Překlad konzolových her do češtiny

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Arašíd 28. 6. 2006 18:20

Do češtiny byl ještě přeložen Spartan: Total Warrior, pokud mě paměť (tj. google) neklame...
love music
hate fascism
Arašíd
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 28. 6. 2006 19:01

Na Xbox se díky přitomnosti pevného disku dají překládat hry podobně jako u PC (teda takhle mi to vykládal kamarád)

Spartan byl přeložýen, ale pouze PS2 verze. Několik her pro PS2 je přeloženo do češtiny: Spartan, Buzz a 24 hodin a kdysi v minulosti byl přeložen NHL 2003 a to i verze pro Gamecube.

Já si vzpomínám, žejsem kdysi překládal Pokémony - to byl na internetu takovej program, který ti ty texty vyhledal z romu tý hry a tys to tam mohl pozměnit a zase uložit. Problémem bylo jen, že jsi nikde neviděl v jaké části hry to je, takže bylo za potřebí hru znát. Kromě toho byla omezaná délka a nešla diaktrika.

Já si myslím, že ten překlad půjde podobně jako jakékoliv emuloání romky. Třeba pro předělání Gameboy hry jsi potřeboval jakýsi program, který ti tu hru "otevřel" a viděl jsi hafo čísel a písmen a tam si mohl měnit údaje a tím si měnil hru - možná totéž existuje i pro romy jiných konzolí.

Jinak Alergik to jsem nenapsal, ale na lide.cz do fóra napsal, že chce přeložit romku The Legend of Zelda: Ocarina of Time.
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 28. 6. 2006 20:54

jeje... ja chci cestinu na konzolich, ne na emulatoru...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel 28. 6. 2006 20:59

Paar: to je desna rozezranost, me by u nekterych her stacila ke stesti anglictina pres emulator, ale bohuzel - jen japonsky...
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 28. 6. 2006 21:15

drtivou vetsinu her mas v AJ, takze zadna rozezranost...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel 28. 6. 2006 21:27

Ani nahodou, takovych her, ktere nevysly jinak nez japonsky je obrovske mnozstvi. Na Playstationech bych to videl na kazdy druhy titul a jestli vubec to...
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 28. 6. 2006 21:28

vetsinou ale jde o pitominky....
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 28. 6. 2006 21:29

[quote="Uživatel";Ani nahodou, takovych her, ktere nevysly jinak nez japonsky je obrovske mnozstvi. Na Playstationech bych to videl na kazdy druhy titul a jestli vubec to...[/quote]
tak to docela nevím o čem mluvíš...když jsem měl PSX tak jsem ani jednu hru neměl japonsky a v pohodě seženeš v AJ drtivou většinu her
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cubiczech 28. 6. 2006 21:30

Peter S. Kenedy píše:[quote="Uživatel";Ani nahodou, takovych her, ktere nevysly jinak nez japonsky je obrovske mnozstvi. Na Playstationech bych to videl na kazdy druhy titul a jestli vubec to...

tak to docela nevím o čem mluvíš...když jsem měl PSX tak jsem ani jednu hru neměl japonsky a v pohodě seženeš v AJ drtivou většinu her
cubiczech
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Uživatel 28. 6. 2006 21:35

Peter S. Kenedy: mozna to souvisi s tim, ze se na Zapade hry, ktere vysly jen japonsky, tolik neprodavaji?
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 28. 6. 2006 21:37

[quote="Uživatel";Peter S. Kenedy: mozna to souvisi s tim, ze se na Zapade hry, ktere vysly jen japonsky, tolik neprodavaji?[/quote]
No asi jo...ale když chceš hrát vyloženě japonské hry tak si pak nestěžuj :wink:
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel 28. 6. 2006 21:43

Peter S. Kenedy: me tim ovsem Japonci krute stvou :), sami anglicke hry nejak daji, ale na nas kaslou, stejne jako s anime...
Jinak je to samozrejme jasna vec, kdyby se to dalo sehnat, tak to mam a hraju... jen me proste dostal ten Paaruv pozadavek, tot vse.

edit: kdyz uz je tu moderator, mozna by se to mohlo trochu promazat, mozna tak od te me reakce na Paara, myslim, ze to nikoho moc neobohati a zabira to misto hlavnimu tematu...
Naposledy upravil Uživatel dne 28. 6. 2006 21:54, celkově upraveno 1
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 28. 6. 2006 21:53

_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel 28. 6. 2006 22:02

_DAVE_: Ja bych to okomentovat potreboval... hlavne ten postup instalace, prijde mi to dost divoke, kvuli tomu jsem se ptal, jestli je potreba do XBOXu nejak zasahovat.
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 28. 6. 2006 22:31

Myslím že to mazat nemusím...je tady mnoho horších OT a tenhle je i k tématu takže v pohodě

_DAVE_ fakt by mě taky zajímala instalace...jinak fakt dobrá stránka pro toho kdo má xbox
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků