Nintendo 3DS

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 17. 4. 2011 00:38

Radeji stylus, nez cistit kazdych 5 minut displej od otisku.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 17. 4. 2011 08:40

Jak jsi přišel na to že jsou standardem kapacitní displaye? 95% vyrobených dotykáčů jsou resistivní (kvůli ceně) a u videoher kapacitní nepoužívá nikdo. Má to používat Sony do NGP, ale tam nebude LCD display ale OLED. On má totiž kromě té jedné pochybné výhody "multitouch" jenom samá negativa. Drahý, nepřesný a energeticky náročný.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 17. 4. 2011 10:25

Multitouch lze udělat i na resistivním displeji...

PC: Kapacitní displej je výborná věc - pro mobil. Pro handehl to není důležité. Handheld má HW talčítka a navíc..stylus umožňuje přesnější ovládání a "styl ovládání", který by na kapacitním displeji mohl být obtížnější. Dokážu si představit(a znám) několik her pro mobily, které si bez stylusu dovedu představit jen s velkým sebezapřením.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 4. 2011 13:38

Stylus bude vzdycky lepsi z mnoha duvodu. Ted mam tu P1 a ackoliv na prst reguje vyborne, tak jezdim radeji nechtem, nebo idealne propiskou. To je komfort.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 17. 4. 2011 15:50

Já bych už cokoliv co se ovládá stylusem nechtěl, příjde mi to jako krok zpět a něco co už je překonané.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 17. 4. 2011 16:25

Ovladani her stylusem na DSku je velmi pohodlna a presna zalezitost. Zase Pc zvatlas hovadiny o kterych nic nevis. Pochybuju, ze si se s DSkem poradne seznamil
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave 17. 4. 2011 16:36

Tak jsem si udělal radost a pořídil si 3DS spolu s hrami Ridge Racer 3D, Ghost Recon a Street Fighter. Kromě toho mám z původního DS GTA: Chinatown Wars, Mario Kart a Zelda: Spirit Tracks. Po necelém týdnu s touto mašinkou jsou moje dojmy následující:

3D jsem z počátku pořádně neviděl a nevnímal, nicméně oči se asi přizpůsobují a u Ridge Raceru je efekt výborný (pokud neaktivujete v závodě nitro, pak je vše rozmazané a v kombinaci s tím 3D je to nepříjemné) a i Street Fighter dostává s 3D již taky úplně jinou hloubku.

Hry z původního DS jedou na horním displeji lehce ořízlé, kdo měl DS, ani mu to nepřijde.

Mám opravdu velké ruce a pohodlné hraní na původním DS pro mě bylo téměř nemožné. 3DS bych si koupil už jen kvůli možnosti zahrát si pohodlně tituly z původnìho DS, protože hraní na něm je mi mnohem mnohem příjemnější. Kromě ovládání se posunul dopředu taky displej a co jsem tolik nečekal - i audio schopnosti přístroje.

Hrozně moc mi chybí větší výběr kvalitních titulů, bez ohledu na kvality některých her z launche je to prostě slabota, takže nejvíc si užívám Zeldu z původního DS :)

Ale stroj je to skvělý, pohodlný, kompaktní, nelíbí se mi jen lesklé plasty. Baterie - tam záleží, na co je člověk zvyklý. Moje součastná "konzole" je i Dell Streak, kerý hraním vybijete za pět hodin. Nintendo 3DS vydrží 3-4 hodiny 3DS titulů se zapnutým prostorovým zobrazením. Při hraní her z původního DS jsme někde na hodnotě 4-5 hodin. Je jasné, že pokud je někdo zvyklý na dvojnásobek z původního DS, nadšený nebude. Já osobně s výdrží nemám problém.

Sympatická vychytávka je nabíjecí "dock", který se snaží na první pohled hrát na indukční nabíječku, protože nikde neucítíte žádné zacvaknutí a 3DS na dock jen položíte.

Osobně jsem s 3DS spokojen, žádné nekritické nadšení se nekoná, ale zklamání taky ne. Teď už jen čekám na AAA tituly a užívám si klenotů z DS, které jsem si dřív nemohl pohodlně zahrát :)

Hlavně se nenechte odradit, pokud na vás 3D efekt napoprvé nezapůsobí. Bude to časem mnohem lepší :)

Kdyby si chtěl někdo zahrát, můj Friend Code pro 3DS je 1633-4229-3785
Dave
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 18. 4. 2011 21:08

beat píše:Multitouch lze udělat i na resistivním displeji...

PC: Kapacitní displej je výborná věc - pro mobil. Pro handehl to není důležité. Handheld má HW talčítka a navíc..stylus umožňuje přesnější ovládání a "styl ovládání", který by na kapacitním displeji mohl být obtížnější. Dokážu si představit(a znám) několik her pro mobily, které si bez stylusu dovedu představit jen s velkým sebezapřením.

Ono je to s tím multitouchem někdy utrpení i na tom mobilu,ale jak je vidno PC je ovce,takže nemá cenu rozebírat
portapro
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mrak 21. 4. 2011 16:07

Tak jsem si to zkusil u kámoše v práci.. Bolí z toho oči. Ale líbilo se mi to. Možná bych si zvykl :)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 22. 4. 2011 07:18

Nedohledal jsem, zda-li se jedná o skutečnou hru, nebo se jedná o nějakou fan-předělávku, tak to berte s rezervou.

origo
Obrázek
nově

Taky jsem před malou chvílí četl sloupek, který se vztahuje ke hře Mario 3DS, která má být směsicí Maria 64 a Maria Galagy, prý tam také mají být odkazy na Super Mario Bros 2, 3 v podobě mývalího ocasu (super leaf)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 22. 4. 2011 07:47

Mě se to 3DS tak nehorázně líbí,ale chybí mi větší displej...kdyby měl každý tak 4,3" myslím,že by to bylo absolutně skvělý zařízení...Mě např strašně baví to používání stylusu ve hrách,třeba v chinatown wars na různé odemykání aut,ale taky mi přijde,že si na tom prťavým displeji moc neužiju...možná další generaci 3DS XL :D
portapro
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mrak 22. 4. 2011 11:01

To budeš nosit baterku v batohu na zádech, aby to něco vydrželo :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 1. 5. 2011 09:04

Květen tady a update který by zprovoznil ty slibované funkce nikde.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 5. 2011 09:07

Neděle, nech je spát :)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vortexcz 1. 5. 2011 12:58

Neříkali náhodou koncem května? :)
Wii: 3932 4600 2379 4393
3DS: 1160 - 9706 - 8468

Hoříš nudou a ztratils holku?
Zapni Wii či PS trojku.
Vortexcz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků