Jakou hru zrovna hrajete?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Teriyaki 15. 3. 2018 14:35

Hraji Kingdom Come. Skvělá hra v nechutným bahně bugů :( Je tu někdo, kdo to dohrál s nepochroumanýma nervama? (bez modu na save kdykoliv).
Teriyaki
First Blood

Odeslat příspěvekod holubek002 17. 3. 2018 17:42

Uvažuju nad koupí konzole, abych si mohl zahrát hry, které na PC nemůžu.
Tohle už jsem si říkal za doby PS2, že jednou... A než k tomu došlo, tak jsem o hry té éry ztratil zájem nebo je není problém rozběhnout v emulátoru.
Ale říkám si, že u PS3/4 bych do toho konečně mohl jít, něž to (nebo já :-l ) zestárne natolik, že už se mi to hrát chtít nebude.
Jedná se mi hlavně o Uncharted, Heavy Rain, MGS 4, Last of Us, Red Dead Redemption,Shadow of the Colossus, Beyond: Two Souls a našlo by se asi ještě něco.
No a po vás chci vědět, co koupit. PS3 nebo PS4? Dá se vše sehnat na PS4 v nějaké vylepšené verzi nebo zpětné kompatibilitě nebo se bez PS3 neobejdu? Stojí za to, připlatit si za PS4 nebo stačí PS3 verze her?
Plán je koupit něco jetého, ideálně už s hrami, zahrát a prodat (což zas tak rychle ale nebude. Mým tempem tipuju tak 2 roky.). Po bazarech se toho valí spousta. Mimochodem na něco si dát pozor? (online účty apod. Nevím, nevyznám se, jak to teď u konzolí chodí)
Tak co? PS3 nebo PS4, případně konkrétní tip?
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 3. 2018 18:45

S konzolema to chápu. Já bohužel minul PS2 kvůli tomu, že jsem neměl televizi. A asi to byla škoda.

Zpětnou kompatibilitu má Xbox a nejlépe X1X. Takže si to musíš vybrat přesně podle her.

Máš náročný seznam, je tam potřeba PS3 i PS4, ale RDR je nejlepší na X1X.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 18. 3. 2018 23:52

Kup si PS3 a s PS4 ještě třeba počkej, pokud jsi na tom blbě s penězi. Jasně, na PS4 je většina z toho co jsi napsal zremastrovaná a vypadá to skvěle, ale těch her co vyšly jen na PS3 je strašná hromada, přičemž to ani nevypadá na dnešní dobu blbě - prostě trochu starší hry no. Krom toho PS3 je dneska za hubičku - nová i bazarová.

Pokud se rozhodneš koupit PS3, asi radši nekupuj původní FAT model (vysoká pravděpodobnost že ti buď vůbec nepůjde, nebo velmi brzy zdechne) a jdi po Slim verzi. Superslim, tu s odšoupávacím deklem na mechaniku nebrat, to je ta nejoškubanější verze. Dej si bacha aby konzole měla větší HDD. Ideálně od 250 giga a víc. Pokud se rozhodneš nakoupit i hromadu her, menší by ti nemusel stačit na instalace, pokud se zajímáš jen o několik desítek titulů, tak 120 giga je akorát. 500 giga je už zbytečně moc podle mě.

Online účet a jeho zakládání je vcelku blbuvzdorně udělaný a konzole tě tím sama na začátku provede. Jestli máš přítulku nebo aktivnější kamarády, určitě si sežeň i druhý ovladač - gaučový multiplayer je to nejlepší. U ovladačů si dej pozor, aby jsi měl na zadní straně na psáno "DualShock" - ne jenom SIXAXIS, protože sixaxis nemá vibrační funkci. JInak samozřejmě ošmatlej před koupí kloboučky, jestli se z nich neloupe guma, protože používáním a v průběhu času oxiduje, hrozně měkne a nakonec se i sloupne, takže musíš koupit nové (není problém vyměnit, ale je to opruz).
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 19. 3. 2018 18:02

Na Xku jsou tak maximálně Gearsy, proto o tom ani neuvažuju.

S penězma problém není, ale na druhou stranu nerad utrácím, když nemusím. Pokud rozdíl u remasterů není takový a pokud se stejně koupi PS3 nevyhnu (na PS4 asi nebude vše), tak teď vezmu trojku.

Desítky her hrát nepotřebuju, opravdu mě zajímají jen ty výše uvedené + možná nějaká výjimka.
U FAT mě překvapilo, že některé ještě vůbec žijou :D

Bohužel si už dneska, kdy je všechno online a v cloudu nemůžu být jistý ničím. Spíš jsem měl strach, aby nebyla konzole nebo hry (fyzické, u stažených je to jasné) svázané s nějakým účtem.

Každopadně díky.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 20. 3. 2018 15:52

Ja mam FAT a funguje. Pravda, uz na tom prehravam jenom BR, ale i tak... :D

Jeste bych ti jeste poradil at vezmes v potaz jakou mas TV. PS3 vypada na mensich uhloprickach jeste ok, ale jestli mas neco vetsiho, tak nektere hry muzou vypadat dost rozplizle.

Osobne bych asi sel do PS4 + remastery. Jestli se toho chces casem zbavit tak PS3 za 2 roky uz asi neprodas. No a PRO asi nema cenu, pokud neplanujes koupit nejaky hry do budoucna.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 20. 3. 2018 17:09

Už jsem koupil PS3. Po víc jak 1/4 století je ze mě konzolista :D

Zbavit se toho chci, protože jakmile dohraji těch pár her, tak mi to bude k ničemu. Nebo bude sloužit jako ta tvoje. Prodávají se PS2 i PS1, tak nevidím problém v PS3 ani za dva roky. A když ne, tak mi to žíly taky netrhá.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 3. 2018 19:16

Jsem zvědavý, co řekneš na grafiku. Já v roce 2009 valil dost oči, co za hnus to je :D Jsem byl zvyklý na PC. Uncharted vypadalo v pohodě, tak jsem si říkal, že taková grafika mi stačí. Bohužel Uncharted byla vždy jedna z nejhezčích her.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 21. 3. 2018 20:05

Tak je to staré, že jo. Ono celkově je to pro mě takové trochu retro. Hra v krabičce dokonce i s nějakým manuálem. Nutnost hodit kotouč do stroje a poslouchat jak při různých akcích seekuje...
Grafika samo taky nic moc. Připojeno nyní k 27'' FHD monitoru. Zkoušel jsem teda jenom začátek MGS 4 (u Uncharted mi to nenačetlo disk - ať žijí optická paměťová média! :D ). Do FullHD to má daleko, žádné vyhlazování, rozpliznuté textury a 60 fps to taky nemá (hádám, že někdy to padne klidně i k 20). Dneska už to aspoň můžu říct. Před tím by mě tu ukamenovali :-)
Mimochodem se mi nepodařilo rozjet internet přes kabel (wifi pak ano), po updatu se mi konzole sekla a účet jsem vytvářel taky déle, než bych byl rád, protože to nedokázalo přežvýkat mou adresu, pak update hry, pak 20m instalace hry (byť volitelná). Holt bezproblémové blbuvzdorné konzole, kde jen vhodíš kotouč a hraješ :-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 21. 3. 2018 20:29

Zrovna MGS patří k tomu nejlepšímu, to je jako Uncharted. Takže běžné hry tě teprve asi čekají :D Myslím, že MGS4 má 1024x768 a AA to samozřejmě má.

PS3 je v pohodě, ale 4 to má o něco lepší. MGS 4 je v instalaci skoro výjimka. Je jich jen pár.

Prostě vložíš disk a jedeš :))

-- 21. 3. 2018 20:30 --

Jinak u textur máš pravdu, to je hnus a na AF, které je na PC stardardem už asi 20 let můžeš s klidem zapomenout.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daniyx 4. 4. 2018 17:17

Lidi, našel jsem tuhle hru https://bit.ly/2uL0Byi , co si o tom myslíte? Nevíte zda je nějaká skupina lidí co to hraje? Přidal by se někdo
daniyx
First Blood

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 4. 2018 19:17

MGS 4 dohrané. Slušné, ale žádná pecka to není a párkrát jsem vývojáře proklínal. MGS V s velkým náskokem nejlepší v sérii. Mimochem jsem tím projel asi celou hlavní linii MGS (1, 2, 3, 4, 5) a pořád mi to příběhově přijde jako strašná blbost :D
Mimochodem se mi nedařilo načíst druhý act a musel jsem hru vymazat a znovu nainstalovat. Na konzoli. Reinstalovat. Na konzoli...
Rozehrané Heavy Rain a Uncharted (druhý disk. První prostě nešel přečíst). HR se slušně rozjíždí, ale ovládání idiotské, Uncharted zatím dobré hratelně i graficky. Škoda hnusných textur, ale to bude úděl asi všech her na té generaci konzolí.

Jinak instalace u všech her bych spíš uvítal. Radši bych na začátku chvíli počkal, než poslouchat zvuky, které mechanika vydává. Disketovka hadra...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 4. 2018 20:35

MGS4 je právě pecka největší :D Nechápu, že se ti to nezdálo. Jako je to divný jako vždy :D

Sis koupil nějakej starej ***** a budeš tady dělat :D Máš prostě vadnej disk v konzoli.

Ty instalace bys uvítal správně, proto jsem později hrál na X360, kde sis mohl vybrat. Na disku je to samozřejmě daleko rychlejší než na pomalé mechanice. Ale na PS3 máš jak disk, tak mechaniku najednou, tak je to docela dobré, ale pořád bída. Prostě PS3 se moc nepovedla, no.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 11. 6. 2018 18:13

holubek002 píše:Plán je koupit něco jetého, ideálně už s hrami, zahrát a prodat (což zas tak rychle ale nebude. Mým tempem tipuju tak 2 roky.). Po bazarech se toho valí spousta. Mimochodem na něco si dát pozor? (online účty apod. Nevím, nevyznám se, jak to teď u konzolí chodí)

Jsem se trochu přecenil. Ani ne 3 měsice a MGS4, Heavy Rain, Uncharted 1 - 3 za mnou. Dnes přislo Red Dead Redemtion (na novém Xku to vypadá parádně, ale Xbox kvůli tomu kupovat nebudu), ICO, Shadow of Colossus a Beyond: Two Souls.
Tím jsem vyčerpal nápady, co ještě hrát. Z takovou to půjde ještě do podzimu zpátky do světa...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 6. 2018 19:14

Tak popiš zážitky, ne? Podle toho budou tipy.

Jinak RDR je na X X pecka, no.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků