Sega Dreamcast

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod sega.maniac 26. 5. 2009 17:17

kirby 64: Tak ma to nove 720p grafiku, jde tam nastavit i ta Dreamcastova. Je to ale pekne, to u nejakych her se na prevod do HD treba uplne vykaslali viz. Castlevania: SOTN :-|
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suldo 26. 5. 2009 23:07

Mam Dreamcast s VGA kablom, prepojenym na plochy pc monitor. Graficky boli vsetky hry ktore na tom idu dokonale. V porovnani s tym co tu pisete a co sa uvadza na stranke http://www.emulatory.net/forum/viewtopic.php?f=22&t=310, mne isiel Soul alibur bez akehokolvek patchovania, a vyzeralo to uzasne.. Samozrejme ze mam originalku, nie download z netu. Zasa na druhej strane original Resident Evil Code Veronica som na VGAa nedokazal rozbehnut, ide mi iba na TV. Hry ako napr. Tokio Xtreme Racer 1, Gunbird2, ci Draconus mi na vga idu ked predtym nabootujem nejaky cheat/region free bootdisk. ale RECV ani vtedy nie. vo vsetkych pripadoch sa jedna o europske verzie hier.
suldo
First Blood

Odeslat příspěvekod suldo 27. 5. 2009 00:06

este cosi
1. zle: RIP planetdreamcast.com :( skapala sice davno, ale stare recenzie sa donedavna este dali citat, teraz uz nabehne iba rpgplanet
2. dobre: Hypertension - sice len o dost vylepseny Blood z pc, ale potesi.. http://the-dreamcast-junkyard.blogspot. ... nsion.html
suldo
First Blood

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 28. 5. 2009 16:52

suldo píše:...mne isiel Soul alibur bez akehokolvek patchovania

Máš pravdu, mrknul jsem na obal na cdcovers.cc a PAL verze na sobě má logo "VGA compatible", takže to musí jet.

suldo píše:...original Resident Evil Code Veronica som na VGAa nedokazal rozbehnut, ide mi iba na TV.

PAL verze na obalu VGA logo nemá, ale japonská ano. Já myslel, že VGA funguje/nefunguje bez rozdílu regionu, ale jak vidím, tak asi ne. Každopádně pokud je na krabičce logo "VGA compatible", tak to musí jet. V opačném případě nezbývá než zkusit štěstí s bootdiskem. Kopie bývají většinou opatchované, takže to člověk řešit nemusí. Ale zase to bývá ořezané nebo se zhoršenou kvalitou videa/zvuku, aby se to na CD vešlo + je potřeba dávat pozor, jestli je image vytvořený tak, aby data se hrou byla na vnějším okraji CD. Jinak to totiž vypalovačka vypálí na záčátek CD, kde je nejpomalejší načítání dat a díky tomu se to pak déle načítá, případně textury doskakují opožděně apod.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 9. 2009 14:10

Mno, takže mi přišel ten Dreamcast. Chudinka je celý zažloutlý, nevíte někdo jak ho bezpečně vyčistit, nebo to je stářím plastu?
Jinam je na něm vidět z které generace je.
Co mě hned udeřilo do očí je podoba s Xboxovým ovladačem. Položil jsem si je vedle sebe a hned mi bylo jasné kde Msoft bral inspieraci.
Obrázek
Obrázek
To rozložení je vlastně stejné, jenom chybí druhý analog a horní shouldery. Jo a Xboxový má masivnější berany. Proč tam ten druhý analog nedali mi je záhada. FPS se tak ovládají jako na PSP- tedy blbě. Sega byla vždycky trochu "jiná" firma.
Koukám dozadu a co nevidím, zdířku k připojení na internet :shock: 8-D jenže ouha, je to jenom na telefonní liku :eh , takže broadband to nesežere, v tomhle je PS2 trošičku vyspělejší (ne že bych to používal).
Ke konzoli jsem dostal jen jedinou originální hru (Sonic Adventures) a asi jedenáct pálenek, čímž jsem mírně zklamán. Polovina z nich má na CD napsáno že se spouští pomocí BOOT CD, jenže nevím jak (takže kdyby mi to mohl někdo vysvětlit, moc bych to ocenil. Když tak přes SZ, díky) a druhá půlka jede sama. Mám tam nějakou Quake Arenu 3, Unreal Tournament, dvakrát Sonica, Ready Rumble.. vesměs hry o které nemám zájem a to originální Shenmue jsem už na Aukru prošvihnul :grr:
Naštěstí jsem v balíčku našel jeden malý poklad. Závody Metropolis Race. Ve své době jsem o tom četl jako o konkurenci ke GT2. které poráželo prý ve skoro všech ohledech. Po lehkém osahání s tím musím docela souhlasit, ale na druhou stranu se mi nelíbí, že když jedu v noci v Tokiu (hra má dinamické měnění denní doby podle toho v jakém časovém pásmu jste a kde se zrovna odehrává závod- takže v Japonsku mají zrovna asi kolem půlnoci :) ), tak vůbec nic nevidím. To tam nemají pouliční osvětlení? A auto taky moc cestu neosvítí. No ještě uvidím.

Nyní tedy nastává hon na zbylé hry které bych si na tom chtěl ještě zahrát se Soul Caliburem v čele.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hurricane 7. 9. 2009 14:18

jj DC ovladac je VELMI podobny Xboxovemu ...
Inak Xbox si z DC toho zobral viac ... Vela serii ako Shenmue, Jet Set Radio, Sega GT pokracovali prave na Xboxe. A ako urcite vies Metropolis Street Racer je predchodca Project Gotham Racing. Inak skor ako toto je podobne GT2 Sega GT, podobna simulacia, aj ked mna osobne to az tak nebavilo ako GT...

Urcite ale musis skusit JET SET RADIO
:arrow: peckova originalna zalezitost ... a funky-ass hudba ^^
PSN ID: EazySK
Hurricane
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 9. 2009 14:21

To že je Metropolis Street Racer od stejného studia tvůrců PGR jsem doteď nevěděl, ale jak tam na mě vykoukli Kudos body, tak mě to trklo :D Jo a rádia musím taky pochválit. Super věcička.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majklbig 7. 9. 2009 14:22

N.Marko: tak ne nadarmo se říká, že Xbox byl nástupcem Dreamcastu. Jinak Mteropolit street racer je předchůdce Project gotham racing z Xboxu resp. X360 (dělali na něm stejní tvůrci a i herní mechanismy jsou prakticky stejné). Kdysi jsem někde psal takový článek o DC, tak tady je výňatek v čem byl při vydání DC tak unikátní:

Tak předně DC je dnes u určité části hráčů již kultovní. Každý o ní mluvil jak je dobrá, ale skoro nikdo jí neměl, v Kybernetu (skvělý pořád o hrách, kdysi vysílaný na stanici Supermax) ji často ukazovali a chválili její hry, ale přesto jí málo kdo viděl na vlastní oči, natož aby na ní hrál.
Samotné hry od Segy se odlišovaly od všech her co v té době byly na Playstationu nebo N64. Když pominu to, že byla generačně tak nějak napůl mezi PSone a PS2, tak první čím mě hry upoutaly byla grafika. Ovšem ani ne tak její detailností (i když i ta byla na výborné úrovni) ale především svou „barevností“ a rychlostí resp. plynulostí (Crazy taxi, Virtua tennis, Sonic, House of dead 2). Ty hry na první pohled připomínaly arkády z automatů (aby ne, když to byly jejich konverze), což byla jejich přednost, ale zároveň asi taky nedostatek. Většina kvalitních her, které ve své době byly exkluzivní, byly právě tyto hry. Ale to už je jiná písnička.
Velmi povedený je i design konzole. Musím se přiznat, že na první pohled se mi zdál obyčejný, ale čím více jsem si konzoli prohlížel, tím více se mi líbila. Navíc má DC 4 porty na ovládače, což u jejího největšího konkurenta (opomenu-li N64) - PSone nebylo. Samotný ovládač je taktéž velmi zvláštní. Ačkoliv mě křížový ovládač moc nevyhovoval, tak 2 triggery byly výborné a především propojení ovládače s paměťovou kartou (VMU = Visual Memory Unit) je velmi nezvyklé, neboť se VMU zasunuje přímo do ovládače namísto obvyklého zasunování přímo do konzole.
Samotná VMU jak už z názvu vyplývá je jiná než ostatní paměťové karty na konkurenční stroje, neboť obsahuje display, který zobrazuje různé informace během hraní, ale funguje i po vytažení s ovládač (je na ní možné hrát dokonce i různé minihry).
Další sympatickou maličkostí je u DC např. spořič obrazovky, kdy se obraz vypne, pokud 10 min. nic neděláme (dnes běžné, ale u konzole z roku 1999 ne).


EDIT: tak pozdě Hurricane mě předběhl :)
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hurricane 7. 9. 2009 14:34

majkl:
pekne zhrnutue :tleskani ano, ta VMU je moc zaujimava vec, aj ked ja osobne som na tom ziadnu mini-hru nehral, ale pacili sa mi rozne animacie pri hrach, napr. logo a pod.... Btw, nejake hry (myslim ze nejake 4x4 Evolution a Phantasy Star) su stale online, a ked sa vam nejakym sposobom podari zpojazdnit net na DC tak sa to da zahrat online.
Ad controller:
design je naozaj pekny, mne moc dobre sadla ergonomia. Ale D-pad je katastrofa, hrat na tom Street Fighter III , tak vam odpadne ruka. Ako si spravne poznamenal, vela DC hier su porty z arkad. Preto by som ku DC urcite doporucil arcade stick (na ebayi sa da kludne zohnat oficialny) a vela hier sa da ovela lepsie zahrat, a ma to ten spravny "arcade" feeling ... :-D
PSN ID: EazySK
Hurricane
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majklbig 7. 9. 2009 14:47

Hurricane: taky sem žádnou minihru nehrál, ale myslím že Sega-maniac psal, že se to pořádně ani nedalo, protože baterka vydržela sotva dvě hodiny. Jinak na mě byl u ovládače trochu moc citlivý analog.

Z her co vyšly jen na DC bych kromě toho co psal Hurricane doporučil ještě Toy commander, Sword of bersek (rubanice, která nakonec vyšla i na PS2 ale pouze v Japonsku) a Nomad soul (vyšel na PC pod názvem Omikron) což je hra od tvůrcu Fahrenheitu a chystaného Heavy rain, což už samo mluví za sebe.

EDIT: Jinak bych ještě připomenul, že do ovládače lze také zasunout vibrace.
Jen pro ilustraci, jak se inspiroval první Xbox ovládač od DC ovládače: do Xbox ovládače se zasunují taktéž memory karty, ale nemají žádný display, trochu divné, proč kartu strkat do ovládače a ne do konzole?
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hurricane 7. 9. 2009 15:20

jj natie vibracie som zabudol ... pri tych zvlastnostiach DC ovladaca treba aj spomenut opacny vyvod kabla. Zo spodu ovladaca, namiesto z vrchu ako maju ostatne. Mne to prislo trochu neprakticke na vacsiu vzdialenost...
PSN ID: EazySK
Hurricane
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 7. 9. 2009 17:30

N.Marko: Ten internet by ti na DC nefungoval ani kdyby to melo sitovy vstup a uz vubec ne dnes. Jinak ohledne GT tak Metropolis Street Racer byl srovnavan co vim jen s GT3 v casopisu Xgen, kde jej tusim porazil 96% ku 95%, hlavne MSR je launchovka a spolu s Le Mans 24 Hours nejlepsi zavodni hra pro Dreamcast. Dobre ze uz nejsou Bizarre Creations pod MS a tak si jejich hry zahrajem dobudoucna i na PSku (zatim vysel jen The Club, ale neni to vubec spatne)

K te zazloutle barve celkem humus, delal to casem prach nebo kour kdyz si DC neprikryval, neco jako stare CRT monitory, mozna nejakym pripravkem by to slo dolu. Jinak Boot CD funguje tak, ze jej spustis a po nabutovani (bylo plno verzi) se ti zobrazi rotujici "jelen" nebo "sob" ja uz nevim :-) a pak vlozis palenou hru a normalne hrajes. Kdybych jej nasel, muzu ti ho pujcit nebo mam tu i par origo her (na strane 22 si muzes vybrat :-)) ) ale on se tu asi stejne brzy objevi Eso Rimmer a poradi kde vse potrebne stahnout.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majklbig 7. 9. 2009 17:49

Hurricane píše:jj natie vibracie som zabudol ... pri tych zvlastnostiach DC ovladaca treba aj spomenut opacny vyvod kabla. Zo spodu ovladaca, namiesto z vrchu ako maju ostatne. Mne to prislo trochu neprakticke na vacsiu vzdialenost...
přesně tohle mi taky vadilo, nechápu proč to tak debilně vyřešili

sega.maniac:jj ten Xgen kde to srovnávali mám taky doma. O prsa MR vyhrál díky zábavnějšímu systému závodění

Jiank dnes je u nás celkem sehnat nějaké hry na DC, na aukru se obšas něco v takových vlnách objeví, ale nic moc, čili jedině Ebay.

A kdo by měl zájem o zcela nový Dreamcast tak tady: http://cgi.ebay.co.uk/Sega-Dreamcast-Co ... 286.c0.m14

ta cena není zas tak hrozná
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 7. 9. 2009 18:02

Jak si jeste zminoval tu pametovku tak vydrzela tusim tyden+ (na data to nemelo vliv), pri hrani miniher pak min, bohuzel i pres ten vselijaky hype byla v praxi celkem nepouzitelna a hlavne ty minihry hry nebyly zas az tak pristupne, kdo mel dejme tomu 10-15 her tak si zahral jednu-dve :-| Natoz resit prumerneho ceskeho hrace. Ta pametovka v 95% pripadu fungovala tak, ze ji mel majitel vybitou se ztracenym vickem v DC pouze na sejvy a tedy se spise vyplatilo koupit neoficialni levnejsi 4MB bez displeje, tedy kdyz pisete ze jste nic nehrali je to i celkem normalni, tohle frcelo asi nejvice v Japonsku, tam se dely veci, na netu je pak ke stazeni i programatorsky soft pro vlastni tvorbu a nebo pekne video je taky na youtube :-)



:love: Playstation mel pak take jednu takovou kartu, ale nevim co vse to umelo, na netu je ale dneska uz vse. Drive se po vselijakych infech "pidilo" podstatne hure.
Naposledy upravil sega.maniac dne 7. 9. 2009 18:05, celkově upraveno 1
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majklbig 7. 9. 2009 18:05

sega.maniac: jj Pocket station, ale v Evropě nikdy nevyšel. pamatuju si, že to bylo propojitelné např. s FF8, a myslím, že se tam ovládal chocobo.

Tady dojmy jednoho hráče z Dreamcastu: http://angryplayer.blogspot.com/search/label/DC
Právě hraju:
Jak & Daxter: The lost frontier (PSP)
Majklbig
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků