Stará láska nerezaví... ale...

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Paar 16. 6. 2005 22:54

aneb co se starym zelezem. mam divne mysleni... jedna se o moje staricke N64... to ze na NREV pujdou hrat vsechny hry od bigN mi hloda mozek, jestli se mam zbavit sedesatctyrky... jenze ja ji mam strasne rad, ma pro me urcitou citovou hodnotu. nechat jako nonstalgii, nebo prodat. co udelate se svyma GC a PS2 az vyjde next-gen???????
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 16. 6. 2005 23:00

a XBX :)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod visor(smazano) 16. 6. 2005 23:15

Nevidim duvod proc se "stareho zeleza"zbavovat zvlast kdyz k nemu mas stale "vztah".heh a zrovna u N64 je to uplne smesne nedostal bys za nej takrka ani petnik a odhodit ho?barbarstvi :) .Ja si rozhodne svuj cube a ps2 necham uz jen proto abych jednou mohl ukazat vnoucatum jak malo kdysi stacilo abych se citill jako v raji :D .
visor(smazano)
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Loneck 17. 6. 2005 05:22

Já si taky všechny konzole a nejlepší hry nechávám prostě do sbírky!
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 17. 6. 2005 07:30

NIKDY! NIKDY! NIKDY!
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Paar 17. 6. 2005 10:47

asi jo, jednou si udelam sklenenou vylohu a dam si tam vsechny moje zakoupene konzole :)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 17. 6. 2005 11:10

Můj GC si taky určitě ponechám...je to moje druhá konzole ikdyž PSX už nemám takže jediná :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr.miša 17. 6. 2005 11:41

Také si udělám výstavku.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Paar 17. 6. 2005 11:45

skoda jen, ze k muj N64 je modrobily a ovladac fialovy :( . ten originalni jsem znicil
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 19. 6. 2005 18:54

Já jsem dřív měl Sega Megadrive II a pak jsem ho prodal a koupil Saturna a toho jsem později taky prodal. Teď toho celkem lituju. Možná i víc lituju prodeje Saturna než Megadrivu, protože je to myslím celkem rarita. Nejradši bych je měl obě, i když už bych na nich asi moc nehrál.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 20. 6. 2005 08:40

no abych rekl pravdu, uz i MDII je rarita... jednou jsem to mel pucene od kamose a hral jsem na tom Miceky Mouse and Donald Duck v nejakem kouzelnem svete... tusim ze Alenka v risi divu nebo neco takoveho, chodily tam ty srdcove karty s hlavama...
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 20. 6. 2005 08:42

dobra konzole jak neco... pamatuju jeste, jak to meli ve Frýdku-Místku na misteckem namesti vystavene za vylohou (prodejna Elen) a k tomu i obrazovku... pusteli tam ruzne hry, napr. Tazmanskeho certa, jsem jim tam zadychaval sklo :)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dr.miša 20. 6. 2005 09:30

Paar píše:dobra konzole jak neco... pamatuju jeste, jak to meli ve Frýdku-Místku na misteckem namesti vystavene za vylohou (prodejna Elen) a k tomu i obrazovku... pusteli tam ruzne hry, napr. Tazmanskeho certa, jsem jim tam zadychaval sklo :)-/quote]

:)
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 20. 6. 2005 11:10

Na Megadrivu jsem se toho nahrál až až. Byla to má první konzole, navíc tady v Brně bývala půjčovna her od Segy, takže jsem si každý víkend nějakou půjčil a celkem dost jsem jich díky tomu vyzkoušel.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 20. 6. 2005 11:11

Megadrive byl asi nejlepší dárek k vánocům jaký jsem kdy dostal. Byl to splněný sen. :)
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 14:01

Paar píše:dobra konzole jak neco... pamatuju jeste, jak to meli ve Frýdku-Místku na misteckem namesti vystavene za vylohou (prodejna Elen) a k tomu i obrazovku... pusteli tam ruzne hry, napr. Tazmanskeho certa, jsem jim tam zadychaval sklo :)-/quote]

Jo taky sem chodil na základce o volné hodině k Elenu a čuměl přes sklo na Ecco the Dolphin a byl jsem úplně mimo. Pak mi táta koupil Mega Drive II se Sonicem dvojkou a byl jsem v nebi!
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 20. 6. 2005 14:12

Loneck píše:Pak mi táta koupil Mega Drive II se Sonicem dvojkou a byl jsem v nebi!!/quote]

Ta poslední úrověn na té vzducholodi Dr. Robotnika kde byl ten mechanický Sonic to bylo celkem hardcore. Nevím jesli bych to dneska jen tak zvládl, protože jsem nedávno na PC zkoušel Kontru (taky z megadrivu) a připadlo mi to hrozně těžký. Jsem se nemohl dostat ani do druhé úrovně. Vždycky mě něco trefilo a už jsem zase šel celý lvl znovu. :lol: Ale stejně bych si to chtěl znovu zahrát na PSP.
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 14:26

Tak to je náhoda teď jsem hrál všechny hlavní Sonicy z Mega Drivu postupně na Sonic Mega Collection Plus (XBOX) a neměl jsem velké problémy s Robotnikem!
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod OCELOTR 20. 6. 2005 14:27

Hmm, tu úroveň na tý vzducholodi jsme z kámošem dělali snad dva měsíce. Největší HARCORE na tom bylo, že když člověk vyčerpal všechny CONTINUE, tak šel prostě od začátku. To už dneska nikdo nezná.
Jinak mě se nejvíc líbili podvodní úrovně, ty mi tenkrát připadali asi jako dnes ukázky z PS3.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 20. 6. 2005 14:31

...jo, jo Sonic byl dost dobrej, také jsem ho dal, varibilita kol slušná, hudební doprovod také šel, chvílemi dost tuhej...mám doma také plakát k Sonicovy, nebylo to zlé. Zahrál jsem na SEGU ještě pár tytulů, ale vedlo u mě NINTENDO, trochu bych si ohřál polívčičku - dalo Seze těžce na *****, a tak to bude i s ostatní konkurencí, jen blázni si myslí, že to bude jinak :-)
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 20. 6. 2005 14:59

[quote="dr.miša";Zahrál jsem na SEGU ještě pár tytulů, ale vedlo u mě NINTENDO, trochu bych si ohřál polívčičku - dalo Seze těžce na *****, a tak to bude i s ostatní konkurencí, jen blázni si myslí, že to bude jinak :-)e/quote]

No podle mě nedalo Seze naprdel Nintendo ale Sony s Playstationem. A taky to, že Sega roztříštila své úsilí do příliš mnoha konzolí. Si to vemte, že jste si mohli koupit Megadrive, nadstavbu 32X, mega CD (nebo jak se to jmenovalo) a k tomu ještě Saturna. Já myslím že kdyby Nintendo nemělo zázemí v podobě monopolu s Gameboyem, tak by možná pohořelo stejně jako Sega. Ale neřekl bych že Nintendo dalo na ***** Seze, protože Megadrive byla myslím nejúspěšnější konzole Segy. Vyráběl se myslím od r. 1988-9 a pamatuju si, že na něj jeětě bylo NHL98! To je 10 let na trhu. BTW ty 2D hokeje od EA byly podle mě mnohem zábavnější než ty dnešní. :? Ale stejně je mi líto, že Sega dopadla, tak jak dopadla. Rozhodně je mi milejší Nintedno, než Sony, které všechno válcuje díky svým finančním možnostem (připomíná mi to microsoft). :(
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 20. 6. 2005 15:05

...je to tak, jak píšeš, jen jsem trochu popichoval, ikdyž mě tak napadá, že jsem si to mohl nechat, na to jsou tu jiní experti...
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 15:36

Sega to zadupala mega cd a 32X. Pak ještě podcenili PlayStation a Saturna udělali silného ve 2D a ne ve 3D. Ještě k tomu se na něj prý docela težce dělaly hry, ale je to trochu k smíchu, že se na Saturna vyvojáři ***** a na PS2, která je to samé v bledě modrém dělali i tak hry no ale to už je celkem jedno. Každopádně Sega přinesla mnoho inovací a skvělých her a přinese i v budoucnu. Stejnak byly hry to nejlepší co Sega fakt uměla a umí!
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 20. 6. 2005 16:02

No já mám takový pocit že Playstationu hlavně pomohlo to, že byl od Sony a tím pádem se prodával v každém obchodě s domácí elektronikou, takže byl hodně na očích a k tomu ještě reklamní TV kampaň. Protože kdybyste v té době zašli do nějakého elektra s tím, že byste chtěli Saturna nebo N64, tak by na vás čuměli jak puk a netušili co po nich chcete a nebo by vám nabídli PS.

K té originalitě her. Mám tady kandidáta na nejoriginálnější hru od SEGY: InuNoOsanpo / Dog Walking z roku 2001. :shock:

Obrázek Obrázek Obrázek

a ještě plakátek
Obrázek
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 16:59

No tak tu hru vůbec neznám, to je nějaký úlet. Simulace psa nebo co!!! :D
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 20. 6. 2005 17:07

přesněji simulace venčení psa :)
Je to z téhle http://www.system16.com/ zajímavé stránky.

Teď jsem narazil na jeden starší článek a v něm se píše "Jen díky tomu, že Sega napumpovala do nVidie množství peněz kvůli posléze stejně nepoužitému NV2, se společnost (nvidia) zachránila."
To jsem nevěděl že za existenci nvidie vděčíme Seze. :shock:

Edit: článek z živě.cz
Naposledy upravil Eso Rimmer dne 20. 6. 2005 17:14, celkově upraveno 1
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 17:11

No to jsem taky nevěděl, ale kdo ví co je na tom pravdy...
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 20. 6. 2005 19:10

k tomu venceni psa... nejak mi pripada, ze to trochu nintendo okopcilo s Nintendogs :) . jeste chci dodat, ze megadrive vysel driv nez SNES, proto bylo strasne uspesne... SNES vysel o dost pozdeji, ale diky vetsimu vykonu a lepsimu zvukovemu chipu dalo Seze na *****... o MNOHO Sehu predcilo....´
nekdy tak snim o blbostech a napr. me napadlo, jak by to dopadlo, kdyby se Nintendo sfuzovalo se Segou :) -> "Sega Nintendo"
to by byly panecku konzole, pak by se dalo mluvit o originalite ;)
dnes jsem na netu nasel prodejnu, ktera prodava Dreamcast a nejake hry na to, laka me to, ale takovy blazen nejsem :) . kdybych ale mel dost penez.... 4990kc zas neni tak moc.. za takovou raritu!
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 19:29

No Sega Nintendo to by bylo dost husté. To by byla konzole hlavně pro hardcore hráče!
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 20. 6. 2005 19:31

to uz by pak nikdo nemel sanci (konkurence) :D
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 19:37

No to jo, to je docela takový hráčský sen!
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 20. 6. 2005 19:43

me to povidej, Segu mam mooooc rad (Nintendo vic), a nepreji si nic jineho, aby byly opet jenom ony jako vzajemna konkurence...
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 19:54

No možná, že by to byla zdravější konkurence, protože obě dvě firmy měly vždycky podobnou filozofii. Protože své konzole nejenom vyrobili, ale také 100% podporovali ze stránky softwaru!
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 20. 6. 2005 19:56

tj. delali si sve produkty - tj. u developer bylo Sega... vim co myslis, Sega je super firma, i kdyz posledni dobou nic, krome Billyho´, poradneho neudelala.... ale rozhodne na to ma
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Loneck 20. 6. 2005 19:59

Souhlasím. Teď jsou v útlumu!
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 20. 6. 2005 20:48

Sega Nintendo by bylo super, ale bohužel k tomu asi nikdy nedojde. Kdový jaká by dneska byla situace na trhu, kdyby nepřišlo Sony s PS.
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 20. 6. 2005 20:50

tomu ze jednou bude Square Enix taky nikdo neveril... a hledme ;)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 21. 6. 2005 07:28

Hmm a co SONY/NINTENDO ? Tomu bych věřil spíš....Za takovejch 10 let... :wink:
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 21. 6. 2005 09:02

ocelot69 píše:Hmm a co SONY/NINTENDO ? Tomu bych věřil spíš....Za takovejch 10 let... :wink: /quote]

NIKDY :-) to bych neunesl, a SEGA NINTENDO? ne, nikdy, ať si každej hledí svého písečku :-)
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Paar 21. 6. 2005 09:03

SEGA NINTENDO je nejlepsi!!!!!
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 21. 6. 2005 09:44

SONY/NINTENDO/SEGA je nejlepší !!!!!!!! :lol:
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 21. 6. 2005 11:29

a xbx by sel do hajan :)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 21. 6. 2005 11:31

predstavte si, kdyby se tyto tri firmy spojily a udelaly nejakou MEGA GIGA NASLAP konzoli. hracskou nirvanu... ja uz bych nic nechtel :)
Sony by zaridilo vykon, Nintendo a Sega originalni prvky.... to by byl nasup
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dr.miša 21. 6. 2005 12:13

Paar píše:predstavte si, kdyby se tyto tri firmy spojily a udelaly nejakou MEGA GIGA NASLAP konzoli. hracskou nirvanu... ja uz bych nic nechtel :)

:shock: Nejsem si jist, zda bych to přežil asi bych si to hodil...
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 21. 6. 2005 14:04

Paar píše:predstavte si, kdyby se tyto tri firmy spojily a udelaly nejakou MEGA GIGA NASLAP konzoli. hracskou nirvanu... ja uz bych nic nechtel :)

No pokud by se jim všechno povedlo, tak by z toho byla nadčasová konzole s nadčasovými hrami, nikdo by to nepochopil a skončilo by to fiaskem a až v budoucnosti by se ukázalo jak to byl kvalitní výrobek.
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 21. 6. 2005 14:07

heh, no protoze by to teoreticky byla jedina konzole, tak by to asi fiaskem neskoncilo :)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dr.miša 21. 6. 2005 14:55

...střelhbitá úvaha, hmm
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 21. 6. 2005 15:02

Tak jsem se díval na ten trailer na Shadow the Hedgehoge a myslím že to bude další béčková hra. :(
Eso Rimmer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod OCELOTR 22. 6. 2005 09:55

Bohužel. Jenže na druhou stranu tento trailer vyšel už asi před půl rokem ihned po oznámení, že je hra ve vývoji. Mohl být jen narychlo splácanej, a od té doby se toho mohlo hodně změnit. I když pochybuju, že dosáhne kvalit na GC třeba MARIA a na PS2 JAKa.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 22. 6. 2005 10:11

jak ocelot psal driv, jezek s bazookou ve me nevyvolava choutky... ale treba to bude sranda. jenze me u tech 3D Sonicu vadi, ze si nevychutnas to prostredi ve kterem si, proste ho nadzvukove probehnes.... neszijes se s urovni...
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 22. 6. 2005 10:19

Bez toho by to zase nebyl ale SONIC.... To je podle mě jeho zásadní problém. Ve 2D to bylo super, ale ve 3D to nějak nefunguje. Vypadá to spíš jako WIPEOUT s ježkem.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 22. 6. 2005 10:22

Sonic ale nemusi ukazovat svou rychlost na dlouhe vzdalenosti... stacilo by normalni "maly" svet, akorat treba zpomaleni casu, naopak v ukazkach by mohl byt rychly jak blesk...
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 22. 6. 2005 10:22

samozrejme nejake pasaze, kde by bezel normalne, treba zavod s roboSonicem
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 4. 10. 2005 19:09

Mam naivni dotaz... nema nekdo na prodej originalni (a funkcni) konzoli NES nebo SNES? pliiiiiiiiiiiiiiiiiiis ja to chci do sbirky :cry:
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Dark_one 4. 10. 2005 20:52

->Paar: jestli ma dneska nekdo doma neco tak stareho a zaroven funkcniho, jiste si uz uvedomuje jeho hodnotu a jen tezko ho proda. Ja bych ho tedy neprodal, kdybych ho mel doma :-)
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Loneck 5. 10. 2005 06:12

No já asi taky ne, protože jsem NES ani SNES nikdy neviděl na živo.
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 5. 10. 2005 06:47

Paar píše:Mam naivni dotaz... nema nekdo na prodej originalni (a funkcni) konzoli NES nebo SNES? pliiiiiiiiiiiiiiiiiiis ja to chci do sbirky :cry:

SNES mám dvakrát, s toho jeden kousek odešel. Neprodám ani za nic. NES nemá cenu, měl jsem, dal jsem pryč, je to velká stará plečka, nestojí to za to.

PS: Kup si Supre Smasch Bros, můžeš všechny konzole, které NINTENDO kdy vydalo mít :-)

EDIT: čas od času se k němu vrátím(SNES) a zadrtím Super Metroida, Secret of Mana, Killer Instinkt, Donkey Kong Country...
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Paar 5. 10. 2005 09:51

kurna ja se ptam kdo proda a vy me tady vydrtite ze neprodate! vy jedni! :twisted:

vite jak se rika, lina huba hole nestesti. a urcite se najde nekdo, kdo by to prodal, zkusim dat inzerat.

misa: proc ti odesel? uskvaril se cpu?
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 5. 10. 2005 10:17

prinejhorsim je toho plno na ebay.de
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Shadee 5. 10. 2005 11:10

Paar píše:Mam naivni dotaz... nema nekdo na prodej originalni (a funkcni) konzoli NES nebo SNES? pliiiiiiiiiiiiiiiiiiis ja to chci do sbirky :cry:

Mrkni na http://www.aukro.cz/show_item.php?item=65568376
Shadee
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 5. 10. 2005 15:08

Paar píše:kurna ja se ptam kdo proda a vy me tady vydrtite ze neprodate! vy jedni! :twisted:

vite jak se rika, lina huba hole nestesti. a urcite se najde nekdo, kdo by to prodal, zkusim dat inzerat.

misa: proc ti odesel? uskvaril se cpu?

Je to k nevíře, ale tyhle kousky elektroniky drží, ale zdroj odešel.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Paar 5. 10. 2005 18:36

neni mozna nejaka oprava?
Paar
Chosen One