Xeno-gears-ságy, Finální Fantazie a jiná japonská RPG

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Loneck 27. 4. 2005 16:53

OK takže pro mě Soul Calibur, Ecco the Dolphin - Defender of the Future, Grandia 2, Shenmue 1 a 2, Resident Evil - Code Veronica, Jet Set Radio, Virtua Tennis, Power Stone, Crazy Taxi, Rayman 2, House of the Dead 2, Ikaruga a našly by se další to se neboj. No budeš muset vylézt někdy z té tvojí PlayStation skořápky a zkusit i něco jiného kámo, třeba ten Gamecube!
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 27. 4. 2005 19:28

Ještě třeba Skies of Arcadia a porty z PC - Quake III: Arena, Half-Life, System Shock 2 (beta)... Dreamcast měl dobrou herní základnu, někdy si představuju, jaké by to asi bylo, kdyby tu s námi dnes stále byl vedle PS2 a GC. :)
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loneck 27. 4. 2005 20:10

Jo no Half-Life na Dreamcast sem si smahnul jenom proto, abych viděl jak to vypadá a kdyby se to ještě trošku zoptimalizovalo tak to mohl být skvěly port. Někdy se to trhalo, ale jinak to vypadalo věrně! O System Shocku 2 ani nevím, že se dal sehnat, ale vím že měl být to jo. Já jenom čekám kdy Sega oznámí nějakou pořádnou hru, teď dělají samé nemastné a neslané hry. Ale na Spikeout jsem se těšil a tak ho podělali! :(
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 28. 4. 2005 06:42

Ok, ok, vzdávám se. Jinak s tou PS skořápkou seš vedle. Neznamená, že když jsem nehrál na DREAMCASTU, tak nic jinýho neznám. Vlastnil sem COMMODORE 64, SEGA MEGADRIVE, AMIGA 500 & 1200, GAMEBOY, ATARI JAGUAR (tomu říkám propadák), PLAYSTATION. Teď mám PS2, PC a objednávám CUBE. Slušnej výčet, ne ;-).
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 28. 4. 2005 09:04

Knights of Xentar jsem hrál, bylo to moje první setkání s japonskou RPG. Jenže tenkrát jsem RPG systém moc nevnímal, hrál jsem to hlavně kvůli "příběhu" :wink: , jak se říká dneska. Rozhodně to byla jedna z nejvtipnějších her, co jsem kdy hrál, ne-li vůbec ta nejvtipnější.

Překvapuje mě, co lidí nehrálo FF8. Je to zvláštní, když uvážím, že je to pokračování tak masově oblíbené hry, jako je FF7. Radím všem váhajícím - neváhejte a zahrajte si FF8, je dokonce i na PC. RPG systém osmičky se mi líbil o dost víc než matérie, příběh je minimálně stejně zajímavý jako FF7, hudba stejně dobrá, prostě bomba.

Devítka se mi líbila možná nejmíň, hrál jsem ji jen jednou, ale určitě jsem se skvěle bavil. Má krásnou, posmutnělou náladu. Desítka byla ve své době nepřekonatelně graficky krásná. Pochopil jste někdo doopravdy do hloubky její příběh :?:
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Loneck 28. 4. 2005 10:38

ocelot69:

ocelot69 píše:Vlastnil sem COMMODORE 64, SEGA MEGADRIVE, AMIGA 500 & 1200, GAMEBOY, ATARI JAGUAR (tomu říkám propadák), PLAYSTATION. Teď mám PS2, PC a objednávám CUBE. Slušnej výčet, ne ;-).-/quote]


No je to slušný výčet. Tak je teda k podivení proč si napsal co si napsal. Asi si moc Dreamcast scénu nesledoval!
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 28. 4. 2005 11:21

Hmmm, Dreamcast šel tak nějak mimo mě. Jistě, že jsem byl učarován z titulů jako Soul Calibur, nebo ShenMue (pořad CYBERNET na SUPERMAXu). Ale vyšel v době kdy jednak na PSX vycházelo ještě dost kvalitních titulů a druhak spousta jeho majitelů již čekala na ohlášenou PS2 (obvzláště potom co internetem začlo kolovat první video na MGS2). Dle mého názoru SEGA vydání DREAMCASTu špatně načasovala, i když asi neměla jinou možnost, protože kdyby čekala ještě rok musela by soupeřit s PS2 (která také znamenala jeho konec).
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 28. 4. 2005 11:24

Chumbaba píše: Desítka byla ve své době nepřekonatelně graficky krásná. Pochopil jste někdo doopravdy do hloubky její příběh :?:!/quote]


No jasně, ale musel jsem jí dohrát asi 3x než mi všechno náležitě docvaklo (a to i přesto, že angličtinu docela mrskám). Jinak FFX u mě zatim vede, možná proto, že jsem nikdy nehrál tolik opěvovanou FF7 :wink: .
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 28. 4. 2005 15:35

ocelot69 píše:
Chumbaba píše: Desítka byla ve své době nepřekonatelně graficky krásná. Pochopil jste někdo doopravdy do hloubky její příběh :?:!/quote]

No jasně, ale musel jsem jí dohrát asi 3x než mi všechno náležitě docvaklo (a to i přesto, že angličtinu docela mrskám). Jinak FFX u mě zatim vede, možná proto, že jsem nikdy nehrál tolik opěvovanou FF7 :wink: .


Skoda :) S tim pribehem je to jako u MGS, musis to dohrat 5x, abys pochopil, o co se tam vlastne jedna. Jednicku mam projetou skrz naskrz nescetnekrat, takze znam kazdy detail. Dvojku sem dohral 3x, takze mi tam jeste nejake detaily unikaji. No a trojka... nemuzu se dockat.
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 28. 4. 2005 23:53

Jedničku (doufám že se bavíme o MGS), to jsem byl jednou celý léto nemocnej, jsem dohrál 42x. Dvojku jsem dohrál 25x a trojku zatim 9x. Jednou jsem díky tomuto "skóre" vyhrál i speciální edici JAKa II v OPS2 magazínu.

OPS2 say: "Z takových fanoušků by měl HIDEO KOJIMA radost."
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 29. 4. 2005 07:01

Paar píše:
Skoda :) S tim pribehem je to jako u MGS, musis to dohrat 5x, abys pochopil, o co se tam vlastne jedna.


Abys to špatně nepochopil, já to u těchto beru jako jednoznačný klad.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 29. 4. 2005 16:07

To je vždycky moc dobře, když je kvalitní scénář hry postaven na první místo a to okolo se dělá podle něj a ne naopak. Pak je člověku úplně jedno že toho na první pokus moc nepochopí, ale zase to nesmí být nějaké ultra velké nepochopení. :)
Naposledy upravil J.Mataj dne 30. 4. 2005 18:39, celkově upraveno 1
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Boček 30. 4. 2005 08:14

ocelot69 píše:
Paar píše:
Skoda :) S tim pribehem je to jako u MGS, musis to dohrat 5x, abys pochopil, o co se tam vlastne jedna.


Abys to špatně nepochopil, já to u těchto beru jako jednoznačný klad. /quote]
Souhlas, ale ne na 100%. Ta hra za to musí stát. Znám hry, který mají dokonalej příběh, kterej se rozvíjí, vyvýjí... atd - ale nikdo je nedohrál víc než jednou, protože jsou NUDNÉÉÉÉÉÉ :cry: Pamatuju si hru, kde bylo v recenzích přesně vidět, kdo to vydržel jen 1. misi (hodnocení 2/10), kdo to zabalil před půlkou (4/10) a kdo to dotáh až dokonce (7-8/10). A takovejch je víc...
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 30. 4. 2005 18:49

Z toho vyplývá, že se žádná hra nemůže zalíbit všem. Ti co preferují kvalitní příběh, díky kterému překousnou nedostatky v ostatních rovinách, se u hry, která jiným příjde nesnesitelně nudná, třeba dobře pobaví. Já sem se například při stereotypních soubojích v Xenogears nesmírně nudil a dost mě štvaly, ale jelikož mě natolik zajímalo, jak to celé dopadne, hrál jsem to dál.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 1. 5. 2005 08:18

Včera jsem viděl Vagrant Story prodávat v obchodě v Praze poblíž křižovatky Anděl. Nevím, jak se ta ulice jmenuje, ale popíšu to:

Když vyjdete z Carrefouru Nový Smíchov a máte ho za zády, přímo před vámi vede rovně ulice, která má na rohu synagogu. Tou ulicí se dáte a zhruba v úrovni autobusové zastávky máte po levé ruce krámek Playstation a taky půjčovnu DVD. Tam mají Vagrant Story za 1.100 Kč. Je to hrozná suma, ale jestli po ní někdo ze sběrarelů fakt touží...

Mně osobně tato hra udolala svojí délkou, ale bavila mě asi do poloviny.
Chumbaba
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků