ps5 - staré a nové modely + kompatibilita

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Richard Greguš 17. 5. 2023 19:18

Ahojte. Asi položím otázky, z nich o jednej som iba čosi málo počul + druhá otázka, ktorá je pre mnohých jasná, avšak ja sa k nej neviem nikde dopátrať. Skúsim teda šťastie a ďakujem predom za všetky nápomocné odpovede!

Rád by som si kúpil PS5 a niekde som čítal, že tie "staršie", resp. medzi prvými vyrobené verzie sú horšie, ako tie napr. posledné várky. Na shope mám možnosť si kúpiť PS5 samostatne alebo verziu s napr. God of War Ragnarok - rozdiel je asi iba 10€, len sa chcem skúsiť spýtať - oboje sú to "tie novšie a lepšie" modely, však? Teda ak je tot ocelé vôbec pravda.

A druhá vec - na PS5 by sa mala dať hrať každá hra z PS4. Ale moja otázka - bude tam rozdieľ nejako v kvalite, či vôbec? Keď napr. ja mám God of war na PS4, nebude to nejako limitované, než keby si kúpim nový disk priamo na PS5?

Ďakujem predom za odpovede!
Richard Greguš
First Blood

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 5. 2023 20:11

No, je pravda, že elektronika je v první sérii obvykle z hlediska chybovosti horší, ale co se PS5 týče, k dnešnímu datu, nejde o významný problém a vůbec bych se nebál koupit cokoliv najdeš. Krom toho pravděpodobnost že po dvou letech naprostého nedostatku jednotek na trhu najdeš nějakou konzoli z první výrobní série se limitně blíží nule :D

Druhá otázka: Ano, PS4 hraje PS4 hry bez problému. Je tu několik titulů co z nějakého důvodu nejsou zpětně kompatibilní, ale jednak jde o naprosto mizivé číslo (maximálně desítky) a pak také jde o povětšinou tituly o kterých nikdo ani pořádně neví.
Co se kvality týče - pokud hra nemá PS5 update (pokud ano, tak je většinou zadarmo ke stažení), tak máš stále hru v kvalitě jako by běžela na PS4-Pro což samo o sobě docela stačí.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richard Greguš 18. 5. 2023 07:46

Srdečne ďakujem za super odpoveď! :)
Richard Greguš
First Blood

Odeslat příspěvekod N.Marko 18. 5. 2023 21:37

No problemo.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků