Jakou hru zrovna hrajete?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 25. 7. 2014 00:12

Já už jsem po zahrání Alphy věděl, že do tohodle jdu day one a v betě se mi to jen potvrdilo. Já už se na září nemůžu dočkat.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod N.Marko 28. 7. 2014 18:02

Dohrál jsem FEAR 3. Pocity? Tak nějak zbytečná hra.Snaha o hororovou atmosféru autoři vzdali už na začátku a byť si to nějaké ty prvky zachovalo, moc strašidelné to není. Nevím přesně co, ale něco mi při celém tom hraní neustále vadilo. Možná to je sbírka hned několika drobností, ale na druhou stranu to není šméčko za dvě stovky.

P.S. Je škoda, že multiplayer už nikdo nehraje, protože projít si story v coopu může být zábavné. Takhle zbývá už jenom lokální MP.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod StefiCZ 30. 7. 2014 00:21

Dohrál jsem Killzone HD a.. no.. četl jsem jednu recenzi ( mám pocit, že od N.Marka ale nejsem si jistej, tak abych náhodou nekecal.. ) kde se psalo, že hra v HD konečně vynikla a můžeme si jí užít na plno, tak jak bylo původně zamýšleno. Ale mě teda spíš přijde, že se akorát potvrdilo jak moc průměrná hra to byla už kdysi a dnes už je prostě jenom špatná, asi jako stovky ročně vycházejících pc budgetovek. A nejsem si jistej, kde se vlastně vzal ten hype k druhýmu dílu ( když pominu to nereálný, render video, ano ten slavnej "gameplay" ) tak nevidím nic v čem by první díl vynikal nebo co by nebylo jinde a lépe ( teď už mi dokonce i to první Halo přijde jako super hra ) takže pořád je můj nejoblíbenější Killzone, Liberation na psp. Na druhou stranu je mi jasný, že FPSkám se stárne poněkud trpce, takže jí člověk rozhodně nemůže srovnávat s ničím z dnešních dní ale i tak v té hře nic nevidím.. I když si pamatuju, že na ps2 díky grafice a té všudypřítomné "mlze" měla alespoň atmosféru hutnou, tady mě z ní ale nesustále vytrhávalo polofunkční audio. No ale dohrál jsem ji, takže jsem se evidentně i bavil.
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree

Odeslat příspěvekod muftu 31. 7. 2014 07:56

Hram Donkey Kong Country Returns Tropical Freeze - aj ked hra posobi ako datadisk k povodnemu DKCR na Wii, tak po grafickej stranke je to velmi pekna hra a po hernej stranke je to stale DK - pekelne tazka, kde budete umierat po stovkach. Predvcerom som jeden bonusovy level prechadzal asi 4 hodiny, nez som ho konecne dal
X360, Xbox, PS3, PS 2, Wii U, Wii, GC, N64, SNES, Sega DC, Sega MD, 3DS XL, 3DS, GBC, GBA SP, GB Micro, GB, PSV, PSP
muftu
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SPY 9. 8. 2014 16:53

Dojel jsem Infamous SS. S tím co tu psal nedávno N.Marko souhlasím ve všech bodech. Krátký, repetitivní, příběh o ničem. Ani se mi nechce jet druhej průjezd, protože z toho cítím, že to bude jedno a to samy s trochu odlišnejma animákama.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 9. 8. 2014 22:46

Opětovně sjíždím Deus Ex: HR, tentokrát v oné finální verzi.
Mám pocit, že mi to tentokrát trvá alespoň dvakrát déle, ale je fakt, že díky prolézání absolutně všeho, hackování všeho, uspávání každého a dělání všech sidequestů mi už zbývá jen naprosté minimum věcí na vylepšování a to jsem sotva udělal druhý bosfight...
Jinak jsem dost nadšený v této vylepšené verze. Epileptické trhání NPC během eginových rozhovorů bylo odstraněno a vykecávání tak vypadá mnohem lépe. Také mám pocit, jakoby přidali hned několik sad obličejů a do ulic přidali několik animací městského života. Masivně se upravily bossfighty, takže nyní tu je možnost bosse sejmout i poněkud chytřejší cestou, než je jen ustřílet (spousta lidí si na původní verzi stěžovala, protože nereflektovala vaše směřování, respektive jaké perky jste měli, ale mě to nevadilo, protože stejně jako v reálu - svět na vaše zaměření z vysoka kašle a musíte se s tím poprat jak umíte. Faktem ale je, že i když jsem většinou směřoval k hackování a stealthu, stejně jsem je dával i bez Typhoonu). Arény jsou totiž zvětšené a postranní místnosti nabízejí alternativní možnosti souboje.
Hrozně se mi líbí doprovodný komentář. Spoust zajímavých věcí k poslechu.
Sumasumárum už tak dobrá hra je nyní dopilována a já jsem rád, že se tato WiiU verze dostala i na starší konzole a za ty prachy co za ni na Store chtějí se ji vyplatí koupit znovu. Jsem zvědav na další díl
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 10. 8. 2014 08:55

Tak buď jsem slepý, nebo mi těch 849 Kč co ta hra stojí na store nepřipadá jako pěkná cena :)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 8. 2014 11:39

Aha, no já ji koupil cca tři týdny nazpátek, tak mohla být ve slevě. Každopádně v bazarech jich je spousta - alespoň tady u mne.
Na druhou stranu, pokud si tuhle hru ještě někdo nepořídil, tak 850kč JE pěkná cena vzhledem k její hodnotě.
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 8. 2014 20:17

Dohrál jsem Deus Ex: HRDC a zjistil jsem fajn věc. Tahle verze new game+, takže máte všechny upgrady (kromě zbraní - škoda) a peníze co jste měli na konci :twisted:
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod sega.maniac 17. 8. 2014 21:19

Director's Cut pro PS3 jde uz nejakou dobu sehnat novy pod 3 kila krabice, coz je fajn. Mam jen puvodni verzi z PSN, tak si pak koupim i tuhle.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 8. 2014 21:49

Doporučuji.

Včera jsem rozehrál tu bojovku Injustice Gods Among Us
Jak jen to říct - kdo hrál poslední Mortal Kombat, tak přibližně ví co má očekávat. Je to zkrátka přeskinovaný MK s klady a zápory.Hodně si cením příběhového módu, protože ten je dlouhý a dokonce i zajímavý. Nelíbí se mi ale bojový systém. Ten je totiž sice velmi přístupný, ale také nic moc komplexní a jeho jednoduchost zachází až tak daleko, že on skoro není žádný rozdíl s kým bojujete. Skoro jakýkoliv pohyb je společný u všech postav, vyvolává se stejně, nebo podobně a jediný rozdíl je ve vnějším efektu. Navíc grafika na Vitě rozhodně neodpovídá tomu co ten přístroj umí a je vidět, že od MK se nehnuly ani o píď. Možná na velké konzoli, ale handheld je v tomto případě popelkou. Skoro bych měl až pocit, jakoby letitý Tekken 6 na PSP měl minimálně srovnatelnou grafiku a to je ostuda.

Chtělo by to nějakou pořádnou bojovku. Na kvalitní Tekken jsem už dávno rezignoval (ale i tak jsem na sedmičku zvědavý, jenže to bude zase fantasy s firebolama a drakama - škoda), Virtua Fighter z neznámého důvodu nikdy nevyjde na handheldu, Soul Calibur už dávno není co býval, klony Street Fightera mě nebaví a 2D bojovky se mi nelíbí. No nic, ai brzy zkusím kam se dostalo Dead or Alive...
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 18. 8. 2014 18:57

Hmm, ten Medal of Honor Airborn je čím dál lepší hra. Fakt nechápu, že se vykašlali na WWII a začali fušovat do Moderního Warfáru :(
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod nox111 19. 8. 2014 14:38

Prave som dohral Transistor.Paradna hra tak po subojovej ako aj vizualnej stranke.Velke mnozstvo moznosti ako kombinovat jednotl. funkcie do vyslednych utokov ktore pouzivate.Hru som dohral 2x-po prvom dohrani vam zostavaju vsetky nadobudnute veci a proti vam tak idu od zaciatku silnejsi nepriatelia cize musite viac taktizovat.Druhe hranie som si uzil este viac ako prvy prechod hrou.A aj ked som to na zaciatku prilis neplanoval,nakoniec sa mi podarilo ziskat platinu.
PS3 id:noxusSVK
Steam:nox948
x360:noxSVK
nox111
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 20. 8. 2014 21:57

Takže MoH Airborne dohráno.
Poslední mise dost záhul, to vám povím. Taky by to chtělo více misí, protože pouhých šest výsadků je jako plivnutí do moře. grafika je na dnešní dobu dost slabá, ale s tím se dá žít. Chtělo by to lepší krycí systém a nemožnost přemapovat ovládání je na zabití. Hlavní hrdina furt drží hubu. Jinak dost zajímavá střílečka
8/10
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod N.Marko 25. 8. 2014 17:28

Medal of Honor Tier 1konečně dohrán. Hra je dost krátká (prostě Moderní Warfárovina), ale stejně mi to trvalo několik měsíců, protože jsem se do ní moc nezažral a měl jsem to spíše jako rest, kdy pokud se objevilo skoro cokolikv jen trochu zajímavějšího, MoH jsem odložil. Ale ke hře samotné.
Překvapivě se mi na ní líbilo hned několik věcí. Tak předně munice - když vám dochází ammo, prostě si zažádáte u parťáků a ti vám ho doplní na max. Má to ovšem omezení, protože parťáci sebou tahají jen zbraně made in USA, takže pokud seberete ÁKáčko a máte ho v ruce, dostanete prd. Takhle vás autoři docela rozumě nutí používat předem dané zbraně a nešachovat s nimi jako magor, protože zrovna tady něco k dispozici je. Taky se zde projevuje jistá (možná umělá, ale vzhledem k věkovitému arzenálu co koluje v onom regionu, tak se ani není čemu divi) nadřazenost americké výzbroje, protože jen Americké zbraně mají optiku a bez té se vám Talibánci dostanou na kůži nepříjemně rychle.
Hrozně se mi líbí docela věrné podání bojových řešení problémů, komunikace (děsivá výhoda moderního bojiště) a kombinování sil. Pěšáci někde se zasekli? OK, konsolidovat síly, označit cíl, chvíli vydržet a nálet A10, nebo Predatora umetou cestičku k dalšímu hardpointu. V Modern Warfare si v jednom levelu člověk mohl sednout do C130 Spectre, ale podle mne je mnohem působivější sledovat celou show z pohledu pěšáka, protože tahle létající pevnost, stroj na smrt v průmyslovém měřítku, doslova drtí všechno na zemi a jediné co ji může zastavit je solidní protiletecká obrana (což máte za úkol likvidovat vy pěšáci, nebo bojové helikoptéry), nebo letecká převaha nepřítele, což u Američanů jaksi nehrozí. Při správném vedení bojových operací a využívání všech technických vhod se pak není čemu divit, že Amíci i přes relativně malé počty vojáků oproti místním, doslova vymetají s každým. Asymetrická válka má své kouzlo.
Grafika je taková... já nevím, průměrná až šedá. Občas se vyskytne nějaký ten pěkný pohled, ale většinou dost nuda.
Nelíbí se mi neustálé přeskakování mezi hned několika postavami. Na jednu stranu to dává možnost bojovat v jednom čase na různých místech a hned několika způsoby, ale na druhou je dost trapné, že i přes tohle "nastavování" má hra nějakých pět až šest hodin.
Jinak tu je celá paleta klasických zhovadilostí ala CoD, jako je nepovedený vrtulníkový výsadek, patetický příběh (což by až tak nevadilo), snaha o hollowoodský feeling v kombinaci se snahou o něco jako realitu (například neustále hraje nějaká hudba, jež je sice dost povedená, ale zase se tluče s realističností), nulový apel na znovuhratelnost a absolutně žádný zájem o charaktery postav se kterými se potkáte (hlavně kvůli délce hry a přeskakování ani nemáte šanci někoho poznat).

Celkově to není špatná hra a za nějaké dvě libry padesát to myslím jde, ale zázrak se nekonal a nedivím se, že EA to zkusili ještě jednou a pak sérii pohřbili. 6,5/10
No, teď ještě někde seženu Doorfightera a má sérii z krku. Nevím proč, ale roste ve mě stále více takový pocit, že bych si měl zase zahrát Wolfensteina. Že já blbec ho posílal do Čech :(
N.Marko
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka