dávno vyšla na velkých konzolích a blbejch telefonech je na Vitě skoro nehratelnej.. a to je ta verze zdaleka nejdražší.. to snad ani není možný. Teď už FF X a hlavně Borderlands 2 nevěřím ani za nic.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 22. 1. 2014 12:38

Která je ta nehratelná hra na Vitě? (abych se ji vyhnul, případně jestli jsem ji už omylem nedohrál :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 22. 1. 2014 13:19

Jak píšu o zprávu víš, koupil jsem si Walking Dead. Fakt jsem se na to těšil ale teď nevím jestli to vůbec hrát.. nejspíš bude lepší si to koupit znovu na ps3/X360. To zamrzání hry je neskutečný a nejvíc se to objevuje při akčních scénách. Takže 90% soubojů se zombíkama vypadá asi takhle: na scéně se objeví mrtvola, najednou se začne probouzet, dvousekundovej zásek a už ho máš před xichtem, takže zážitek nulovej a reakce musí být svinsky blesková aby tě nesežral. Nechápu.. fakt nechápu jak je to možný. Chtěl bych zkusit na vitě ještě Ninja Gaiden, jenže ten je podle recenzí taky poměrně nehratelnej, nemluvě o druhým dílu, nemáte s tím někdo zkušenosti? Takovýho Jaka jsem hned střelil kámošovi, protože to se nedalo.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 1. 2014 14:44

:D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rick Deckard 22. 1. 2014 17:09

Takové to zasekávání/načítání je i na velkých konzolích. Pokud ovšem na Vitě to není mnohem horší. :-) Nečetl jsem recenze.
Gaiden je nehratelný. Po nějakých dvou kapitolách jsem to vzdal. Fakt mi připadá vtipné, když probíháš prázdnou chodbou a hra se zastaví, aby se v rohu ukázalo Loading a po chvilce se zase rozběhne jen aby jsi doběhl na konec, zjistil že jsi možná minul nějakou tajnou skrýš, proto se hned rozběhneš zpět a zase Loading.
Kojima-san doesn't have to make Metal Gear any more.
Metal Gear Solid: Yet Another Big Boss Prequel! The possibilities are endless!
Rick Deckard
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StefiCZ 22. 1. 2014 17:46

Fakt je to i na velkých konzolích? Já zkoušel na ps3 demo a tam mi to nepřišlo.. nebo jsem si toho možná jenom nevšiml ale na Vitě to úplně nehorázně bije do očí a místo užívání si hry člověk akorát celou dobu ku*vuje.. občas se to prostě ani nedá stihnout a musím se nechat 2x, 3x sežrat než se stihne hra včas načíst. Prostě.. hrůza, no jak vidím tak Ninja Gaiden taky nic moc, ach jo :D A to je podle recenzí dvojka daleko, daleko horší, fakt nevím co s těma portama na Vitu provádí. Třeba taková Persona je parádní a všechno funguje jak má. Jsem fakt zvědavej na to FF X a Borderlands.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rick Deckard 22. 1. 2014 17:59

Na velkých konzolích dochází k menším škubnutím ve chvíli, když se změní úhel kamery nebo uděláš rozhodnutí, ale nikdy mi to neudělalo neplechu při akčních scénách tak, že bych je projel a musel začínat znova. Naštěstí WK je většinou o rozhovorech než o soubojích.
Kojima-san doesn't have to make Metal Gear any more.
Metal Gear Solid: Yet Another Big Boss Prequel! The possibilities are endless!
Rick Deckard
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků