Xeno-gears-ságy, Finální Fantazie a jiná japonská RPG

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Paar 1. 5. 2005 09:43

Vagrant Story se me okouzlil svym intrem... Filmove sceny zboznuju. Ale pak me docela prestalo bavit neustale chozeni nekde v dungeonu... A k tomu jsem mel rozfrcene FF7 :) Ale jinak to vypadalo dobre... Square tusim?
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod Chumbaba 1. 5. 2005 11:48

Já jsem to měl v podstatě stejně. Líbil se mi příběh, líbil se mi herní systém, ale vždycky byl dlouhý rozhovor a pak dlouho dungeony a já už si nepamatoval, co kdo říkal, chodby se větvily a já se neorientoval ani v ději ani v Lea Monde, nebo jak se to tam jmenovalo... mimochodem, VS vypadá moc dobře na PS2, když se zapne takové to rozmazávání, 50% vzhled nahoru.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 1. 5. 2005 18:06

Chumbaba píše:Já jsem to měl v podstatě stejně. Líbil se mi příběh, líbil se mi herní systém, ale vždycky byl dlouhý rozhovor a pak dlouho dungeony a já už si nepamatoval, co kdo říkal, chodby se větvily a já se neorientoval ani v ději ani v Lea Monde, nebo jak se to tam jmenovalo... mimochodem, VS vypadá moc dobře na PS2, když se zapne takové to rozmazávání, 50% vzhled nahoru.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dr.miša 12. 5. 2005 15:04

...nechci být hrubý či jízlivý, ale omezovati se na několik posledních pecek počínaje FF7 a konče Vagrant story (obé jsem hrál) se mi zdá dosti omezené. Zdůrazňuji, že nechci nikoho napadat, ale kouneme-li se trochu dále do historie, nalezneme zde POKLADY, se kterých dnešní RPG jen čerpají s přáním dosáhnout jejich kvalit. Co takové nepřekonatelné RPG jako je Mystic Quest, což myslim, že je evropský název pro FF2 či FF3 vycházející tehdy na SNES. Pak následovali od SquerSoftu Secret of Mana, neskutečně narvanej počin Secret of Evermore (rád ho zahraji i dnes) taktéž na SNES. Tedy pardon, ale ta velkolepá sága, to velké RPG FF7 se mi zdálo po nějaké době dosti nudné, bez pohybu, bez náboje. Jasně daná cestička, ze které nelze uhnout. Jako úvod do světa RPG však nepřekonatelný průvodce, ale něco tomu chybělo...s nových jsem naposledy hrál Tales of Symphonia. Chystám se na Baton Kaitos, který mimochodem vlastním i v jeho JAPONSKÉ verzi. Nedá se sice spustit v mé evropské KOSTCE, ale mám ho doma a je to nářez. Balení je zcela jiné, než na které jsme zvyklí - evropský typizovaný obal, určený pro GC, PS2 i X-box. Fakt nářez. Přítelkyně byla 3 měsíce v japanu a nezapoměla na mou vášeň pro hry, NINTENDO.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod OCELOTR 12. 5. 2005 16:20

No jseš trochu jízlivý. Jenže zde je ten problém, že japonská RPG se do Evropy, nebo spíš k nám (a tudíž i do povědomí hráčů) dostala až s příchodem FF7. A ruku na srdce - i když vlastnim emulátory např. SNESu, tak dnes by mě už např. MYSTIC QUEST neuspokojil. A i když pařim od nějakýho osmdesátýhopátýho, tak jsem se zkrátka o těchhle hrách v době kdy vyšly nedozvěděl(a to ani z tehdejších časopisů jako EXCALIBUR či SCORE - tak kde ti informace měl člověk brát?). Takže spíš to neni tim, že bychom ty hry ignorovali, spíš je tolik lidí nehrálo. A když mám doma hry jako XENOSAGA, proč bych šahal po MYSTIC QUEST ?

Někdo řekl: ...jasně historie dává základ dnešku, jen pozor na historii, která stojí za povšimnutí, nevíš kdo ? :wink:

Jinak pro mě je nejlepší právě VAGRANT STORY.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 12. 5. 2005 21:24

Do Evropy se dostalo FF1, FF4. FF5 a FF6 (z tech ze SNESU). Mystic quest je uplne jina hra. nesmi me opomenout Chronocross a Chronotrigger (ted nevim ktery je ten starsi).
Kdybych ale mohl odbocit (malilinko) od tematu a vybrat jednu z nejlepsich RPG z celeho sveta, musim rict Albion. grafika (i dnes, spojeni barev, styl), příběh (to se musi zahrat, nejde to rict), hudba (dodnes posloucham midi) a system (tak vymakany a pritom tak jednoduchy a prehledny). proste takova hra, kdy kdyz si na ni vzpomenete, stece vam slza po tvari.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 06:57

..jo jo, :D mám radost s tak podnětné a konstruktivní debaty. Nechme tedy historie, všichni jak se zdá s ní máme své skutečně hodnotné zkušenosti a neradi si necháme na tuto hráčskou historii sahat. Vagrant story mě fakty dostal, je dosti dobrej, jen se mi zdál po nějaké době trochu stejný. Ale byl sakra těžkej a to je dobré. Díky Ocelote!
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 07:01

...souhlasím také s tím, že k nám, tedy do ČR RPG s japanu skutečně lehkou cestu nemají. Natož pak v době SNES. Snad budoucnost nabýdne českým hráčům, tedy nám :-) něco více než jen to co "zbyde"
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Paar 13. 5. 2005 07:26

japonske rpgcka byla, jsou a budou. a temer kazda z nich jsou tak pritazliva, dlouha a krasna, ze se nemusime bat abstaku. i kdyby uznic nevychazelo,porad jich je tolik ze by to na nejaky patek vydrzelo...
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod OCELOTR 13. 5. 2005 07:42

Mě se ve Vagrant Story líbil počet zbraní, komb, možnost zbraně rozebrat a pak zase zkombinovat - takhle propracované herní mechanismy dle mého žádná jiná hra neměla (včetně FF).

A přiznávám se, i když jsem ho miloval, taky jsem ho nikdy nedohrál. Někde v Dungeonech v Lea Monde jsem nenašel Silver Key, který byl nezbytný pro další postup hrou. A vzhledem k tomu, že se člověk mohl kdykoliv vrátit třeba až na začátek hry, vzdal jsem jeho hledání - prostě jsem nevěděl KDE.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Paar 13. 5. 2005 14:10

to se mi prave moc nelibilo na vagrant story, porad ty dungeony.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 14:21

...bylo to trochu zdlouhavé a snad i postupně stejné....
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod J.Mataj 13. 5. 2005 14:23

Vagrant Story sem hral jen chvili ale vypadal - na to ze de o hru pro ps - moc pekne. Me spis na rpg zajima pribeh, nez moznost rozebirani zbrani + uzasny mnozstvi komb a proto se ptam, ma-li VS dobry pribeh? Mysleno plny necekanych zvratu, citoveho vypeti atd. Pokud ano, tak mi asi nezbude nic jineho, nez ho zacit hrat. :)
J.Mataj
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 5. 2005 14:30

...vypadal celkem slušně, příběh to mělo celkem dobrý, ale přesto jsem nebyl až tak nadšen. Z prvu dost, ale s přibívajícím časem stráveným u PSX to začínalo být stále stejné, a jak již někdo předemnou poznamenal, stálé vracečky, procházení již prošlích lokací. I přes mnoho dobrých puclíků a možnosti vychytávat výzbroj, výstroj, nene, nebrat....ale rád si na něj vzpomenu :-)
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Paar 13. 5. 2005 14:44

tady neposlouzim...
Paar
Chosen One

Předchozí stránkaDalší stránka