Jakou hru zrovna hrajete?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SPY 5. 2. 2014 01:35

Haním autory, protože hlavní postava zase nemá nohy
Kdyz se divam na uroven zpracovani noh v Killzone SF, tak to beru spis jako vyhodu :-)

ve mě po deseti minutách přemýšlení nechalo docela pachuť, protože v logice celé smyčky jsou obrovitánské díry, až to posléze smysl jaksi ztrácí a vy víte, že by to asi nefungovalo
spoiler:
Obrovitanske diry? To mi teda neprislo, ja tu musel projit dvakrat, abych vsechno vstrebal, ale smysl to celkem dava a vysvetlenyho toho je dost. Od vzniku vigoru, ktery jsou napojeny na Rapture, pres kneze, kterej te nedokazal poznat pri krestu, protoze je slepej, vznik Columbie, ..., az po "dva" fyziky, kteri zjistili co vlastne provedli a neverbovali te abys to zvratil.

Samozrejme bezchybny to asi nebude, jako ostatne zadna jina hra, ja jsem ale za takovy zazitky hodne vdecnej, kde clovek u toho musi troch hledat a premyslet, aby mu vsecko docvaklo. Vic takovejch her, co nemusim jen dute konzumovat jako film, bych prosil :-)
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 2. 2014 10:39

Premyslet sice musis, ale cim vic o tom pribehu premyslis tim vic nedava smysl.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod SPY 5. 2. 2014 11:15

Co nedava smysl?
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 2. 2014 11:27

N.Marko: Ty se během hraní díváš na nohy? Já se dívám před sebe a pak nemusím řešit jestli vidím nohy. Nebo nohy snad dělají lepší hru?
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 2. 2014 12:21

SPY píše:Co nedava smysl?

spoiler:
Napriklad neverim ze Elisabeth by po 20 letech s Comstockem nepoznala ze DeWitt je jeho mladsi verze. At uz podle obliceje nebo podle hlasu. Nebo dalsich x obyvatel Columbie, kdyz jeho ksicht visel uplne vsude. Taky autorum neverim tu nahodnou zmenu osobnosti z hodneho na spatneho.

Taky nerozumim tomu, proc se utopil. To, ze umrel v jednom svete neznamena ze vsechno zkoncilo. Uz jenom princip s kterym ta hra operuje tomu odporuje, protoze musi byt alespon jeden sve ve kterem se neutopil. Chapu ze to byl takovy laciny zpusob jak sokovat divaky a svym zpusobem je to takovy stylovy konec, ale technicky vzato byl uplne zbytecny, protoze nic nemeni.

Jaktoze nenarazis na dalsi verze sebe sama v alternativnich svetech? Jaktoze lidi co zemreli v jinych svetech "vi" ze jsou mrtvi (nemelo by tohle platit i pro DeWitta?). Jaktoze pri ocividnem prepisovani historie v alternativnich svetech jsou hlavni postavy imunni vuci tomu prepisovani vzpominek, kdyz na konci bylo ukazano ze si tim DeWitt prosel, kdyz prisel do sveta pro zachranu Elisabeth.

Ja to neberu spatne, hra se mi naopak velmi libila a uzil jsem si ji, jenom mi chybi par odpovedi a par jich nedava podle mne smysl.

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 5. 2. 2014 13:15

Peter S. Kenedy píše:N.Marko: Ty se během hraní díváš na nohy? Já se dívám před sebe a pak nemusím řešit jestli vidím nohy. Nebo nohy snad dělají lepší hru?

To je to první co v jakékoliv FPS udělám. Věc se má tak, že při hraní sem - tam koukneš dolů a buď to tam je a všechno je OK, nebo není a je to divné. Takže ne, v Bioshocku se na nohy opravdu nedívám :oops:

Lo!Zza: Jo, takhle nějak. Jen bych dodal, že pokud Prorok věděl kdo přijde (a kdy) do Columbie a věděl jaké problémy způsobí - proč si s ním radši nesedl ke kafíčku a jednoduše mu všechno nevysvětlil? Měl by to jednodušší, protože Bookera zná takříkajíc jako sama sebe.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 2. 2014 13:19

N.Marko: A na co ti je se ve hře dívat do země?
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SPY 5. 2. 2014 13:31

Bio spoiler:
Napriklad neverim ze Elisabeth by po 20 letech s Comstockem nepoznala ze DeWitt je jeho mladsi verze. At uz podle obliceje nebo podle hlasu. Nebo dalsich x obyvatel Columbie, kdyz jeho ksicht visel uplne vsude.
Asi ne kazdej, kdyz jde po ulici a vidi 2 podobny lidi, kde jeden je starsi a druhej mladsi, si odvodi, ze ten druhej je zdrava verze toho prvniho z alternativni dimenze :-)
Ale i tak, Comstock s DeWittem nemeli stejne hlas ani oblicej, Comstock trpel rychlym starnutim kvuli rakovine.

Taky autorum neverim tu nahodnou zmenu osobnosti z hodneho na spatneho.
Hodnej - Kdo? DeWitt? kdy?

Taky nerozumim tomu, proc se utopil. To, ze umrel v jednom svete neznamena ze vsechno zkoncilo.
Tak to jsi nepochopil no, umrel nazpatek v case v dobe kdy byl pred krestem, coz znamenalo, ze nevznikla zadna altenativa co krest prijala, ani zadna co krest neprijala, tedy nemohlo existovat Comstock, a ani Ellizabeth, protoze byla narozena z alternativy, kde DeWitt neprijal krest, proto ji vidis na konci jak mizne. Tudiz ending neni ani tak o tom, ze ona zabije tebe, ale primarne o tom, ze zabije sama sebe ;-)

Jaktoze nenarazis na dalsi verze sebe sama v alternativnich svetech?
Jaktoze ne? V tom svete byli, jen nepotkas sam sebe jako hrac.

Jaktoze pri ocividnem prepisovani historie v alternativnich svetech jsou hlavni postavy imunni vuci tomu prepisovani vzpominek, kdyz na konci bylo ukazano ze si tim DeWitt prosel, kdyz prisel do sveta pro zachranu Elisabeth.
Nerozumim nebo si to uz nevybavuju :-(
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 5. 2. 2014 14:00

SPY: Vzhledem k tomu, že existují DLC, tak to není o tom, že by zabila sebe, ale o tom, že by se vyeliminovalo spousta vedlejších linií pocházející z tohoto jednoho konkrétního větvení - tedy ne že by to pomohlo, vesmír je nekonečný a jeho pravděpodobnosti taktéž - ono by se to stalo někde jinde.

PSK: Třeba když potřebuješ něco ze země sebrat. Možná tě to překvapí, ale gravitace už taková bývá - věci leží na zemi (často) :)
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 2. 2014 14:01

A když tam neuvidím nohy, tak ta hra je jako nějak horší? V životě mi to nepřišlo nějak blbé, když ve hře nejdou vidět nohy.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 2. 2014 14:02

Bio spoiler:
Napriklad neverim ze Elisabeth by po 20 letech s Comstockem nepoznala ze DeWitt je jeho mladsi verze. At uz podle obliceje nebo podle hlasu. Nebo dalsich x obyvatel Columbie, kdyz jeho ksicht visel uplne vsude.
Asi ne kazdej, kdyz jde po ulici a vidi 2 podobny lidi, kde jeden je starsi a druhej mladsi, si odvodi, ze ten druhej je zdrava verze toho prvniho z alternativni dimenze :-)
Ale i tak, Comstock s DeWittem nemeli stejne hlas ani oblicej, Comstock trpel rychlym starnutim kvuli rakovine.

Jaktoze tim netrpel i DeWitt, kdyz to byla jedna a tataz osoba? Plus, jestli jsem dobre pochopil tak Comstock nemohl mit deti proto unesl Elisabeth. Opet - jaktoze to neovlivnilo oba? A vubec, ted mne napadlo - nemeli by byt oba stejne stari?

Taky autorum neverim tu nahodnou zmenu osobnosti z hodneho na spatneho.
Hodnej - Kdo? DeWitt? kdy?

Dobre nebyl to uplne kladas, ale oproti megalomanskymu Comstockovi, vedel co je dobre a co spatne.

Taky nerozumim tomu, proc se utopil. To, ze umrel v jednom svete neznamena ze vsechno zkoncilo.
Tak to jsi nepochopil no, umrel nazpatek v case v dobe kdy byl pred krestem, coz znamenalo, ze nevznikla zadna altenativa co krest prijala, ani zadna co krest neprijala, tedy nemohlo existovat Comstock, a ani Ellizabeth, protoze byla narozena z alternativy, kde DeWitt neprijal krest, proto ji vidis na konci jak mizne, tudiz ending je o tom, ze ona zabije tebe, ale primarne sebe ;-)

Vsak ale pisu, ze z principu (hra operuje s nekonecnym poctem variant svetu) musi existovat i verze kde si pred utopenim rekl "hele kaslu na to, topit se nebudu, budu Comstock, muahahaha". Takze se problem jenom presune z jednoho sveta do druheho a opravdu to nikdy nezkonci.

Jaktoze nenarazis na dalsi verze sebe sama v alternativnich svetech?
Jaktoze ne? V tom svete byli, jen nepotkas sam sebe jako hrac.

Jedinne co si pamatuju tak je ze vidis sebe v tom svete kde to ovladli Vox. Kdyz nepocitam konec s tema majakama tak si nic jinyho nevybavuju.

Jaktoze pri ocividnem prepisovani historie v alternativnich svetech jsou hlavni postavy imunni vuci tomu prepisovani vzpominek, kdyz na konci bylo ukazano ze si tim DeWitt prosel, kdyz prisel do sveta pro zachranu Elisabeth.
Nerozumim nebo si to uz nevybavuju :-(

No kdyz ho ti fyzici pretahli do te "realne" reality (tam kde vsechno zacina na majaku). Tak ma DeWitt vidiny spojeny s prepisovanim vzpominek toho sveta ve kterem prave je (hadam proto zapomnel na to ze mel nejakou dceru). I Lutece nahodil neco v tom smyslu. No a potom kdyz preskakujou mezi dimenzema tak se nic takovyho nedeje. Nemeli by pokazde kdyz prijdou do noveho sveta zazit neco podobnyho?

N.Marko - Jo to je dalsi vec. Podle me by to teda melo fungovat i obracene. Teda kdyby Comstock prisel do doby kdy je po krtu a zabil tu "hodnou" verzi tak mohlo byt vsechno v pohode. (I kdyz zase by bylo nekolik vesmiru ve kterem by stejne prezil)

Ja teda nevim jestli to co pisu dava uplne smysl, ale proste mi tam par veci nesedi. :D

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 5. 2. 2014 14:11

PSK: No a vidíš, mě to přišlo blbé hned poté, co jsem hrál The Darkness. Bylo to něco jako prozření. Došlo mi, jak stupidní to ve všech ostatních FPS je. Takže ano, pro mě když nevidím nohy je hra horší.

Lo!Zza: Ono to smysl dává malý jen celkově, protože cestování časem, potažmo paralerní vesmíry narušují kauzalitu a nejsou logické. Z toho důvodu je tohle obecně extrémně obtížné uskutečnit. Lépe řečeno - teoreticky je možné cestovat časem a padat do jiných vesmírů, ale samotný vesmír klade tak veliké překážky, až se tato možnost limitně blíží nule. I z těchto důvodů bývají scénáře a romány zabývající se touto problematikou při troše přemýšlení strašnou slátaninou. Na každém kroku zakopáváš o logický lapsus. Jasně, motivace a chování postav může být iracionální, ale mechanika a fungování celého procesu musí zůstat logická - a to právě nefunguje.
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 5. 2. 2014 18:38

spoiler:
N.Marko píše:SPY: Vzhledem k tomu, že existují DLC

DLC jsou uplne mimo, odehravaji se v roce 1959, kdezto hra v roce 1912. Ale zatim jsem to nehral, cekam az vyjde druha cast, tak to moc nemuzu komentovat.

Ono to ze neumrela neni uplne 100%, viz ten uplnej posledni konec, po titulcich, slysis dite, ale nevis jestli jde primo o ni. Takze je mozna prezila na zaklade jiny alternativy. Kazdopadne ten ending je o tom, ze zabije sama sebe a ve spojeni s Columbii neexistuje a nemela by umet kdyztak cestovat casem ;-)

Lo!Zza píše:No kdyz ho ti fyzici pretahli do te "realne" reality (tam kde vsechno zacina na majaku). Tak ma DeWitt vidiny spojeny s prepisovanim vzpominek toho sveta ve kterem prave je (hadam proto zapomnel na to ze mel nejakou dceru). I Lutece nahodil neco v tom smyslu. No a potom kdyz preskakujou mezi dimenzema tak se nic takovyho nedeje. Nemeli by pokazde kdyz prijdou do noveho sveta zazit neco podobnyho?

Si jen domyslel, proc je soucasti toho sveta, aniz by chapal o co jde. Comstock prochazel svety taky ve velkym, z toho dostal rakovinu. Lutece taky skakat pokazdy kdyz pro novyho Dewitta, mozna si telo jen zvykne
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SPY 6. 2. 2014 06:07

Tak jsem dneska dojel 2 kusy:

Killzone SF: Uz byly lepsi hry co jsem nedohral, nebyt to prvni hra na PS4 tak s tim nejspis v pulce seknu.
Ta prezentace radoby otevrenosti a pritom neviditelny steny vsude mozne, a taky to instatni chcipani, kdyz jsem stoupl na neco co neni soucasti mapy, mi lezlo neuveritelne na nervy.
Dementni litaci minihra, to nekoho bavilo nebo proc to tam jako bylo?
Nudny ... To uz i ten Rico byl lepsi charakter, je to sic pi*us, ale alespon neco.
Plus stary "dobry" vlny nepratel v jedny lokaci ... Ten konec to uz bylo hodne moc, Killzone pokracuje ve svy zabehnuty strategii, posledni checkpoint si dosyta zopakujes jinak to nebude spravna zabava :roll:
Ani ten MP me vubec neoslovil, asi se presouvam rovnou na neco jinyho :-l

Ni No Kuni: Tak to se mi naopak hodne libilo, atypicky hrdina bylo hodne velky plus, jen skoda toho nekompletniho dabingu.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 6. 2. 2014 13:17

To já si zase killzone užil, podle mě nejlepší díl série. Otevřenost v některých lokacích opravdu funguje. Je na tobě jakým způsobem vojáky zlikviduješ, kolikrát tě to tlačí na stealth postup. Někdy musíš řešit i lehké "hádanky", kde nikoho nestřílíš a můžeš se u toho kochat prostředím, které je opravdu skvělé. Jediné co mě na tě hře štvalo, byl ten závěr jak píšeš. Prostě jen vlny nepřátel a to mně fakt vytáčelo. Čekal jsem nějaký boss fight a on nepřišel. Za mně určitě 8/10
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka