Vše okolo PS3

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SPY 9. 9. 2010 11:52

SCobra píše:SPY: Není to proti bazarům. Kdyby chtěli zlikvidovat bazary, mohli by to udělat s odkazem na licenční podmínky a autorský zákon poměrně jednoduše a zadarmo. Tohle je drahé, složité a neúčinné. Experti z OSA, BSA, ESA atd. by jim s tím rádi pomohli.

Licencni podminky se musi ridit podle zakona. Nikdo si do licencnich podminek nemuze napsat jak mas s veci kterou sis koupil zachazet (ve smyslu, ze by po tobe vymahali nejakej penize, ze jsi hru treba prodal jinam).

Ty organizace co jsi tu vyjmenoval to je to stejny, vsechny se ridi zakony te ci one zeme.

Tomkalhotka píše:***** muzu mit i zadarmo

Nevim co tim mas namysli. Ja to psal tak, ze za kazdy zazitek se plati a jsou i mnohem drazsi zazitky, dovolena u more, let balonem nebo cokoliv jineho ...

Tomkalhotka píše:argument to je, protoze vydavatele potrebuji za svou praci penize nejlepe ihned, Je nezajimaji prodeje za 2 roky, je zajimaj prodeje za prvni a druhy mesic po vydani, prodeje pak klesaj.

To vis, ze je zajimaji i prodeje za dva roky. Kdyby je nezajimali tak by se neslevovalo. a nevychazely by GOTY edice a platinium edice ...
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 9. 2010 12:11

SPY: Už sis někdy četl autorský zákon?
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod beat 9. 9. 2010 12:39

Nechte toho... ;-)
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SPY 9. 9. 2010 12:54

SCobra píše:SPY: Už sis někdy četl autorský zákon?

Hod sem paragraf, kterej mas namysli.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mican 9. 9. 2010 18:24

SCobra píše:Nevěřím tomu, že si někdo kupuje hry proto, aby přispěl něco autorům...

Já třeba jo, poslední dobou se snažím své minulé zážitky zlegalizovat. Proto jsem si třeba koupil na PSN oba díly reedice "Monkey Islandů" - Kdysi jsem nad nimi strávil (ještě na Amize a samozřejmě na upirátěných, hry se tady vůbec neprodávaly) spoustu hezkých chvil a takhle jsem ten vděk vývojářům vyjádřil alespoň dodatečně. A udělal jsem to u dost her z mého mládí. Na Steamu a GOG už jsem utratil dobrých 200 dolarů a většinou za podobné "vykopávky". Série UFO, různé adventury a podobně.
Hyena rulez!
Mican
Rampage

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 9. 9. 2010 18:38

taky sem si na psn koupil MGS i pres to, ze sem uz driv dve origošky mel .)
To same FF7,9. Holt hry , ktere me nejvic bavili si finančni podporu zaslouzi a proc? Protoze chci aby je ten samy team tvoril znova a znova s novyma napadama .
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 9. 2010 18:48

SPY: §30 a §46 ;-)

Mican: Tak to dělám taky, ale to je spíš pro tvůj dobrý pocit...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 9. 9. 2010 19:19

§ 30
Kód: Vybrat vše
(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu; to neplatí pro zhotovení rozmnoženiny počítačového programu či elektronické databáze nebo rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou.

(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo

a)
pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla; rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného musí být jako taková zřetelně označena,

b)
při prodeji originálu nebo rozmnoženin děl, přístrojů pro jejich rozmnožování nebo pro jejich sdělování veřejnosti, rozhlasových nebo televizních přijímačů a počítačů, šíří nebo dočasně zhotoví rozmnoženinu díla v rozsahu nezbytném pro předvedení zboží zákazníkovi.

(3) Do práva autorského nezasahuje ani ten, kdo zhotoví na objednávku pro osobní potřebu objednatele tiskovou rozmnoženinu díla na papír nebo podobný podklad fotografickou technikou nebo jiným postupem s podobnými účinky za předpokladu, že nejde o vydanou partituru díla hudebního a že řádně a včas platí odměnu podle § 25.

(4) Rozmnoženina zhotovená pro osobní potřebu nesmí být použita k jinému účelu.

(5) Ustanoveními odstavců 1 a 3 nejsou dotčena ustanovení § 43 až 45.ého stavbou.

To je uplne mimo misu ....

§ 46

Základní ustanovení
(1) Licenční smlouvou autor poskytuje nabyvateli oprávnění k výkonu práva dílo užít (licenci) k jednotlivým způsobům nebo ke všem způsobům užití, v rozsahu omezeném nebo neomezeném, a nabyvatel se zavazuje, není-li podle § 49 odst. 2 písm. b) sjednáno jinak, poskytnout autorovi odměnu.

(2) Autor nemůže poskytnout oprávnění k výkonu práva dílo užít způsobem, který v době uzavření smlouvy ještě není znám.

(3) Nabyvatel je povinen licenci využít, ledaže je ve smlouvě sjednáno jinak. Ustanovení § 53 tím není dotčeno.

(4) Smlouva vyžaduje písemnou formu, poskytuje-li se licence jako výhradní.

§ 47
Výhradní nebo nevýhradní licence
(1) Licence může být poskytnuta jako licence výhradní nebo licence nevýhradní. Nevyplývá-li ze smlouvy jinak, má se za to, že jde o licenci nevýhradní.

(2) V případě výhradní licence autor nesmí poskytnout licenci třetí osobě a je povinen, není-li sjednáno jinak, se i sám zdržet výkonu práva užít dílo způsobem, ke kterému licenci udělil.

(3) V případě nevýhradní licence je autor nadále oprávněn k výkonu práva užít dílo způsobem, ke kterému licenci udělil, jakož i k poskytnutí licence třetím osobám.

(4) Nevýhradní licence získaná nabyvatelem před následným poskytnutím výhradní licence třetí osobě zůstává zachována, pokud není mezi autorem a nabyvatelem takové nevýhradní licence sjednáno jinak.

(5) Smlouva, kterou autor poskytne třetí osobě licenci v době, kdy trvá výhradní licence nabyvatele k témuž způsobu užití, je neplatná, ledaže nabyvatel výhradní licence k uzavření takové smlouvy udělí písemný souhlas.

§ 48
Poskytnutí oprávnění třetí osobě
(1) Je-li tak sjednáno ve smlouvě, může nabyvatel oprávnění tvořící součást licence zcela nebo zčásti poskytnout třetí osobě (podlicence). Ustanovení § 46 odst. 3 se použije obdobně.

(2) Nabyvatel může licenci postoupit pouze s písemným souhlasem autora; o postoupení licence a o osobě postupníka je povinen autora informovat bez zbytečného odkladu. K prodeji podniku, jehož součástí je i licence, či takové části podniku, která tvoří jeho samostatnou organizační složku, se souhlas autora nevyžaduje, není-li sjednáno jinak.

tady je velice dulezity bod (4) Smlouva vyžaduje písemnou formu, poskytuje-li se licence jako výhradní. Pokud nedas pisemny souhlas jedna se nevyhradni licenci.

Dale mame dulezity bod:
V případě nevýhradní licence je autor nadále oprávněn k výkonu práva užít dílo způsobem, ke kterému licenci udělil, jakož i k poskytnutí licence třetím osobám.

Z cehoz mi jasne vypliva, ze pokud hru prodas 3ti osobe, ma stejna prava jako ty.

PS: Jedna se moji dedukci, nejsem zadnej pravnik tudiz nerikam, ze je moje dedukce je 100% spravna ...
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Honza20 9. 9. 2010 19:25

Asi tam před měsícem jsem tu psal,že jsem měl problém se svoji PS3kou(při zapnutí jen černý obraz).Kvůli neopravitelné závadě mi dali zcela nový kus.:-)
---> HP EliteBook 8540w
---> Samsung Galaxy S3, Note II
---> LCD TV Samsung LE32R86BD, Vantage HD 7100S
---> Peugeot 206 Black edition
---> Nikdy nedávej na první dojem, zdáni většinou klame
Honza20
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SPY 9. 9. 2010 19:27

Tu § 30 jsem blbe precetl.
(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo

b)
při prodeji originálu nebo rozmnoženin děl, přístrojů pro jejich rozmnožování nebo pro jejich sdělování veřejnosti, rozhlasových nebo televizních přijímačů a počítačů, šíří nebo dočasně zhotoví rozmnoženinu díla v rozsahu nezbytném pro předvedení zboží zákazníkovi

Se jasne rika, ze muzes prodavat originalni dila

-- 9. 9. 2010 20:51 --

Tomkalhotka píše:To same FF7,9. Holt hry , ktere me nejvic bavili si finančni podporu zaslouzi a proc? Protoze chci aby je ten samy team tvoril znova a znova s novyma napadama .

Te asi zklamu ... Sakaguchi udelal 2 exclusivity pro X360 a ted dela pro Nintendo. Do FF bych s nim uz nepocital.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Hurricane 9. 9. 2010 20:01

Obrázek
PSN ID: EazySK
Hurricane
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 9. 2010 20:05

Spy: Jak to mimo... Je tam definice volného užití, což je důležité pro pochopení toho dalšího paragrafu.

Samozřejmě, bavíme se o nevýhradní licenci, výhradní licence je výhradní proto, že se v ní autor zavazuje neposkytnout dílo jiné osobě.

Autor proboha, ne uživatel...

Přečti si to celé a pořádně, ať můžem vést diskusi na úrovni. Vytrháváš z kontextu jen to, co se ti hodí ;-) Navíc autorský zákon rozděluje díla literární a audiovizuální, taky má speciální paragrafy pro software... Zkrátka ze dvou paragrafů nemůžeš pochopit, o čem to celé je. Ve zkratce jde o to, že bez souhlasu autora nemůžeš nic - a souhlas dostáváš přijetím licenčních podmínek, přičemž licence je nepřenositelná (to se ale často píše právě i v licenci).
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod SPY 9. 9. 2010 20:20

SCobra > Chjo, tak radeji z jinyho konce ...

Cely to vzniklo jako flame na tema, ze se nejedna o boj proti bazarum. Tady mas treba link na to THQ, kde o tom jasne referuje ...
http://www.computerandvideogames.com/ar ... ?id=261330

Je mi uplne jasny, ze kdyby slo v licencni smlouve jednoduse zakazat tak to maji davno udelany.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod spajza X 9. 9. 2010 20:55

S odstupom casu zistujem zapory SLIM plejka.. topi jak svina, viac ako xbox (nehuci, topi) a mam problemy s prehravanim niektorych DVD napalovanych filmov, ktore na predchodzich plejkach co som mal isli bez problemu. neviem ci je to nejakym codecom, alebo formou napalovania ale SLIM to proste neprehra.. dost ma to rozculuje, pretoze som stale bez netu a plejko je uz len cisto len prehravac a na strych to islo. o xboxe ani nehovorim, ten neprehra ani picu s ryzu,, to je na inu debatu. :D
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod beat 9. 9. 2010 22:12

Honza20 píše:Kvůli neopravitelné závadě mi dali zcela nový kus.:-)
;-)
spajza X píše:topi jak svina
Lépe odvádí teplo? ;-)

Ohledně pirátství..
Pořád nechápu, proč někdo hraje hry, které "by si jinak nekoupil". Buď se mi něco líbí a tak si to kopím, nebo se mi to nelíbí, a tudíž to nechci hrát. Může mi někdo tohle vysvětlit??

A netahejte do toho cenu. Pokud na něco nemám, tak nemám právo si to ukrást. Taky by se mi líbil k foťáku ojektiv za cca 150 tisíc. Nemám na něj, tak mám prostě smůlu. Nebudu ho kvůli tomu ale krást. Nemám na hru? Tak holt nebudu hrát... Nemám na dovolenou na Islandu? Tak tam prostě nepoletím... Ono je to velmi jednoduché.
beat
Dominating

Předchozí stránkaDalší stránka