Revolution bude již brzy odhalen!

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Paar 3. 9. 2005 11:29

podle sefika gc sekce na ign Nintendo nebude na tgs 2005 nic ukazovat. satoru iwata jen pronese rec a mozna ukaze ovladac... vsak si to prectete. ale v toho chlapika moc velkou duveru nevkladam, jak muze vedet co Nintendo chysta a co ne.

http://cube.ign.com/mail
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 3. 9. 2005 11:54

ocelot69
!!!!
Nechal jsem se unést.......PS3 se mi nelíbí ani náhodou..Prostě...bude se líbit jen zažraným fanouškům PS1 a PS2..Zato Xbox 360 a Revolution zatím vypadají daleko lákavěji..
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 3. 9. 2005 12:57

Paar píše:je fakt, ze se nintendo asi bude angazovat vice do starsich vrstev hracu, soudim podle designu konzole. revoluce bude v tom, ze do ovladace zacleni prvky, ktere se pozdeji stanou standartem (uz se to mnohokrat stalo (d-pad, packa, rumble).


Jenomže anologová páčka a vibrace jsou vyvinuty Nintendem. Playstation je měla jenom protože dostala od Nintenda různé věci zato, že Nintendo dostane CD mechaniku pro SNES od Sony. Jenomže Nintendo od smlouvy odstoupilo a tak Sony všechny získané informace využila proti Nintendu. Výsledkem je Playstation, který měl anologovou páčku a vibrace. Playstation měl být v podstatě vylepšený Snes (místo 16bitů měl mít 32 bitů) s CD mechanikou - na internetu jsou totiž obrázky prototypů kde Playstation opravdu tak vypadá.
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 3. 9. 2005 13:30

tve informace jsou mylne. jeste chci dodat, ze jsem celou dobu mluvil o nintendu (myslim ten d-pad a packa apod.) . packa se prvne ukazala na nintendu64, pak teprve vysel dualshock na playstation. vibrace byly taky prvne na n64, a to pomoci vecicky rumblepack.
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 3. 9. 2005 15:24

Pořadí bylo Nintendo, Sega, Sony a ani nintendo nebylo úplně první. První bylo Atari. Tady to máte černé na bílém: :)

History

In 1982 Atari released the first controller with an analog stick for their Atari 5200 home console. However, the non-centering joystick design proved to be ungainly and unreliable, alienating many consumers at the time.

Also in 1982, General Consumer Electronics introduced the Vectrex, a vector graphics based system which used a self-centering analog stick, obviously a precursor to the modern design.

For many years, consoles ignored analog technology, instead using the digital D-pad. It wasn't until the emergence of 3D gameplay that the analog stick was brought back for widespread use.

In 1996 Nintendo introduced a modern analog stick on their Nintendo 64 controller. Unlike the D-pad, the analog stick allowed for varying levels of pressure and 360-degree control, translating into more precise movements in games such as Super Mario 64. Incidentally, Super Mario 64 DS was criticized by some for imprecise control due to lack of an analog stick on the Nintendo DS.

During this same period of time, Sony was also creating a similar analog stick. Their first version was the November 1996-released "Dual Analog" controller. The Dual Analog featured three levels of analog (Flightstick, Full Analog and Analog-Off), and dual concave thumbsticks, while Nintendo's controller only had a single stick.

The first revisions featured rumble, although this was removed for the American (and later Japanese) releases. In 1997 Sony had perfected their rumble technology and released their third analog revision to the market, the Sony Dual Shock. (Note: In 1999, Ape Escape became the first major video game to require the use of two analog sticks.)

Super Mario 64 was released in Japan on 23 June 1996. On 5 July 1996, Sega released NiGHTS Into Dreams for their Saturn console in Japan; bundled with it was the Saturn 3D control pad which featured an analog stick intended to give the player more fluid control over that game's flight-based gameplay.

Since then, all major video game console controllers have included two analog sticks, with the exception of the Sega Dreamcast controller.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 3. 9. 2005 15:34

nebyt ale Nintenda, tak by se analogy ukazaly kdovikdy. na atari se moc neuchytily, pak padly v zapomeni...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 3. 9. 2005 19:14

Ale Palystation vyšel již roku 1995 a Nintendo 64 až 1997 ne? TO Playstation z počítku neměl ani analogovou páčku a vibrace? Nebo analogové páčky na ovladači Playstaionu nejsou anologové páčky? ;)
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 3. 9. 2005 21:09

Paar píše:nebyt ale Nintenda, tak by se analogy ukazaly kdovikdy. na atari se moc neuchytily, pak padly v zapomeni...


Dovol se mi hluboce zasmát, analogové páčky jsou "pokračovateli" joysticků, takže kecy o božském Nintedu opět zcela zcestný fanatismus ..
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 3. 9. 2005 21:35

pierek14 píše:Ale Palystation vyšel již roku 1995 a Nintendo 64 až 1997 ne? TO Playstation z počítku neměl ani analogovou páčku a vibrace? Nebo analogové páčky na ovladači Playstaionu nejsou anologové páčky? ;) /quote]


No já nevím jak ty, ale já na tomhle playstationovém ovladači nic analogového nevidím:
Obrázek
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 3. 9. 2005 21:53

:)
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smoke 3. 9. 2005 22:03

:-)
Nenávist je přítěž.

The future belongs not to those who wait...
Smoke
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Boček 4. 9. 2005 07:28

Paar píše:nebyt ale Nintenda, tak by se analogy ukazaly kdovikdy. na atari se moc neuchytily, pak padly v zapomeni...

Hmm...
"In 1996 Nintendo introduced a modern analog stick on their Nintendo 64 controller. "
"During this same period of time, Sony was also creating a similar analog stick. Their first version was the November 1996-released "Dual Analog" controller."
Sony asi ma nejak enorme rychly vyvojare, kdyz jim to Nintendo pripomelo a oni jeste "v te same dobe" stihli udelat svou obdobu :wink:
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pierek14 4. 9. 2005 09:10

Eso Rimmer píše:No já nevím jak ty, ale já na tomhle playstationovém ovladači nic analogového nevidím:
iimg]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b0/Playstation_Controller.jpg[/img]


Tak to jo... já tenhle ovladač neznám. Já znám jenom Dual Shock. V roce 1995 mi bylo 5 let - to jsem se o konzole ještě nezajímal ;) - povedená výmluva,že ? :D
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dark_one 4. 9. 2005 09:15

Ano, spravne, Nintendo proste sux...pardon :-)
Kdyz tak o tom mluvime, tak ovladace GameCubu jsou ta naprosto nejhorsi varianta ze vsech ovladacu konzoli nove generace...DC, PS2 i Xbox jsou proste skvele, ale ten GC ovladac...pokud ho chcete pohodlne drzet, musite mit rucicky, ne ruce, levy analog ma trapne prednastaveno 8 smeru, plynuleho pohybu se s nim tak nedockate...pravy analog vypada jako parodie a ten digital, ten melo snad lepsi i SNES, naprosta tragedie...kdo zkousel hrat Soul Calibur 2 na PS2 a potom to zkusil na GC jiste potvrdi.
GameCube mam doma, aby si nekdo nemyslel, ze jsem snad zaujaty...problem je v tom, ze mam i PS2 a Xbox, takze mam s cim srovnavat...
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 4. 9. 2005 09:39

ja mam ps2 i gc, musim konstantovat, ze na gc se mi hraje lip (ergonomicky). ps2 ovladac neni ergonomicky ani nahodou. jo a zadne rucicky nemam...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků