PS2 vs PC

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod OCELOTR 21. 5. 2005 19:40

Loneck píše:Já osobně souhlasím s kuku ohledně té klavesnice a myši. S čistě fyziologického hlediska je ovládání FPS na klávesnici a myši (víceméně jde jenom o myš) mnohem lepší než na joypadu. A důvod je ten, že nikdy nezamíříš prstem tak přesně a tak rychle jako rukou na myši. Jo třeba Metroid Prime na Gamecubu je vyjímka potvrzující pravidlo, protože tam máš zaměřování lock-on!r/quote]


Já s tim vážně problém nemám a to třeba i v poměrně, když to řeknu slušně "nepřesné" KILLZONE.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 22. 5. 2005 14:36

To Ocelot
Pujde na PStwo ovladač z PC od logitechu rumblepad2?Připojuje se přes USB...když tam jede myš tak proč by nemohl gamepad?
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 22. 5. 2005 14:36

ja osobne jsem vsechny fps na konzolich hral v klidu a bez nejakych vetsich problemu. je to sice trochu nemotornejsi (hlavne obrat o 360°), ale nic, kvuli cemu bych musel prohrat. je to jen o zvyku...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 22. 5. 2005 17:22

Bože, zase další téma které se snaží porovnávat neporovnatelné...
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 23. 5. 2005 06:57

>To PSK

Musela by to dan8 hra podporovat. Navíc nechápu proč se zatěžovat s RUMBLEPADem, když DUALSHOCK je jednoznačně nejlepší........
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shela 23. 5. 2005 08:31

Ja ti reknu cim to je. To je tim, ze jsi v detsvi misto toho abys sis precetl hezkou knizku, tak jsis si pustil tv nebo konzoli, takze nedokazes vstrebat ctene slova a vcitit se do pribehu, ktery sice nevidis jako video, ale ctes si jak ta situace vypada, coz dava prostor pro vlastni imaginaci a cloveku to rozsiruje obzor spise nez jen koukat jak tele na animaci. Ale tim se netrap tobe to nikdy vadit nebude, ty se jen budes divit jak nekoho muze bavit procitat se textem, kdyz by to prece extra super zpracovanou animackou bylo videt lepe. Je to proste otazka pristupu.
Maceo Parker for president
shela
First Blood

Odeslat příspěvekod OCELOTR 23. 5. 2005 09:06

HAHÁ. Přečet jsem toho, jako málokdo. Když já jsem byl malej, tak barevnou televizi mělo pár lidí ze západu a něco jako konzole neexistovalo. Navíc pořady v ČT komunismus stály za *****, jediný na co se dalo koukat bylo studio kamarád a magion. Takže jedinym únikem byly knížky.
Poprvý jsem viděl počítač v podobě ZX SPECTRUM v sedmi letech. Měl jsem ZX, C64, AMIGU, SEGA MEGADRIVE atd. a to jsou počítače (konzole), který zrovna super animacema neoplývaj. Jde mi o celkové pojetí konzolových RPG, kde je velký důraz kladen na detailní vykreslení charakterů jednotlivých postav, jejich motivací, vztahů s jinými charaktery (ve většině KonzRPG's je vaše parta na začátku rozhádaná, jednotlivé postavy se nesnášejí a hlavní hrdina je třeba namyšlený panák, teprve prožívané dobrodružství je stmelí a z hlavní postavy se stane ten správný HERO). Což jaksi pomocí textu neni ono (mnohdy stačí když vidíte jak se daná postava tváří) a jsou to věci, kterými se zkrátka PC RPG's moc nezabývají a je to věc která mi v nich chybí. Ta 3Dizometrická neosobnost a odtažitost DIABLA, BALDUR's GATE či FALLOUTu mě zkrátka nebere.
A to, že má FINAL FANTASY rozpočet šplhající k 15ti - 20ti miliónům dolarů a může si dovolit veškerý děj zobrazit pomocí animací nebudu přeci brát jako chybu.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adio 23. 5. 2005 09:47

Hry na PC nemají budoucnost, do 10-15let budou jen konzole na hry, PC bude jen na práci..
Když se už v nejbližší době objeví next-generation konzole, ktery dají výkon jak PC na vyšší technické úrovni, který se dají složit za nemalou částku, tak mě uveďte něco proč bych měl hrát hry na PC??
Na druho stranu komponenty pro PC pořád klesají, ale stejně vetšina mladší generace si koupí(rodiče koupí) nextkonzoli než PC.
Už teď vetšina herních vyvojářských firem se soustředí jen na nextkonzole.. Všechno je jen o penezích, hry na PC nevidělají vyvojářský firmám peníze, ale konzole.
adio
First Blood

Odeslat příspěvekod shela 23. 5. 2005 09:53

ja ty animace ani rozpocet neberu za chybu, ja to spise beru z hlediska, ze me ty animace proste omezuji ja si raci ten pribeh predstavim plastictej ve svy hlave a ne jak to mam nekym predpripraveno
jak jsem psal na konci ale tobe to mozna uniklo JE TO OTAZKA PRISTUPU, s tim ze ani jeden z tech pristupu neni zly jen jiny a kazdemu samozrejme vyhovuje neco jineho. Proto nehanme ani jeden system.


Btw tu reakci predtim jsem asi trochu vyhrotil tim telem a za to se omlouvam.
Maceo Parker for president
shela
First Blood

Odeslat příspěvekod OCELOTR 23. 5. 2005 10:18

Já nic nehanil, Shelo (nebo Shele). Mě jen urazilo to že nečtu :x . Jak říkáš je to otázka přístupu. Omluva přijata :mrgreen:.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 23. 5. 2005 11:33

animacky jsou dulezita cast ve hre. videt pocity a pohyby akteru, to je hlavni "vtahovac pribehovy". izometricke rpg me berou, jsou velmi dobre, ale hry s animackama jsou jeste lepsi - pribeh je mnohem silnejsi.
nikdo nemuze brat, ze je kniha lepsi nez treba film nebo hra. kniha je proste jiny druh informaci, omezujici se pouze cteni pismen (to neni kritika). kdezto hra nebo film, tam vidis, jak vsechno co je napsano v knize "pulzuje" zivotem, slysis zvuky, hlasy, vidis postavy tak jak doopravdy vypadaji, ne jak si je prestavujes. zato ale zase udavaji presnou podobu, fantazie se neprojevi jako u knihy... to je mozna velke minus
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divocak 23. 5. 2005 15:10

divocak
Killing Spree

Odeslat příspěvekod divocak 23. 5. 2005 15:22

adio, ty joudo!!!! PCka byly urceny do kancelare od zacatku. podivej se kde jsou dneska. je to stroj s nejvetsima moznostma. muzes mastit hry, ale kdyz te omrzi, muzes na nich dělat 1.000.007 dalsich veci. co muzes delat s konzoli? mastit hry, mastit hry,.... kdyz te omrzi, muzes se podivat tak na naky DVD, nebo si pustit CD. o MP3 si muzes nechat zdat. a ta grafika konzoloidni, hruza bes. pristi rok sice vyjde PS3 a letos novej mikrositackej srac, ale proc bych si ho mel kupovat? staci mi upgrade grafarny a sem na rok zas vysmatej. no a o kopirovani ani nemluve, proste konzole sou srace pro maly decka nebo pro tech. antitalenty. neni nad to, poskladat si sveho milacka podle toho co do nej chces. to mas z te masinky uplne jinej pocit. SLAVA PCkam!!!!!
divocak
Killing Spree

Odeslat příspěvekod stereoid 23. 5. 2005 15:42

divocak píše:adio, ty joudo!!!! PCka byly urceny do kancelare od zacatku. podivej se kde jsou dneska. je to stroj s nejvetsima moznostma. muzes mastit hry, ale kdyz te omrzi, muzes na nich dělat 1.000.007 dalsich veci. co muzes delat s konzoli? mastit hry, mastit hry,.... kdyz te omrzi, muzes se podivat tak na naky DVD, nebo si pustit CD. o MP3 si muzes nechat zdat. a ta grafika konzoloidni, hruza bes. pristi rok sice vyjde PS3 a letos novej mikrositackej srac, ale proc bych si ho mel kupovat? staci mi upgrade grafarny a sem na rok zas vysmatej. no a o kopirovani ani nemluve, proste konzole sou srace pro maly decka nebo pro tech. antitalenty. neni nad to, poskladat si sveho milacka podle toho co do nej chces. to mas z te masinky uplne jinej pocit. SLAVA PCkam!!!!!!/quote]

Tak tohle je typickej PCčkář. Konzolím vůbec nerozumí, pálí si svý PC hry (ušetří na předražené hardware), když ho omrzej hry, jde si něco napsat ve wordu, nebo namalovat v malování-PC mu totiž poskytne mnohem víc možností. Přiznejte se, máte snad někdo doma PC? To ne, my co hrajem na konzolích doma totiž PC nemáme a tak píšeme na psacim stroji, fotky prohlížíme v albech, na internet se připojujeme v kavárně a podobný sračky. No-to určitě.
stereoid
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divocak 23. 5. 2005 15:58

buenos dias,
sem rad, ze si se ozval. doufam, ze moji kritiku beres s usmevem, protoze ja k tomu tak pristupuju. zpet k tematu: to me jako chces argumentovat tim, ze mas doma 2 polomasiny? jednu na graficky downgradovany herni tituly a druhou na net a malovani? to si delas zadek, ne? k tomu snad normalni clovek nema duvod. kdyz konicek tak kun, ne? co te bavi na tech topinkovacech? vlozit CD a hrat, ha, ha, ha. FPS bez mysi, ha, ha, ha
divocak
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků