Emulace PS2

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Bettel 23. 5. 2005 15:55

Nazdar,
docela rád bych si zahrál Grand Tourismo 3, ale nemám (na) PS2 :) Zkoušel jste někdo nějaký emulátor PlayStation 2? Jak je to s podporou joyticku/volantu, s ForceFeedback, grafikou, ...
Díky za rozumnou odpověď 8)
Bettel
First Blood

Odeslat příspěvekod xgandalf 23. 5. 2005 17:09

Rozumná odpověď je takováhle : Pokud chceš v nejbližší době (do jednoho roku) hrát hry na PS2, tak začni šetřit - žádnej funkční emulátor neexistuje, o podpoře různejch zařízení ani nemluvě.
V současný době funguje jedině bezproblémově emulátor PS1.
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bettel 23. 5. 2005 19:13

tak tím je to vyřešený.. díky .)
Bettel
First Blood

Odeslat příspěvekod Paar 23. 5. 2005 21:38

ono to uplne neni pravda. emulatory jsou a dokonce funguji. ale spusti max 4 hry a to jeste jen intro nebo menu. kazdopadne se na nich porad pracuje, takze bych se do budoucna nebal.
na takovem GC emulatoru uz dokonce frci Mario Sunshine....
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod xgandalf 23. 5. 2005 22:20

2Paar: Naprostej souhlas, ale to si moc nezahraješ.. :D
Pokud se někdo zajímá o emulátory, tak bych začal na týhle stránce:

http://www.ngemu.com/

Ale stejně, můj mírně optimistickej odhad je, že první verze emulátoru PS2, která bude aspoň částečně použitelná, tu dřív, než za rok nebude. Ale osobně musím říct, že na hry z PS1 používám ePSXe k mojí plné spokojenosti - FF9 nebo Xenogears na tom chodí jako víno.

P.S. A čirou náhodou se mi podařil sehnat asi 10MB archiv FF1-6+emulátory, no lahůdka.. :D
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paar 23. 5. 2005 23:49

no tak zrovna FF 1-6.... to neni moc tezke sehnat :) ale lahudka to je :)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dr.miša 26. 5. 2005 13:27

...předně myslim, že je to pěkná prasárna, stírají se tím hranice, výhody pro vlastníky jednotlivých zařízení...je to na nic! Ostatně takové pecky ze "zlatého fondu NINTENDA" jako FF1, 2 vyšli v reedici a nestojí ani moc peněz...taková je taktika NINTENDA, někdo by mohl podotknout, že NINTENDO stále vydávají to samé, ale považme, nestojí to za to? Takové hry jako DK, zmíněné Finálka, Mario, Zeldy se dávají jako bonus k DoubleDash...na DS sahají přímo ke kořenům a vydávají PacMana, samo s inovativním ovládáním. Viděl jsem a je to celkem zábavné a velice zajímavé...
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Paar 26. 5. 2005 15:27

taky nemam rad emulatory... mam rad jen na ty systemy, ktere se nedaji sehnat - atari jaguar, neo geo, msx apod....
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 26. 5. 2005 20:07

ale osobne ZBOZNUJU emulatory arcade - MAME, NeoRage, System 16, Final Burn... proste ten pocit kdyz vhodite minci klavesou :)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod J.Mataj 27. 5. 2005 13:45

Ony ty hry hrane pres mame hodne ztraci prave tim, ze je clovek nehraje nekde v herne, ale u PC. Doma mi to napriklad nezere penizky, tak pak nemam potrebu se tolik snazit. :)
J.Mataj
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 27. 5. 2005 13:47

jo ale pak te (u pc) neszira svedomi "Kolik jsem to tam do toho zase vrazil!!!!" :) ja hraju na arcade (pc) jen na jednu minci a snazim se dost... jedna mince a konec...
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod J.Mataj 27. 5. 2005 13:49

To sem zkousel, jenze po chvilce mi moje lenost a pohodlnost nedala a vykaslal sem se na nejaky mincovni procedury. :)
J.Mataj
Killing Spree

Odeslat příspěvekod J.Mataj 27. 5. 2005 13:54

Treba takovy sega rally se ale pres mame hrat porad neda, ze? Myslim ze ta arcade masina je nejaky vylepseny model saturnu a ten neni porad dobre emulovany. Obrázek
J.Mataj
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 27. 5. 2005 14:18

tak tohle osobne vubec netusim... saturn jsem se nikdy ani emulovat nepokousel (nemel jsem proc)...
auticka na automatu jsem nidky nehral.... jo vlastne hral - takove ty jak mas auto (prekvapive :) ) a jedes po trati (wow) a musis dohonit nejakeho blbce a pak do nej bourat tak dlouho, dokud mu nedosrotujes auto a on se nevzda... myslim ze nejaka verze vysla i pro psx - jak se to jen jmenovalo

hmmmmmm
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Loneck 27. 5. 2005 14:25

Sega Rally běželo na automatu Model 2 od Segy samozřejmě. Jinak emulátor na Saturn existuje a je prý dobrý, ale nezkoušel jsem ho protože mam Saturn doma. Kdyby ho někdo chtěl tak můžu poskytnout link.
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 27. 5. 2005 14:31

...hmm, na automatech jsem začínal a nikdy mě netížilo svědomí, kolik že jsem tam dneska nechal mincí různé nominální hodnoty, která se zvyšovala s přibývajícími léty...
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod dr.miša 27. 5. 2005 14:34

...měl jsem zmáklé všechny místa v okolí mého bydliště, kde se automaty nacházeli, pamatuji si, že jsem v pozdějším věku dokonce za automaty dojížděl až do Plzně, bylo tam pár dost dobrých heren...
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod dr.miša 27. 5. 2005 14:38

...žádná se však nedala srovnat s Laser Game v Práglu, kde jsem se málem *****, když jsem tam viděl Killer Instinkt v nesrovnatelně lepší grafice a některými vylepšeními, oproti SNES.
Drdil jsem takové arkády, jako byla veleúspěšná série Wonder Boy I, II, III. Hmm, několik měsíců a těch mincí, než jsem byl schopen dohát hru na jednu "dvojku" do konce.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod OCELOTR 27. 5. 2005 15:11

>to PAAR

Nejmenovala se ta hra OUTRUN ?
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod OCELOTR 27. 5. 2005 15:17

Když jsem byl asi ve druháku ve Vídni v PRÁTRU, tak jsem tam viděl hernu a samozřejmě jsem šel do ní. To sem neměl dělat, protože tam měli VIRTUA FIGHTER 2, v grafice, jakou jsem do tý doby neviděl. Naházel jsem tam všechny šílence (šilinky), co jsem u sebe měl asi za hodinu a do večera už jsem se nesvezl ani na kolotoči :-).
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 27. 5. 2005 16:39

nasel jsem to - ta hra se jmenovala Chase H.Q., na PSX vyslo neco podobneho - Ray Trackers
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 27. 5. 2005 16:43

JASNÝ CHASE H.Q., jsem pařil jestě na C64 - vyšlo snad dvacet dílů (ale nečíslovali se - podobně jako 30 dílů STREET FIGHTERA II).
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod OCELOTR 27. 5. 2005 16:45

Eště si zapoměl dodat HEČ PEČ :-).
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 27. 5. 2005 17:20

Já jsem tak v hernách pařil maximálně pinball to mě baví šíleně...škoda že u nás v Třinci nic takového není...ale jinak jsem se kherním automatům ani jak neměl dostat...jo ikdyž nějaké auta jsem určitě pařil a možná i tekken ale to snad jednou za život
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Loneck 27. 5. 2005 17:28

No já sem byl na automatech úplně blázen do Gemini Wing od Tecma to byla old school střílečka a pak jsem ještě pařil třeba Supermana od Taita ve dvou nebo Mystic Warriors od Konami. A ve státech sem si uletěl na Sega Rally 2 - perfektní hra pro více hráčů. Gemini Wing hraju ještě dneska na M.A.M.E.
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod OCELOTR 27. 5. 2005 17:49

Pro všechny co si chtěj zahrát JAKOUKOLIV starší hru.

http://www.planetemu.net

Najdete tu FAKT úplně všechny hry na SEGU, AMIGU, NINTENDO, ATARI JAGUAR, ale třeba i automatovky TEKKEN 2, 3 atd. VŘELE DOPURUČUJI.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod J.Mataj 27. 5. 2005 18:52

Loneck píše:Sega Rally běželo na automatu Model 2 od Segy samozřejmě. Jinak emulátor na Saturn existuje a je prý dobrý, ale nezkoušel jsem ho protože mam Saturn doma. Kdyby ho někdo chtěl tak můžu poskytnout link.k/quote]

Ja sem hral par her pro saturn na emulatoru grigri a poradil si s nimi dobre, jde na nem i panzer dragon saga. Zkousel sem i hodne jinych emulatoru saturnu, ale zadny nesel.
J.Mataj
Killing Spree

Odeslat příspěvekod J.Mataj 27. 5. 2005 18:54

ocelot69 píše:JASNÝ CHASE H.Q., jsem pařil jestě na C64 - vyšlo snad dvacet dílů (ale nečíslovali se - podobně jako 30 dílů STREET FIGHTERA II).G/quote]

Nejaky z tech dilu sem hral na master systemu, ale nebyl sem z toho moc nadseny - byla to hrozne kratka hra.
J.Mataj
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Loneck 27. 5. 2005 18:59

Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod J.Mataj 27. 5. 2005 19:05

Jako maly sem chodival plavat na stadion Slavie a sotva se veslo do aeralu, tak tam meli podel zdi postaveno velke mnozstvi automatu... Takze sem to plavani pekne flakal a pokousel se byt co nejrychleji u automatu, abych pak po matce vyloudil vsechny drobne a sup s nimi do tech hracich beden.

Zpocatku tam byly hodne stare arcade modely s mariem a podobnymi hrami, casem tam pribyly novejsi modely a ja uplne ulitl na fantasy mlatickach ve stylu golden axe.
J.Mataj
Killing Spree

Odeslat příspěvekod J.Mataj 27. 5. 2005 19:11

Loneck píše:Nevím jestli si to četl - http://forum.doupe.cz/viewtopic.php?t=1 ... 1050/quote]
Jo cetl, diky za referovani o panzer dragon saze - asi bych mel nejdriv vazne zkusit ty predesle dily. Nevis kde se daji sehnat?
J.Mataj
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Loneck 27. 5. 2005 19:43

Předešlé díly jsou ale střílečky takže nevím jestli tě budou bavit. Já sem je zmiňoval ve vztahu k příběhu. No já mám všechny díly.
Loneck
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Case 2. 6. 2005 18:53

PS2 emu tipuju tak za rok-dva. Plně zcela funkční emu pro high-end tak za tři a půl možná čtyři.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 2. 6. 2005 19:35

myslim ze do konce roku, pokud se na tom bude pracovat
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 2. 6. 2005 19:52

Hmm, ale bude to běhat dva snímky za vteřinu....
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 2. 6. 2005 23:45

kdyz uz ted frci nejake ty hry v poho (jen ty intra a tak), nevidim problem, proc by to nemohlo fachat dobre
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 6. 2005 06:58

No, tak intra jsou animace....
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 3. 6. 2005 11:47

v zivote si nevidel realtime intra? no to jsem o tobe nevedel :)
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 6. 2005 11:50

Aha, tak to potom nechápu proč neběží celá hra, když už i intro běží v engine. Každopádně si nedokážu představit jak chce někdo naemulovat analogový ovládání (MGS 3 ho vyžaduje a člověk bez něj ani nevystřelí...).
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 3. 6. 2005 11:52

hral jsi nekdy MGS2 na PC? ***** - analogove ovladani tam vubec neni, pokud chces jit pomalu, mus drzet CTRL.... to strasne. MGS2 vyzaduje mnoho klaves na drzeni, to pak jen slysis PIP-PIP-PIP
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 6. 2005 12:03

Nehrál a ani po tom netoužim. Si člověk musí připadat jak chobotnice. Ještě jednou dík za tu stránku s FFMUSIC zrovna mi ve sluchátkách jede EYES ON ME.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 6. 2005 12:14

Moc nerozumim, proc by nemelo jit naemulovat analogove ovladani?? Na PC keypady s analogem neexistuji ??
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 6. 2005 12:28

Mluvim o emulaci analogovejch tlačítek co má PS2 ovladač DUALSHOCK2(záleží na tom jakou silou je stiskneš - což např. MGS, a spousta dalších her vyžaduje). Na klávesnici si to jaxi nedokážu představit a joypad tohoto druhu jsem na PC ještě neviděl.

Příklad z MGS2,3 - Když chceš střílet ze zbraně funguje to jako ve skutečnosti - zmáčkneš tlačítko a zbraň nevystřelí - vystřelí teprve až když tlačítko rychle pustíš (SAFETY LOCK jako u skutečných zbraní) - když ho ovšem pustíš hezky pomááááálooouuuučku zbraň se zajistí a nevystřelí.

Nebo v CQC (close quaters combat) chytíš nepřítele jednim tlačítkem a na síle stisku závisí jestli SNAKE nepřítele rovnou podřízne, nebo jestli ho drží jako živej štít. A tak je to skomplet ovládánim MGS3. BOMBA. Bez potřebné periferie tohle zkrátka na PC nenaemuluješ.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 6. 2005 13:12

Mam ale pocit ze na PC koupis a nakalibrujes keypady s analogickymi tlacitky taky, dokonce vypadaji velmi podobne tem z PS2. Tak proc by to nemohlo byt emulovatelne? Ten MGS je bezesporu spickova hra a ovladat bez analogu by musela byt asi fuska. Predelavka na PC je jednoznacne *****. Na grafikach ATI se ani nerozjede tusim..
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 6. 2005 13:32

My bad. Říkám, že jsem je neviděl, samozřejmě to neznamená, že neexistujou. Každopádně řídit PS2 hry na klávesnici by bezesporu byla pakárna.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 3. 6. 2005 13:37

to potvrzuju :)

PIP-PIP-PIP
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 3. 6. 2005 13:43

ocelot69 píše:Nehrál a ani po tom netoužim. Si člověk musí připadat jak chobotnice. Ještě jednou dík za tu stránku s FFMUSIC zrovna mi ve sluchátkách jede EYES ON ME. /quote]

jo eyes on me, pekna skladba. z ff8 myslim. ale spis mam radsi To Zanarkand z FFX
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 6. 2005 13:45

Nevíš jak se jmenovala ta skladba co hrála když si ve FF8 bojoval s EDEOU ? Začínala jak nějaká opera a pak se nehorázně rozjela....
Naposledy upravil OCELOTR dne 3. 6. 2005 13:47, celkově upraveno 1
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 3. 6. 2005 13:47

http://www.ffwa.org/ff8old/ost-review.html
doufam ze ti to pomuze

ja FF8 nehral... jen demo
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Paar 3. 6. 2005 13:55

stahni si dont be afraid, je to orchestral version, no masakr.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 3. 6. 2005 14:05

Jmenuje se Premotion (ta o který jsem výše mluvil....)
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 4. 6. 2005 11:45

jdou tam dost slyset motivy z jinych skladeb, taky se mi zda, ze jeden motiv byl i zakladem pro battle theme u FFX
Paar
Chosen One