Jakou hru zrovna hrajete?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 21. 12. 2016 20:34

Titanfall 2

Tak TOHLE je dobrá střílečka! Jede to pěkně plynule, hratelnost se střídá, hrdina má hlas, zbraně jsou zajímavé a má to spád. Jsem cca v půlce a hodně mě to baví, protože jsem to je v kuse několik hodin.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 12. 2016 21:02

Titanfall 2 dohrán a jako jo, jsem velmi spokojený, jak se to hrálo a i jak to dopadlo. V zásadě to není až tak moc objevná hra, jako bylo svého času třeba Dishonored, nebo první Half Life, když už jsme u toho, ale i přes to, že kopíruje a vykrádá co může a kde může - autoři to všechno hezky poskládali dohromady a funguje to skvěle. Klasická space-military-soup opera s předvídatelným koncem, leč oproti konkurenci si člověk tak nějak doopravdy udělá pouto k hlavnímu hrdinovi a jeho Titánu BT a to je něco, co třeba CoD u mne neumělo už několik let (byť ten poslední díl jsem ještě nehrál, tak nevím). Level ztotožnění sice není tak silný, jako jsem měl u Wolfensteina, ale i tak dobré - ta hra má totiž jednu menší chybičku a tím jsou animace, kterými se příběh posouvá. Znáte to, někdo vás plácne přes hubu, nebo někam spadnete a na chvíli neovládáte hrdinu, což je pro hru "příležitost" posunout příběh tím, že naběhnou další postavy, něco odblábolí, pak něco vybouchne, nebo BT je odpraví, vy se postavíte na nohy a jede se vesele dál. Je to líné a vlastně pro západní produkci dost standardní a podle mne by to chtělo Kojimu, říct mu něco jako "hele Hideo, máme tu takových pět, nebo šest důležitých předělů a k tomu dalších sedm až deset menších. Chtěli bychom od tebe, aby jsi nám udělal k těm velikým pětiminutové animačky a k těm malým nám to stačí do tří minut" a viděli byste, jak by vyprávění prokouklo. Problémem je totiž jaksi nedostatečná interakce mezi hrdinou, Titánem a dalšími postavami během předělových animací, protože ono je vlastně Cooperovi řečeno co má dělat a on to tak nějak celé odkejvá a má jen málokdy k tomu co dodat. Škoda. Na druhou stranu je sympatické, že nám autoři dali možnost sem tam si v krátkém časovém limitu vybrat ze dvou replik při konverzaci mezi BT a pilotem. To oceňuji a takhle si představuji zanoření se do charakteru a role (ono to asi ani moc lépe u akční hry udělat nejde).

Jinak technická stránka - hra je velmi plynulá, nemyslím, že jede 60fps, ale neměl jsem jedinkrát pocit, že by mě hra nechala na holičkách a spadla s frameratem. Některé textury nejsou zrovna oslnivé a sem tam se načítají viditelně dlouho, plus sem tam zubaté stíny - jinými slovy, do fotorealismu máme ještě nějaký čas, ale i tak je hra příjemná na pohled. Sice tu tak nějak chybí takové ty opravdu dechberoucí, nekonečně nádherné scény, nebo opravdu signifikantní značkové výjevy jako má Dishonored, nebo Halo, ale v celkovém dojmu jsem byl mile překvapený, jak autoři zvládli artovou stránku věci.

No a nakonec gameplay - zatraceně dobrej! Neustálé střídání mezi hraním CoD styl a "Wolfenstein" styl v případě, když zasednete do Titána, neustálé změny scenérie, prostřídáno s levely "tuhle herní mechaniku tu dáme jen jednou a pak ji už nikdy neuvidíte" dohromady způsobují, že to celé moc pěkně odsejpá a hrou proletíte jedním dechem. To a tak akorát délka, kdy si říkáte, že by to ještě chtělo možná jeden level, ale víte, že dva už by byly moc, kdy to vychytali přesně mezi. Pochvala designérům.

A multiplayer - kromě bety jsem hrál jenom chvíli a samozřejmě mi to hrozně nejde, ale je dobrej, hodně dobrej, zatraceně dobrej. Klasické CoDko a do toho Titáni - radost pohledět.

Sumasumárum 9/10
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 12. 2016 21:35

Počkej, COD a titáni nedává smysl :D COD je o tom, že běháte na minimapě a za každým rohem někoho potkáš. Čas na odpočinek máš asi tak jednu vteřinu po zabití a to ještě jen na těch největších mapách. Titáni se tam už nevejdou :D Není to spíš BF? Taková 4 je normální COD jen na větších mapách + vozidla (titáni?)?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 12. 2016 21:53

Ne, fakt ne. Tak zaprvé - mapy jsou opravdu mnohem menší, než u BF, ale zase o kus větší, než u CoD. Ya druhé akce je fakt divoká a je vidět, že Respawn Ent. jsou lidi, co původně stáli za CoD. Ten feeling tam prostě je. A za třetí - Titáni jsou někde úplně jinde co do ovládání a pocitu, než jakékoliv jiné přibližovadlo. Plus piloti můžou běhat po zdech :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 12. 2016 21:54

Wow, cool, to bych asi měl zkusit :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diwiak 27. 12. 2016 20:18

Knights Of Honor - to je pecka, r. 2004
Diwiak
First Blood

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 28. 12. 2016 01:17

Dokoncil jsem Until Dawn. IMHO nepamatuju se ze by mne nejaka jina hra z posledni doby udrzovala v neustalem napeti jako UD (snad naposled v case Silent Hillu 2). Stesti, ze jsem o pribehu v podstate nic nevedel, ani na zadny trailer nebo recenzi jsem se nepodival, jen jsem vedel, ze je to horor v lese a rozhodnuti ovlivni dej.

Bohuzel mi neprezili Matt a Ashley. Nemyslim si ale, ze bych to v nejblizsi dobe chtel hrat znovu. Sice v konceptu se to muze nabizet, ale myslim, ze uz by to na mne tak moc nepusobilo, kdyz vim vsechny pribehove zvraty. Ale i ten jeden prulez byl uprimne nezapomenutelny zazitek a klidne bych si dal hned pokracovani.

Z grafiky pada celist, prace s kamerou je na jednicku (akorat teda ovladani baterky mne celkem sralo) a herecke vykony jsou top. Scenar ma sice par zanrovych klise, ale i tak pusobi dost cerstve a hlavne napinave (pri tech "dont move" sekvenci, hlavne na konci, by se ve mne krve nedorezal). Mozna proto, ze ty klise jsou spise ve filmech a ne ve hrach. Je super, ze tady hrac neni jen pasivni divak predem urceneho pribehu, ale to, ze ty postavy muzou kdykoliv umrit, nuti cloveka do nich investovat mnohem vic nez u filmu.

Za mne 9/10.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nox111 1. 1. 2017 21:40

Co sa tyka Titanfall2,musim len suhlasit s tym co je napisane vyssie.Singel ma fakt velmi prekvapil,necakal som od neho nic a dostal som paradnu jazdu od zaciatku do konca.
Multak bol kvalitny uz predtym ale este ho vypilovali.Odohral som v nom pribl. 100 hod. a aj ked mp prilis casto nehravam tak toto ma bavilo fakt velmi.
Momentalne hram WD2 a po par hodinach v hre som zatial spokojny.Pekne mesto,zabavne hlavne postavy,vela moznosti co robit.Uvidim, ci mi spokojnost vydrzi.
PS3 id:noxusSVK
Steam:nox948
x360:noxSVK
nox111
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 2. 1. 2017 10:00

Teď jsem po druhé rozehrál the last of us a baví mě to hrát znova :-)
Sice mám ještě nějaký nedohraný na +účtu, ale ten mi vypršel a zatím jsem ho neobnovil, protože to co tam teď vychází za odpad, to je vážně síla. A to jak ps4 i ps3 (tu mám).
Jako sice nemůžu hrát ty rozehraný hry, ale prostě se mi teď vážně příčí za to platit.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 1. 2017 11:57

TLOU je pecka.

To se platí za multiplayer :D Nikdy jsem z toho žádnou hru nehrál, ale platím to pořád.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 2. 1. 2017 12:59

Tak u ps3 je ještě multiplayer zadarmo ne? Já to platil 3 roky, ale naštvali mě tím jak se to pokazilo. Možná až se budu hodně nudit, tak to zase předplatím, ale zatím je pro mě celý rok 2016 na ps+ velké zklamání a leden 2017 nedává příliš velké naděje, že se to zlepší.

Jinak jo, je to vážně pecka. Díky ději, a budováním vztahu k postavám, se do toho člověk opravdu ponoří.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 1. 2017 13:37

To jo, to byl divný model. Jsem myslel, že už hraješ na PS4. Kvůli hrám jsem to nikdy nechtěl, protože hraju to, co chci a ne to, co dostanu :D

Prostě mistrovské dílo. Minimálně vzhledem ke konkurenci. Je to hrozně hezky udělaný. Zvlášť když si vemu, že to je od stejných tvůrců jako Uncharted. Uncharted není špatné, ale na TLOU nemá v skoro v ničem.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 2. 2017 19:03

Tak co hrajete? Chodí sem ještě někdo? :D Je pátek večer!
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 18. 2. 2017 09:41

Týden jsem na nic nesáhnul protože dovolená - blbý co? A další týden to bude to samé, protože letím do ČR. Sice si beru sebou Vitu, ale jako vždy, vidím to blbě. A to by se mi zrovna ta dovolená hodila, protože musím dorazit Hitmana, a valí se mi tu nenačaté Untill Down a Yakuza 0... ale holt návštěva atd.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 18. 2. 2017 10:15

V pohodě, jen abych věděl :D Také moc nehraju, ale pořád něco kupuju.

Hraju HL2 a akce je to super pořád, jen příběh je tam podobný asi jako jsem si vždy myslel. Jen nevím, jestli to dohraju.

Pak jsem začal Assassin's creed 2 a na začátku super, ale zase mě to po chvíli nějak přestalo bavit.

Tak jsem chtěl tipy, co dělají ostatní.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků