Vše okolo PS3

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 4. 2012 22:00

Hlavně taky dopočítávat prodeje v Evropě musí být noční můra.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Žulda 8. 4. 2012 08:48

Pánové, poraďte PS3 začátečníkům: udělal jsem synovi subaccount, dal tam jeho skutečný věk a v Battlefield 1943 nemůže hrát. Rodičovskou kontrolu na PS3 jsem vypnul a stejně to nejde. Pod mým účtem v pohodě. Co dělám blbě? Dík.
Žulda
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 8. 4. 2012 09:11

Není pod věkem, v jakém je Battlefield dostupný?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 8. 4. 2012 09:12

pegi rating 16 ma battlefield 1943
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 8. 4. 2012 11:00

Žulda: Buď zodpovědný rodič a příště mu takovou hru nekupuj, protože B3 je taky od 16 let. Nic proti.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 4. 2012 11:02

Zodpovědný rodič znamená, že mu to kupuje on. Když mu koupí GTA 4, je to v pořádku. Děti to nezkazí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 8. 4. 2012 11:27

Ne, zodpovědný rodič znamená, že mu to nekoupí a ani nedovolí aby si to koupil sám. Ta hra je 16+ a tím to hasne (podotýkám, že nevím kolik tomu klukovi je, ale pokud třeba deset, tak Battlefield opravdu není to co by měl hrát) - obvzláště u her jako je právě to GTA4. PEGI je sice jen doporučení a občas jaksi mimo realitu, ale většinou to sedí. Krom toho mládež by měla dělat něco jiného než sedět za počítačem/konzolí a takhle promarnit den. Jsem starší, takže vím o čem mluvím - já jich promarnil spousty, jenže prostě holt mládí.
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod USER47 8. 4. 2012 11:29

tdjohn píše:Zodpovědný rodič znamená, že mu to kupuje on. Když mu koupí GTA 4, je to v pořádku. Děti to nezkazí.

Obrázek
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 4. 2012 11:34

Mně šlo jen o to, že rating je tam pro rodiče. Je na jeho zvážení, jestli mu to koupí. Když to vyhodnotí jako bezproblémové, což skoro vždy je, tak je to zopdovědnější, než aby si to dítě kupovalo samo a jemu to bylo jedno. Takže Žulda může být zodpovědný rodič, když mu to pořídil. Jsou to jen hry. Časová investice dítěte je věc jiná, ale nevšiml jsem si, že by se u dětí řešila efektivita využití volného času :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod StefiCZ 8. 4. 2012 11:37

Jo děcka by neměli promarnit dětství u her, to můžou na stáří kde je stejně nic lepšího nečeká :D
PC, PS1, PS2, PS3, PSP, PSVita, Xperia Play, Mega Drive, Dreamcast, SNES, GameCube, Wii, 3DS, Xbox360
StefiCZ
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 8. 4. 2012 11:53

Pokud rodič koupí 10letému dítěti hru s ratingem 18+, tak je to nezodpovědný pitomec stejně jako rodič, který se o to, co jeho dítě hraje, nestará :) Ten rating je tam takový proto, že to fakt není vhodný... 16+ hry jsou často ještě dobrý (na tehle rating stačí, aby byla hra multiplayerová).
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Ertefol 8. 4. 2012 12:00

Tak ono jde i o tu míru překročení - pokud je dítěti třeba 15 a má to v hlavě srovnané, tak bych řekl, že GTA tak velký problém už taky nebude... A ten BF tuplem ne :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 4. 2012 12:02

SCobra. To si nemyslím. Ukaž mi nějaké studie, kde hry ničí děti. Zabíjení lidí a močení na ně asi nebude nic extra zvláštního, že by to dítě nemohlo vidět a nebo že by ho to změnilo.

Takové ty kreslené pohádky pro děti jsou daleko horší. Tam se zabíjejí úplně běžně, jen neumřou. Ale jestli to děti nějak poznamenává, tak je jasné, že by to bylo nezodpovědné.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod N.Marko 8. 4. 2012 12:12

Jasněééééé, násilí a zvrácenosti jsou všude, tak proč bych to svému potomkovi jako rodič taky nenaservíroval že? :roll:
Je mi jedno co dávají ve zprávách a v animovaných seriálech. GTA4 bych svému, já nevím, dvanáctiletému prckovi do rukou prostě nedal (nehledě na fakt, že nejde o moc dobrou hru). Stejně tak Syndicate, nebo Killzone. Jde o to aby si ten ještě tvárný mozeček nezvykl, že zabíjet je něco snadno omluvitelného (normální to je - měřeno objemem násilí v lidské společnosti v průběhu věků, ale to už je na jinou debatu), společensky přípustného a něco co se dá přejít mávnutím ruky bez postihů jak společenských (vězení a pod) tak i ze strany svědomí. Stále by se měla mládež učit, že násilí je až ta poslední možnost, protože jinak si tu všichni podřežeme vzájemně krky. A když budeme mládeži cpát nemorální chování jakožto normu horem dolem, nedivme se pak, že nás nakopají do zadku a ještě se u toho budou skvěle bavit!

Vyspělá společnost začíná u výchovy potomků! :pozor
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 4. 2012 12:18

OMG, mluvíte jako dědci :D Všichni před pár lety hráli ty "nejhorší" hry a dneska nikoho nezabíjejí, protože proč? Protože to jsou jen hry. GTA 4 je vynikající hra, kde se můžeš naučit plno věcí. Máš rád motorky? Můžeš tam stovky hodin jezdit, závodit a třeba dělat vylomeniny. Takhle tam máš plno věcí. Hra je to bezkonkurenční a skvělá, takže ten fakt, že nejde o dobrou, je mimo.
tdjohn
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka