Jakou hru zrovna hrajete?

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 8. 1. 2010 18:10

Hurricane: Jo, to jsem byl já. Tedy, abych se přiznal, tak jsem hru nehrál (takže vlastně soudím jen z recenzí, videí, minulého dílu a letitých zkušeností), ale hlavně mě strašně zaráželo, že to je GOTY na PS3 (stejně tak jako na všech ostatních platformách, včetně PSP, DS, Wii a mojí mikrovlnné trouby :/ ). Ale co mě na tom točilo nejvíc, byl způsob zvolení (viz článek na mém blogu).
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Hurricane 8. 1. 2010 18:22

jaaj aha ... tebe islo o tom ze to bolo na PS3 ... tak to s tebou suhlasim. MW2 mozno moze byt GOTY, alebo GOTY of 360, ale urcite je GOTY na PS3 Uncharted 2.
PSN ID: EazySK
Hurricane
Dominating

Odeslat příspěvekod spajza X 8. 1. 2010 18:56

Tak ja pridem z dovolenky nateseny jak maly Jojo, ze si konecne zahram tie poodkladane pecky na Januar atd.. a prakticky jedine co ma vyst je ME2 a to AZ 19.teho ?? sak nemam co hrat ! :roll:

V MW2 multaku sa pomalinky zase spametavam, ale cheatery s 10tym prestizom mi uplne skazili potrebu pokracovat a mam tu len sabotera.. co je nudna, velice nudna hra a nedokazem sa premoct to hrat.. pojde do sekacu pri prvej prilezitosti..

Kde je ten AvP ?? to fakt dali az na februar?

Takze kukam do stojanov, ze co mam hrat a nemam co.. super, tesil som sa na presny opak.

Inak zdravym celu rodinu a prajem stastny novy rok !
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 8. 1. 2010 19:52

Zkousel jsem demo Dark Void a neni to spatne, ale to v dnesni dobe nestaci. Hadam, ze to pro Capcom bude dalsi prusvih jako Bionic Commando.

Hurricane: GOTY je Tropico 3, nevim, co tady resite
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Logan007 8. 1. 2010 20:09

spajza: nevychází ME2 až 26tého? jo a na PS3 se dá cheatovat ?

uzivatel: taky jsem zkoušel a mě se to hodně líbí ... dokonce to vypadá i na zajímavý příběh ...
RETRO!
Logan007
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Rick Deckard 8. 1. 2010 21:38

A ovládala se vám ta postava v Dark Void dobře? Moc jsem nehrál letecké hry, tak mi dělalo potíž sestřelit ty nepářtele. Přišlo mi to takové těžkopádné. Jinak zbytek se mi líbil. Hlavně hudba od Bear McCrearyho, naprosto fantastiká.
Kojima-san doesn't have to make Metal Gear any more.
Metal Gear Solid: Yet Another Big Boss Prequel! The possibilities are endless!
Rick Deckard
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Hurricane 9. 1. 2010 11:08

ten Dark Void sa mi vobec nepacil :(

uzivatel: :)
PSN ID: EazySK
Hurricane
Dominating

Odeslat příspěvekod Logan007 9. 1. 2010 12:02

Rick: tak mě se to ovládalo dobře ... jednoho jsem sestřelil a 2 dostal "osobně" :) jinak hudba fakt dobrá a námět vypadá taky zajímavě ... :)
RETRO!
Logan007
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 9. 1. 2010 12:46

FINAL FANTASY VII na PS3. Hraju to vůbec poprvé, odehrány asi tři hodiny, právě jsem podruhé potkal květinářku Aeris a doprovázím ji domů. Je tak krásná a křehká, popletla mi hlavu a já se do ní asi zamiloval... Jenom nějak nerozumím tomu, jak je možné, že třináct let stará hra s tak obstarožní grafikou a s dialogy formou pouhého psaného textu (pravda, to vše spolu s krásnou hudbou) dokáží navodit tak jedinečnou a strhující atmosféru...
"Power never takes a back step - only in the face of more power." - Malcolm X
"IPSA SCIENTIA POTESTAS EST" - Sir Francis Bacon
"Forgive your enemies, but NEVER forget their names." - John. F. Kennedy
Mr.Lister
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 9. 1. 2010 13:13

Prostě kouzlo :)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Torham 9. 1. 2010 14:34

Lister: Já to před nějakou dobou taky rozpekl napoprvé - a je to VYNIKAJÍCÍ hra :love:

Mr.Lister píše:Jenom nějak nerozumím tomu, jak je možné, že třináct let stará hra s tak obstarožní grafikou a s dialogy formou pouhého psaného textu (pravda, to vše spolu s krásnou hudbou) dokáží navodit tak jedinečnou a strhující atmosféru...
Já tomu rozumím (aby ne, když hraju v podstatě celkem staré hry :-) ). Ona ta hra má prostě svoje kouzlo, ti tvůrci do jejího vývoje vložili kus svého já, to se dneska moc nevidí (i když výjimky jsou - Flower, Valkyria, Heavenly Sword,...). Ta hra nestaví na grafice a ani nemá dabing (MGS 1 ze stejného roku už dabing měl!), ale Square díky bravurně napsaným dialogům, postavám a hudbě dokázali vykouzlit neuvěřitelnou atmosféru.

Aeris...já ji celkem litoval, měla drsný život (se to dozvíš brzo po začátku)...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 9. 1. 2010 16:00

Torham: Přesně, ty dialogy jsou naprosto vynikající a plné emocí, člověk doslova hltá každou řádku a přitom to všechno vypadá strašně infantilně :-) Miluju tyhle asijský kousky. Jdu stáhnout VAGRANT STORY, na PSN za 160,- Kč, no neberte to... Mohli by na PSN dát FFIX, ta jediná mi teď chybí a nedaří se mi ji sehnat :-(
"Power never takes a back step - only in the face of more power." - Malcolm X
"IPSA SCIENTIA POTESTAS EST" - Sir Francis Bacon
"Forgive your enemies, but NEVER forget their names." - John. F. Kennedy
Mr.Lister
Killing Spree

Odeslat příspěvekod AlienX 9. 1. 2010 17:20

ad Mr.Lister & FFVII, FFIX

Síce až teraz, ale lepšie ako vôbec Mr.Lister..inak prvýkrát keď som hru videl, tak sa mi to vôbec nepáčilo. Hlavne súboje a tie sekvencie kde níč nerobíš a len kukáš.. Ale kedže spolužiaci sa nebavili o ničom inom, tak som to musel vyskúšať. Stačili 2-3h a už som v tom lietal. Mal som vtedy 14 rokov, písal sa rok 1999.

Kedže si ešte len na začiatku, tak ver že čo ťa ešte len čaká bude veľká výprava, dobrodružstvo a kopec zábavy, bude to niečo úžasné. Je to cool, stylish ubberHRA.

Čo sa týka žien v hre, tak vždy som mal dilemu, ktorej viac fandiť. Aeris je zlatá utrápená, Tifa dobrodružná a povahou mi viac sedela. Yuffie, Scarlet atď ma neočarili do takej miery :). Celkovo v hre snáď niet postavy, ktorá by bola odfláknutá.

Hudba je kapitola sama o sebe. Doteraz lepší soundtrack som nepočul. Klasika a hra hier.

Film FFVII AC bol pekný, ale nemal dušu ako hra. O psp FFVII nemá zmysel písať, nehral som to ale stačilo mi zopár gameplay videí, je to haraburda.

//////////////////////

Čo sa týka FFIX, tak ako som už veľakrát písal, pre mňa je to druhé najlepšie rpg aké som hral. Atmosféru má dokonca možno aj lepšiu ako VII, páči sa mi malebnosťou lokáciíí a mestečiek (krajšie mestá som nevidel v žiadnej inej hre), rozprávkovým poňatím. Paradoxne som ju prešiel len raz. A to keď vyšla, dostal som ju na vianoce a to sa potóóóm drtilo o sto šesť. Po pár rokoch som ju rozohral po 16hodín. Zdá sa mi, že sa mi pokazila memorka. Pred týmito vianocami som sa do dobrodružstva opäť pustil. Verím, že vo februári to dorazím. Inak pred rokmi som omylom vymazal 96h sejv point.

////////////////////

V rámci žánru rpg ma oslovilo ešte niekoľko hier, ale v porovnaní s hore uvedenou dvojicou to bolo len také vlažné stretnutie. Napr. :
na PS1 Final Fantasy VIII, herný systém ma vytáčal - ale aj tak to bola kvalitka

na PS2 Final Fantasy X(čakal som viac, dostal som veľa ale nestačilo mi to),
Champions of Norrath: Reals of Everquest, Baldur's Gate: Dark Alliance 2 (trochu stereotypu..)

na PSP výborný Dungeon Siege : Throne of Agony

na PC Planescape Torment, ktorý nechápem prečo som nikdy nedohral, Diablo 2 s datadiskom(veľa stereotypu, slabé questy - ale tá hra mala niečo čo každého nútilo stále masakrovať hordy obúd)

Zub času sa podpísal pod to, že napríklad staršie FF hry sa mi vôbec nepáčili už, ani napr. ChronoCross, XenoGears či Chrono Trigger. ich kvality uznávam skôr nepriamo.

Na záver, tribute to FFVII, FFIX
Obrázek
Obrázek
Toto sú HRY! Mám ich vo výbornom stave na PS1, majú pre mňa nevyčísletelnú hodnotu.
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike

Odeslat příspěvekod Logan007 9. 1. 2010 17:25

Hraju Mass Effect - nedivím se vysokým hodnocením - vážně hezkej, filmovej příběh ... Tady je vidět, že to jde, když se chce ... Těším se na 2ku ...
RETRO!
Logan007
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Torham 9. 1. 2010 18:52

AlienX píše:Hudba je kapitola sama o sebe. Doteraz lepší soundtrack som nepočul. Klasika a hra hier.
Hudba je tu super. Ale jsou hry, které si s FF VII rozhodně nezadají, co se týče hudby - Eternal Sonata, ty orchestrálky jsou FAKT něco :love: A ještě FF VIII má krásnou hudbu :love:
AlienX píše:O psp FFVII nemá zmysel písať, nehral som to ale stačilo mi zopár gameplay videí, je to haraburda.
Hrál jsem u Logana a souhlasím. Nuda, šeď, strašná grafika. Lokace VŮBEC nepřipomínají původní hru (Wutai je ÚPLNĚ jiný než v originále). Soubojovej systém na dvě věci, je to v podstatě hybrid mezi RPG a Diablo-like mlátičkou; vzdáleně podobný Kingdom Hearts, ale ty jsou MNOHEM lepší... Vůbec mi to nesedělo, zapíchl jsem to v nějaké vesnici po boss fightu s takovým mechem 8-S

AlienX píše:Čo sa týka FFIX, tak ako som už veľakrát písal, pre mňa je to druhé najlepšie rpg aké som hral. Atmosféru má dokonca možno aj lepšiu ako VII, páči sa mi malebnosťou lokáciíí a mestečiek (krajšie mestá som nevidel v žiadnej inej hre), rozprávkovým poňatím. Paradoxne som ju prešiel len raz.
Já taky dojel jen jednou, ale hra na mě udělala dojem tou pohádkovou atmosférou :love: Bylo to něco úplně jiného než dosavadní díly a takové...pohádkové :) Rozhodně, IX se mi líbila.

AlienX píše:na PS1 Final Fantasy VIII, herný systém ma vytáčal - ale aj tak to bola kvalitka
Výborná hra zabitá zpraseným herním systémem, přesně tak. ÜBER FMV filmečky!!! :love: Story nese značné známky love story a kdyby se Squall v řadě situací nechoval tak tupě, mohlo by to být lepší. Jinak taky dobrá hra.

AlienX píše:na PS2 Final Fantasy X(čakal som viac, dostal som veľa ale nestačilo mi to)
Mě to stačilo, na té hře se mi VELMI líbí náboženský podtext příběhu a svět Spira, IMHO nejhezčí FF svět :love:

AlienX píše:Zub času sa podpísal pod to, že napríklad staršie FF hry sa mi vôbec nepáčili už, ani napr. ChronoCross, XenoGears či Chrono Trigger. ich kvality uznávam skôr nepriamo.
Mě zub času nevadí, FF VI je úžasná věc i přesto, že vyšla před 16 lety :love: Chrono Trigger je prostě geniální, tyhle hry mají co nabídnout, zub času mi u nich nevadí :) Ale tvůj názor plně uznávám. Chrono Cross mě zklamal :( XenoGears - neuvěřitelná komplexita příběhu (IMHO povedenější a komplexnější než v FF VII, ale to je JEN můj názor :pozor ), náboženský a okultistický podtext, zajímavé postavy. Jen BS mohl být propracovanější :) Ale bitky s roboty jsou fajn :)) ÜBEROVSKÝ intro!!! :love:

AlienX píše:Toto sú HRY! Mám ich vo výbornom stave na PS1, majú pre mňa nevyčísletelnú hodnotu.
Věřím a ani se ti nedívím :) Obě jsou to výborné hry, ale já osobně mám víc kandidátů na pozici v té nejvyšší, elitní, skupině :)
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage

Předchozí stránkaDalší stránka