PlayStation 5 - Konzole Hardcore hráčů

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod sega.maniac 17. 11. 2020 04:59

Zakládám téma o PS5, vlákno pro všechny fanoušky dechberoucích virtuálních světů nastupující generace. Konzole není teď moc k sehnání a situace ve světě tomu také zrovna nenapomáhá, ale začátkem roku by ji už mohla vlastnit většina zájemců. Na toto fórum sice už nikdo nechodí, ale bylo mi lito, že zde není sekce o novém PSku s číslovkou, tak proto. Největším gamechangerem pak bezpochyby bude zcela nový ovladač DualSense o kterém naleznete povedené video zde

Ohledně chystaných her začnu kultovním trailerem jedné z nejočekávanějších exkluzivit:



Prostě se máme na co těšit 8-) Psát a přidávat obsah sem mohou samozřejmě všichni hráči a nadšenci do her, tedy kromě tdjohna, to je místní casuál.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 17. 11. 2020 06:58

Hádám, že některým jedincům ta SSD kapacita v konzoli asi brzo dojde :hm

Obrázek

Tady pak ukázka adaptivních triggerů v novém Call of Duty, pěkně udělané.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 18. 11. 2020 18:55

NBA? Nebylo by levnější jít si zahrát automaty do kasina?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 18. 11. 2020 19:55

To nevím, každopádně launch exkluzivity se mi líbí, konzole u nás ještě ani nevyšla a už to na českých webech v recenzích líta: 9/10, 9/10, 10/10 (Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Astro's Playroom, Demon's Souls).

Godfall není tak dobrý, což už bylo trochu poznat z videí, ale pro příznivce tohoto žánru se může též jednat o zajimavou hru, až klesne cena, rád si ji zahraju.



Reklama v londýnském metru link

Obrázek
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 11. 2020 00:25

Ty triggery jsou jen taková nadstavba Impulse triggerů z Xboxu, ne?
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 19. 11. 2020 00:59

No umeji klast odpor. Xbox One mam, ale me tam ty triggery nikdy nejak nezaujaly. V pulce teto stranky je pak popsane male srovnani link Haptickou odezvu zas melo v urcite forme Nintendo Switch (HD Rumble), tam to bylo zajimave. Pro Sony i Nintendo ji pak vyvinula stejna firma (Immersion Corporation).
Naposledy upravil sega.maniac dne 19. 11. 2020 01:28, celkově upraveno 1
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 11. 2020 01:12

Jasně, jedinej použitelnej ovladač na auta v posledních letech, ale hardcore pána to tady nezaujalo :D Třeba se konečně i na PS dočkáme kvalitního ovládání aut.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 19. 11. 2020 01:35

Jj ac mam DualShock 4 docela rad, tak je pravda, ze ty zavody se mi s nim nehraly nejlepe. Gran Turismo 7 + DualSense bude jina liga ;-)



Nove GT je potvrzeno jiz na prvni polovinu pristiho roku, coz samozrejme nemusi vyjit, ale i tak je fajn, ze na hru nemusime cekat dlouhe roky.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 19. 11. 2020 17:49

Tak jsme se dočkali (tedy zatím jen obrazně :-) ) PlayStation 5 dnešním dnem vychází ve zbytku světa včetně České republiky. Na mnoha místech ve světě včetně Prahy dnes Sony pořádala videomapping (světelné promítání na budovy) link Pěkná Show na oslavu vydání nové konzole. Osobně bych ji ale udělal v pozdějších hodinách a asi použil i jinou technologii link

Obrázek
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 11. 2020 18:39

K tomu srovnání v odkazu, AA baterie jsou braný jako minus? Tvl, koupíš si 4 akumulátory, každej 2800 mAh a vydrží ti to kurevsky dlouho a když se to náhodou vybije, vyměníš je a jedeš dál. Integrovaný akumulátor mi přijde jako naprostá hovadina.

Co je myšleno tím haptic feedback u PS?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 19. 11. 2020 19:10

To jsem ani necetl, baterie neresim, tam je to snad vsem jasne. Takove flame bylo aktualni nekdy po vydani PS3 dve generace zpet. Daval jsem to sem kvuli srovnani technologii, ne ovladacu. Jinak i akumulator jde vymenit, Wii U to melo dokonce i ofiko cestou (dvířka).

K te hapticke odezve, koukni na zacatek vlakna, daval jsem odkaz na pekne video, kde bylo vse ukazano.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 11. 2020 21:11

No to myslíš ty adaptivní triggery, ne?

Oni tam mají v článku seznam výhod a tam jsou adaptivní triggery a pod tím haptická odezva.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 19. 11. 2020 21:46

No vsak na indianovi je o tom video. Daval jsem ho do prvniho postu link (v podstate cela prvni polovina videa se tomu venuje). Jsou to ty citlive vibrace diky kterym hned poznas povrch po kterem se pohybujes nebo treba kdyz jdes v Demon's Souls na prvniho bosse, ktery je ze slizu. Zapalis si mec a ovladac ti pak jakoby navodi pocit, ze ti zbran skutecne hori v rukou :-)
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 20. 11. 2020 02:39

DJ SODA (Hwang So Hee) měla vždy dobrej vkus 8-) link

Obrázek

//
Informace ohledně Game Boost funkce na PlayStationu 5 link
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 20. 11. 2020 11:51

K tem ovladacum - jakmile bude plna podpora na PC tak DualSense beru.

Souhlasim ze nechapu proc MS zustalo u AA baterii. Umi je Xbox i sam nabijet? Protoze jestli ne tak se clovek musi otravovat jeste navic i s nabijeckou. Z hlediska uzivatelskeho komfortu mi prijde monhem lepsi jen napichnout kabel do ovladace a nechat to pres noc nabit (nebo i chvili hrat se zapojenym kabelem). Plus ve clanku nevidim hmotnost, ale hadam ze s baterkama bude ovladac od XB tezsi.

Ty reklamy v metru jsou zajimave, asi se na ne o vikendu pojedu podivat do centra.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků