Vše okolo PS3

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod rgnatro 24. 2. 2011 11:36

Tomkalhotka píše:Beata ja se jen ptal jestli kupujes bazarove hry. Ja tim jen chtel poukazat , ze vyvojarum z toho nejdou zadny penize jako z warez verze czo ma velkou spojitost s hackem konzole :)

Tomkalhotka, ty jsi majitelem bazaru s konzolovýma hrama, že? Uvědomuješ si, že tím podporuješ prodej bazarových her? :D
(j/k, jenom tím poukazuju na absurdní výstavbu tvého dotazu)

A jinak máš pravdu, že to má spojitost, protože z homebrew aplikací opravdu oficiálním vývojářům nejdou žádné peníze ;-]
rgnatro
First Blood

Odeslat příspěvekod .soul 24. 2. 2011 11:41

Irelevantni, tady slo o beatovi argumenty.
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 24. 2. 2011 11:46

rgnatro píše:A jinak máš pravdu, že to má spojitost, protože z homebrew aplikací opravdu oficiálním vývojářům nejdou žádné peníze ;-]

No a? Proc by Sony mela dostat za neco co nevytvorila?

Kdyz to vezmu trochu jinak - kolik penez z PC her (i oficialnich) jde treba Asusu? Sice vyrabi HW na kterem beha SW, ale je blbost aby si z kazde hry co bezi na jejich HW narokovali nejaky podil.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 24. 2. 2011 11:51

Mican píše:Jak fungují bankovní karty si přečti na wikipedii. Formát dat na...
Jakjsem předpokládal, vůbec jsi nepochopil co jsem psal. Pro mne nic překvapivého :mrgreen:

Když nevidíš problém v tom, že někdo vypustí na veřejnost "zabezpečení" včetně "master key", tak proč mi nechceš poslat svá data z karty a PIN k oné kartě?


Piráti vs Bazary - bazary jsou pro mne něco jako "nejmenší zlo".
Piráti - jeden koupí hru - tisíce si ji stáhnou.
Bazar - každý normální jedinec pochopí...

Lo!Zza píše:No a? Proc by Sony mela dostat za neco co nevytvorila?
Protože Sony za své prachy vytvořila onu platformu..a Sony si může určovat(diktovat) podmínky.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 24. 2. 2011 12:16

beat píše:Když nevidíš problém v tom, že někdo vypustí na veřejnost "zabezpečení" včetně "master key", tak proč mi nechceš poslat svá data z karty a PIN k oné kartě?

Kdyz po nem chces PIN tak z te karty chces evidentne krast. Nic jineho s ni delat nejde (teda jde, ale na to nepotrebujes PIN, ze?). Oproti tomu, PS3 se tak oteviraji nove moznosti jejiho vyuziti.


beat píše:Protože Sony za své prachy vytvořila onu platformu..a Sony si může určovat(disktovat) podmínky.

A ja si tu platofrmu zaplatil, takze ci vlastne je? Jejich podminky mne nemusi vubec zajimat, pokud nejdu s konzoli online.

Jinak, beat by mel byt potichu. Ma doma 5 a pul her a vadi mu, ze si lidi nekupuji hry. Pokud mu jde tak moc o to aby meli v Sony vetsi obrat, tak by si mel kupovat vic her nez jednu za ctvrt roku.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rgnatro 24. 2. 2011 12:21

Nevím, o co se tu hádáte. Důležité je znění příslušných zákonů České Republiky. Ty hackování nezakazují. Ani v nich nikde nestojí, že by podmínky Sony byly právně závazné.
rgnatro
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 2. 2011 12:42

České? České v tomhle právě určující vůbec nejsou :-) A hackování pochopitelně zakazují. A to ať už hardwarové nebo softwarové. A ne, nebudu hledat příslušné paragrafy, ty ať si najde každý sám.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 24. 2. 2011 12:48

Protože je ta karta moje a jenom já si s ní můžu dělat co uznám za vhodný. Kdybys mi hacknul mojí kartu, porušil bys zákon - je to majetek někoho jiného. Ten němec ale svoje PS3 bezpochyby legálně vlastnil a taky si s ním mohl dělat co chtěl. Šťourat se v hypervizoru, psát o tom články... Cokoliv. Až někdo zveřejní tvůj privátní klíč k PSN účtu, vystartuj po něm. Tyhle obecné věci ale veřejné být mají a je dobře že jsou. Pirátské hry jsou sice mrzutá věc, ale je to nepodstatná daň za to že se poznání PS3 posunulo zase o kousek dál.

A vůbec, etický hodex hackerů velí že mají svůj objev nejprve oznámit autorské firmě a dohodnout se s nimi na řešení, dříve než svůj objev zveřejní. Stejně tak se to dělá třeba u počítačů ("Máte chybu v Exploreru!" "Děkujeme za upozornění, oprava vyjde v úterý jako KBxxxxxx"). Nevím jestli to tak bylo v případě PS3, ale u Wii podle toho postupovali. Poslali nintendu otevřený dopis že objevili zranitelnost v aktuálním IOS (Wii nemá hypervisor, ale tohle je tomu asi nejblíž), která umožňuje pirátství bez HW modifikací konzole a chtěli aby se jim ozval nějaký SW inženýr aby s ním mohli probrat návrhy jak to citlivě zalepit, výměnou za přidělení oficiálního ID a digitální signatury pro homebrew channel. Místo žádosti o spolupráci se jim však ozval právník vyhrožující žalobou, a tak to pochopitelně zveřejnili. A ta díra není mimochodem zalepená dodnes. Ani bych se nedivil že to u Sony bylo úplně stejné.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 24. 2. 2011 13:22

Co vím, tak Sony s tím předem nekontaktovali.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rgnatro 24. 2. 2011 13:41

SCobra píše:České? České v tomhle právě určující vůbec nejsou :-) A hackování pochopitelně zakazují. A to ať už hardwarové nebo softwarové. A ne, nebudu hledat příslušné paragrafy, ty ať si najde každý sám.

Nelze najít to, co neexistuje. Ty paragrafy existují jenom v tvojí hlavě. A pro mě budou určující české zákony, dokud budu v ČR.
rgnatro
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 2. 2011 14:34

Tak jen zkráceně - Autorské dílo nesmí být upraveno bez souhlasu autora. A vztah poskytovatele softwaru a uživatele se řídí licenčními podmínkami. Přečtení si autorského zákona by ti jen prospělo, protože vůbec nemáš ponětí, k čemu se vlastně vyjadřuješ.

Pro tebe možná... Ale vyjadřuješ se pokud vím ke sporu Sony a GeoHota, a tam zákony ČR vůbec nic neznamenají.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 24. 2. 2011 15:32

A to samé platí pro Lojzu a Micana. Autorský zákon se samozřejmě vztahuje také na firmware a zabezpečpení(softwarové).

Jenže těžko vysvětlovat někomu, pro koho je pirátství a hackování zcela běžná a legální věc..a názory právníka jsou pro ně méně nežli názory jejich vlastní.

Lojza: Tobě není nic do toho, za co utrácím své peníze a kolik her jsem si koupil.

Mican: Otevírání nových možností? PS3 je herní konzole... z pračky taky nebudeš dělat raketoplán. Pračku koupíš kvůli tomu, že pere prádlo. PS3 koupíš kvůli tomu, abys na ní mohl hrát legálně koupené hry. Co je na tom k nepochopení? Je to přístroj vytvořený k jistému účelu...stejně jako pračka.
Naposledy upravil beat dne 24. 2. 2011 16:16, celkově upraveno 1
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 24. 2. 2011 15:38

beat píše:PS3 je herní konzole... z pračky taky nebudeš raketoplán.


To říkej Macgyverovi.
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 24. 2. 2011 15:50

Tomkalhotka píše:
beat píše:PS3 je herní konzole... z pračky taky nebudeš raketoplán.


To říkej Macgyverovi.

Good point ;) :D
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 24. 2. 2011 15:52

beat píše:Lojza: Tobě není nic do toho, za co utrácím své peníze a kolik her jsem si koupil.

Ano mas pravdu, nic mi do toho neni a popravde mne to ani nezajima. Jen nechapu proc branis PS3 zuby nehty, kdyz na ni stejne nehrajes.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků