Sega Dreamcast

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 2. 2. 2010 20:52

Ne. Nevím jak s přeloženými soubory zpětně vytvořit image selfboot CD a nemám chuť hodiny něco překládat s tím, že ani nevím, jestli to vůbec někdy rozchodím. Nicméně ten prográmek evidentně funguje.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kasper77 12. 7. 2010 17:01

Kupil som VGA box, pripojil Dreamcast k plazme HD ready a ... som sklamany. Dost. Neviem, cim to je, ale vyzera to mozno este horsie ako na klasickych CRT televizoroch ...
kasper77
First Blood

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 12. 7. 2010 17:14

Záleží jaké hry na tom pouštíš. Třeba Rez, Soul Calibur, Jet Set Radio, nebo Shenmue na tom, co si pamatuju vypadaly perfektně. Samozřejmě je to 640x480, takže asi bude záležet i na kvalitě interpolace konkrétní TV/Obrazovky.
Hlavní rozdíl je v tom, že přes VGA je obraz 100% ostrý, což je u některých her plus, zatímco u jiných zase mínus, protože se tím zvýrazní nedostatky.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 12. 7. 2010 17:24

Tyjo Eso to je rychlost :-) cele mesice sem nepachnes ale tohle das za par minut.

kasper77: Nevim jakou mas plazmu ci jak velkou, ale uvedom si ze poustis 640x480 signal do TV o rozliseni dejme tomu 1366x768 (HD ready). Ja sveho casu hraval pres VGA Box na klasickych monitorech o uhlopricce 15-17" k cemuz byl take urecen a kvalita obrazu byla spickova.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 12. 7. 2010 17:34

OT:
To bude tím, že tohle téma mám asi jako jediné z tohoto fóra jako sledované, takže mi došlo upozornění.
Jinak v poslední cca rok hry vůbec nesleduju, protože mi kixnul X360 a já zjistil, že mi vlastně ani nechybí a jen sem tam si něco zahraju na Motorole Milestone.

Občas ale špekuluju, že bych si koupil Dreamcast, protože se mi prostě ty hry na něm líbí a je tam několik hodně dobrých pro 2-4 hráče, které jen tak neomrzí.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kasper77 12. 7. 2010 17:47

Skusil som Virtua Tennis 2 a Shenmue. Asi to bude naozaj tou velkostou obrazovky. Skusim to este na niecom mensom.
kasper77
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 17:48

A jak je velká?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kasper77 12. 7. 2010 17:52

tdjohn píše:A jak je velká?


moja plazma? Myslim, ze 107 cm.
kasper77
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 17:58

To je dost, tipoval bych to na tu velikost. I sega.maniac píše, že to hrál na 17". Když od toho budeš sedět 3 metry, tak to bude v pohodě, jen asi nic neuvidíš. Možná je to ale boxem, také jsem o nějakém uvažoval, ale plno lidí mi tvrdilo, že ta kvalita není tak dobrá, aby se to vyplatilo na větší monitory.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 12. 7. 2010 18:07

Ja hraval na 15" CRT monitoru Sonic Adventure nebo LE Mans 24 a bylo to pekne. Nedavno jsem jeste testoval jedno BenQ LCD (jen funkcnost nasel jsem ho v jednom skladu) tusim 14" Mortal Kombat a Space Channel 5 a taky dobre i kdyz v te dobe uz jsem byl zmlsany X360 a tedy to nebylo nic extra, ale v ramci moznosti OK. Kazdopadne 107cm je pro takovou konzoli strasne velka uhlopricka :-) i PS2 ke ktere se prodava peti-sincovy komponentni kabel prave kvuli LCD apod. se doporucuje hrat na mnohem mensi treba 82 centimetrove nebo tak.

/edit: Ted me ale jeste napada, zapni si normalne na TV nativni rozliseni a ono ti to ten obraz orizne do realneho formatu, budes ho mit sice mensi, ale zato o poznani ostrejsi. Pokud nemas vylozene 1920x1080 rozliseni panelu, zustane obraz i tak dosti velky na hrani. U plazem se udava stejnak oznaceni HD i u mensiho rozliseni nez je tech klasickych 1366x768, treba 1024x768, v tomto pripade by to bylo i lepsi, ale zase netusim co mas presne za model.
Naposledy upravil sega.maniac dne 12. 7. 2010 18:19, celkově upraveno 1
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 12. 7. 2010 18:18

107? To je hrozný delo na tyhle hry. Pak je videt kazdý vadný pixel.
80 stací - vlastní zkusenost.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kasper77 12. 7. 2010 18:45

sega.maniac píše:U plazem se udava stejnak oznaceni HD i u mensiho rozliseni nez je tech klasickych 1366x768, treba 1024x768, v tomto pripade by to bylo i lepsi, ale zase netusim co mas presne za model.



Mam toto:
http://plazmove-televizory.heureka.sk/s ... e/#section

ale rozmyslam, ze by som eventualne kvoli Dreamcastu kupil aj mensie LCD. Je to moja srdcovka, ziadna ina konzola ma nechytila dlhodobo a nerad by som sa ho zbavoval. Popravde - hlavne mi ide o Shenmue.
kasper77
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 7. 2010 18:48

A jak daleko od toho sedíš? Záleží hlavně na tom a musíš to nějak vybalancovat. Rozlišení toho Shenmue je kolik?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kasper77 12. 7. 2010 18:51

tdjohn píše:A jak daleko od toho sedíš? Záleží hlavně na tom a musíš to nějak vybalancovat. Rozlišení toho Shenmue je kolik?


tak 3 metre od plazmy. No, rozlisenie tej hry, resp. hier na DC je 640 x 480 myslim
kasper77
First Blood

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 12. 7. 2010 18:55

Když už přišla řeč na DC, tak mám dotaz. Nepamatujete si někdo do jakého data výroby DC přehrávají kopie her z CD-R? A japonská verze DC je shodná s evropskou? Mám na mysli napájení. Jestli ji stačí připojit do zdi přes redukci.

V listopadu bych chtěl jet do Japonska, tak jsem si říkal, že tam by DC mohli mít hodně za pár korun, tak že bych tam případně DC koupil, kdybych náhodou měl volné místo (hmotnost) v zavazadle.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků