Nintendo 3DS

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod PC 5. 10. 2010 13:37

V naši kultuře se hry vnímají jako něco co není hodno dospělého muže a považují se za zábavu pro děti... My víme že to není pravda ale veřejnost to neví...
Ano, začínám hrát jistou roli v regionální politice, děkuji za optání.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 10. 2010 13:40

V cem je prosimte inovace Tomb Raidera jina, nez inovace v Zelde?
Ty uz fakt nevis co delat, pusobis jak nejakej nabozenskej fanatik - nerozumim japonske kulture, tak je spatna... Atomovky na ne!

A nezlob se, SC s tebou hrat nebudu. To ale neznamena ze bys nemel trenovat sam a prestat byt novackem.

No a ten zbytek - skoda slov.
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Logan007 5. 10. 2010 13:40

PC: Těším se, až přijde někdo jako Torham a ten Tvůj text rozebere do puntíku ... Máš tam tolik nepřesností a lží, až to není hezké ... Je vidět, že o světě videoher víš kulový, tak se zdrž komentářů a běž machrovat na ulici s iPhonem, třebas Ti ho někdo ukradne a bude od Tebe pokoj.

EDIT: Stále jsem se nedočkal těch deseti her, které na iPhonu stojí za to si zahrát ...
RETRO!
Logan007
Unstoppable

Odeslat příspěvekod PC 5. 10. 2010 13:48

Děkuji, s iPhonem nemachruju je to jen 3GS a tím nikoho neoslním. Jo, mít čtverku tak s ní machruju těžce, protože je to téměř podpultový zboží ale iPhone 3G/GS má každej, s tím nikoho neoslním...

Pánové, pánové, proč tolik vzteku na PCho ? Podívejte se co jsem našel na webu doupěte - ano přímo na titulní stránce-autorem je redaktor Rosťa Viktorín.

I když se to nezdá, handheldový trh je ve své podstatě docela malý. Drtivou většinu zákazníků si mezi sebou totiž rozdělí Nintendo a Apple, přičemž to co zbude povětšinou ošetří Sony. Fanoušci PSP se nejspíš budou vztekat a urážet, ale takhle nějak to holt v praxi funguje.

Že vy to doupě vůbec nečtete ?!

Já pouze nezávisle na tomto článku tuto myšlenku rozvinul pod ideovým heslem Poslední propadne Applu. Ono není na místě ptát se zda se tak stane ale kdy ! Dříve či později Apple Nintendo převálcuje, protože penetrace iPodů,iPhonů a iPadů je mnohonásobně větší nežli nežli čistě herních zařízení ! Ostatně - kdyby byl iPhone tak nedůležitý tak by tu asi neměl svoji rubriku...

Přiznejte se ! Nelžete ! Vy to Doupě nečtete !

Pro mě je hrou č.1 Epic Citadel, hrou číslo 2 Talking Tom, hrou číslo 3 Angry Bird, hrou č.4 Poker nevím jak se to jmenuje, dále Rage, Homer Simpson runaway !, Romeo Juliet at Night, Pocket Playboy reader a Booh Booh Happy Cow, Larry Loffer the Love Engine, Lego City Madness, Tom and Jerry ´80 Arcade, Golden Axe iPhone, Duke Nukem Forever for iPhone, Doom RPG, A.S.T.R.A a samozřejmě GTA China Wars.... Jo a taky Sonic the Hedghedog a Nu Pagadi ! ...

Možná to nejsou ty nejlepší hry pod sluncem ale mě se líbí a jsou veskrze dobře hratelné.
Naposledy upravil PC dne 5. 10. 2010 14:05, celkově upraveno 1
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 10. 2010 14:02

PC píše:V naši kultuře se hry vnímají jako něco co není hodno dospělého muže a považují se za zábavu pro děti...

Už dávno ne, kamaráde...

Doupě nečteme, protože jsou tam poslední dobou nesmysly... Jako třeba zrovna tenhle. iPhone přeci není handheld. A handheldy jsou prakticky jen ty dva jmenované. Takže nějak nechápu smysl té zprávičky...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Torham 5. 10. 2010 14:06

PC: To tučně vyznačené je jen kvůli dvěma věcem:
1) Sony zůstává u starého PSP a failu jménem PSPGo! a zatím se nikam moc nesune narozdíl od Nintenda s jeho 3DS. Takže tam je jasné, že zákazníci jdou za tím, kdo se hne v branži kupředu.

2) Opravdu nechápu, proč lidi cpou Apple do handheldového trhu. Jejich výrobky NEJSOU handheldy, kdy to někdo konečně pochopí?! :roll: To jen Steve Jobs viděl, jaký nechutný prachy vydělávají Valve se Steamem a rozhodl se opičit; akorát s tím rozdílem, že App Store nabízí hry jen na mobilní jablíčka.

-- 5. 10. 2010 15:12 --

PC píše:Ono není na místě ptát se zda se tak stane ale kdy ! Dříve či později Apple Nintendo převálcuje, protože penetrace iPodů,iPhonů a iPadů je mnohonásobně větší nežli nežli čistě herních zařízení !
OLOLOL!!! :lol: :lol: Tak a teď mi můj milý kamaráde řekni, KOLIK % majitelů jablek využívá svůj přístroj k hraní? Vsadím se, že to NEBUDE čístých 100 % ;-) :-* Handheldy navíc bodují svojí specializací na hry a velmi rozsáhlými herními knihovnami (mrkni na release listy pro GBA a NDS - těch her je tam TOLIK, že se ti spolehlivě protočí panenky ;-] ) + specificky handheldové tituly, které prostě na jabku nenajdeš. Jabkám taky chybí tlačítka; takovej The World Ends With You (JRPG s unikátním soubojovým systémem, který využívá obě obrazovky DS a bitky se ovládají stylusem i tlačítky ZARÁZ!) bys tam neukormidloval :)

PC píše:Ostatně - kdyby byl iPhone tak nedůležitý tak by tu asi neměl svoji rubriku...
Protože iphone je v kurzu, proto. A není tomu jinak.
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage

Odeslat příspěvekod PC 5. 10. 2010 14:31

Aha, takže diskutéři na doupěti jsou chytřejší než jeho redaktoři, no to je teda na banána :D ;) A že vás teda nezaměstnali když tomu tak rozumíte :D

Co blázníte pánové, takovej iPad s velkou dotykovou obrazovkou a ostrým obrazem na displeji je rozhodně zajímavější nežli nějaké 3DS... Ano, může mít stovky her ale kolik z toho jsou bestsellery a kolik vata ? Všimli jste si jedné věci ? Doupě je specifické, protože tu je i Nintendo komunita. Jiné české weby si nintenda vůbec nevšímají. Wii se propadlo na okraj zájmu, teď když Sony a Microsoft uvedou své vlastní pohybové systémy rázem se ukáže kdo je poslední v řadě a půjde z kola ven... Samozřejmě že Nintendo, trh se už nasytil drahých blbostí o ničem, buď konečně začnou dělat pořádné hry, nebo aspoň pořádné hry s pořádnou grafikou. Toho tygra co za váma bude chodit po pokoji bych si koupil hned, já tygry miluju a kolik lidí může mít doma živého tygra ? Ano, minimum ! Ale tenhle tygr je jako živý a vo tom to je :) Docela si dovedu představit v budoucnu pořádné RPG které bude ovládané pohybem a ještě k tomu ve 3D, na to se Nintendo nezmůže, a jestli jo tak to zase bude Zelda, vlastně je víc než jisté že to bude Zelda.

-- 5. 10. 2010 15:33 --

PC píše:Ostatně - kdyby byl iPhone tak nedůležitý tak by tu asi neměl svoji rubriku...
Protože iphone je v kurzu, proto. A není tomu jinak.[/quote]

Bumtarata - plác na vrata ! A jsme u jádra pudla ! Apple iPhone / iPad je v kurzu !
Už čtyři roky,respektive rok ! Nintendo v kurzu není... Bylo, tak dvacet let zpátky, ale dneska ne !

Já prorokuju - a ze 75% se dle mého názoru nepletu že Nintendo 3DS si užije svých patnáct minut slávy - a za chvíli po něm v Evropě a Americe (USA/Kanada) neštěkne ani pes ! V Japonsku a Asii se bude prodávat ale ne v euro-americkém kulturním okruhu, tam ho porazí iPhone. Iphone 5, nebo nejpozději iPhone 6 bude z tekutého kovu, bude mít dvou až tříjádrový CPU a také mít 3D displej :P a Nintendo bude v háji... Zůstane hračkou pro Asijce.

Zkuste sehnat v ČR iPhone 4 - nejlépe 32GB verzi - není ! Vyprodáno ! Zkuste sehnat Nintendo - je - a nikdo ho nechce...

No a jestli se povede Panasonic Jungle co má jet na linuxu...tak tu máme hodně hezkou hračičku...
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod Logan007 5. 10. 2010 14:40

Doufal jsem ve vypíchnutí dalších blbostí, takže se do toho pustím sám. :)

Odkdy se ***** mění Mario ve Waria?

Opět si do ***** myslíš, že Metroid či Zelda jsou postavy!

V čem je pro rány boží inovativnější Tomb Raider, nežli takový Metroid či Zelda? Metroid byl původně plošinovkou, později neustále nabíral adventurní prvky, následně se sérií Prime přešel do žánru adventurních FPS a nyní je v OtherM mix FPS, plošinovky a adventury ... Pořád něco nového ... To samé Zelda, ale i Mario, kdy se prostě ten gameplay radikálně liší. To bys věděl, kdybys kolem těch her alespoň prošel v obchodě.

Apple nemůže mít úspěšný handheld, protože na to nemá zázemí vývojářů. To, že mobilní hraní díky zvyšování výkonu mobilů jde nahoru bylo všem jasné před několika lety. iPhone neudělal nic nového a přináší vlastně podobný styl jako DS bez hardwarových tlačítek. Ty však jsou poměrně nutné, pokud chceš hrát komplexnější hru. To samé k výkonu. Všichni se ohání UE3, ale sakra, pochopte to, UE3 je natolik dobře navrhnutej, že bude fungovat na všem - rozjede ho Tegra, rozjede ho kde jaké ARM, tak proč ne iPhone? Kdyby se chlapci snažili, pojede na 3DS.

Nedostatkem Applu je pak i herní knihovna. Torham již naznačil, že Nintendo se Sony mají relativně rozsáhlou knihovnu a hlavně podporu vývojářů. Hry jsou komplexní, kvalitní a stojí za to si je zahrát. Pro Tebe jsou třeba drahé (ale telefon za 14k ne ...), ale koukni se na kvalitu her na iPhonu a na ostatních HH. Kromě Tebou stále zveličovaného GTA je to snad ještě Broken Sword (a tady přiznávám, že na dotykových telefonech mají adventury místo, stejně jako na DS/3DS). Vypsal jsi mi hry, které pojedou i třeba na Androidu, ale kolikrát i na klasickém telefonu. Apple nevlastní žádné vývojářské studio a nevyvíjí žádné své hry. Nemá prostě potenciál dělat jakékoliv herní zařízení.
RETRO!
Logan007
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 10. 2010 14:46

Taky cítíte tu bezmoc, že nemáte dost času na to, abyste reagovali na každou PCho větu, jež je zároveň blbostí?

Jinak myšlenka spojení hh s mobilem se mně osobně líbí, ale ne v podobě iPhone. Jsem zvědavý na PSPhone, ale čichám v tom megafail. Už jen to, že je jistý, že to nebude mít qwertz klávesku, mě docela štve.

Ale upřímně bych si vyzkoušel NFS Shift na iP, jde tam manuálně řadit a vůbec to vypadá k světu. GT Racing: Motor Academy taky nevypadá nejhůř. Obecně mi tam nejvíc vadí to ovládání pohybem. Nechť tam klidně je, ale ať jde ovládat i normálně tlačítky (v případě iP tedy virtuálními). Nějakou tu FPS bych taky zkusil, ale obávám se, že to soustavné zaclánění výhledu by mě brzy rozzuřilo.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Logan007 5. 10. 2010 14:48

A pak, že Nintendo není v kurzu ... Prodejní čísla podle VGchartz za týden končící 25.9.:
USA Japonsko Evropa Celkově
153,003 86,788 91,984 331,775

Jednoznačně nejvíc ... Ono totiž Nintendo jede všude, i v ČR ... ;) Jen ty to nevidíš ... A víš co je nehorší, milý PC? Že i v tom Tvém vysněném USA (kam se nikdy díky své tuposti nepodíváš), Nintendo v kurzu je :) Prodeje iPhonu klesnou, ale prodeje Nintenda ne :)
RETRO!
Logan007
Unstoppable

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 10. 2010 14:54

PC je jediný, co dokáže napsat do jednoho příspěku tolik kravin, že by se za ně každý jiný styděl. Vůbec nemá cenu se s ním bavit. Akorát už by mu mohl dát někdo ban do konzolové sekce...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Coft 5. 10. 2010 15:00

PC: ty debile!!! to jsi jenom vytrhnul z kontextu!!! Vidíš jenom to co chceš, zbytek je pro tebe na *****, protože to nechceš! Mám toho plný zuby a mám sto chutí přijet a rozbít ti hubu, když nevíš o čem mluvíš a proto tu mám pro tebe obrázek
Obrázek
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Rampage

Odeslat příspěvekod PC 5. 10. 2010 15:05

Tak to přesnumeme do toho vlákna co sem založil a tam můžeme debatovat. Já se klidně nechám přesvědčit ale potřebuji důkaz že se mýlím.

Pryč s flamerský (lamerským ?) tónem :) zas taký fanboy nejsem...

Osobně se domnívám že je jen otázkou času kdy buď Apple převezme nějakou velkou vydavatelskou společnost, případně vytvoří vlastní na hry zaměřenou divizi. Oni moc dobře ví že toto je potenciál a také jsou si dozajisté vědomi toho že v této oblasti je velký potenciál.

Vemte prosím v úvahu že nový iPhone 4 má krom klasického senzoru náklonu i - gyroskop ! Ten už je dnes zakomponovaný do ovládání některých her, díky kterému je hraní hned přesnější...

Krom toho Apple má jednu velkou výhodu - ať vymyslí co vymyslí, hned toho prodá miliony a co víc -ostatní se po něm začnou hned šíííleně opičit. Viz boom dotykových telefonů po iPhonu, nyní nově nastupující vlna tablet mánie zapříčiněná iPadem (kterému zpočátku někteří nevěřili a tvrdili že to nikdo nebude chtít - a podívejte se - stal se opět pravý opak...) Apple je Apple, Apple má takový marketing že nepotřebuje řízenou reklamu a přesto je všude, všichni ho znají - i můj dnes už zesnulý dědeček věděl co je iPhone a to mu bylo 86 a nikdo z nás iPhone neměl ! A je to jediná firma která když uvede nový produkt tak o tom informují všechna světová média v hlavních zprávách !

Je to Harley-Davisonův či Rolls Roycův paradox (Harley-Davidson ani Rolls Royce nemají v médiich klasickou reklamu, přesto jsou to celosvětově nejznámější motocykly, potažmo automobily. Vždyť Rolls Royce se používá jako přirovnání značící to nejlepší (Rolls Royce mezi kufry, sporáky, televizory atd... )
Naposledy upravil PC dne 5. 10. 2010 15:18, celkově upraveno 1
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 10. 2010 15:18

PC píše:Vemte prosím v úvahu že nový iPhone 4 má krom klasického senzoru náklonu i - gyroskop ! Ten už je dnes zakomponovaný do ovládání některých her, díky kterému je hraní hned přesnější...

Přesnější než tlačítka? :hm

Jinak děláš, jako by byl iPad první tablet na světě.

Jinak to, že sis poděkoval za všechny své příspěvky, je velmi nenápadné :-D
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod PC 5. 10. 2010 15:20

Já si neděkuju...

To netuším, zatím jsem to neměl možnost vyzkoušet. Tlačítka tam nejsou to je pravda ale iPhone reaguje na dotyky těch virtuálních svižně, to je jedna z jeho předností, díky které se stal proslulým...

Není tu někdo kdo by to přesunul do toho mého vlákna ?
PC
Dominating

Předchozí stránkaDalší stránka