Vše okolo PS3

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 4. 2012 18:47

Lo!Zza píše:Uprimne mne to zas tak moc nevadi. Co jsem mel ulozeny tak jsem stejne uz x mesicu nehral, takze bych to stejen musel rozjet znovu. A co jsem chtel, to uz jsem mel dohrany.

Udělal jsem to stejně a jsem docela spokojený, jen už skoro nic nerozehrávám. Měl jsem třeba Mass effect 2 a tam se to dá hrát kdykoli znovu. U DE3 je to to stejné. GT5 jsem si sice nechal, ale zase to nijak neprožívám, protože tam stejně moc o postup nejde. Občas nahodím nějakou trať a nějaké auto.


Je zvláštní, že tu nikdo nezmínil tu bezkonkurenční a nejlepší službu od Sony a to PSN+. Zamklé pozice si můžeš dávat k nim, ale nejdříve musíš pořádně zaplatit :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 16. 4. 2012 19:16

Proč PSN+? Když měníš jen harddisk, stačí "Backup utility".
A o to Lojzovi šlo.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 4. 2012 19:52

Že pro běžné smrtelníky, kteří nechtějí vyhazovat za nic, není jiná možnost než backup utility. Ale jsou i tací, kteří to řešit nemusejí, protože si to hodí k Sony. Lojza chtěl cokoli, co mu pomůže a nebude to po něm chtít žádný další HDD.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 17. 4. 2012 12:21

No třeba mě se PSN+ vyplatilo - když mi o vánocích zdechnula FAT, koupil jsem SLIM, přeregistroval a pokračuju dál.
Ale osobně mám PSN+ hlavně z důvodu automatických aktualizací - nemíním půl hodiny čekat když si večer chci něco v rychlosti zahrát (a chci aktualizovanou verzi, ne že to prostě přeskočím).
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2012 15:58

Ono jde spíše o to, že ta služba je drahá asi jen pro nás. Možná na to jinde nahlížejí jinak. Kdyby to nebyla Sony, tak si to klidně zaplatím jen kvůli zálohování, jenže pořád nevysvětlili, proč některé savy jsou zamčené a takové nesmysly nebudu podporovat. Třeba jejich GT5 je také nemá zamčené. Pak už tam nemám co využít, takže mi to jako služba celé přijde k ničemu a zálohování můžou dát zdarma, když nejsou schopní odemknout savy.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 17. 4. 2012 18:22

Zajimave, ja mam plusko kvuli tomu hafo obsahu a slevam ktere za tech 16 mesicu dostanu, nejake ty exkluzivni veci, automaticke aktualizace ci Cloud beru jako bonus, koukam ale ze nekdo asi vidi jen tu online zalohu sejvu za 1299Kc rocne, neskutecne. Mimojine nema Gold od MS nahodou to same? Ze tu tez nikdo neremca ohledne jeho rocniho pausalu.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 4. 2012 19:19

GT5 ale má právě savy zamčené... A jsou zamčené proto, aby nebylo možný získat trofeje šachováním se savy :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2012 20:07

Odkdy? Já je nikdy zamčené neměl, ale to neznamená, že nikdy nebyly. Přesně kvůli tomu šachování se mi líbí, že zamčené nejsou. Ne že bych to využil, ale to býval hlavní a docela hloupý argument, proč to zamknout.

sega.maniac. Neplatíš u MS za hraní online? Prý je ten celý systém i o dost kvalitnější než u PS3, takže bych si klidně rád zaplatil.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 4. 2012 20:31

GT5 má zamčené savy. Tečka... A nevím od kdy.
On je to hlavně docela rozumný argument - lidi jsou vychcaný a trofeje, i když třeba tebe nezajímají, si musí udržet nějakou váhu.

Počkat, placení za hraní online je v pořádku a placení jen tak, protože chci, není v pořádku? :)

U Sony dokud platíš, dostáváš hry zadarmo. U MS dokud platíš, můžeš hrát multiplayer u her, které sis koupil. U Sony dostáváš DLC zadarmo na pořád. U MS žádná DLC zadarmo nedostaneš. U Sony, dokud platíš, dostáváš slevy na PSN. U MS, dokud platíš, dostáváš slevy na Marketu. U Sony, dokud platíš, máš k dispozici cloud. U MS, dokud platíš, máš k dispozici cloud. A nějaký krávovinky navíc... Co je lepší? :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2012 20:39

Tak od patche 1.05 už ne. Celé trofeje jsou hloupé, takže ani ten argument neobstojí. Plno her není zamčených, takže tam to nevadí? Dokonce většina her je odemčených. Takže je to u většiny her jedno? Ahaaa...

Je to v pořádku, ale proč vyhazovat za nic? Chci něco za to.

Nechci žádné hry zadamo, ani DLC. Když je budu chtít, tak si je pořídím, ne? Lepší je MS, protože dokážou definovat službu. Nechci nic zadarmo, ale chci za svoje peníze kvalitní službu. To přesně Live gold je. Nebo jak se to jmenuje.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 17. 4. 2012 20:48

SCobra píše:GT5 má zamčené savy. Tečka... A nevím od kdy.
On je to hlavně docela rozumný argument - lidi jsou vychcaný a trofeje, i když třeba tebe nezajímají, si musí udržet nějakou váhu.

Nevim jak to ma presne Sony, ale u MS jsem cetl, ze kazdej save je primo vazanej na account, coz neni zadnej problem udelat. Pochybuju, ze Sony ma trofeje povoleny pro cizi save.

Tady nepujde ani tak o trofeje, ale spis o to aby nahodou nekdo nejezdil v Lambu bez toho aniz by X desitek hodin projezdil v podprumernych autech. Budes hrat jak ti nakazeme a opovaz se jinak.
Prijdes o save, tak si zacni znova. Je to cista demence.

Delaji jako by jezdily progaming turnaje v GT o prachy.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 4. 2012 20:51

Možná se bavíme každý o jiném zamčení :) GT5 savy jsou zamčené na PSN účet - nejdou použít na jiném účtu.

Ty hry jsou ale zadarmo stejně jako ten multiplayer... Ty chceš prostě za to jen něco jinýho, než můžeš dostat. To ale neznamená, že je ta služba k ničemu nebo nekvalitní. Já třeba multiplayer nehraju, tak by mi bylo k ničemu platit za Gold u MS. Zato hry bych si i zahrál. Co se mi vyplatí víc? :)

SPY: Aha, a proto se v Seasonal Eventech dá vyhrát za 10 minut 800 tisíc :) Jde prostě o to, aby měli všichni stejný podmínky, protože o dementy, kteří umí kulový a přitom mají všechna auta, v komunitě nikdo nestojí.

A v GT5 se jezdí progaming turnaje o odměny...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2012 21:04

Tak to se pak bavíme určitě o jiném zamčení, ale chyba není na mojí straně. Pořád jde jen o to, že některé savy si nezazálohuješ. A proč? To nevím, ale dříve se říkalo, že bys tu zálohu mohl zneužít a mohl bys třeba získat dvě bronzové trofeje bez práce :shock: Pokud to ale má jen nějaká hra, tak to vypadá dost amatérsky. Pokud ale říkáš, že je to zamčené i na účet, což nemůže být problém, tak proč se ještě zamyká přenos?

Neříkám, že ta služba je celkově špatná. I tady se najdou lidé, kteří ji mají rádi. Je to jejich věc, ale celá služba vypadá amatérsky jako ty zamčené savy. Prostě jako kdyby to Sony dělala někde z garáže a ještě moc neví jak na to.

Jestli nehraješ MP, tak si Gold platit nebudeš, ne? Pokud by sis zahrál hry, tak si je pořád můžeš koupit, ale nemusíš.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 4. 2012 21:15

No aby se s nimi nemanipulovalo :) Nicméně nemožnost zálohovat savy je na prd :) A pravděpodobně si o tom může rozhodnout vydavatel hry, proto je to jen u některých her.
Na účet můžou být zamčené savy jen her, které mají přímé propojení s PSN. GT5 ho má, ale spousta her ne...

Pořád nechápu, co ti na tom připadá amatérského :) Funguje to? Funguje. Navíc Live je placenej odjakživa, kdežto PSN+ existuje teprve něco přes rok. Za pár let by ta služba taky vypadala jinak.

Jenže já mám pořád pocit, že za MP si platím, když si tu hru kupuju... Takže bych za něj platil dvakrát :) Kdežto na PSN+ dostanu za ten rok poměrně dost her zadarmo a z většiny i takový, který nemám a ani bych si je třeba nekoupil.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2012 21:30

Stačí mi, když to nějak sjednotí. Je mi jedno, jaký budou mít důvod. Když si ale 90 % her zazálohuju, tak mě zajímá, proč ten zbytek nemůžu. Kdyby alespoň hry od Sony byly na tom nějak stejně, ale ne. Něco jde a něco ne. Myslím, že KZ3 jde a KZ2 nikdy nešlo.

Zase tak celkově přístup. Zaplaťte a něco vám dáme. Jestli shánějí peníze na zlepšení MP u her, tak zaplatím. Jestli chtějí něco zlepšit, tak zaplatím. Ale oni ne, jen ti za tvoje peníze něco dají, ale ty nevíš co. Samozřejmě nezapomínám na Martse, který využije ty updaty. Pokud se mu to líbí, tak super. Mě to zase nijak netíží, protože když přinesu novou hru, tak si myslím, že o tom konzole nevěděla a nic předem nestáhla. Updaty se jinak dají přeskočit, když bych neměl čas.

Takže kvalitní zvaní do her a crossgame chat není příjemný při MP? Ale máš pravdu, že v ceně určitě je. Prostě MS musí nabídnout něco navíc, což podle ohlasů dělá.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků