Lost Odyssey - ano či ne?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Malkivian 7. 12. 2007 17:45

Doufejme, že již brzy u nás vyjde velice dobře vypadající JRPG - Lost Odyssey (datum vydání je předběžně stanoveno na únor příštího roku). A tak by mě zajímalo co si o hře myslíte?

Já osobně se jí vskutku nemůžu dočkat. Trailery vypadají naprosto úchvatně a neméně zajímavý je i samotn příběh hry (Lost Oddysey vypráví o muži jménem Kaim, co musí za trest žít 1000 let. Během tohoto období pozná spostu lidí, stane se členem několika rodin, zažije mnohokrát lásku, ale i bolest a utrpení a dostane se do spousty konfliktů). Připočteme-li k tomu ještě zasazaení do světa, kde se mísí magie s parními stroji máme se myslím vskutku na co těšit:o)

Trailer:

http://www.gametrailers.com/player/28604.html
Malkivian
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel 7. 12. 2007 17:47

Malkivian: jestli mas dobre pripojeni, tak se podivej treba na Gamersyde (tech videi tam maji samozrejme vic)

je to JRPG, coz pro mne neni nejak hlavni zanr, ale za dobrou cenu tomu asi dam sanci
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Malkivian 7. 12. 2007 17:51

Uživatel: Už stahuju, díky moc za tip;o)

Já osobně vážně uvažuju nad předobjednáním - cena je tuším 1699,- Kč, což je na X360ovou hru nádherný! Pevně věřím, že to bude vynikající titul se silným příběhem a nádhernou hudbou..
Malkivian
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 7. 12. 2007 17:52

Malkivian píše:Doufejme, že již brzy u nás vyjde velice dobře vypadající JRPG - Lost Odyssey y/quote]

K tomu, jak dobre vypadajici JRPG to je uz rekli v IGN svoje. Podotykam, ze meli k dispozici RETAIL verzi, tedy verzi, ktera se v Japonsku prodava v obchodech, zadnou betu:

"In the six hours that I've played so far, Lost Odyssey has been a technical mess, with framerate problems in just about every cinema and on most maps, an animation system that looks like it was ported straight from a PS2 engine, and frequent, inconsistent load times accompanied by visual stuttering as new data loads in."
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malkivian 7. 12. 2007 17:58

Nj, ale vis co, kdyz se mi neco libi tak mi to zadna "posahana" recenze nevymluvi:o)) Vlastni zkusenosti jsou k nezaplaceni;o)
Malkivian
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 7. 12. 2007 17:59

Spatne cizi zkusenosti mi napovidaji, abych se tech vlastnich radsi vyvaroval...
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malkivian 7. 12. 2007 18:03

Ja to beru, ale recenze je preci jen subjektivni nazor;o) Nerikam, ze jsou lidi z IGN bridilove, pouze podotykam, ze dokonce i hry, ktere ziskaly v recenzich po celem svete mizerna hodnoceni maji sirokou skalu fandu.. Vsechno je predevsim o vlastnich dojmech
Malkivian
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 7. 12. 2007 18:08

Ale tak tohle nebyla recenze, jen technicke dojmy...
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malkivian 7. 12. 2007 18:11

I tak, stejne me ta hra maximalne laka;o)
Malkivian
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel 7. 12. 2007 18:12

Dark_one: jak jsem psal v jinem tematu, videa na gamersyde naznacuji neco jine, ale je tam necela hodina
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod David Sláma 22. 5. 2008 07:59

Už je to nějakou dobu, co tu někdo o Lost Odyssey psal, nebo jsem něco přehlédnul? Každopádně hru jsem si pořídil před něklika dny a mám na ni nahraných zatím jen asi dve, tři hodinky, ale získala si mě.

Technické problémy? Ano, framerate občas kolísá a loady jsou časté. Špatné animace? Skutečně jsem čekal něco lepšího, hraní často působí jen jako staré dobré FF na PS2. Ale to je jen na první pohled, na ten druhý nejde přehlédnout spousta detailů, parádní použití depth-of-field atd.

Hlavně ale na mě zapůsobil potenciál příběhu, těším se, jak se bude vyvíjet. Za zmínku stojí RPG systém - vyžaduje více aktivity, než bývá u JRPG zvykem. A hlavně: hudba. Nobuo Uematsu je opravdu ve formě; to, co jsem zatím slyšel, bylo geniální. Pak už si to jen spojte s povídkami vyprávějícími Kaimovi vzpomínky a máte skutečně vnikající zážitek.

A docela bych doporučil videorecenzi na Gametrailers:
http://www.gametrailers.com/player/30354.html
(Případně si pusťte HD verzi.)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alimak 22. 5. 2008 09:07

Také jsem si před několika dny tuto hru pořídila. A myslím, že milovníkům JRPG můžu jen doporučit. Příběh se velmi dobře rozjíždí a je v něm hodně emocí. Je to hra ze staré školy a mě osobně to tak vyhovuje. Tahové souboje miluju, postavy "naskákané" do jedné mi vůbec nevadí. Možná je trochu otravný dlouhý loading, ale hru si tím zkazit nenechám. Mám odehráno 15 hodin a u příběhu se zatím skvěle bavím. Sny vše pěkně dobarvují.
I want it now I want it now not
the promises of what tomorrow brings
I need to live in dreams today

PC, PS2, NDS LITE, XBOX 360
Alimak
Killing Spree
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků