V ČEM SPOČÍVÁ ORIGINALITA NINTENDO HER

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 14:35

Přesvědčovat se Tě rozhodně nechystám. Zkus někoho slovem přesvědčit o své důvěryhodnosti :wink:
A ani uvádění konkrétních titulů není zrovna nejšťastnější volba pro argumentaci. Mohl bych zde předhodit skorem každou hru, kterou kdy NINTENDO opustilo, ale to by jsme nediskutovali, ale dohadovali, a to podle mého nikam nevede.
A navíc proč zde rozmazávat tak nešťastnou historii jedné firmy, která se snažila.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loneck 13. 5. 2005 14:40

Jako fanatik bych neřekl, ale prostě jsem vyrostl na Seze, ale hrál jsem i na Nintendu 64, PlayStationu 1,2 a doma mám Gamecube, Saturn, Xbox takže jako mám přehled. Jako Nintendo má dobré hry ale proti Seze jich má znatelně méně, podle mě samozřejmě!
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 13. 5. 2005 14:42

Sega mela dobre hry, ale ne zas prilis originalni. jak si treba rekl virtua fighter, sega rally atd... to nejsou hry pro vyznaceni originality, sorry. ale treba billy hatcher na GC je fakt klasa, i kdyz je tam par zbytecnych chyb a trochu vyssi obtiznost. tu me sega prekvapila
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loneck 13. 5. 2005 14:43

Musím ale uznat, že Sega teď dělá samé pitomosti. Měli by se teď zaměřit na pořádné pokračování svých sérií a udělat nové originalní hry! Já chci Shenmueeeee 3 sakra!!!
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 13. 5. 2005 14:48

shenmue jsem videl jen video, tam ten typek mlatil asi 5 chlapku a jeste jak prijela nejaka baba na motorce. ale obliceje byly zvladnuty na jednicku...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 13. 5. 2005 14:51

co třeba Phantasy Star 2 z roku 1989, první japonské rpg s propracovanějším příběhem - Nintendo systémy se až do roku 1994 plácaly v naivních Final Fantasy 1-5, teprve 6tka byla nóbl, ale to jí už přímo konkurovala Phantasy Star 4 s šokujícím umíráním hlavních postav. :)
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 14:51

Loneck píše:Jako fanatik bych neřekl, ale prostě jsem vyrostl na Seze, ale hrál jsem i na Nintendu 64, PlayStationu 1,2 a doma mám Gamecube, Saturn, Xbox takže jako mám přehled. Jako Nintendo má dobré hry ale proti Seze jich má znatelně méně, podle mě samozřejmě!
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 14:54

J.Mataj píše:co třeba Phantasy Star 2 z roku 1989, první japonské rpg s propracovanějším příběhem - Nintendo systémy se až do roku 1994 plácaly v naivních Final Fantasy 1-5, teprve 6tka byla nóbl, ale to jí už přímo konkurovala Phantasy Star 4 s šokujícím umíráním hlavních postav. :)l/quote]


Nejsem si zcela jist, ale nějaká první Zelda vyšla na 8bit, což by datem odpovídalo Seze.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 14:56

...co takoví již zmíněný Mystic Quest, s jeho parádním systémem tahového boje...s datem někdy kolem roku 1990
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 13. 5. 2005 14:56

Nebo Alex Kid z roku 1986 - hopsačka nabitá originalitou, jako hraní kámen-nůžky-papír a létání ve šlapacím letadýlku? Nebo Aztec Adventure 1987, kde mohl hráč uplácet nepřátele penízky a ti se pak přidali na jeho stranu?
Naposledy upravil J.Mataj dne 13. 5. 2005 15:02, celkově upraveno 1
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 13. 5. 2005 14:57

dr.misa píše:Nejsem si zcela jist, ale nějaká první Zelda vyšla na 8bit, což by datem odpovídalo Seze. /quote]


První zelda neměla skoro žádný příběh.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 13. 5. 2005 15:01

http://www.rpgamer.com/games/ff/ffmq/re ... drev2.html mystic quest, hmm Phnatasy Star 1 z roku 1987 uměla to samé a mnohem líp http://www.rpgamer.com/games/ps/ps1/rev ... view1.html
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 15:06

...jsem si vzpoměl při otevírání vzpomínek na nezapomenutelné začátky, hrál jsem na ATARI 2600 takovou hru, mohla by se z dnešního pohledu zařadit mezi RPG. Jak jen se jmenovala..........................................nejspíš si nevzpomenu, ale mohl bych se doma podívat....tak to bych snad považoval za první počin RPG stylu, když na to vzpomínám, hmmm
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 13. 5. 2005 15:29

hmmm
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 13. 5. 2005 16:20

Japonska rpgcka cerpala inspiraci z prvnich ultim, ktere tam byly dost popularni. Smozrejme ze Richrad Gariot pri programovani ultimy zase cerpal z neceho starsiho. Nejde o to kde se vzalo rpg, ale o to, ze mela Sega lepsi rpgcka nez Nintendo.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků